Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e olyan ember az életedben, akit nagyon nehezen tudsz kezelni és megnehezíti a mindennapjaidat. Ha igen, hogyan kezeled? fórum

Van-e olyan ember az életedben, akit nagyon nehezen tudsz kezelni és megnehezíti a mindennapjaidat. Ha igen, hogyan kezeled? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
88. f36e266467 (válaszként erre: 87. - Zizisicc)
2010. febr. 23. 00:12

Persze. Teljesen jó volt, amit írtál, csak lehet, hogy az én esetem is előfordul néhány embernél.


Aki nem mer odaállni, annak ez nagyon jó módszer.


Nekem más is van biztos, de ezt majd skypon elmondom és akkor szóban ki fogod érezni valószínűleg.


Ha majd itt valaki azt írja, hogy érdekli az eredmény, akkor beírjuk utána.


Oké?

87. Zizisicc (válaszként erre: 86. - F36e266467)
2010. febr. 23. 00:07
Mindenkinél más és más az, ami működik ..... nyilván Neked mást kell ezzel a helyzettel kezdeni, mint annak, aki nem mer szólni .... mindig abból kell kiindulni, hogy hogyan szokott lezajlani egy ilyen szitu, a másik mit csinál, te hogy reagálsz, és mi szokott lenni az eredmény ...... ez a kiindulás ..... és innen kell megnézni, hogy min kell változtatni ahhoz, hogy célt érjünk ..... de ezt nem lehet mindig általánosságban megmondani .....
86. f36e266467 (válaszként erre: 84. - Zizisicc)
2010. febr. 22. 23:44

Oké Zizi, de elképzelheted, hogy én pont az vagyok, aki odamentem és szemtől szemben megtettem, mert ilyen vagyok (és nem is remegve) hanem önbizalommal, mert tudtam, hogy nem én vagyok a hunyó.


Csak amikor ezt sokszor megteszed ugyanavval az emberrel és újra és újra előbb-utóbb megteszi, akkor lemondassz arról, hogy van értelme.


Ettől függetlenül amit megtettem velük, azt nem bántam meg, de egy bizonyos mennyiség után elérek arra a pontra, hogy nem érzem érdemesnek rá, hogy beszéljek vele.


Sajna ez van

85. Zizisicc (válaszként erre: 84. - Zizisicc)
2010. febr. 22. 23:29
ki merjünk állni
84. Zizisicc (válaszként erre: 83. - F36e266467)
2010. febr. 22. 23:28

Figyelj. Nem csak a másik miatt kell kikommunikálni ezeket, hanem önmagunk miatt is. Hogy kimerjünk állni magunkért, hogy merjünk szemtől szemben kényes dolgokról beszélni az érintettel, hogy ne lapuljunk és meghunnyászkodjunk, hanem kinyissuk végre a szánkat, de nem úgy, hogy a félelemtől vagy az idegességtől remegve nekiesünk.

És igen, vannak, lesznek olyan emberek, akiknél ez nem fog beválni, vagy csak egy idő után, ha ezt néhányszor megtesszük, és végre kezd komolyan venni minket ..... de önmagunk miatt mindenképp fontos.

83. f36e266467 (válaszként erre: 82. - Zizisicc)
2010. febr. 22. 22:19

Hát faguriga legyek, ha ez működik .O)))))



De biztos működik, csak olyan hihetetlen.


Az tudom, hogy az egyik kihívásomat egyszer megkértem, hogy ne beszéljen a hátam mögött, mondja el nyugodtan nekem, mert akkor tudok rajta változtatni, vagy legalább gondolkodni rajta.

Meg úgyis visszamondják, amit mond rólam.


Persze ez mindenképpen visszatartotta, mert már tudta, hogy visszahallom, de még sunyibb lett.


Ettől függetlenül kellenek ezek biztosan, de nekem gyanús, hogy van akinál ez nem hat, mert egész egyszerűen


Genya


És mivel ő szenved, ezért nem tud korrekt lenni.


Szerintem vannak ilyen emberek.


Annyiszor próbáltam már én rendi lenni velük, de mindíg marnak, mert boldogtalanok és ki kell, hogy éljék magukat

82. Zizisicc (válaszként erre: 81. - Rtopi)
2010. febr. 22. 22:01
Mert nem ezekre kell megkérni. Fogj egy papírt, és írd le magadnak konkrétan, hogy mit csinál, mi zavar téged benne, mivel idegesít fel stb. De ne olyanokat írj, hogy rossz indulatú, hanem azt írd le konrétan mit csinál, amiből azt gondolod, hogy rossz indulatú veled .... ha tudsz konkrét tetteket írni, máris megvan, hogy mire kérd meg, hogy hagyja abba ..... korábban mintha azt írtad volna, hogy mindenbe beleszól ..... de lehet, hogy keverlek vikvel. Arra pl. meg kérheted, hogy ami a Te dolgod, azt Te elvégzed, köszönöd, de nem kéred a segítségét, ill, ha igen, majd szólsz ..... szóval konkrét dolgokat kell felsorolni, mert azzal nem lehet mit kezdeni, hogy lécci kedvelj engem .... De például arra is meg lehet kérni, hogy ne pletykáljon a hátad mögött, mert bizonyára, Te is tudnál hasonlóképp eljárni ....
81. rtopi (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2010. febr. 22. 21:35
Hogy lehet arra kérni valakit,hogy ne legyen rosszindulatú a hátad mögött? Vagy arra,hogy kedveljen téged? Lehet,hogy szemtől szembe nem is lenne gond, de utána annál rosszabb lenne. Nem lehet vele őszintén beszélgetni. Minden megmozdulása, szava szerep. Ez a legnagyobb gond. Sosem esik ki a szerepéből.
80. Zizisicc (válaszként erre: 79. - F36e266467)
2010. febr. 21. 19:45
Nekem megvan az egész könyv lefénymásolva, de annyi ilyen cuccom van, hogy hirtelen nem is tudom hol keressem .... és tényleg nagyon jó! :o))
79. f36e266467 (válaszként erre: 78. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 19:40

Tudom. Gondolod, hogy nem néztem meg gyorsan?


Abból puskáztam :O)))


Felkészültem belőle aztán okoskodtam, mintha én gondolnám így.


(amúgy tényleg elolvastam és hasznos. Köszi, bár nem nekem küldted, de akkor is)

78. Zizisicc (válaszként erre: 75. - F36e266467)
2010. febr. 21. 19:33
Igen, erről szól az erőszakmentes kommunikáció, amit linkeltem ..... :o))
77. seképsehang (válaszként erre: 75. - F36e266467)
2010. febr. 21. 19:33

Neked is köszönöm doki :)

Igazán,erről az oldaláról még nem próbáltam megoldani a problémákat,de jó,hogy itt vagytok! :O))

Tanulok, és remélem,előbbre jutok.

76. Zizisicc (válaszként erre: 74. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 19:27

Elég, ha Te vagy Csaba vagy én ..... vagy aki elovasta elkezdi alkalmazni ..... majd rájössz, hogy nem is olyan egyszerű először, de megéri ..... és ez kihat a körülöttünk élőkre, ill azokra, akikkel kapcsolatba kerülünk ..... és máris megindul egy pozitív változás .... :o))

Mint amikor bedobsz egy kavicsot a tóba, a hullámok tovább gyűrűznek ....

75. f36e266467 (válaszként erre: 74. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 18:50

Ha Zizi körnek vége, akkor mondom, hogy mit gondolok.


Ha szereted (amit mondtál) az nagyon jó jel, mert sokan szenvednek olyan kapcsolatban, ahol már nem is szeretik a másikat. Akkor meg mit is akarnak megoldani?


Szóval jó volt látni, hogy szereted és, hogy ki is tudtad mondani.


Azt gondolom, hogy azért szeret téged nyomás alatt tartani, mert kicsi az önbizalma.


Azt mindenképpen meg kell kérni a másiktól, hogy ne mondjon olyat, ami neked nem esik jól.


Pl. (100 kurvát, meg stb.)


Amikor elindul egy adok-kapok, akkor sokminden lesz, csak béke nem.


Ha érzi, hogy te sem támadod azért, amit el szeretne mondani, akkor le tudod szoktatni a "védekezés"-re használt támadásáról.


Azt gondolom, hogy sokéves viták vannak már mögöttetek és ilyenkor már nagyon mélyre kerülnek az őszinte érzelmek és szándékok.


Helyükbe felül kerekednek a "ki, hogyan tudja a másikat lenyomni jobban", hogy az ne bántson módszerek.


Ezt el lehet vágni és kezdeni leszedegetni a rossz berögződéseket, de ehhez nagyon nagy türelem kell és elfogadni, hogy nem lesz gyors.

2010. febr. 21. 18:27

Zizi,áttanulmányoztam,nagyon érdekes! Köszönöm!:O)

Milyen szép és tökéletes lenne a világ,ha így működnének az emberek!

73. Zizisicc (válaszként erre: 71. - Rtopi)
2010. febr. 21. 18:20
Ne azt kérdezd meg, hogy miért nem bír téged, hanem arra kérd meg, hogy mit ne csináljon, ha rólad van szó!
72. f36e266467 (válaszként erre: 71. - Rtopi)
2010. febr. 21. 17:52
Mintha én írnám egy korábbi problémás kollegámra.
71. rtopi (válaszként erre: 55. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 17:46
Próbáltam beszélni vele. Azt mondta, hogy semmi baja velem. Mint mondtam, ő nem az a szemtől szembe támadós típus. Az, hogy nem bír, azt nem én találtam ki, higgyétek el! Akivel jóban van, gyakorlatilag azok az emberek, akikhez érdeke fűződik. Ezt a többiek is tudják, mégis mindenki behódol neki, pedig látják milyen. Ezt nem értem.
70. Zizisicc (válaszként erre: 68. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:44
Sajnálom! :o(
69. Zizisicc (válaszként erre: 65. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:44

[link]


Most mennem kell, de majd jövök, addig olvasd át, ismerkedj a lényegével .... :o))

68. seképsehang (válaszként erre: 67. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 17:43
igen,rólam
67. Zizisicc (válaszként erre: 64. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:39
Rólad van szó?
66. Zizisicc (válaszként erre: 63. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:39
Igen, ez egy játszma. Ha a férj ahhoz van szokva, hogy a feleséget simán zsebre teheti - bocs a megfogalmazásért - és ez az egyensúlyi állapot köztük, az ő részéről teljesen "logikus" lépés, hogy megpróbálja ezt az állapotot fenntartani. És nyilván, ha a nő önbizalma kezd erősödni, akkor ez veszélyezteti az eddigi egyensúlyt. A nőnek kell dönteni, hogy folytatja-e tovább, mert neki ez fontos ..... és remélem folytatja ..... vagy visszabújik a csigaházba.
65. seképsehang (válaszként erre: 62. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 17:37
nem hallottam ilyesmiről még
64. seképsehang (válaszként erre: 61. - F36e266467)
2010. febr. 21. 17:37
Szeretem,de már egyáltalán nem tudok "felnézni" rá.
63. seképsehang (válaszként erre: 60. - Zizisicc)
2010. febr. 21. 17:32

Hm..értem. Ez általában olyankor fordul elő,ha a feleségnek "picit" nagyobb lesz az önbizalma amúgy a béka seggénél kissé feljebb..

Ez víz alá nyomás,"terror"....szép szóval..játszma!

62. Zizisicc (válaszként erre: 58. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:31

Szerintem a legfontosabb lenne a kommunikáció. Nem akkor, amikor épp ilyeneket mond, hanem amikor nyugi van ..... akkor beszélni az érzéseitekről, gondjaitokról .....

Hallottál már az erőszakmentes kommunikációról? Sakál nyelv, zsiráf nyelv ...... ?

61. f36e266467 (válaszként erre: 58. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:30

Az én kérdésem:


Szereted?

60. Zizisicc (válaszként erre: 58. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:29

Most mondhatnám csípőből Neked, hogy fa testápolóval - baseball ütő - de tudjuk, hogy ez a jéghegy csúcsa, tehát a megoldás sem ennek a mondatnak a lekezelésével egyenlő .....

Szerintem itt komoly problémák vannak, amiknek ki kellene deríteni a gyökerét. Lehet szeretethiány, kommunikációs hibákból adódó sorozatos félreértések .....

59. f36e266467 (válaszként erre: 58. - Seképsehang)
2010. febr. 21. 17:26

Ehhez a kéz már nem biztos, hogy elég :O)))


Megvárom Zizit, aztán írok....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook