Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van-e joga az eladónak még a bútorhoz? fórum

Van-e joga az eladónak még a bútorhoz? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 2. 18:35
Nagyon köszönöm mindenkinek! Ma tárgyaltunk, és érvként a ti véleményeiteket hasznosítottam. Elállt a szándékától, békésen váltunk el. Még egyszer, köszönöm!:)
26. 80ASIQ (válaszként erre: 25. - 80ASIQ)
2023. ápr. 2. 18:17
Helyesbítek: esetleg adjon érte pénzt.
25. 80ASIQ
2023. ápr. 2. 18:16
Én a békesség kedvéért odaadnám neki.
24. Channa* (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2023. ápr. 2. 17:35

Én meg pont ezért értettem úgy, hogy ki van fizetve, mert azt írta, hogy: "Vettem egy lakást, ill.a 70%-ot fizettem ki, pár nap múlva a fennmaradó részt."


Azaz 70%+fennmaradó rész=100%.


Illetve, kapott kulcsot is, amit akkor szoktak adni, ha ki van fizetve, és ilyenkor már van birtokbaadási is.

23. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 16:23

Van az átadás-átvételről jegyzőkönyv? Azt tartalmazza, hogy milyen állapotban vetted át az ingatlant.

Nem hinném, hogy egy antik garnitúra a lakás része.

Viszont, ha megtörtént a birtokba adás, erről készült jegyzőkönyv is, akkor az eladó sok mindent/szinte semmit nem követelhet.

22. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. ápr. 2. 16:20

"pár nap múlva a fennmaradó részt"

Én ezt úgy értelemezem, hogy még nincs a teljes vételár kifizetve.

A lényeg, hogy mi van a szerződésben. Gondolom az ügyvéd, aki a szerződést készítette tételesen felsorolta, hogy melyek azok a tartozékok, bútorok, amelyek a vételár részét képezik.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 15:31

Ne add oda! Mondd neki azt, hogy már találtatok rá vevőt, majd abból a pénzből fizeted ki azt a fuvart, amivel a rengeteg általuk otthagyott lom elszállítását elintézed.

Mert ez eredetileg az ő dolga és ő költsége lett volna!

Kulcs nálad, ha őneki van bőr a képén, akkor ... neked nem is kell gyakorlatilag hazudnod, hiszen nem kevés pénzt fogsz kifizetni, mire eltakarítod az összes általa otthagyott lomot.

20. simple (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 14:27
Furcsa. Ha kaptál kulcsot, akkor megtörtént a birtokbaadás. Bár ez is furcsa, hisz a vételárat még nem fizetted ki teljesen, mindegy ezt a balhét majd az eladó viszi el. A birtokbaadási jegyzőkönyvben mi van?
19. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 14:01
Meg a "vastag bőr" kérdése. Rájött, hogy ha beviszi a bizibe, valamennyi pénzt kapni fog érte. Antik garnitúra, vannak akik nagy hodályban laknak, az ilyeneket szokták hasonlókkal bútorozni.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 12:22

Amíg nem fizetted ki a teljes vételárat, nincs írásbeli megegyezés, mi tartozik a vételárba, nem tudsz tenni semmit, mert gondolom, csak ingatlan szerepel, ingóság nélkül.

Legyél okos, ha sok lomot hagyott ott, akkor azt vitesd el vele, mond meg te ingatlant vásároltál, ha megéri az a bútor, ami ott van, elvisz mindent, ha nem akkor otthagy mindent. Még jöhetsz ki jól belőle, csak legyél résen.

17. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 11:00

Ha megtörtént a birtokbaadás, akkor nem vihet már onnan el semmit, ha nem is említette korábban, hogy arra még igényt tart.

Kifizettél mindent, megtörtént a birtokbaadás, lezárult minden. Neki más semmi köze sem a lakáshoz, sem ahhoz, amit ott hagyott.

Ez üzlet és nem kell jótékonykodni.

16. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 10:03

Ha valóban antik, és nem csak régi, akkor naná, hogy el akarja vinni, gondolom nem pár forintot ér.

Én mikor lakást adtam el, tételesen neveztük meg, hogy mi az, amit elviszek, és mi az, amit nem.

Sajnos ez neked tanulópénz volt. Igaz, lehet, ha erősködsz nem viszi perre, de szerintem nem éri meg, már csak a saját lelki békéd miatt sem...

15. pötibaba (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:29
Te tisztességes vagy, ő nem az. Megállapodtatok, átadta, a pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs. Te sem reklamálhatsz mostantól olyan dolgokért, amit láttál átvételkor. Ez oda-vissza működik.
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:29

Ez nem tisztesség kérdése.

Azt mondta ott hagyja, így a tiéd.

Szép is lenne, ha még néhány év múlva is jelentkezgetne, hogy ja ez is kell még.


Nem leszel tisztességtelen attól, hogy nemet mondasz.


Akár mondhatnád azt is, hogy kidobtad.


Engem is felhívott azért az eladónk, hogy ha találnék ezt-azt az kell neki, tegyem félre.

Mondtam neki, hogy én még mindig várom, hogy jöjjön és elvigyen mindent. e ezt nem teszi meg, mert kb. 1 millióba kerülne még, hogy elvigye a cuccait, pedig mi már 1,5 milliót erre költöttünk.


Persze, majd pakolászom neki a lomokat...

13. pötibaba (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:27
Ha megvolt a kulcsátadás, átadás-átvétel aláírása, utána már viszont ő nem pattoghat.
2023. ápr. 2. 09:21
Igen, nálam van a kulcs 2 hete. Tudom, hogy ki tudnék tolni vele, de szeretnék tisztességes lenni.
11. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:16

A lakást kifizetted.


Ha a kulcsot átvetted és nincs szabad bejárása, akkor úgy járt, hogy ha van kedved neki adod, ha nincs, akkor nem.

Ami a lakásban az a tied.


Sajnos én úgy jártam így, hogy nekem meg semmi nem kellett volna, de mindent itt hagyott és nem hajlandó kifizetni az elszállításukat.

2023. ápr. 2. 09:14
Kulcsot még nem adta át, ugye?
9. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:14
Kulcsot átvetted már?
2023. ápr. 2. 09:14
Sajnos, ha van bőr a képén, akkor viheti. Nincs leírva, akkor ugrálhatsz, de nincs sok értelme. Lehet ügyvéddel konzultálni, de az is csak pénzbe kerül.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. ápr. 2. 09:03
Sajnos nem beépített, ez egy antik garnitúra. Akkor nincs választás, de igazából ez lelkiismeret kérdése. Köszönöm!
6. birebora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 09:03
A szóbeli megállapodás is megállapodás a jog szerint.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 08:54

A társasházi lakásokban (panel stb) vannak beépített bútorok, amelyek a lakás tartozékai, azokat nem viheti el. Pl. beépített konyhaszekrény, beépített előszobai szekrény, hasonlók.

De bármelyik más bútor, amelyet valamikor üzletben vásárolt, (mivel nem lett írásba foglalva, hogy azzal együtt adja el,) saját tulajdona, azt visz el azokból, amit akar.

2023. ápr. 2. 08:49
Sajnos nem fektettük írásba. A legelején elvitte, ami kellett neki, a többit nekem hagyta. Ez szóbeli megállapodás alapján történt. Most bukkant fel, hogy mégis igényt tart rá.
2023. ápr. 2. 08:46

A lakast vetted meg, vagy butorokkal a lakast? Nem mindegy.


Ha csak a lakast, akkor a benne lévő dolgok az eladoe.

2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 08:40
A szerződésben mi van? Ha az, hogy a bútor marad, akkor nem viheti el. Ha ez nincs benne, akkor elviheti.
2023. ápr. 2. 08:25
Vettem egy lakást, ill.a 70%-ot fizettem ki, pár nap múlva a fennmaradó részt. Az eladó el akar vinni egy értékes garnitúrát. Megteheti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook