Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van aki a veséjét is eladná, hogy kifizesse a számlákat, van aki meg 3, 5 millióért vesz menyasszonyi ruhát... fórum

Van aki a veséjét is eladná, hogy kifizesse a számlákat, van aki meg 3, 5 millióért vesz menyasszonyi ruhát... (beszélgetős fórum)


1 2
2008. aug. 19. 19:20

Nem biztos,hogy csak ez a probléma..

Egy ismerősöm mesélte,hogy Norvégiában sétált a barátnőjével és egy kereszteződéshez értek. És megálltak az autók minden zebránál és megvárták, hogy merre akarnak továbbmenni. Mert ráérnek,nem idegeskednek,nem kergeti őket a tatár.

2008. aug. 19. 18:29
Igen, de hasonlítsd össze az igényeinket!Oda születni kell, ők ezt szokták, mi meg azt, hogy mindennap tiszta vízben fürdünk, és darabolva kapjuk a hentesnél a húst, és nem kell vadállatoktól tartanunk, bár...azért erre is előfordulnak...:)Lehet pont ebben rejlik az ő boldogságuk.
25. c06c587f53 (válaszként erre: 24. - Rohiani)
2008. aug. 19. 17:07

Most itt írunk ezekről a dolgokról. És jó egy kicsit belegondolni az ő mindennapjaikba:)

De szerintem azért mi se keseredjünk el :)

Rengeteg szép dolog történik/történhet velünk is. A kisfiam például minden nap megnevettet. És alapjában véve a férjem is és én is szeretjük a humort! Sokszor ha valami miatt nagyon el vagyunk keseredve,akkor elkezdünk hülyéskedni. Ezzel meg is van a következő topicom témája:)

24. rohiani (válaszként erre: 23. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 16:56
Elég csak megnézni egy-két dokumentum filmet eldugott kis afrikai törzsekről. Ott nincs pénz, nincs ármánykodás, halászgatnak, vadászgatnak, asszonyka főz, gyerket nevel, esténként meg táncolnak a tűz körül. Csak azt nem értik, hogy a sok balga ember miért nem hagyja őket békében élni, és miért akaják a civilizációba kényszeríteni őket. Holott ők sokkal civilizáltabbak és 1000%, hogy sokkal boldogabbak, mint mi.
23. c06c587f53 (válaszként erre: 22. - 7161d4c2ec)
2008. aug. 19. 16:32
Mondjuk láttam (igaz,hogy csak a tv-ben) olyan helyeket,ahol pénz nélkül is nagyon boldogok az emberek. Azt sem tudják, hogy mi az az internet és mobiltelefon. Viszont dolgoznak keményen mégsem idegesek. Megtermelik ami nekik kell és kész. De erről sokat lehetne írni és a mi problémáinkon úgysem változtat.
2008. aug. 19. 14:58
Sajnos ebben nagyon igazad van.Én sem vágyom sok mindenre, csak az alapvető dolgokra.És pénz nélkül nem lehetséges boldogan élni...Sajnos.
21. c06c587f53 (válaszként erre: 19. - 7161d4c2ec)
2008. aug. 19. 14:11

Önmagában kevés,ha pénzed van, ezzel egyetértek.

De ha nincs az is fel tudja őrölni az ember idegeit..

20. c06c587f53 (válaszként erre: 13. - Berdor)
2008. aug. 19. 14:09

Értem, hogy mire gondoltál. DE sajnos pénz nélkül nem lehet az ember teljesen boldog. Nehogy azt hidd,hogy nagyravágyó vagyok:) Nekem nem kell több annál, hogy egyszer legyen egy saját lakásunk vagy házunk,ne okozzon gondot a számlák fizetése és az ennivalónk meglegyen. Sajnos a mai világban sokan vannak,akiknek ez sem adatik meg.

Persze,hogy ezért gürizik az ember. De én sajnos sokat idegeskedem azon, hogy a gyerekünknek meg tudjuk teremteni ezeket a dolgokat.

19. 7161d4c2ec (válaszként erre: 11. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 13:51
Szerintem sokminden a pénz, de nem minden!!Mit ér a pénz, ha nincs kivel megosztani, ha magányos az ember?Ezért gondolom, hogy a boldogsághoz pénz is kell, de önmagában kevés!
2008. aug. 19. 13:28
Áhh erről a témáról én 4-5 oldalt is tudnék írni. Úgyhogy inkább nem szólok egy szót sem. :) Pedig alig bírom ki.
17. rohiani (válaszként erre: 13. - Berdor)
2008. aug. 19. 13:28

Az utolsó mondattal teljesen egyet értek.

Az aki szarba van és csak sír, az nem is fog onnan kimászni soha, max még nagyobb szarba kerül, de ha kűzdesz előbb-utóbb kiérsz a szélér és onnan már könnyebb kimászni.

16. rohiani (válaszként erre: 14. - Fe20557d00)
2008. aug. 19. 13:27

De rajtad kívül jó pár millióan nézik.

A mozi, DVD is ugyan így őket gazdagítja, te pedig csak egy másfél órát szórakozol.

15. fe20557d00 (válaszként erre: 13. - Berdor)
2008. aug. 19. 13:25
Rengeteg minden függ a személyiségtől is...
14. fe20557d00 (válaszként erre: 12. - Rohiani)
2008. aug. 19. 13:25
Én nem nézek tévét,amióta gyerekem van...pl...
13. berdor (válaszként erre: 11. - C06c587f53)
2008. aug. 19. 13:19

az idegeskedés nem csak pénzfüggő. van ilyen van olyan típus. sokan betegeskednek gazdagon is és akkor ugyan mit érnek el a pénzükkel???? erre értettem, hogy a pénz nem számít. tudod voltak nekem is hullámvölgyek az életemben és egyszer a gödör alján jöttem rá az igazi értékekre. na akkor nem idegeskedtem tovább és láss csodát az életem is jobbra fordult!

mindenkinek olyan lesz az élete amilyenné teszi! :)

2008. aug. 19. 13:12

Sokat számít az is, hogy ki hová, milyen körülményekbe született, de ez sem jelent ám garanciát. Talán egy kis könnyebséget.

Mert azért tanult (főiskolát, egyetemet végzett) szülők erre nevelik a gyerkeiket. De ismerek olyan családot, ahol a két fiú befejezte az ált. sulit és a szülők nem is firtaják a továbbtanulást, mert ők sem vitték többre, és hát az állattartáshoz minek is az iskola. Így vélekednek erről.

Azt nem tudom, hogy ez az asszony mennyit tanult, hány diplomával nem tud elhelyezkedni, jól meggondolta-e, hogy fel tudnak-e nevelni több gyerket tisztességesen stb.

A körülményeket nem ismerjük, mert gondolam azt nem mondták a tv-ben, bár én nem láttam a riportot.

A másik pedig, ha van pénze és fontos neki az esküvő, akkor annyit költ rá amennyit akar. Azt persze én sem hiszem, hogy annyival különb v. esetleg tanultabb emberke az illető, mint a másik hölgy, de mások a körülményei és már ez is sokat számít.

Persze bosszantó a dolog, de nem hiszem, hogy neki is csak úgy az ölébe pottyan a pénz. Van aki azért a kis pénzért is rengeteget melózik, vannak pedig akik alig. Főleg a tv-nél. De ha belegondolunk, hogy egy két tv "sztár" mitől keres olyan sokat, hát miattunk, mert ha senki nem nézni a hülyítő ládát, akkor nem lenne az a sok pénz amit szétoszthatnának közöttük.

11. c06c587f53 (válaszként erre: 6. - Berdor)
2008. aug. 19. 13:03

Írtad,hogy az igazán fontos dolgok nem pénzben mérhetőek.


De! Ha nincs pénz (esetleg kajára is kevés,nemhogy a számlákra) akkor az ember ideges, stresszel. A stressz rákot okozhat,a sok idegeskedés pedig magas vérnyomást. A magas vérnyomás agyvérzést is.. Tehát az egészségünk látja kárát.

Akkor hogy is van ez? Kell a pénz,vagy nem?

10. fe20557d00 (válaszként erre: 9. - A1baa7edcc)
2008. aug. 19. 12:44
Persze,igazad van,de szerintem ez egy kiragadott este?! Úgy általánosságban írogatunk...
9. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - 7a41911d90)
2008. aug. 19. 12:26

Ennek a forumnak mi a lenyege?

A tobb gyerekes asszony majd ha valoban eladja a veseit, akkor hiheto lesz, hogy nem feltunesi viszketegsegbol tette. Ilyen alapon a fel orszag arulhatna a szerveit.

8. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - 7a41911d90)
2008. aug. 19. 12:12

Igen, ez így volt, mióta világ a világ, és ezután is így lesz.


Azt hiszem, láttam a riportot a veseáruló asszonnyal, 5 milla hitelük van a férjével. LOL. Szerintem ezt máshogy is meg lehet oldani, nem olyan egetverő összeg. Én a lakásomra ennek majdnem a kétszeresét vettem fel tök egyedül. Szerintem nála bejátszik egy adag feltűnési viszketegség, meg egy kis önsajnálat (vagy nem is kicsi).

2008. aug. 19. 11:27
Szerintem ez olyan dolog, hogy mindenkinek vannak problémái.Mindenkinek a magáé a legnagyobb.Csak van akinek az a gondja miből tegyen kenyeret az asztalra, van akinek az milyet.És ez kissé igazságtalan.Mert mennyivel egyszerűbb, ha van aki kezdetekkor tud támogatni...De ezért emberileg nem biztos hogy jelent különbséget, nem biztos, hogy a gazdagabb rossz ember, de mégis...Aki épp szervezi a saját esküvőjét, lehet hogy harmadannyi(vagy annyise) áll rendelkezése az egészre mint másnak csak a ruhájára...Ilyen mindig volt, mindig lesz.
6. berdor (válaszként erre: 5. - Fe20557d00)
2008. aug. 19. 11:25

ebben igazad van, mi is hitelt vettünk fel, de mondjuk ha egyikőnk fizetése kiesne, akkor is tudnánk egy ideig fizetni. végső esetben eladná az ember...

szerintem sokan túl vállalják magukat, ebben persze a bankok is hibásak, akik olyan reklámokkal kábítják az embert, hogy hihetetlen.


vissza kanyarodva, engem amúgy soha nem irritált, hogy másnak mire tellik, nekem meg mondjuk mire nem. az igazán fontos dolgok nem pénzben mérhetőek! :)

5. fe20557d00 (válaszként erre: 4. - Berdor)
2008. aug. 19. 11:15
Sok ember a mai világba hitel nélkül képtelen lakhatást teremteni....és elég egy lakáshitel egy egész életre adóság van a nyakadba.Nem mindenkinek tudnak a szülei indulásnál segíteni.Ahhoz meg nagyon sokat kell keresni,hogy kp-ra lakást vegyél...
4. berdor (válaszként erre: 1. - 7a41911d90)
2008. aug. 19. 11:13

a szerencse és a "hozott" vagy "vele született" háttér sokat számít.

van aki a semmiből küzdi fel magát, van aki sír a rengeteg felhalmozott tartozásán, de azért ott is biztos sokan vannak, akik egyszerűen nem gondolták végig, amikor egy hitelt a nyakukba vettek...

puccos esküvőre sajnálnám a pénzt, nekem két tanú volt csak, mégis jól éreztem magam :)


mindenkinek más a fontos!

3. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - 7a41911d90)
2008. aug. 19. 11:08

Tudod majd kapod az okoskodó véleményeket....Pedig amióta világ a világ vannak különbségek,amik nem érdem,és akarat alapján jönnek létre...

Én is azt gondolom,hogy a mellett,hogy sokat teszünk életünk alakulásáért,soka múlik a véletlenek összjátékán.Más sorsok és más történetek...egyenlőség SOHA nem lesz és ezt kénytelen mindenki elfogadni.

2. 0292fff612 (válaszként erre: 1. - 7a41911d90)
2008. aug. 19. 10:25
Az életben sajnos szinte minden a szerencsén,vagy a véletlenen múlik.Vagyis csupa olyan dolgon,amit nem tudunk befolyásolni.Ez elég elkeserítő.
2008. aug. 19. 10:23

Nézem az esti híradó, hallgatom a rádiót, vahy csak szétnézek az utcákon és iszonyatos különbségeket látok.

Vajon mi mindene meglehet annak a fiatal nőnek, aki csak egy menyasszonyi ruháért képes több, mint 3 millió forintot kiadni... És vajon mennyire lehet elkeseredve az a több gyermekes asszony, aki a saját életét is kockáztatná csak azért, hogy egy egyszerű kölcsönt végre visszafizessen???

Vajon az első szereplőnk oly sokat dolgozott az alatt huszonpár év alatt, hogy ennyire felveti a pénz, a többgyermekes szereplőnk pedig munkakerülő?

Vagy csak szerencsén múlik a megélhetésünk?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook