Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. júl. 18. 10:27
Messze ...nem a feldobott kérdésnél vagytok ! :))) De ugylátszik ez a topic kinötte magát és átmegy minden témára ! :)))
637. MelisUK
2008. júl. 18. 10:25
Nem értem egyébként, hogy miért nem lehet inkább azt bevezetni Magyarországon, hogy kötelező tandíj lenne érvényben. Így van ez a többi országban is. És akinek nincs elég pénze, az ilyenre szokta külföldön a diákhitelt fölhasználni, nem arra, amire Magyarországon... Láttam, h mire használta a sok egyetemista, főleg a kollégisták. Olyan hatalmas bulik, alkoholizálás és drogozás folyik az egyetemeken!!! Egy koliszobába bemenve a piás üvegeken és az össze-vissza dobált ruhákon kívül mást nem is látni, könyvet-füzetet pláne nem. Ezerszer lazább az egyetem, mint egy gimnázium, hát nem röhelyes? A legtöbb órára be se kell járni, a legötbben csak arra járnak be, amin névsort vezetnek és akkor, amikor zárthelyi dolgozat van. Ilyen egy szemeszter alatt max 2 van tantárgyanként, de a legtöbből még zh sincs... Csak vizsgázni kell elmenni, szóval effektíve az egyetemek úgy néznek ki, hogy szorgalmi időszakban ki vannak ürülve, az órákon jó ha 8-10 ember megjelenik a 2-300-ból... De az egyetemi szórakozóhelyek nappal is tele vannak a kollégistákkal. Amikor sok diák van az egyetemen, az a beiratkozás és tárgyfelvétel hete és a vizsgaidőszak... A kollégium olcsó, azt anyuci kifizeti, a diákhitelből meg megy a nagy buli. Sokan nem is sejtik ,h mit csinálhatnak a kolisok, de övéké a legnagyobb buli a világon és még képesek sokszor azt hazudni, h anyuci, sokat kell tanulni, a hétvégén nem tudok haza menni... Nevetésges, de tényleg ezt teszik, mert hétvégén még nagyobb bulik vannak, élő koncertek, stb. A szülők meg azt hiszik, h milyen rendes, szorgalmas gyerekeik vannak. :)) Közben meg ha csak egy kicsit is produkálnának, pl látogatnák az órákat és nem vizsga előtti nap kezdenének tanulni, simán meg lehet csinálni az egyetemeket akár kitűnő eredménnyel is...
636. MelisUK (válaszként erre: 629. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 18. 10:16

Szerencsére nem illegális a filmek letöltése, bárki letöltheni otthoni használatra, de csak otthonira. Utána lehet járni. Az a bűn, hogy ha feltöltesz filmeket vagy zenéket vagy megosztod. A letöltés nem az. Annyi a buktató benne, hogy általában a letöltéseddel együtt jár a feltöltés is... De nekünk nem kell feltölteni. :D Szóval semmi illegálisat nem teszünk.


Nem írtam egy szóval sem, hogy az ételek minősége divat lenne. Nem! Az a divat, hogy melyik márkájú ételt veszed meg, melyik tv reklámban látottat, stb. Ha minőségről van szó, nekem tökéletesen bevált a tesco minőség, ugyanis magas minőségre törekszenek és ha bármely termékkel gondunk lenne, akkor vissza kell adni, a pénzt visszafizetik. Ilyen a márkás ételeknél nincs, pedig több márkás kajcsit visszavittem volna szívesen, de a tescosban még sosem csalódtam.

Egyébként a szüleim mondták, h nemrég hallották a S..... Rádióban azt, hogy utánajártak a naptejeknek, leelenőrizték, hogy milyen minőségűek, tényleg azt nyújtják-e, ami rájuk van írva és az lett az eredmény, hogy a drága márkás naptejek nagyja sz..t sem ér, a legjobbak egy bizonyos üzlet saját termékei bizonyultak. Nem mondtak neveket, ez így van rendjén. De ez a felmérési eredmény szerintem simán állna az élelmiszerekre is...

635. MelisUK (válaszként erre: 624. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 10:06
Nem tudom, h tisztában vagy-e vele, de a filmek letöltése nem illegális. Ki is írhatod magadnak, felraktározhatod, addig semmi illeglálisat nem teszel, amíg nem kezdesz el vele kereskedni vagy belépős mozidélutánokat csinálni. Ami bűn: feltölteni. De a letöltés mind filmek mind zenék terén legális, nyugodan utána lehet járni.
634. MelisUK (válaszként erre: 622. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 10:03

Nálunk van ennyi pénzbe kerülő tusfürdő, kék színű. Egyet vettünk először, hogy jó lesz vele a kézmosót/folyékony szappant feltölteni, de annyira bevált, hogy nagyon szeretjük. Finom az illata, jó géles az állaga és nem szárad ki tőle a kezem - ezelőtt csak márkásat használtunk, mindtől kiszáradt a kezem, kellett a kézkrém, most nem. :)

Nyugi, én sem annak a híve vagyok, hogy a leggagyibbat kell megvenni. Ez a spórolás dolog kb 8 hónapja van az életemben, amióta nagyon megváltoztam. De: annyi kozmetikumom van, hogy sokan megirigyeltek már érte, de volt olyan is, aki hülyének nézett. Raktározó típus vagyok, ha valami beválik, abból a "biztonság" kedvéért jól bevásároltam mindig is. Épp ezért bőven van még márkás tusfürdőm, olyanok, amiket egy szimpla drogériában meg se lehet venni, de rájöttem, hogy semmivel se jobbak, mint a tescos, csak megvan a design. Az a tusfürdő egyébként 10 pennybe kerül (Skóciában élek), ami az árolyam ingadozásokat belevéve 30-40 forintba kerül, jelenleg a 30-hoz közelít inkább. Nálunk a Tescoba mindenből van tescos termék, nem csak tusfürdő :) és sokkal-sokkal olcsóbbak, mint a márkások. Pl. mi nem vesszük meg csak a gagyi kólát, az nálunk 20 pennybe kerül, azaz 60-80 forintba. Tescos mártások sokszor 8 pennyért, azaz 24-32 forintért kaphatók, félkész kajcsit nemrég vettünk 10 pennyért, leértékelve vettük a salátát multkor, aminek még semmi baja sem volt 5 pennyért. Mi mostanság így spórolunk, de ha nem lennének jók ezek a termékek, akkor nem vennénk meg őket. Viszont pl a tescos kekszek is nagyon finomak, sőt, tapasztalatból mondom, h vettem egy fajta kekszet márkásba és ugyanazt tescosba és a tescos omlósabb, finomabb volt. Ugyanez a helyzet áll fönn nálunk az Asda-ban is, ez is olyan jellegű bolt, mint a Tesco, az árak nagyon hasonlóak, minimális eltérés van, szóval mindegy, h melyikbe jár az ember.

És nálunk szokás az olyan termékeket, amik le fognak járni, akciósan kitenni, szóval nap mint nap vannak ilyen leértékelések és potom pénzért lehet így dolgokat venni.

A Lidl-nek szokása nálunk, hogy néhány dolgot, ami le fog járni, de tudják, h nem olyan nagyon kelendő, kiteszik a pénztárosok mögé, oda, ahol a kosarad leteheted a polcra és bepakolhatod ingyen azokat a cuccokat. Múltkor még grillsütő is volt így kitéve, de az általános az élelmiszer.

És a Tescoban pl. lcd tv-ket fele áron adják azokat, amik ki voltak állítva és már többet nem rendelnek olyat. Sőt, kozmetikumokból is van leértékelt rész, tisztító szerekből, állateledelből, mindenből. Nem csak azt értékelik le, ami le fog hamarosan járni, hanem azt is, aminek sérült a csomagolása.

633. Raistlin Majere (válaszként erre: 632. - 53cc09e608)
2008. júl. 18. 08:46

Szia!

Azt gondoltam, hogy már kiürült a topic :-)

2008. júl. 18. 08:45
jó reggelt ,szép napot mindenkinek !
631. 53cc09e608 (válaszként erre: 627. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 18. 08:38
Csakhogy egy tollvonással meglehet oldani ! Aki az ingyen diplomát külföldön érvényesíti ,KAMATOSTUL fizesse vissza a tandíjat ! Azonnali hatállyal !
630. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 624. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 01:21

"Viszont becsületesen élünk és nem töltögetünk le illegálisan filmeket a netről, hanem elmegyünk és megnézzük a moziban vagy a tévében."


:DDDD. erről van szó!

629. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 572. - MelisUK)
2008. júl. 18. 01:11

Ez természetesen mind nagyon jó ötlet. De egy korábbi hozzászólásodban említetted, hogy a párod a netről tölti le a filmeket, mert a tv-t eladtátok.


Tudsz róla, hogy ez illegális? Legalábbis Magyarországon az :)


Azt pedig erősen vitatom, hogy az ételek minősége divat kérdése.

628. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 519. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 00:53
A volt szoci országok a béka segge alatt?? Magyarországtól eltekintve még ki??? A szlovákok a konvergencia program minden pontját teljesítették, nézd meg Romániában a fejlesztéseket, vagy sétálj egyet Prága belvárosában! A legutolsó koszos kocsmába is tudsz hitelkártyával fizetni! Úgy húznak el mellettünk, mint a gyorsvonat :((
627. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 449. - 2c6aca7116)
2008. júl. 18. 00:42
Az "ország" március 9-én úgy döntött, hogy ne legyen tandíj. Ezt sajnos be kell nyelnünk, nem csak az fizet a tanulásért, aki diplomát szeretne, hanem a nagy közös kasszából mindannyian. Aztán diplomával a zsebben irány külföld....... remek döntés :)))
626. Raistlin Majere (válaszként erre: 625. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 22:04
Jó éjt :-)
625. 14775640c4 (válaszként erre: 624. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 21:18
igy van
624. Raistlin Majere (válaszként erre: 623. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 21:10

Mindig is ilyen voltam, mindent azonnal akartam :-)

És ha van péz a pénztárcámban, akkor biztos nem a műsajtot veszem meg, mert az olcsóbb valamennyivel. És mióta gyerekünk van, nem restellem elolvasni az ételeken az összetevőket, környezetkímélő kemikáliákat használok, és sokszor veszünk bio cuccokat. És ezek bizony nem olcsók. De ezt nem panaszkodásnak szánom, csak nem szeretem az értelmetlen kuporgatást. Mindenkinek van mobilja a családba, de a telefonszámla nem több mint 1000-1500 ft/kopf, mert jó szolgáltatót választottunk. Nem hiszem, hogy ezeken a dolgokon kellene spórolnunk. Nem lennék nyugodt, ha anyukám elmegy a lányommal valahova kirándulni, vagy csak ottalszik a mamánál, és nem tudnám felhívni őket.

Viszont becsületesen élünk és nem töltögetünk le illegálisan filmeket a netről, hanem elmegyünk és megnézzük a moziban vagy a tévében.

623. 14775640c4 (válaszként erre: 622. - Raistlin Majere)
2008. júl. 17. 21:04

és ez igy van:))

ki tudja az ember egész életen át kuporgat közben meg nem élvezi az életet

622. Raistlin Majere (válaszként erre: 569. - MelisUK)
2008. júl. 17. 21:01

Én nem tudom, hogy te hol veszel 40 forintért tusfürdőt, de a pápai Tesco-ban nem lehet kapni. És azért van az a színvonal, ami alá nem megyek. Igaz én nem vagyok a spórolás híve, sokkal inkább az élj a mának az életfilozófiám.

Mindig az aktuális napot kell élvezni, mert nem tudhatjuk, hogy mit hoz a holnap :-)

621. 53cc09e608 (válaszként erre: 619. - MelisUK)
2008. júl. 17. 13:40
Sajnos sok videóm elveszett ,mert nem tettem fel még ..és az unokám beleszaladt valami vírusba ,igy töröltem a gépet akkor és mindent elvesztettem .Most készítek újakat és azonnal megy is a videopostra és aTvn.hu ra is .igy valahol mindig meglesz:))
620. 53cc09e608 (válaszként erre: 618. - MelisUK)
2008. júl. 17. 13:38
Van ilyen műsor a televizióban is , koszkommandó a cime , de nemtudom már melyik csatornán van . majd megnézem :)) Huuu ott is van ám olyan ha valaki nem akar enni ,annak szivesen ajánlom ! :)))
619. MelisUK (válaszként erre: 612. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 13:36
Tetszik a videód, én is ilyen nagy szerelmes típus vagyok. :)
618. MelisUK
2008. júl. 17. 13:35

Az az előző videó itt van végig, csak az első részét linkeltem be ezelőtt:

Az első:

[link]

A folytatás:

[link]

És a végkifejlet, ennek a végén 2 hét múlva visszamennek, h milyen 'tiszták':

[link]


Csak ha érdekel valakit. :) Egyébként bemutatják benne nekik, hogy hogy kell takarítani. Nevetséges, hogy nem tudják, de ez a valóság...

617. 53cc09e608 (válaszként erre: 615. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 13:28
Nekem szerencsém volt , igaz nem volt annyira pedáns mint én ,de azért rendben volt minden .Habár mostanában laza vagyok nagyon ...hegyekben van a vasalnivalóm ! :))))))Pusztán azért ,mert nagyon fáj a lábam .
616. 53cc09e608 (válaszként erre: 608. - MelisUK)
2008. júl. 17. 13:25
nem semmi videó ! :))))
615. 14775640c4 (válaszként erre: 613. - 53cc09e608)
2008. júl. 17. 13:02
persze ezek azért kirívó esetek, tehát nem mindenki ilyen .vannak normális albérlők. csak az viszont biztos, hogy ha nem saját a lakás, nem vigyáznak rá ugy, mint ha a saját lenne.
614. 14775640c4 (válaszként erre: 608. - MelisUK)
2008. júl. 17. 12:59

ugyhogy én is tudok érdeke sztorikat:))

jóformán alig múltam 18 mikor elhuztam én is mert nem akartam otthon lakni,volt mit összegyűjteni, mármint tapasztalatokat

613. 53cc09e608 (válaszként erre: 611. - 14775640c4)
2008. júl. 17. 12:58
NÁLAM A KÖVET NEM SZEDTE FEL ! :))) LEHET MERT NEM ÉGETT JÓL :)))))De nem volt velük gondom ,hazudnák ha nem ezt mondanám )))
2008. júl. 17. 12:56

készitettem egy videót ! KUKKANCS RÁ ,EZ VAGYOK ÉN :)))

[link]

611. 14775640c4 (válaszként erre: 608. - MelisUK)
2008. júl. 17. 12:54

mondjuk ez igaz, elég sok albiban laktam,igy tudom milyen mikor kiköltöznek.volt olyan lakás ahova beköltöztem és térdig lehetett gázolni a bolhákban. most ez komoly. ott ugrabugráltak .

sőt olyan lakás is volt ami azért kellett átparkettázni mert az előző lakó elégette a parkettát. nem volt pénzük tüzelőre. felszedték a parkettát és azt tüzelték el:((

610. MelisUK (válaszként erre: 609. - MelisUK)
2008. júl. 17. 12:45
2 perc 40 másodpercnél lépnek be a lakásba...
609. MelisUK (válaszként erre: 608. - MelisUK)
2008. júl. 17. 12:43
Ahogy a kocsival megérkezik a két hölgy, utána mutatják meg a házaspár házát - belülről... Undorító, és rengetegen így élnek itt...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook