Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? fórum

Van-e 13-dik havi családi beiskolázáskor? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
668. 14775640c4 (válaszként erre: 631. - 53cc09e608)
2008. júl. 18. 13:07

azért ez nem teljesen igy van:)

mert ha valaki tanul, elvégzi az egyetemet és diplomát szerez,de nem tud vele boldogulni mert a kutyának sem kell,és klföldön többre viheti akkor?miért ne menjen?

ki tudja mire viszi majd?lehet hogy ott megél, sőt akár meggazdagszik .aztán hazajön és itt feket be. nem lehet tudni. én örülnék a legjobban ha a gyerekem diploma után tervekkel, és nem röghöz kötötten él majd.

667. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 662. - 53cc09e608)
2008. júl. 18. 12:45
Kezdek örülni annak, hogy nem te hozod a törvényeket :).
666. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 654. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 12:44
Jó nyaralást!!!!
665. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 631. - 53cc09e608)
2008. júl. 18. 12:43

Ez sajnos követhetetlen.

A diploma befektetés a saját képességeimbe, a saját jövőmbe. Én fogok vele pénzt keresni, miért fizetné az Józsi bácsi és Mari néni is?

Sokan csak azért járnak egyetemre, főiskolára, mert kell egy diploma. Aztán amikor elvégzi az egyetemet, elmegy más szakmába több pénzért, miért fizetnénk bárki képzését közös kasszából?

Nagyon nem értek vele egyet!

664. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 652. - MelisUK)
2008. júl. 18. 12:40
Rosszul értelmezed sajnos.
2008. júl. 18. 12:02
Van egy orvos ismerősünk ,aki a 30éve halott apukája könyvééért még mindig kapja a szerzői jogdíjat ! Egy könyvért fizessenek ha kiadóba kerül és vége ,más is csak egyszer veszi fel a fizetését!
662. 53cc09e608 (válaszként erre: 648. - MelisUK)
2008. júl. 18. 12:01
Ez a szerzői jogdíj a legnagyobb csalás ! Hát miért nem kap szerzői jogdíjat az aki házat épít ,az is alkot ? Miért nem kap a szabó ,és stb. Ő is írjon annyi dalt amennyit más dolgozik , és könyvet is írhat többet . Kapja a pénzt ha fellép nem ? Akkor miért kell egy életen át fizetni Neki ? Mikor egy építész is amit alkot évtizedekig fenn áll ,akkor neki is jár ! Azonnal eltörölném ezt a törvényt .
661. 53cc09e608 (válaszként erre: 649. - MelisUK)
2008. júl. 18. 11:57
Mindegy hol tankoltok ! Egyformán szennyezitek a környezetet. Én az elektromos hive vagyok !:))
660. MelisUK (válaszként erre: 659. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 11:44
Ok, vigyázni fogok. :)
659. 14775640c4 (válaszként erre: 656. - MelisUK)
2008. júl. 18. 11:31

mindegy végül, ugysem ez a lényeg, én régen eleget spóroltam kényszerből, igy inkább mostmár jobban odafigyelek a minőségre, és az egészségre. te most spórolsz mert ugy látod jónak a te dolgod. én csak azt mondom vigyázz, mert elszalad a boldogság a nagy küzdelemben:)

és itt most a gyerekre gondolok.

658. MelisUK (válaszként erre: 656. - MelisUK)
2008. júl. 18. 11:30
Persze ez nem jelenti azt, hogy a magyarországi tescos benzinnel ne állna fenn az a helyzet, amit írtál, el is tudom hinni, ugyanis otthon mindig gondunk volt a Tescoval, minden bevásárlásnál volt olyan, hogy nem annyiért húzták be a terméket, mint amennyiért ki volt írva.
657. Raistlin Majere (válaszként erre: 655. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 11:30
Köszi :-) Hát ahogy a met.hu-n néztem nem lesz igazi strandidőnk a jövőhéten :-( De majd kirándulgatunk, csak esni ne essen!
656. MelisUK (válaszként erre: 650. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 11:28
Mi tankoltunk már elég sok benziknútnál elég sok országban, mindig figyeljük a fogyasztásunkat és soha nem láttunk egetrengető külünbséget. Ahol többet fogyasztott a kocsink, az Olaszország volt, de ott is azért, mert az autópálya telis teli van éles kanyarokkal és fel-le kell menni, elég veszélyesnek tűnt. Kocsikáztunk Skóciában, Angliában, Franciaországban, Olaszországban, Cipruson, sehol nem vettünk észre olyan különbséget, hogy a benzinünk kevesebb kilóméterre lett volna elég az átlagnál. Viszont azt észrevettük, hogy Cipruson milyen olcsó a benzin. :DD
655. 14775640c4 (válaszként erre: 654. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 11:28

oké jó utat és jó időt:)))

szia

2008. júl. 18. 11:27
Most nem leszek egy ideig, mert nyaralni indulunk holnap, de öröm volt veletek megismerkedni, még akkor is ha némelyekkel párszor ütközött a véleményünk :-)
653. Raistlin Majere (válaszként erre: 651. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 18. 11:25
Teljesen mindegy :-) Hiszen, ha tisztában van azzal, hogy feltölteni illegális, akkor bűnpártoló magatartás ezeknek a letöltése :-)
652. MelisUK (válaszként erre: 651. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 18. 11:24
Nézd meg a 647-es hozzászólásom, abban a törvényrendelet bizonyítja, hogy nem illegális a filmek, zenék letöltése.
651. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 636. - MelisUK)
2008. júl. 18. 11:19

A filmek letöltése illegális. Legálisan készíthetsz otthon a cd-ről dvd-ről másolatot, de csak saját használatra. Pl. ha nem akarod a kocsiba kivinni az eredeti cd-t, az nem illegális.

De a filmek letöltése bizony az.

650. 14775640c4 (válaszként erre: 649. - MelisUK)
2008. júl. 18. 11:15
vizezni nem vizezik csak rosszabb a minősége.ennyi. hamarabb elfogy, kevesebb km-re jó.
649. MelisUK (válaszként erre: 646. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 10:58
Nem tudom pontosan, h itt hogy mennek a dolgok, de még soha nem hallottam, hogy itt pl vizeznék a benzint. Szinte mindenki a Tesconál v az Asdánál tankol, eleve ezek vannak a városban, a többi benzinkút inkább az autópályán van.
648. MelisUK (válaszként erre: 641. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 10:57

35. § (1)Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére.


Ez a paragrafus az oka, hogy egyes országok – így Magyarország is - a szerzőket és szomszédos jogi jogosultakat a magáncélú másolás miatt elmaradt haszon kompenzálása céljából a szórakoztatóipar hardware (pl. videolejátszó, zenei berendezések stb.) előállítóit kötelezik jogdíjfizetésre. A magyar szabályozás az üres hang és képhordozók után állapít meg jogdíjfizetési kötelezettséget. A hang- és képhordozó magáncélú másolására tekintettel az ARTISJUS évenként, a Magyar Közlönyben megjelentetett jogdíjközleménye tartalmazza a jogdíjak mértékét


Viszont van még egy érdekes további pontja ugyanennek a paragrafusnak.


(3) Nem minősül szabad felhasználásnak - függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e -, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra.


Ha tehát például egy CD lemezt valaki mással másoltat, hiába történik ez magán célból, az nem legális. Ha azonban valaki saját maga rendelkezik egy erre alkalmas másoló berendezéssel, saját maga szabad felhasználás keretében megteheti a CD átírását. Ennek az első olvasatra értelmetlen szabálynak az a célja, hogy jobban megfoghatóbbak legyenek az üzleti okból másolók.


Ha józan paraszti ésszel végiggondoljuk a fentieket, ebből az jön ki, hogy a mai technika korában az otthoni használatra szánt zenei és filmfelvételek önmagukban nagyon nehezen találhatók illegálisnak. Filmeket lehet rögzíteni televíziókból otthoni DVD-felvevőkkel, zenéket rádiókból, ami aztán házilag bedigitalizálásra kerülhet. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos programok segítségével felvehetünk a sok tízezer netrádióból is.


Ez a jogszabály a magyarázata annak, hogy zenék és filmek magánhasználatra való letöltése nem minősül illegálisnak, mivel az technikai értelemben másolásnak minősül. Ahogy feljebb írtuk, megint más a helyzet a fájlcserével, ahol a gond a felkínált anyagokkal van. (De például klasszikusokat vígan lehet cserebelélni, mivel 70 év után elévülnek a szerzői jogok.)


Végül következzék néhány érdekes kérdezz-felelek (GYIK) idézet az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület honlapjáról, főként internetes kérdésekről. Ezek nem jogszabályok, de úgy tűnik, valóban levezethetők a törvényből:


- Letölthetek-e magáncélra filmeket, zenéket, játékprogramokat?


A másolás a szerzői jogban főszabályként engedélyköteles, a letöltés pedig másolatkészítést jelent . A törvény azonban egyes esetekben lehetővé teszi, hogy a magánszemély magáncélra szerzői jog által védett művekről másolatot készíthessen. A kivétel vonatkozik például a zeneművekre, filmekre - ha azokat nem védi másolásvédelem - , de nem vonatkozik a szoftverekre. Így az előbbiek lemásolása (letöltése) ma nem minősíthető jogellenesnek, míg a szoftverek másolása, letöltése a jogosult kifejezett engedélye jogellenes.


forrás: alon.hu

647. 14775640c4 (válaszként erre: 644. - MelisUK)
2008. júl. 18. 10:53
persze én is csak viccnek szántam, de nem volt szivem kihagyni:))
646. 14775640c4 (válaszként erre: 640. - MelisUK)
2008. júl. 18. 10:52

igen,olcsóbb a benzin és szarabb is már bocsi,

a párom 5 litert tankolt és legalább 10 literrel kevesebbre volt elég mint a drágább.

tudom, hosszútávon nem jársz jobban , mert az égése rosszabb mint a drágábbé.nem tesz jót a kocsinak.

és ezt magyarázom hogy nem mindig az olcsóbb a jobb

645. Raistlin Majere (válaszként erre: 642. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 10:44

Én sem a reklámozott termékeket vásárolom meg, hanem az egészségeset :-)

Persze nagyon pénztárcafüggő a dolog. Nálunk pl a gyerekorvos javasolta, hogy csak Dove szappant használjak a lányomnak, mert érzékeny a bőre és jobb mint a gyógyszertári kencék. Nekünk be is vált, és nem esztelen divatozásból vásároljuk, hanem, hogy ne jöjjön ki az ekcémája a gyereknek.

644. MelisUK (válaszként erre: 639. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 10:42
Ez a spórolós vicc nagyon tetszik az ittenieknek, főleg, h egyáltalán nem spórolósak. :D Otthon pl. szinte senki nem készít ételt, mindenki étteremben, kávézóban vagy kocsmában eszik, még egy szendvicset se csinálnak a saját kezükkel, azt is megveszik. :) A diákok nem visznek tízórait magukkal, de van egy 55 perces ebédszünet, ekkor az egész város diákokkal van tele, boltról boltra járnak és ebédelnek pénzért. Otthon általában akkor eszik közösen a család, ha rendelnek pl pizzát. :))) Nagyon jól élnek ám, mellette meg sírnak, h nincs pénzük. Első munkahelyem egy kávézó volt Skóciában, ahol felváltva dolgoztam szakácsként és pincérnőként. Az eszem eldobtam, amikor a negyven éves munkatársamnak meg kellett mutatni, hogy hogy kell a hagymát fölvágni. :))) De már hozzászoktam. Időbe tellett azért... :)))
643. Raistlin Majere (válaszként erre: 641. - Raistlin Majere)
2008. júl. 18. 10:41

Végülis ez olyan mintha orgazdától vásárolnál :-)

Tisztában vagy vele, hogy ő törvénytelenül szerezte a cuccot, de mivel az érdekeidet szolgálja, kihasználod. Tehát tetteddel ösztönzöd a törvénysértő magatartás elkövetésére :-)

Én büszke vagyok ró, hogy minden filmünk eredeti. Kislányomnak is kb 60 mese dvd-je van, de egy másolt sincs közöttük.

Persze mi is spórolhatnánk ezen is, de kérdem én, akkor hol van a felelős állampolgári magatartás.

?

2008. júl. 18. 10:41
sajna már az étel tényleg nem divat,hanem egészség kérdése.és azt tapasztaltam, minél olcsóbb valami annál gagyibb sajna. én sem vagyok a reklámozott termékek híve de sokszor bizony nem az olcsóbb a jobb.hanem hosszútávon pont fordítva.tudom vettem gagyit eleget,egészéletemben spóroltam a megélhetés miatt.mostanra inkább ha megtehetem áldpzok kicsit többet,lehet nem veszünk bio cuccot de amikor bizony bemegyek egy boltba,megnézem mit veszek,és sokszor még igy is elég silány a minőség.
641. Raistlin Majere (válaszként erre: 635. - MelisUK)
2008. júl. 18. 10:37

23. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét terjessze, és hogy erre másnak engedélyt adjon. Terjesztésnek minősül a mű eredeti példányának vagy többszörözött példányainak a nyilvánosság számára történő hozzáférhetővé tétele forgalomba hozatallal vagy forgalomba hozatalra való felkínálással.


(2) A terjesztés magában foglalja különösen a műpéldány tulajdonjogának átruházását és a műpéldány bérbeadását, valamint a műpéldánynak az országba forgalomba hozatali céllal történő behozatalát. A terjesztés jogának megsértését jelenti a mű jogsértéssel előállott példányának kereskedelmi céllal történő birtoklása is, ha a birtokos tudja vagy neki az adott helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellene, hogy a példány jogsértéssel állt elő.


Ez a két paragrafus röviden és gyorsan válaszol egy sok kérdésre, mindazonáltal a kép ennél – szerencsére – árnyaltabb.


Kicsivel lejjebb ez is olvasható:


26. § (8) A szerzőnek az is kizárólagos joga, hogy művét - másként, mint sugárzással vagy a (7) bekezdésben szabályozott módon - a nyilvánossághoz közvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon. E joga kiterjed különösen arra az esetre, amikor a művet vezeték útján vagy bármely más eszközzel vagy módon úgy teszik a nyilvánosság számára hozzáférhetővé, hogy a nyilvánosság tagjai a hozzáférés helyét és idejét egyénileg választhatják meg.


Bár az internet nincs néven nevezve, de ezt a törvény kommentárja megteszi. Ebből a paragrafusból valószínűleg nem nehéz levezetni a szerzői jog alá eső fájlcserélés törvénysértő mivoltát.

640. MelisUK
2008. júl. 18. 10:37
Egyébként a Tescot még azért is szeretjük, mert olcsóbb a benzin is náluk, mint máshol, bár az Asda benzinkútjában mindig 1 pennyvel olcsóbb a verseny kedvéért, viszont a Tescoban lehet klubkártyát igényelni, minden elköltött font után 1 pennyt ráírnak a kártyára, taknolásnál is jár a pont, szóval szépen be lehet zsebelni, majd a pontok értékében tescos vásárlási utalványt kapunk, ami ott levásárolható - és mikor azzal vásárolunk, akkor is használhatjuk a klubkártyát, azért is jár pont. Szóval ez az a plusz, amiért még nagyon szeretjük a Tescot. :) Most is olyan akció van, hogy ha csináltatsz még egy klubkártyát, akkor 150 pontot adnak érte, hát meg is csináltattuk, a pont interneten keresztül átvihető a másik kártyára, ingyen bezsebeltünk plusz 150 pontot. Sőt, most olyan akció is van, hogy ha 50 font fölött vásárolsz, akkor a blokkot víve a Tesco benzinkúthoz 5 penny engedményt kapsz literenként és max 100 liter benzint vagy dízelt vehetsz. Szeretjük ezeket a folyamatos akciókat. :)
639. 14775640c4 (válaszként erre: 634. - MelisUK)
2008. júl. 18. 10:35

megváltoztál,vagyis te is skóttá váltál :DDDDD

spórolósabb leszel lassan mint az őslakos skótok:DDDDDD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook