Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van családom, mégis magányosnak érzem magam.... fórum

Van családom, mégis magányosnak érzem magam.... (beszélgetős fórum)


1 2
40. Mindzsi (válaszként erre: 39. - Adel07)
2010. jún. 28. 23:10
:) nincsen semmi baj, megértem! Tudom, hogy van ez. Hát ha te is szívesen beszélgetnél velem, örülnék neki! :)
39. adel07 (válaszként erre: 25. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 22:17

Szió!

Sajnos csak így este tudok lenni leginkább.

A gyerek nappal teljesen leköt gondolom nem kell magyarázni.Most ráadásul vendég gyerek is lesz a nyáron(a férjem unoka huga-unoka öccsei).

Ha akarod küldöm priviben az msn-címem esténként tudunk "beszélni".

38. Pitypang 79 (válaszként erre: 37. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 16:11

Így alakult sajna. De minden rosszban van egy kicsike jó, nekem sokkal jobb lett a közérzetem és a lelki állapotom is.

Ilyen kicsi gyerekkel nincs túl sok program lehetőség. Mi a Ringatóra jártunk, ennek is utána tudsz nézni a neten. Babaúszás, amire mi végül nem mentünk. Babakocsizás, ez közös családi programnak is nagyon jó.

37. Mindzsi (válaszként erre: 36. - Pitypang 79)
2010. jún. 28. 15:45
Értem, hát az nem valami jó! :( Én szerencsés vagyok, hála Istennek.-Ilyen téren. Van tejem, nincs fölös, de annyi pont van, ami a kicsinek kell. Mondjuk ebédre már adok neki egy kis baba kajcsit is hogy szokja, de tápszert nem kap.
36. Pitypang 79 (válaszként erre: 33. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 15:40
Én 6 hónapos koráig, de addig is kapott tápszert is, mert nagyon kevéske tejem volt. Tovább szerettem volna, de eddig is csak mindenféle tejszaporítóval húztuk!
35. Mindzsi (válaszként erre: 34. - Bun Csilla)
2010. jún. 28. 15:35
Huh ez tényleg nagyon jó!! :) Szerencsés vagy! Igen ránk férne, de egyenlőre nem merem másra bízni a kicsit. És gyerekkel hova mehetnénk?
2010. jún. 28. 15:27

Szia Mindzsi!

Nekem ikerlányaim vannak, és egy fantasztikus párom, de volt mikor én is éreztem ki kell mozdulnom mert nem bírom ezt a monoton napi teendőket! Hála a párom vigyáz a lányokra így én mellette tanulok, tornázok, és jártam konditerembe, fürdőbe kezelésekre. Kicsit kikapcsolódtam ,meg ha tehetjük megyünk kettesbe valahova kirándulni!

Szerintem rátok férne egy kis kirándulás!

33. Mindzsi (válaszként erre: 32. - Pitypang 79)
2010. jún. 28. 15:27
Köszönöm szépen! Jól esik ez! :) És te meddíg szopiztattad a kicsit?
2010. jún. 28. 15:15

A párod valószínűleg meg tudja oldani, az enyémnek is ment. Ez lehet csak nálam volt így, de én sokkal normálisabb lettem idegileg miután abbahagytam a szoptatást. Ezzel persze nem erre akarlak bíztatni, de a zaklatottságodnak lehetnek ilyen jellegű hormonális okai is. Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, ahogy telik az idő minden sokkal könnyebb lesz!

A sulira vissza térve, vannak ingyenes tanfolyamok. A Perfekt-nél "okos kismama" néven. Ha ezt így beírod a keresőbe, kiadja a támogatott képzések listáját.

Ha nem akarod a kicsit hosszú időre magára hagyni, menj el csak 20 percre, majd növeld az időt. Ennyi kell és jár is neked!

31. Mindzsi (válaszként erre: 30. - Pitypang 79)
2010. jún. 28. 15:06
Ez jó ötlet, csak félek. Ha elmegyek akár fél órára is, hogy mi lehet vele, biztosan sír.. meg ilyenek! Igen szoptatom még
30. Pitypang 79 (válaszként erre: 23. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 15:03

Az biztos, hogy még egy kicsit türelmesnek kell lenned. Én imádom a kislányomat, de be kell valljam az első egy év vele nem volt éppen egy leány álom! (Légyszi ne kövezzetek meg ezért!) Most viszont sokkal jobb minden. Kiszámíthatóbb az egész életünk és míg 5-6 hónaposan csak velem volt el a lányom, most tulajdonképpen mindenkivel elvan aki foglalkozik vele.

Ebben az időszakban én azt csináltam, hogy szombatonként, amikor a párom otthon volt elmentem két órára vásárolni, csavarogni, szolizni. A közelben voltam, ha bármi van haza tudjak menni. Ez több szempontból előnyös. Egyrészről neked, mert feltöltődsz, másrészt jobban összeszoknak a párod és a kicsi, plusz a párod is talán kissé megértőbb lesz veled, mert megtudja,milyen is otthon lenni a gyerekkel. Szoptatsz még?

29. Mindzsi (válaszként erre: 27. - 656f03db60)
2010. jún. 28. 15:02
Az az igazság, hogy nem! Én ez előtt még el sem tudtam volna azt képzelni, hogy 19 évesen megszülöm a kisfiam... olyan 26 éves korom körülre terveztem az elsőt! De ez lett... terhes lettem, holott szedtem fogamzásgátlót.. Cyrpomixet.. mint egy másik fórumban olvasva, ami erről szól.. kiderült nem is jó ez a tabletta. Nah de ez már mindegy. Megtartottam a kicsit, de ezt nem bánom, hiszen imádom a kis drágámat... ha ő nem lenne már bediliztem volna.. ő ad erőt mindenhez nap mint nap...
2010. jún. 28. 14:58
nekem is mennem kell később vissza nézek jövök boldogítani :D sziasztok
2010. jún. 28. 14:56
Mindzsi, bocsi a kérdésért, de tervezett baba volt?
26. Mindzsi (válaszként erre: 22. - E_19901101)
2010. jún. 28. 14:55
áh az sajna nem fog menni... nekik is vannak már másik barátaik, akikkel együtt lóghatnak, elköltöztek, dolgoznak, suliba járnak ilyenek... :(
25. Mindzsi (válaszként erre: 19. - Adel07)
2010. jún. 28. 14:53
Igen az úgy tényleg nehezebb! Én sem itt laktam, ahol most. csak 2 éve kb hogy ide költöztem a páromhoz! Van Msn-ed esetleg?
24. adel07 (válaszként erre: 17. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 14:52
Mentem este visszanézek:-))
23. Mindzsi (válaszként erre: 18. - Pitypang 79)
2010. jún. 28. 14:51
Szia! Sajnos igen :( Tudom, én is gondoltam ilyenre, de tanulásra, sajnos nincs elég pénz, szeretnék még egy szakmát, de egy fizetésből nem telik rá. Kimozdulni sem tudok, nincs kivel, és ha akár boltba próbálok elmenni, rohannom kell haza, mert üvölt a kicsi, és csak nekem nyugszik meg... nagyon anyás.. és így nehéz kikapcsolódni
2010. jún. 28. 14:51
Nehéz dolgok ezek... én nem így élem meg mert nincs babám :) egyenlőre még nem is szeretnék:) én is tanulok meg, dolgozok de mindig tudok a barátaimra időt szakítani ha nem többet akkor egy fél órát de az ember életében egy édes anya meg egy igazán jó barát a legfontosabb (meg persze a gyermeke) próbáld meg keresni a régi barátaidat ha igazán szerettek megfogják érteni mert ők is lehetnek szerelmesek....
21. 656f03db60 (válaszként erre: 18. - Pitypang 79)
2010. jún. 28. 14:51
Így van! :)
20. 656f03db60 (válaszként erre: 14. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 14:50
Figyelj, nyilván mikor a gyerek nem alszik, tudsz egy kis zenét, régi kedvenc dalokat hallgatni. Olyan dolgokat csinálhatnál, amit régen, és muszáj egy ideig a négy fal között. Tudom sok idődet köti le a baba, de próbálj mellette lazítani is. Ha először is magaddal jól elvagy napközben, legközelebb - mivel ugye mosolygós vagy - biztosan jobban fogsz nyitni mások felé. Most itt a remek alkalom, nem nagyon esik az eső már, irány a természet. A pároddal meg beszélgess sokat.
19. adel07
2010. jún. 28. 14:48
Nincsenek sajnos.Én próbáltam a baba-mama klubban ismerkedni de nem sok sikerrel.Én nem itt születtem és csak 4éve lakunk itt.
2010. jún. 28. 14:48

Kedves Mindzsi!

Szerintem sokan vannak ezzel így, többek között én is. A baráti kör teljesen megváltozik gyerek után és nagyon nehéz újakat találni. Egyébként az olyan igazi barátság nők között nagyon ritka.

Nekem egy 15 hónapos kislányom van, talán a párommal kapcsolatban szerencsésebbnek mondhatom magam, de nekem is hiányoznak a barátaim, akik szépen leépültek a gyerek óta.

Nekem az vált be, hogy állandóan tanulok valamit, ez nagyon sokat dob a lelki állapoton, még ha kicsit stresszes is gyerek mellett. Jó eljárni egy teljesen más közegbe, mint ami otthon körülvesz és ezen kívül nagyon hasznos is. Gondold végig mihez lenne kedved, amit csakis magadért teszel és valósíts meg! Lehet ez suli, sport, bármi! Ez hozza magával az új célokat, új ismerősöket esetleg barátokat is.

17. Mindzsi (válaszként erre: 15. - Adel07)
2010. jún. 28. 14:46
Elhiszem! Átérzem milyen ez :((
16. Mindzsi (válaszként erre: 12. - Adel07)
2010. jún. 28. 14:45
:( Az se valami jó! És nem érzed magad egyedül? Vagy vannak barátaid akikkel néha össze járhatsz?
15. adel07
2010. jún. 28. 14:45

De ugyan így vagyok.Suli után elmentem vele dolgozni és a barátaim szépen más irányba mentek.

Eddig mindig együtt voltunk és nem hiányzott semmi.De mióta távol dolgozik és ugye jött a gyerek minden más.

14. Mindzsi (válaszként erre: 13. - 656f03db60)
2010. jún. 28. 14:44
Szoktunk sétálgatni, de játszóra nem járok vele. Még csak 5 hónapos lesz, és elég messze van innen a játszó :( Meg olyan csúnya idő van általában mindíg esik :( így nem igazán tudom kivinni
13. 656f03db60 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. jún. 28. 14:41
Szia! Kisgyerekkel is tudnál társaságba járni, például ha a játszótérre mentek, biztosan akadnak ott anyukák a többi gyerkőccel. A gyerek is jól jár és te is, így mindketten barátkozhattok másokkal is. Sétálj többet a kicsivel, mert ezzel te is plusz erőre tehetsz szert. :)
12. adel07
2010. jún. 28. 14:41
Már látom,az én férjem Üllőn dolgozik egész héten és hétvégén van csak itthon.
2010. jún. 28. 14:41

Jah, közben megírtad :)


A kommunikáció, beszélgetés pedig nagyon fontos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook