Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van bármilyen otthonteremtési támogatás, amit fiatal párok igényelhetnek? fórum

Van bármilyen otthonteremtési támogatás, amit fiatal párok igényelhetnek? (tudásbázis kérdés)


24. szimba (válaszként erre: 17. - Szasz23X)
2010. nov. 30. 17:37
Pont itt van a lényeg: nyugaton nem albérletezés van (mellesleg nálunk sem, csak téves az elnevezés), hanem kialakult kultúrája van a lakásbérlésnek. Abban a környezetben lehet évtizedekre előre tervezni. Itthon meg? Vagy feketén bérelsz, és másnap kitehet a tulaj, vagy szerződéssel, akkor viszont annyi pénzzel tömöd a tulaj zsebét, hogy annyiból már a sajátodat is törlesztheted.
23. k.judit86 (válaszként erre: 23. - Kira88)
2010. nov. 30. 14:57

Most, hogy így többen is írtátok már ezt a dolgot, kezd szimpatikus lenni. Eddig nagyon elítéltem az albérletet.

Más kérdés, hogy ehhez kell egy olyan partner, akinek ez szintén szimpatikus, és hát az én párom erről hallani sem akar. Ami azért vicc, mert a sok-sok éves adósságtól mindkettőnket ráz a hideg.

22. k.judit86 (válaszként erre: 21. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 15:47
:):)
2010. nov. 5. 15:21
Jobban jársz :D Röhögj egy jót, és ennyi... Többet úgysem tehetsz :)
20. k.judit86 (válaszként erre: 19. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 15:20

Sajnos én is túl sok ilyen esetről hallok. Persze én sem szeretném, ha elárvereznék a házat a fejünk fölül. Nem szeretnék felvenni hitelt, ténylég nem. Előre félek az egésztől.

Kezdek rájönni, hogy a közös otthon az túl nagy igény. Nem is értem, mit akarok.:):) (Inkább röhögök rajta, mint sírok.)

19. Szasz23X (válaszként erre: 18. - K.judit86)
2010. nov. 5. 14:54

Igen, én is így voltam...Nem tudtam elképzelni, hogy ne sajátba jöjjön a gyerek. De túl sok negatív példát látok mostanság. Egyik ismerősömék 2 gyerekkel vannak ott jelenleg, hogy 230 ezerre felment a hitelük, hónapok óta nem fizetik, nemsokára árvereznek. Egy másik ismerősöm egyedül maradt pici gyerekkel, 120 ezres hitellel. Próbálja eladni, nem megy...Ott is árverezés lesz. És még sorolhatnám, ahol konkrétan már a gyerekre nem jut elég a hitel miatt.

Én azért sem vennék egyenlőre sajátot, mivel ha minden igaz, itthon sem maradok...

De ha maradnék is...Inkább keresnék egy normális albit (pl a mostani nagyon az, normális tulajjal) és évekig laknék ott. Nem mernék belevágni egy 15-20 millás hitelbe, de komolyan.

Aki megteszi, annak sok bátorságot és kitartást :))))

Nem hiszem hogy mostanság lenne bármilyen fészekrakási támogatás, ami említésre méltó lehet, valahogy senkit nem érdekel fentről, hogy ki hogyan él meg...

18. k.judit86 (válaszként erre: 17. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 14:47

Igen, én is hallottam, hogy ez külföldön teljesen működőképes dolog, mindig is az volt. :)

Talán a belénk nevelt dolgok miatt ragaszkodunk ennyire a saját lakáshoz/házhoz. Nem tudom. Itthon még ez az általános. Én is így gondolkodom, ami nem biztos, hogy jó.

Ha annyira hitel párti lennék, én se itt kérdezgetném, hogy milyen más lehetőségek vannak. :)

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy majd ha lesz egy gyerekünk, albérletbe szülessen.

Persze ez csak az én véleményem::):)

17. Szasz23X (válaszként erre: 16. - K.judit86)
2010. nov. 5. 14:23

Persze, ez is egy nézőpont. De ha a 25 év alatt csak egyszer is olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem tudod fizetni, mert nincs miből, akkor ugyanott vagy, ahol a part szakad, és bukod a lakásodat. És kicsivel több pénzt "szórsz ki" az ablakon. :)

Szerintem érdemes megnézni, mi megy nálunk nyugatabbra. Szinte mindenki albérletben lakik, és senki nincs "röghöz kötve". az emberek mennek a munka után, vagy ha nem, akkor éveken keresztül egy albit fizetnek. Szerintem náluk sem véletlen ez a tendencia :)

De még egyszer mondom, ÉN így gondolom, természetesen milliók gondolják máshogy. (ezért is van ennyi lakáshitel) :)

16. k.judit86 (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 13:52
Én is azt mondtam mindig - és szívem szerint most is azt mondanám - hogy soha nem vennék fel hitelt. Túl sok embert ismerek, aki alig bírja fizetni. De nem valószínű, hogy egy ismeretlen amerikai nagybácsi rám hagyja a millióit. Pedig jó lenne.:) A hitelnél a sajátomat törlesztem, az albérletnél meg úgy érezném, hogy szórom ki a pénzt az ablakon. Én így látom a dolgot.
2010. nov. 5. 12:50
Igen, ez igaz :)))
14. Burkuska (válaszként erre: 13. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 12:48
Értelek. Igen,ez a Te véleményed:)Sajnos mindkettőhöz pénz kell:(Ebben egyet értünk szerintem:)
13. Szasz23X (válaszként erre: 11. - Burkuska)
2010. nov. 5. 12:44
Albérletből is kiraknak, ellenben ott megvan az a lehetőséged, hogy olyan albit választasz, amit bír a pénztárcád...És nem emelnek állandóan...Egy átlagos lakáshitel szerintem 10-15 milla körül minimum van. Nem mindegy, hogy 120-150 ezer +rezsit fizetsz, vagy esetleg összesen 80-100at...De kihangsúlyoztam, hogy ez az én véleményem :)))
2010. nov. 5. 12:43
nem
11. Burkuska (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2010. nov. 5. 12:42
És az albérletből ne,m raknak ki ha nem fizetsz?
2010. nov. 5. 12:34

Én sosem vennék fel hitelt. Bocs, de nekem az a véleményem, hogy tökmindegy, hogy 25 évig albit fizetsz, vagy hitelt. Addig sem a tied a házad, hanem a banké. És a bankot rohadtul de nem érdekli, hogy miért nem tudsz fizetni. És gyakran emel... Mi a garancia rá, hogy a következő 25 évben mindig lesz pénzed fizetni a hitelt?

Szerintem semmi.

De ez az én véleményem... Mindenkinek szíve joga hitelt felvenni.

2010. nov. 4. 12:11
Az első hitel elvileg kedvezőbb, mint a második. Nomeg munka, munka és munka.
8. k.judit86 (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2010. nov. 4. 12:04

Hát igen, a fizetésünk siralmas. Hiába van diplomám, senkit se érdekel. Így is fél év volt, mire megtaláltam a mostani helyemet, amit ugyan szeretek, de hát a pénz, az nem sok.

Családi hátszél egyikünknél sincs.:S

A hiteltől már előre félek.:S Vagy ez hülyeség?

7. k.judit86 (válaszként erre: 5. - Rena8484)
2010. nov. 4. 12:01
Oké, utánanézek. Legalább már tudom, merre induljak el! Ez is valami!:)
6. k.judit86 (válaszként erre: 4. - Pera0322)
2010. nov. 4. 12:01
Szia! Én is megyeszékhelyen lakom, ezt meg fogom érdeklődni. Köszi!:)
2010. nov. 4. 11:27

a fundamentánál van valami új államilag finanszírozott vissza nem fizetendő támogatás

nem tudom a pontos nevét de egy ki9s utánajárást meg ér

2010. nov. 4. 11:10
Szia! Az önkormányzatnál érdeklődnék a helyedben. Én egy megyeszékhelyen lakom,és itt van lehetőség arra, hogy x összeget kamatmentesen felvegyenek azok a fiatalok,akik az első lakásukat veszik.
2010. nov. 4. 11:10
Önkormányzatok adhatnak "Otthonteremtési támogatást". Igaz, városunkban az összege nevettség! 50-100.000,- Ft
2010. nov. 4. 11:07

Hogy lehet elindulni? Vagy nagyon jó munkával, vagy hitellel, vagy családi hátszéllel sajnos.

Mást nem tudok ajánlani én sem...:(

2010. nov. 4. 11:04

Sziasztok!

Mióta befagyasztották a szocpolt, nem hallani semmilyen támogatásról fiatal pároknak. Hogy lehet így elindulni az életben? Van valamilyen otthonteremtési támogatás, amit igényelhetünk? Csak hitelből nem lehet egy életet felépíteni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook