Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van aki gyerekvállalás helyett a szabadságot választja? fórum

Van aki gyerekvállalás helyett a szabadságot választja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
270. d838452ed6 (válaszként erre: 259. - C5742a1d9f)
2012. ápr. 11. 10:16
Mitől sima egy anyuka? Egy például egyeltalán nem vagyok sima, egyre gömbölyűbb..:)
269. c5742a1d9f (válaszként erre: 264. - Mazsinka)
2012. ápr. 11. 10:15
Azért van még esélyem, csak jóval nehezebb a dolgom ugyebár. De nem panaszkodom, hisz a saját magamnak ácsolt keresztet cipelem.
268. M0ncsa (válaszként erre: 261. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:14
Muraja nem errol beszel, hanem arrol, hogy egy ilyen szellemi szinvonalnal nem tucatferfira van szuksege, hanem egy magahoz egy szinten levore - es ezek bizony nem nyuzsognek. Tudod, ha egy no igenyes, es a ferjeben nem (csak) a leendo gyermekei apjat latja, hanem mindenekelott egy lelki-szellemi partnert, kollegat es baratot egy szemelyben, akkor nem all ossze az elso jottmenttel, aki hajlando felcsinalni. Tudom, hogy te pl. sokaig kerestel (meg mielott magaddal kezdenel peldalozni, elolvastam a hsz-eket), de nezz szet, mit muvel a tobbseg: teherbe esik, ferjhez megy (ebben a sorrendben), majd szul 1-2 gyereket, es max. 5-6 ev utan elvalik. Jellemzo kokat mar csgybzs felsorolta. Nos, vannak nok, akik ebbol nem kernek :)
267. d838452ed6 (válaszként erre: 259. - C5742a1d9f)
2012. ápr. 11. 10:14

Hogy mi van? Nehogy már azt hidd, hogy bármely szakma olyan izgi. Eltelik egy kis idő, és mindegyiknél előkerül a megszokás. Olajfúró sziget vagy a hasamban egy új élet, ami felfoghatatlan csodája a természetnek?:) Hát tudod....

Százszor romantikusabb egy új élet, amit egy férfivel közösen teremtünk, és felfedezzük benne magunkat, mint egy olajfúró sziget, amihez semmi közöm, és minden nap ugyanaz.

266. csgybzs (válaszként erre: 264. - Mazsinka)
2012. ápr. 11. 10:14
Azért létezik ilyen párosítás.Mi vagyunk rá az élő példa a férjemmel. Remélem ő is megtalálja a hozzá való "gyerekmentes" nőt! :)
265. c5742a1d9f (válaszként erre: 261. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:12
Miért kéne virágról-virágra szállni. Mással is el tudom magam foglalni. Miért jelenti automatikusan a "kalandozást" ha valaki nem érzi magáénak ezt a fajta fundamentalista gondolkodásmódot?
2012. ápr. 11. 10:12

"Nekem senki ne akarja beadni hogy mindenki határtalanul boldog azzal ahogy él."

Szép gondolat. S te határtalanul boldog vagy? Nem hiányzik egy társ az éltedből? Ha már gyerek nem is...Csak a társakkal az a baj, hogy legtöbbjük gyereket is akar ugyebár...akkor inkább se társ, se gyerek? Vagy hogy? Most őszintén kérdezem...

263. csgybzs (válaszként erre: 261. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:11

Írta, hogy váltogatja a pasikat? Én azt nem is olvastam....

Én nagyon szeretek házasságban élni, a férjem a mindenem, de még azt is el tudom képzelni, hogy van, akinek arra sincs szüksége.....

2012. ápr. 11. 10:10
Nézzétek meg, hány művész ember hivatkozik a hivatására, hogy azért nincs gyereke. Aha, csakhogy más társaik legalább olyan sikeresek, csak mellette családjuk van.
261. d838452ed6 (válaszként erre: 256. - Muraja)
2012. ápr. 11. 10:09

Aha. De miért nem mutattad meg neki/nekik azt az értéket is, amit a család képvisel?

Én boldog lettem volna, ha sokkal fiatalabb koromban megtanítják, hogy ugyanazzal a férfivel lenni nem unalom és rabszolgaság, pont, hogy virágról virágra szállni a legrosszabb és értéktelen. Én biztos meg fogom tanítani a gyerekemnek.

Hány érdekes foglalkozással rendelkező nőnek bizony van családja a munkája mellett!!

Meg kellett volna a nagy pacifista szellem mellett ezt az értéket is tanítani.

260. csgybzs (válaszként erre: 257. - Mazsinka)
2012. ápr. 11. 10:08

Hát azért egy gyerek-szülő kapcsolatot két mondatból megítélni elég nehéz, inkább lehetetlennek mondanám. Az, hogy szeretem a szüleimet és nagyon jó a kapcsolatom velük még nem egyenesen arányos azzal, hogy milyen volt a gyerekkorom, vagy akkor hogy éltem meg, és most hogy gondolok rá.

És azért mikor én gyerek voltam még nem így éltek az emberek, ahogy most.... nem voltak filléres gondjaik, gond nélkül vittek engem mindenhová, mindent megkaptam...nem volt megélhetési dilemma, hogy vállaljanak-e gyereket.... ma már ez nem megy úgy, mint a karikacsapás, sajnos. össze sem lehet hasonlítani, dolgozom én is, látom a különbséget.

259. c5742a1d9f (válaszként erre: 254. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:05

Minden tisztelettel, de hova lett a romantikus kalandvágy? Egy vegyész aki olajfúró szigeten dolgozik. Még jó hogy érdekesebb. Egy gleccserkutató vagy egy sima anyuka? Én az előbbire szavazok. Nekem senki ne akarja beadni hogy mindenki határtalanul boldog azzal ahogy él. Talán soha senkinek nem vallanák be, de legbelül azért éreznek kételyt. Én nem viselném el ha az életem hátralevő részét a meló-alvás-meló-szex-alvás-kötelező családlátogatás-monotonná váló vasárnapi ebédek hálójában kéne élnem.

Keményen hangzik vagy sem, de jobban érdekel mi lehet az Európa (Jupiter hold) jégpáncélja alatt, mint a fentiek közül bármi.

258. M0ncsa (válaszként erre: 254. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:03
meg szerencse, hogy nem vagyunk egyformak :)
257. Mazsinka (válaszként erre: 253. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 10:02
Épp az iménti hozzászólásoddal cáfoltad meg, hogy milyen brutálisak a szülő-gyerek kapcsolatok. Hiszen anyukád se lett egy idegbeteg tehén, nemde? S biztosan nem mondaná azt, hogy mennyire bánja, hogy megszülettél, ha már ilyen rózsás a viszonyotok. Különben rajtam hiába élcelődsz, nekem nincs gyerekem, egy darabig nem is lesz, s akkor sem leszek majd egy ősasszony-anyatigris, csak beszélgetni próbálok. Különben meg, ha nem akarsz gyereket, nem akarsz, ne félj, szülnek helyetted a ligetben plusz ötöt.
256. Muraja (válaszként erre: 254. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 10:02

Hat igen vannak masok is erdekesek , lanyom mar 33 es 7 eve jarja a platformakat . Ez az ö elete es en öt igy respektalom . Önnalo eletet el es talan soha sem fog " rajongani " egy ferjert maximum egy gyerek apjaert ha valaha is gyereket fog akarni.De ez az ö privacija .

Ö boldog akkor en is az vagyok .

255. Muraja (válaszként erre: 252. - C5742a1d9f)
2012. ápr. 11. 09:57

Sok hozza hasonlo van a vilagon csak az ami kulömböszteti hogy ezek a lanyok tudjak eleinte mitt akarnak . Es erre van az anyuka ( en esetemben csak ö volt) ki megmutasa az utat . Többek köszt soha nem eröszakoltam ra semit , es soha nem akartam rajta keresztul megelni azt ami sokszor nem volt adatott az eletemben . Ez a fenomen sajnos gyakori sok szulönek egy a celja , az hogy tudjon " villogni " a gyerekevel. Plusz meg hogy a babel koszoruval a fejen ott bologat hogy ; igen igen ez az en munkam en neveltem . ( ha fiu akkor legyen legalab 35 eves koraig a anyaval utana majd ö valsztana meg a menyet is ) sajnos ha az ember bele lat a mai helyzetbe ez egy faktum .

Tehat a lanyom mindeg tudta mitt akar es detto a többi sracim is. En a gyerekim pacifista szelembe vezettem .

Szulöknek csak az lenne a kötelesege hogy mutassak meg az ajtokat , gyerekek markivalosszak hogy hova is akarnak benyitni.

254. d838452ed6 (válaszként erre: 252. - C5742a1d9f)
2012. ápr. 11. 09:54

Érdekes nő? Miért???

20 évesen még érdekesnek találtam volna.

Most - ha elgondolkozom, kiket is találok nagyon érdekes nőnek: hát mindnek nagyon jó házassága van, rajong a férjéért, családi programot szervez, stb. Na ezek az érdekes nők (számomra).

253. csgybzs (válaszként erre: 250. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 09:50
Mazsinka elkészült a pszichés elemzés? mert várom a "azért nem akarsz gyereket, mert rossz gyerekkorod volt, vagy nem jó a kapcsolatod a csláddal" diagnózist.. :D :D :D
252. c5742a1d9f (válaszként erre: 251. - Muraja)
2012. ápr. 11. 09:43
Na látod, ő egy érdekes nő lehet.
251. Muraja
2012. ápr. 11. 09:40

Attol is fugg hogy menyire is fontos szamunkra a szabadcsag . Egyik lanyom , fiatal hölgy kinek mar regen az elvart sablonok szerint kelene mar hogy legyen egypar gyerköce.

Nem ö inkab egy ferfias szakmaba dolgozik szerteszet a vilagon . nehez kemiai diplomaja van es olaj platformakon van a munka helye. Nagyon ritkan jar ide marmint haza de egyben bisztos vagyok - boldog !

Nem hiszem hogy valaha is magtalalja a parjat de ha igen akkor hasonlo intektualis nivon.

Van egy közmondas is erröl ; egyforma gyarekek jatszanak a legjobban ..

250. csgybzs (válaszként erre: 249. - Mazsinka)
2012. ápr. 11. 09:40
Persze. Mindkét szülőm él. Nagyon szeretem őket, segítem is őket, minden téren. Hetente járok haza hozzájuk a férjemmel, minden nap beszélünk telefonon. Anyukámmal? Nagyon jó. A lázadó korszakomat is egész jól végigvitte, húsz éves korom után állt be igazán. Sok közös szenvedélyünk van, így nem vagyunk téma híján sem. Összességében elmondhatom, hogy kiegyensúlyozott családi életem van.
249. Mazsinka (válaszként erre: 245. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 09:33
Megkérdezhetem, neked milyen a viszonyod a szüleiddel, anyukáddal konkrétan?
248. c5742a1d9f (válaszként erre: 246. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 09:32
Nem ezek zárják ki. Egyszerűen nem az a tervem. Nincs késztetés, ösztön, vagy ki minek hívja. Nem kell túlmisztifikálni, az ember erre is tud egyszerűen válaszolni. Hihetetlen ahogy sokan erőltetik foggal-körömmel. S bármennyire is próbálják az ellenkezőjét elhitetni, nem érzem magam ettől kevesebbnek. Elnézve a kollégákat akik a kitaposott ösvényen járnak... hát nem éppen a kiegyensúlyozott és stresszmentes jelzők jutnak eszembe.
247. d838452ed6 (válaszként erre: 245. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 09:31

Biztos ez veszi el a kedved, ha ilyeneket látsz.

Tény, hogy én nem ilyeneket látok, és ezért vonzóbb a dolog.

Én gyakran olyat látok, hogy anyukának nem is kell dolgoznia, mert apuka jól keres.

És rengeteget foglalkoznak a környezetemben a gyermekükkel, ezért nem fognak elkallódni, hihetetlen értelmes, édes gyerekek.


Amiket itt olvasok kapcsolatokról, házasságok alakulásáról - hát az durva.


Csak kapkodom a fejem, hogy mik vannak.

246. d838452ed6 (válaszként erre: 244. - C5742a1d9f)
2012. ápr. 11. 09:26

Aha. Hát jó. Mindez kizárja a gyereket?

Egy idősek vagyunk, nekem ezidő alatt sikerült több diplomát, nyelvvizsgát, doktori címet szereznem meg ilyenek, ja meg szerencsére megtalálni az apát, és gyereket csinálnunk. (Ráadásul nem is voltam túl gyors, időben sokkal hamarabb is belefért volna.)

245. csgybzs (válaszként erre: 241. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 09:25

Hát, látom nem egy környékre járunk, az tuti.

Én nem nagyon látok mostanában ilyet. Csak fáradt, túlhajszolt szülőket, ahol legalább az egyik, de inkább mindkét fél 10 órát dolgozik minimum egy nap, hogy a gyerekeknek minden meglegyen. Inkább pénzt adnak nekik idő és szeretet helyett, mert az könnyebben megy, másra idejük és energiájuk sincs. tizenévesen meg bekerülnek egy brancsba és csak isten tudja mi lesz belőlük. Nem lottózom, ilyen lutriba se fognék bele soha.

Nekem az anyaság nem szépséges életcélnak tűnik, sajnálom. Pont ezért nem fog a véleményem megváltozni. És bármennyire is szépen írod, igenis elvesz, időt is pénzt is, szabadságot is és energiát is..... ezt kár szépíteni.... és csak remélni lehet, hogy felnőttkorára értelmes lesz, lesznek céljai és egy jó élete.

Elég csak itt szétnézned: mikor jön a családi pótlék? Nem tudunk elmenni évek óta a gyerekekkel, mert nem jut rá... a házasságom tönkrement, mert nem volt időnk egymásra... a férjem félrement, mert meghíztam, tönkrement a szexuális életünk... a gyerekem hazudozik, a gyerekem felesel az iskolába, drogozik, sorolhatnám napestig. Biztos van, akinek ettől lesz teljes az élete, de az nem én vagyok. DE! Ettől én még nem vagyok kevesebb vagy szegényesebb lelkű, mint azok, akik szülnek. És azoknak, akik szültek nincs joguk mindenféle jelzőkkel illetni azokat, akik másban találják meg az életük értelmét és szépségét!

244. c5742a1d9f (válaszként erre: 239. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 09:23
34 vagyok, s igyekszem a lehető legjobban, leghasznosabban eltölteni a kiszabott időt. Mit várok az élettől? Voltak vad elképzelésim anno, pl a Nemzetközi Űrállomáson dolgozni. Most a főiskolát szeretném folytatni a geográfusi diplomáért. Minden vágyam a terepen dolgozni mondjuk Patagóniában, vagy az Antarktiszon. Szertnék egy felsőfokú angol nyelvvizsgát is. Szóval nem lógatom az orrom/lábam, vedelek (na jó tejet) és bulizok bele a világba. Mellesleg 14 éve szolgálom a hazámat.
2012. ápr. 11. 09:23

Nem hiszem, hogy öregkorunkra kell már most gondolni. Meghalni meg bármikor meghalhat az ember, mint ahogy írta is vki eőttem. Nekem például pár hete volt autóbalesetem... terhesen... sajnos. És az komolyan mondom, maga volt a csoda, hogy élve szálltam ki, és agyrázkódáson kívül, egy-két zúzódáson kívül bajom nem lett.

Nem azért kell gyerek.

242. M0ncsa (válaszként erre: 240. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 11. 09:22
Ugyan, konyv, hidegfuzio, az minek. Szuljel, az a lenyeg, akkor leszel boldog, es hasznos tagja a tarsadalomnak. :p
241. d838452ed6 (válaszként erre: 231. - Csgybzs)
2012. ápr. 11. 09:17

Tudom, hogy te bepöccensz. De férjed van, úgy tudom. Az már család.

Azért nehéz elfogadni a másik felállást, illetve azt, hogy gyerek nélkül is oké, mert én idegbeteg tehénnek a környezetemben pont az egyedülállókat látom. A családosok, gyerekesek pedig erősek, boldogok, teljesek, és általában nagyon csinosak.

Amúgy azt nem írtam, hogy aki nem akar gyereket, az önző. Nem tudom, miért nem akar az, aki nem akar.

A gyerek hozzáad az életünkhöz, nem az van, hogy elveszi az időt, pénzt, energiát, szabadságot, önmegvalósítást stb.

Hát most gondold már el, pont azt nem akarnád megélni, amire a tested képes, hogy egy kis "alien" éljen a testedben.:)

Látod te, milyenek a gyerekek? Hát én olvadok, ha csak eszembe jutnak. Mi lesz a sajátommal?

A gyerekek olyan boldogok, ott nem lehet lazsálni, ott nem lehet lehangoltnak lenni. A gyerekek - legalábbis az én környezetemben - mindig úgy fel vannak dobva, hihetetlen!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook