Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van aki Pestre költözne? fórum

Van aki Pestre költözne? (beszélgetős fórum)


26. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 14:11

:)

Életkorral változnak az igények!

25. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2017. aug. 1. 14:00
nagyon szeretem. a fiam pld. nem fogja megszokni soha. szereti, szépnek tartja de jövő augusztusban visszaköltözik Pestre. Hát igen más korosztály vagyunk én értékelem a jó levegőt a kertes létet neki meg hiányzik a pörgés, a zaj, a villamos meg hát ugye ott laknak a haverok. A mi korosztályunk pedig aki tehette már mind lelépett ide a külső gyűrűbe.
24. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 13:57

:)

Akkor te legalább, most jó helyen élsz.

23. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2017. aug. 1. 13:49
az a helyzet ezzel, hogy itt a kertvárosban sincsenek messzebb ezek mint Pesten. Ott is ha el akartam menni a Tescoba vagy az Árkádokba kocsival 10-15 perc volt. Az orvos ott pld. messzebb volt mint itt mert itt két utcával arrébb van a háziorvosi rendelő gyógyszertár ott meg bőven messzebb. Van ami közelebb, van ami messzebb. Egy biztos idősnek betegnek mindenhol adódnak nehézségek a közlekedésben.
22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 13:35

Vagyis nem helyben olyan jó az ellátás...

Ezt azért kérdeztem, mert az idős emberek, akik már nem vezetnek, vagy nincs autójuk, nehezebb a dolguk.

Van idős családtagunk, és ahol lakik, a közelben szinte semmi nincs. Egészségház, piac a város másik végén. Szóval, van, akinek jó van, akinek nem.

Én maradok itt, ahol minden van.

Amúgy szerintem is jó egy kisváros, de kéne lenni elérhető távolságban mindenféle ellátottságnak. Meg jó helyi közlekedésnek. De általában nincs.

21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 12:44
Bocs BKK-t akartam írni.
20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2017. aug. 1. 12:43
Ahová most költöztünk a külső gyűrűbe nagyon jó az ellátás, kocsival 10 percre van lidi, osi, peni, aldy, elég sok a kop de azt kihagyom mert nem szeretem. Pesten bent vagyok BKKT-vel 25 perc alatt kocsival lassabb mert nagy a dugó. Ragyogóan tiszta az egész hely itt, elhanyagolt kertet házat szinte nem is látni. Az orvosi ellátást nem tudom mert bár ide állandóra bejelentkeztem megtartottam a pestit ideiglenesnek oda megyek ha van valami gond. Szóval csak azt tudom mondani jó az ellátás nagyon. Ja és ahogy látom sokan rendelnek házhoz is legalábbis ezt a Tesco mobil kisteherautót vagy minek mondják több helyen látom mászkálni de én inkább elugrok kocsival és bevásárolok egy-két napra.
19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 12:14

Nem csodálkozom rajta!

Csak kíváncsi lennék, milyen az ellátás felétek?

18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 17. - Mezei Virág)
2017. júl. 29. 16:46
Nekem ezek a tapasztalataim a belvárosi részekről vannak a külsőbb kerületeket nem nagyon ismerem de azok valóban tisztábbak mint a belváros. De most nekünk a külső gyűrűben sokkal jobb mint a belvárosban volt, nem költöznék vissza.
17. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 28. 22:12

Pesti vagyok, és nálunk nincs kosz, minden itt van a "szánkban". Nem a Belváros, ott nem szeretnék lakni.


Azért kérdeztem, mert az én tapasztalatom meg az, hogy sokszor vidéki kisvárosban nehézkesebb eljutni fontos helyekre, mint Pesten pl. vagy nagy városban.

(rövid ideig laktam kisvárosban, minden messze volt)

16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2017. júl. 28. 20:04
Az orvos sokkal könnyebb bármivel bárhova bejelentkezel hamar kapsz időpontot. A minőség már más kérdés van jó és rossz orvos is. A vásárlás szempontjából nagyon jó nagy a választék de ott is vigyázni kell nehogy romlottat vagy rossz minőséget vegyél. Viszont iszonyat a mocsok (nem a bevásárlóközpontokban) az aluljárók ragadnak a mocsoktól kiváltképpen a Blaha, Astoria, Ferenciek tere és nem sorolom, a belvárosi utcák bűzlenek a kutyagumitól, rengeteg a kószáló iszonyúan piszkos hajléktalan villamosokon buszokon, ha kocsival megyek akkor meg araszolok órákig parkolóhely nincs és ha van nagyon drága. Szóval Virág ha vidéken laksz el ne cseréld Pestre én ott éltem világ életemben szerettem, de ennyi elég volt belőle.
15. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 28. 18:51

És milyen az ellátottság?

Vásárlás, orvos? Munkahely?

14. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 28. 18:42
Detto! :)
13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - 60dac2ef40)
2017. júl. 7. 18:58
Mi egyébként tavaly Pesti téglából költöztünk Pest mellé kertesbe, született pesti vagyok és imádtam de nincs az a pénz amiért én visszamennék oda, ezerszer jobb a vidéki kertes élet
2017. júl. 7. 18:46

Nem

Jó itt videken

2017. júl. 7. 18:27
Szia nekem a pesti lakásom ki van adva tavaly óta, annyit tudok mondani neked az albérletkeresésre, hogy amikor hirdettük akkor egyfolytában csengett a telóm és gyakorlatilag mondhatom hogy összességében 60 jelentkező volt rá 3 nap alatt mikor töröltem a hirdetést. Hatalmas a kereslet a kiadó lakásokra az árak meg hát azt majd te is látod, a kaució pedig átlagosan 2 havi bérleti díj összege. Találtál már állást Pesten?
10. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fesztiválpartner)
2017. júl. 7. 08:34
csak akkor vágj bele ha van félretett pénzed,mert az első idő nem könnyű, munkahely,bérlet,kaució, a lányom 3,5-éve költözött fel, barátokhoz társult be, próbálj az ismerősök között keresni szobát mert úgy könnyebb, meg ha anya támogat,sok szerencsét szép napot
2017. júl. 7. 07:36

Nnna, kaptál jó tanácsokat már bőven. Ezt pedig olvasd el! Hasznos.

[link]

8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fesztiválpartner)
2017. júl. 7. 07:17

Én felköltöztem, vidéki megyeszékhelyen is volt jó munkám, kiszámoltam, hogy mennyi pénzért éri meg munkahelyet váltani és felköltözni, hogy azonos vagy inkább jobb színvonalon tudjam Budapesten élni az életem. És ehhez mérten kerestem munkát.


Amikor meglett a megfelelő fizuval a munkahely, akkor tudtam, hogy 1 hónapra meghúzhatom magam egy barátnőmnél a nappaliban, amíg találok albérletet. Körbekérdeztem a facebookon az ismerősöket, tudtam, hogy egyedül drága lenne, ezért kimondottan szobát kerestem. 2 hét múlva már be is költöztem, a másik szobában egy velem egykorú, szimpi lány lakott, akivel később annyira jóban lettünk, hogy sok helyre együtt mászkáltunk, programoztunk. Szuper 2 és fél év volt :)


Véleményem szerint azért, hogy Budapesten nyomorogj, azért nincs értelme költözni. Mert akkor hiába a több program lehetőség, ha elmegy az összes pénzed a lakhatásra, közlekedésre.

7. 5034e3957e (válaszként erre: 1. - Fesztiválpartner)
2017. júl. 7. 06:50

Biztosan van az ismerőseid, vagy azok ismerősei között akik felköltöztek.Egyszerűbb élőben feltenni az ilyen kérdéseket.Igazad van hogy utána akarsz járni mielőtt nekivágsz.

A munkahellyel hogy állsz?Az a legelső fontos...na és a fizetés.

2017. júl. 7. 01:19

Nem belváros-külváros itt a lényeg, hanem hogy van-e ígéret munkára. És hogy annak a közelében van-e olcsóbb albérlet.

(Nem minden munkahely van a belvárosban.)

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Formula girl)
2017. júl. 7. 01:18

Nem kötözködésből mondom, de ha költöznöm kell, attól még nem írom le, hogy szeretnék. Ha meg szeretnék, akkor nem félek, csak tájékozódom.


Nem lehet tudni, megéri -e a drágább élet, a nagyobb költségek mellett a budapesti munka.Persze az is lehet, hogy a lakóhelyén egyáltalán nem tud elhelyezkedni. Habár azért elég elit munkakörnek, illetve keresetnek kell lennie, hogy megérje...


A fiamat csábították egyszerű munkakörbe, ő ment is volna a koli után vissza Pestre. De bizony, amikor kiszámoltuk, mennyi a havi nettó jön ki a jól hangzó órabérből, kiderült, hogy egy olcsó albérlet és a közlekedési havi bérlet után alig marad étkezésre...

2017. júl. 7. 00:51

Gondolom meló miatt szeretne költözni.

A belvárosban mindig drágább az albérlet, mint a külvárosban. Viszont számold hozzá, hogy a külvárosból utazni kell a belvárosba, tehát mindenképpen kell bérlet, meg persze az időt is nézned kell. Na meg a környék is fontos..

Ami még szerintem fontos lehet, hogy a tömegközlekedési lehetőségek jók legyenek a környéken, megálló közelsége, éjszakai busz van-e stb.

Egyébként van egy csomó albérlet csak szét kell nézni a neten.

Azzal számolj még, hogy az elején kauciót kérnek, általában 1 vagy 2 havi albérleti díjat, egy összegben.

Konkrétabban milyen tippeket szeretnél?

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Fesztiválpartner)
2017. júl. 6. 23:30
Na, ez engem is erdekel, miert/mitol felsz?
2017. júl. 6. 22:43
Ha félsz tőle, miért szeretnéd?
2017. júl. 6. 22:05

Sziasztok!


Szeretnék felköltözni Pestre, de nagyon félek tőle.

Sajnos nincs kivel, tudom, hogy egyedül meg húzós az albérlet. Van erről valakinek tapasztalata, tippje?

Volt már, aki felköltözött, vagy föl szeretne költözni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook