Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e olyan ember az életedben, akit nagyon nehezen tudsz kezelni és megnehezíti a mindennapjaidat. Ha igen, hogyan kezeled? fórum

Van-e olyan ember az életedben, akit nagyon nehezen tudsz kezelni és megnehezíti a mindennapjaidat. Ha igen, hogyan kezeled? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. febr. 21. 17:24
Hogy lehet kezelni az olyan férjet,aki időről időre bedobja: Én hozom haza a pénzt,te meg elköltöd és ráadásul nem is törődsz velem! Sőt! Ennyi pénzért 100 kurvát állítok elő??? Bakker!!!!! Zizi? Csaba doki? ????
57. Zizisicc (válaszként erre: 56. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 16:41

Az első, amit írtam, hogy nem kell tudomást venni róla ..... szerintem ez egál kb. a leszarom tablettával. :o)) De írhattam volna azt is, ami szintén nem szakkönyvekben olvasható, hogy nem kell a bolhából elefántot csinálni. Az lenne a legegyszerűbb, ha ez alapból menne mindenkinek ..... de amint tapasztaljuk, nem megy. Egyre inkább nem megy.

Nekem egyszer azt mondta valaki, hogy csak amiatt érdemes bosszankodni, dühöngeni, ami egy év távlatából is bosszantónak, vagy problémának tűnne .....

56. seképsehang (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 16:35

jó,most,hogy leírtad ez így rendben is van!

De ehhez el kell olvasnom egy viselkedéssel foglakozó pszichológiai szakkönyvet,mert ez akárhonnan nézem,nincs benne a fejemben! hacsak nem,van egy sokkal egyszerűbb módszer,az a bizonyos le..rom tabletta.

55. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Rtopi)
2010. febr. 21. 16:29
Próbáltál már beszélni vele? Ha szemtől szemben sehogy nem megy, akkor jönnek a gondolati dolgok ..... gondolatban elmondani neki a problémát, és megkérni, hogy változtasson. A lényeg az, hogy mindig a jószándék vezessen bennünket, tehát, ha gondolatban lépünk kapcsolatba vele, akkor is ezt nyugodtan és ha lehet szerettel tegyük. A gondolat is energia, amit a másik tudatalatt érzékel. Tehát, ha azt szeretnénk, hogy rendeződjön a viszonyunk, nekünk is úgy kell hozzá állni.
54. f36e266467 (válaszként erre: 52. - Hannah87)
2010. febr. 21. 16:25

Hát tudod én is végigvittem hasonló módszerekkel az én kis "kihívásomat", de ő nem változik.


Maradt a rosszindulata (nem csak velemszemben, mindenkivel) és a kavarása.


Azért is írtam, hogy elismerésem. Mert nekem nem sikerült.

53. f36e266467 (válaszként erre: 51. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 16:23
Nahát. Várjál gyorsan összeszedegetem és kuncsizok tovább :O))))))))))))))))))))
52. Hannah87 (válaszként erre: 50. - F36e266467)
2010. febr. 21. 16:20
Köszi, de azért ilyenkor mindig van kis bűntudatom, ha nem az igazi érzelmeimet mutatom, de hát ennyi talán belefér a béke érdekében. Végül is a végén mindent tisztáztunk és megbeszéltünk.
51. Zizisicc (válaszként erre: 49. - F36e266467)
2010. febr. 21. 16:19

Már 2 hónapja???????????????? Így repül az idő? :oDDDDDDDDDD


Ez csak néhány morzsa volt .... :o)))))

50. f36e266467 (válaszként erre: 48. - Hannah87)
2010. febr. 21. 16:18
Ez igen! Elismerésem.
49. f36e266467 (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 16:16

Csak kiprovokáltam az "elhárító mechanizmust", amit igértél 2 hónapja már :O)))



köszi

2010. febr. 21. 16:16

Munkahelyen van egy kolléganő. Sok gyereke van, hitele, morcos férje, sivár szexuális élete, alacsony bére, sok munkája. Az ebből adódó feszültséget szűnni nem akaró mogorvasággal, kötekedéssel, szándékos ártással, rosszindulatúskodással vezeti le.


Kezdetben nagyon rossz volt a viszonyunk. Bika a horoszkópom: ha támadnak, dupla erővel támadok vissza, és egy flegma beszólásért is képes vagyok leszedni valaki fejét, ha úgy érzem, ok nélkül undok velem.


Közlöm, nem jött be, ő is bika... :S


A megoldás: Van egy mondás, miszerint "szeresd az ellenséged, be fog dilizni tőle". Én eszerint cselekedtem. Minél jobban ki akart tolni velem, minél jobban gyűlölt, és annál kedvesebb voltam vele. A beszólásait pedig fel sem vettem, elengedtem a fülem mellett. Egy két nyalizós dolgot bevállaltam: érzékenységet mutattam a problémái iránt, megjegyeztem, ha új frizurát készített, vagy ha látszott nincs jól, egy-két apró szívesség...


Az eredmény: a végén ő érezte magát hülyén, hogy szándékosan gonosz volt és keresztbetett nekem.


Egy szép napon bocsánatot kért. Nem volt más választása, hiszen a munkahelyen már sokan nem nézték jó szemmel, hogy undok velem, miközben én kedves vagyok (ha továbbra is visszatámadtam volna, engem ítéltek volna el, ugyebár).


Azt mondta, nem vagyok neki szimpatikus, de hát nem szerethet mindenkit. Mondtam, ő se nekem, de érdekelt, mi van a zord viselkedése mögött. Erről sokat beszélgettünk. Azóta jóban vagyunk, bár én tudom, vigyázni kell vele, mert "pletykás, nagyszájú, és hirtelen haragú", de asszem már nem látja érdekesnek, hogy velem "szórakozzon".


Valahol megértem a viselkedését, engem vagy nagyon szeretni vagy nagyon utálni szoktak, de ha én nem bántok ok nélkül senkit, akkor velem se kötekedjenek unszimpátia és magánéleti gondok miatt!

47. 01c8755c79 (válaszként erre: 44. - F36e266467)
2010. febr. 21. 16:14
... hogy erőteljesen bólogattam a 35-re.... semmi mást.
46. Zizisicc (válaszként erre: 43. - F36e266467)
2010. febr. 21. 16:13
Akkor tud elvenni tőled energiát, ha érzelmileg kibillent az, amit csinál. Tehát, ha a frász kerülget, ideges leszel, dühös, indiszponált .....stb.stb., tuti csapolja az energiádat. A cél, egy olyan állapot elérése, hogy nem tud kibillenteni az egyensúlyodból. Ehhez többféle megoldás is lehet. Vagy nem veszel róla tudomást, vagy vmi vicces öltözéket képzelsz rá, valahányszor hozzád szól, vagy gyomorgörcs helyett őszintén elnézően rámosolyogsz, tudván azt, hogy nem direkt csinálja, hanem tudatalatt, egyszerűen csak így tud energiához jutni. De például én ilyen esetben mindenképp beszélnék neki a vele kapcsolatos problémáról. Ha az az alap, hogy mindenbe beleszól, akkor megkérném rá, hogy ne tegye ..... ha a szép szó nem használ, akkor határozottabban (nem mérgesen!) tenném ugyanezt. Aztán persze vannak fokozatok aszerint, hogy ő hogy reagál ..... Ha egy olyan típusú embert kapunk, aki hajlamos fölénk tonyosulni, vagy beleavatkozni az ügyeinkbe, általában azt kell veleszemben megtanulnunk, hogy hogyan álljunk ki magunkért, hogy tudjunk nemet mondani neki, hogy húzzuk meg a saját határainkat, hogy eddig és ne tovább!
45. rtopi (válaszként erre: 37. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 16:05
Igaz, de azért nehéz megoldani, mert nem lehet nyíltan beszélni vele. Az a tipikus szemedbe mézes-mázos, hátba támadós, főnöknek nyalizós típus.Ez egy kis, zárt közösség amúgy, még munkán kívül is együtt kel vele "élni".
44. f36e266467 (válaszként erre: 40. - 01c8755c79)
2010. febr. 21. 16:05
Jajaj. Mit látok?
43. f36e266467 (válaszként erre: 37. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 16:02
Persze nem a menekülésre gondoltam. Akkor tuti visszakapja. De vannak emberek, akiktől az a megoldás, ha tartod a tisztes távolságot, mert nekik az ad energiát, ha a tiédet elveszik azzal, hogy belédkötnek.
42. f36e266467 (válaszként erre: 38. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 16:00

Zizi.


Mi a megoldás :O)))

2010. febr. 21. 15:58
A hugom. Egy örökség vágta tönkre a kapcsolatunkat.
40. 01c8755c79 (válaszként erre: 35. - F36e266467)
2010. febr. 21. 15:55
... bólogatok ezerrel... lááááááááááátod? :o)
39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 15:50
Akkor talán nyugtod lenne tőle addig, nem? :o)
38. seképsehang (válaszként erre: 35. - F36e266467)
2010. febr. 21. 15:41

az én kolléganőm pld. mindenbe beleszól.

Akkor is,ha hozzám intéznek kérdéseket.

Ilyenkor kerülget a frász!

De ha leállítanám,utána morcoskodna hónapokig.

Ennek meg mi értelme lenne?

37. Zizisicc (válaszként erre: 35. - F36e266467)
2010. febr. 21. 15:37
Vagy az, hogy mindenképp meg kell oldani azt a problémát, mert ha elmegy máshová, lehet, hogy ott is megkapja ugyanazt ....
36. o.andi
2010. febr. 21. 15:35

Férjemmel nagyon nehezen illetve sehogy sem...lásd a naplómban olvasottakat:)

nem egszerü pasi...

már gondoltam arra lehet én vagyok a "gyenge":)

hmmm

35. f36e266467 (válaszként erre: 34. - Rtopi)
2010. febr. 21. 11:53

Nekem is ez a gondom (ez volt mindíg).


Elvileg a munkatárs probléma, ha nem kikerülhető, akkor az annak a jelzése, hogy az ember nem a pályáján van.


Ezért az élet lökdösné onnan kifelé!

34. rtopi
2010. febr. 21. 07:49

Nekem egy kollégám. Több ok miatt nem tudok munkahelyet váltani. Egyébként szuper a közösség, főnök, közel van, stb. Ez az egy munkatárs viszont képes álmatlan éjszakákat, gyomorgörcsöt okozni,többször sírtam miatta. Rengeteget gondolkodtam, mit lehetne tenni, de...

Kikerülni sem tudom.

2010. febr. 21. 06:41

Van. (És együtt is élek vele...)

És leginkább sehogy. Abból mindig csak veszekedés lesz, és napokig tartó mosolyszünet. Ha ma sem szól hozzám, ez lesz a 3. nap.

DE LEGALÁBB CSEND ÉS NYUGI VAN! :-))))

2010. febr. 21. 05:36

klassz kérdés!

Van (nak) ilyen emberek,az egyiket még "fénykoromban" kellett volna jobban "megválogatni" :) a másiknak mellélőttem.

pszhológusi módszerek kellenének hozzájuk,mert folyton "legyőznek" a rutinjukkal,azaz ők jobban tudnak engem kezelni.

31. Zizisicc (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2010. febr. 20. 21:46
Mert az is .... :o))
2010. febr. 20. 21:42
A magánéletemben nincs, ügyfelek közül egy, de tanulási folyamatnak fogom fel.
2010. febr. 20. 21:23
kerülöm
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook