Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van de még sincs fórum

Van de még sincs (beszélgetős fórum)


2010. jan. 7. 17:37
Kösz nektek a tanácsot!
2010. jan. 7. 14:25
arra azert erdemes odafigyelni hogy mikent van bejegyezve. mert ha kulterulet, tizedet nem eri mintha belterulet. a ketto kozott az a kulonbseg hogy a kulteruletre nem adnak epitesi engedelyt.
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Melinda0707)
2010. jan. 7. 13:43
Meg kell hirdetni a neten, plusz egy jó ingatlanközvetítőre kell még rábízni.
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - Melinda0707)
2010. jan. 7. 13:42
Ez is egy megoldás. vagy csak a megosztást, bevonást csináljátok meg, és eladjátok közmű nélkül, de több darabban. Ha közel van a beépített rész, akkor így is megveszik, mindenki megcsinálja magának.
2010. jan. 7. 13:40
Na de azokat az embereket is hol keressem?
9. melinda0707 (válaszként erre: 8. - 8ee31e318f)
2010. jan. 7. 13:39
És ha csak simán eladnám?Gondolom buknánk rajta.De kérdés hogy érdemes-e annyit szaladgálni utána.Arra gondoltam az lenne a legjobb ha eladnánk olyan embernek aki ilyenekkel foglalkozik,csinálja végig ő a procedúrát és kész.Ez lenne a legegyszerűbb.
2010. jan. 7. 07:10
nem veletlen kerul egy kozmuves telek milliokba. sok estbe a fele a papirmunka, es a bekotesi dijjakat fedezi az elado felnek
7. 8ee31e318f (válaszként erre: 6. - Melinda0707)
2010. jan. 7. 07:09
mindenkepp jarjatok utana mi mennyibe kerul mielott belevagtok. mert ha nem tudjatok vegigcsinalni, akkor csak belebuktok. ha tobb telket csinaltok, tobbszorose a kozmuvesitesi koltseg, mivel telkenkent kulon kulon ki kell fizetni a tobbszazezres bekotesi dijjakat.
2010. jan. 6. 19:14
Hát ez nagyon fasza.Milla02 köszi az infót.Hát lehet akkor elkezdjük a procedúrát,viszont pénzünk az nincs most erre.ez a legnagyobb probléma.Arra is gondoltunk hogy csak így eladjuk,ahogy van,mert kellene a pénz.De aztán mindig elvetjük,hogy mekkora marhák lennénk,elvesztegetnénk a sok hasznot.Viszont ha belegondolok(és a helyzet is megkívánja)lehet a sok ráfordítás nem hoz majd akkora várt eredményt.De megpróbáljuk.
2010. jan. 6. 17:45
Igen..igen.Még közművesíteni is érdemes. Annélkül nem tudod eladni. Az meg horror pénz-bár attól is függ, hogy van e a közelben minden közmű..Ha van, akkor is milliós tétel lesz:(
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Melinda0707)
2010. jan. 6. 17:43

Hát..végig. Igazából a párom intézte. Pénzbe is kerül, és sok időbe, járkálásba. Meg kell néznetek, hogy a település rendezésben be van e vonva belterületnek. Ha igen..még kérvényezni kell a szántóföldből kivonást(fizetni), aztán a belterületi telekké nyilvánítást. Aztán fel kell osztatni. Az összes lépés hónapokba telik, szóval ne halogassátok.

Ha megjön a párom és érdekel bővebben, priviben elküldök még pár infót.

2010. jan. 6. 17:42

Ez engem is érdekelne.


Mamáméknak is van egy jó nagy földterületük és a kismadár azt csiripelte, hogy rövid időn belül utcákat szeretnének arrafelé kialakítani.

2010. jan. 6. 17:41

Szerintem a foldhivatalnal kezdjetek. lehetseges hogy at kell minosittetni, hogy epiteni lehessen ra. ha tobb telekkent akarjatok eladni, akkor ki kell meretni egy foldmerovel, es megosztani a telket. ez ugy tudom mind a foldhivatalnal intezodik.

de szerintem hogy telekkent ertekes legyen, ahoz kozmuvesiteni is kellene. viz gaz villany csatorna. mind a megfelelo cegeknel kell informalodni. de nem akarlak elkeseriteni ez kozel millios nagysagrendu tetel, mire kozmuves telket csinalhatsz gyumolcsosbol.

en nem csinaltam vegig ilyen procedurat, de hallottam vad dolgokat, mivel kozel allok az epitoiparhoz

2010. jan. 6. 17:32
Telkünk van...vagy talán sincs.A férjemnek rengeteg gyümölcsösnek mondott földje van.Lehetséges az a dolog hogy átnevezzük teleknek,de nem tudjuk hol kezdjük.Rengeteg papírmunka stb...de még sem történik semmi.Pedig a telek mellett sorban épülnek a gyönyörű házak,mi pedig mérgesen nézzük a fejleményeket.pedig nem kevés pénz jönne belőle,amire nagy szükségünk van.Mit tegyünk?Tud valaki segíteni?Vagy van valaki aki végigjárta ezt az utat?Beltelekesítéstől a telkek árusításáig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook