Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van akinek nincs karácsonyfája karácsonykor?Ha nincs, miért? fórum

Van akinek nincs karácsonyfája karácsonykor?Ha nincs, miért? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 6. 07:21
Mi hét éve leszünk idén házasok, de csak az első évben volt karácsonyfánk. Nem hiányzik nekünk sem, mert anyukáméknál minden évben szokott lenni, így ott van, nekünk elég egy szép asztali dísz is, hogy a karácsonyi hangulat meglegyen, igaz abból sem veszünk minden évben újat.Nem ezen múlik a dolog... Felesleges kiadásnak tartom én is a karácsonyfavásárlást, úgyis pár hét után ki kell dobni, s azon felül, hogy csak koszt csinál, időt tölt vele az ember, semmi haszna nincsen. A hangulat, ihletettség nem ezen múlik feltétlenül. Nekem sem jelent már semmit a karácsonyfa....igaz ki hogy vélekedik, nekem ez a véleményem...
42. syria
2009. dec. 27. 10:04

Igazán jól érzem magam fa nélkül is. A velem élő fiamnak se hiányzik. A zsebemben maradt néhány ezer Ft, plusz nem találok tűlevelet még húsvétkor is sehol.

Nekem már a világon semmit nem jelent a karácsonyfa.

41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - Ba6e61ec64)
2009. dec. 24. 10:51

Nem hinném,hogy le kell bunkózni azt(azokat)az embert(embereket),aki(k) kitermeli(k) a karácsonyfának ültetett fenyőfákat,és nagyon sok embernek ezzel teszik széppé az ünnepet!

Egyébként ha így gondolod,nem kellett volna venned,van műfenyő.....azt nem bunkó vágja ki:)

BOLDOG KARÁCSONYT!:)

2009. dec. 24. 08:52
Valamelyik nap vettem,csak azért mert,egy bunkó kivágta.
39. syria
2009. dec. 24. 08:29

Amíg fiatal voltam, a gyerekek meg kicsik, mindig vettünk fát. Ha egy mód volt rá, kiültethető gyökereset, ami ha szerencsénk volt meg is eredt már a cserépben, és nem potyogtatta a tűleveleit, hanem árasztotta a fenyőillatot.

Hiába utáltam mindig a karácsonyt, az azért izgalmas volt, ahogy megszerveztük a meglepit a kicsiknek, mintha tényleg a Jézuska hozta volna a fát, meg az ajándékokat.

De mióta felnőttek, szerintem már talán több is mint 5 éve nem bajlódok karácsonyfával.

És tényleg nagyon lehangoló a hetek múlva kidobott csupasz fák látványa.

38. Gecam
2009. dec. 22. 11:57
Ilyenkor Jézus születése és áldozata(amit értünk emberekért hozott)a fontos!!
37. globus
2009. dec. 21. 20:57
Anyósomnál sosem volt karácsonyfa, csak egy vágott ág vázában.
36. attila
2009. dec. 21. 20:51
jehovák tudtommal nem állítanak fát
35. Kata75 (válaszként erre: 34. - Kata75)
2009. dec. 21. 20:44

Na jó, a gyerekek nem mindig csak apróságot kapnak, de inkább egy minőségi darab, mint egy hasznavehetetlen silány akármi.

+ mielőtt rá térnénk az sk készített meglepikre, az is van:))

34. Kata75 (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2009. dec. 21. 20:41
Egyetértek veled, de nem kell beállni a sorba......nem csak minden fekete meg fehér. Ha megtalálja az ember az arany középutat, akkor még lehet boldog/"hagyományos" az ünnep némely "modern" vívmánnyal együtt is, amiben én is felnőttem. Fenyőfával, és nem "elszállt" 1-1 figyelmes aprósággal, amit nevezzünk ajándéknak.
33. MelisUK (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. dec. 21. 20:19
Igen, köszönöm, valóban a fa kivágását és díszítését gondolom hülyeségnek, nem magát a karácsonyt. Bár az ajándékozás is a modern kor vívmánya, ennek sincs igazán sok értelme, főleg hogy az emberek zöme (nálunk) totál eladósodik a karácsonyi ajándéktömegek vásárlása végett, nálunk január-februárban totál pangás van, mert mindenki lóvé nélkül van a karácsony miatt... Ez olyan gáz szerintem.
32. MelisUK (válaszként erre: 14. - Barai)
2009. dec. 21. 20:16
Nem sértő, a karácsonynak eredetileg semmi köze nincs a fenyőfához és az ajándékozáshoz, ez csupán a modern kor hülyesége.
31. sorceress87 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2009. dec. 21. 19:30
Vidéken olcsóbb a fenyőfa, mint Pesten. Pláne ha termelőtől veszed első kézből. Mi tavaly 2500 ft-ért vettünk egész nagy fenyőfát.
30. marduk
2009. dec. 21. 18:32
kicsi műfa ám nem az a lényeg van vagy nincs fa mert az ünnep idebent van a szívben,ajándékkal se teszek különbséget a családban a szeretet a lényeg
29. Kata75 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2009. dec. 21. 18:26

Szerintem csak arra gondolt mikor valaki ezt hozza fel okaként miért nincs fája.

Egy cicus tényleg elég nagy veszélyforrás lehet, mert mindenre felmászik (nekünk nincs), de exnél volt kutyus, aki naaagy érdeklődéssel figyelte a sok csillogást, mondjuk néha megcsapta a farkával, hogy csak úgy csörögtek a díszek:))

28. *Vinike* (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2009. dec. 21. 17:59
Családi vállalkozás,évek óta onnan vesszük...
27. emagdi (válaszként erre: 26. - *Vinike*)
2009. dec. 21. 17:24

szerintem senki nem mondta hogy ne legyen fád, tehát nem értem milyen kifogásokat szeretnél:)


mondjuk nagy eséllyel lopott az a fa, amit egy kiskereskedő 1700 forintért tud adni... (csak gondolj bele, a fa kitermelési költsége, a szállítás és még valami profit is.. ezt kizárt hogy ez az ár fedezze)

2009. dec. 21. 17:15
Az egész karácsonyi hercehurcát úgy utálom ahogy van. Az egyetlen,amit szeretek benne,az a karácsonyfa. 1700ft-ért vettem,amivel támogattam egy helyi vállalkozót. Hosszú tűlevelű,feketefenyő,tehát nem potyog,nem szúrja a talpunkat. Van kutyám,macskám,sosem nyúltak még a fához. Még kifogás????:)))
25. Kata75 (válaszként erre: 23. - F8db0709b8)
2009. dec. 21. 12:32

Így igaz, de a műfenyő előállítása is lehet épp annyira környezet romboló.


Gyerekkoromban mindig vágott fenyőnk volt, majd jó pár éve mű, de az idén elhatároztam, hogy ismét "igazit" szeretnék:)

Azért az - NEKEM - teljesen más.......


Bárhogy is csűrjük csavarjuk a dolgokat, mindenkinek saját magának kell eldönteni mi fér bele az értékrendjébe. De egy valami biztos: manapság divat utálni a karácsonyt/hagyományokat.

Elanyagiasodás miatt: nagy mértékben igaz, de szintén mi vagyunk akik ezt kizárhatjuk, és a szűk családban úgy élvezzük az ünnepeket ahogyan szeretnénk.


Vannak olyan élet/helyzetek amikor adódnak sokkal fontosabb dolgok, de az megint más.

2009. dec. 21. 12:30
én nem tudnám elképzelni a karácsonyt fa nélkül a müfenyőből nem jön hetekig a friss fenyő illat. Egyébként mi a hargitáról hoztunk és maradt még 2 darab ezt elajándékoztam :)
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. dec. 21. 12:22

Sziasztok!Egyik helyi lapunkban olvastam épp a minap,hogy ezeket a fákat kimondottan erre a célra ültetik és szó szerint azt mondták a műfenyőre,hogy igénytelen!Nos,én védem környezetem,ezért van műfenyőnk..és nem áll szándékomban évente kidobni az ablakon 6000ft-ot vagy még többet!


BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!:)

2009. dec. 21. 11:53

Én nem tudnám elképzelni a Karácsonyt fa nélkül. Nem kell annyira sajnálni a fákat, mivel általában direkt karácsonyfának ültetnek fenyőket. Itt a falunkban is sokan beültetik a kertjüket kisfenyőkkel, h amikor megnőnek, eladhassák. Mi is gondolkodtunk ezen, mert nagy a kertünk és üres. Azt én se szeretem, amikor az erdőből lopják a fát. Másik megoldás pedig az, ha cserepes fenyőt vesz vki. Ez nem kifogás, h azért nincs fája, mert sajnálja őket.

A kisgyereket meg miért kell félteni a fenyőtől? Nem szúr az annyira, h fájjon neki, v ha mégis kicsit megszúrja, mégegyszer úgyse nyúl hozzá.

21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. dec. 21. 11:50

Ez igaz, azért mondtam, hogy normál esetben. :-(

Sajnos fát más okok miatt is lopnak, sőt mindent ellopnak, ami nincs lebetonozva.

20. emagdi (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2009. dec. 21. 11:46
igen, igazad van, de sajnos nagyon sokan az erdőkből lopják a fát, és azt árulják:(
19. andi6020 (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. dec. 21. 11:42

Oké,nekem is műfenyőm van, én is sajnálom a fákat. De tudom, hogy normál kereskedelmi célra nem az erdőket vágják ki (karácsonyfának), sokaknak ez a megélhetése, hogy e célból termesztik a fenyőfákat.

(na ezt jó vacakul fogalmaztam meg)

18. emagdi (válaszként erre: 14. - Barai)
2009. dec. 21. 11:41

valószínűleg nem úgy gondolta, hogy az ünnep hülyeség, hanem hogy nem éri meg kivágni ennyi fát azért, hogy pár napig díszítsen egy-egy lakást.

mondta is, hogy ezért is jobb a műfenyő.

2009. dec. 21. 11:39
Csak asztali díszt csinálok fenyőből. Sír a lelkem, amikor néhány nap múlva meglátom a lecsupaszított fenyőt kihajítva a kuka mellé... Úgy érzem, a fának is van lelke.
16. Any19
2009. dec. 21. 11:31
Nekünk se lesz.Párom szüleihez megyünk karácsonyra és ott lesz.Itthonra azért sem szeretnék, mert a kutyám sztem hamar elintézné, felborítaná stb.:)
2009. dec. 21. 11:30

Nekem nem lesz. Nem is kell. Minek lenne? Befaragjam? Nézegessem? Díszítgessem?

Elmegyek a Szüleimhez Karácsonykor. Ott lesz fa. A gyereket is oda fogom vinni. Az alatt lesz neki az ajándék.

14. barai (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. dec. 21. 11:25
A HÜLYESÉG kicsit sértő!!!!:(((((((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook