Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aggódni valója 36hetes kismamának ha a baba fejkörfogata csak 33 hetesnek felel meg? fórum

Van aggódni valója 36hetes kismamának ha a baba fejkörfogata csak 33 hetesnek felel meg? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 7. 05:21

Ettől nincs aggódni valója. A Baba 2 halántéka közötti területet mérik (BPD= Biparietális diameter)

ezt számokban fejezik ki és ezt hasonlítják össze az átlag babával.4 gyerekes mama vagyok és gyógypedagógus, tapasztalatból mondom, hogy ha kisebb a baba feje,az alapján mérik a terhességi heteket általában, de azért vannak olyan orvosok akik egyéb értékeket is néznek. A legfontosabb a combcsont (az a legbiztosabb). Egyébként az egyik gyermekemmel én is így voltam. 34. héten: 28 hetes fejlettségnek mondták, végig idegeskedtük a hátralevő időt)De semmi baja, 16 éves gimnazista.

Ráadásul, szülésnél már azt mondták, hogy csak a feje kicsi (ehhez képest egyedül őt nem tudtam rendesen megszülni, ő császár lett).Pedig kicsi fejű volt (és azért lett császár, mert rossz fejtartással született). Az összes többi gyermek spontán rendesen lett. A Down -ra biztos kivizsgálták.Ne izguljon! Szép babát neki!

2011. dec. 3. 23:43

Engem a fejével az őrületbe kergettek, nem a körfogattal, hanem a halántéknál mért adattal. Igazából fentről nézve körte alakú feje van, nem szabályos. Ezt az egyet örökölte tőlem, egyébként olyan, mintha az apja klónja lenne.

Szóval tudnak mérni és kombinálni érdekes dolgokat.

Remélem a legjobbakat az ismerősödnek!

2011. dec. 3. 23:29

nekem a 34hetes uh-n mértek 38-39 hetesnek megfelelő fejkörfogatot...

Nem lett nagyfejű:)

2011. dec. 3. 23:05
Nekem is ilyen problémám volt.36 hetesen még csak 2000gramm volt,aztán kiderült, hogy elmérték fél kilóval.Kiírt időpontban megszületett 2750 grammal.Most 9 hónapos és 10kg.Nem kell aggódni, majd megnő idekint
2011. dec. 3. 22:51
Nincs!!! Nekem végig kisebbnek mérték a gyerekem fejét, és teljesen átlagos méretekkel született. Max 3000grammnak mérték, ehhez képest 3420 lett.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Wanda8)
2011. dec. 3. 22:33
Gondolom alaposan megvizsgálták az eset után.
2011. dec. 3. 22:33
Semmi aggódni valód nincs! Az én babám is kb 3 héttel kisebb volt. Még vérkeringést is mértek neki, mert aggódott az ultrahangos is. És tényleg kisebbnek is született, de erősebb volt az összes többi babánál és egészséges :-)
4. wanda8 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. dec. 3. 22:32
nagyon remélem,mert annyira várják ezt a babát!!És remélem egészséges lesz!!
2011. dec. 3. 22:31
Ne aggódjon, hiszen annyiszor elmérnek dolgokat.
2011. dec. 3. 22:26

A 36hetes Uh-n azt mondták,hogy csak 33 hetes terhességnél lévő baba fejkörfogatának felel meg.

Aggódnak,mert tavaly down kóros babát vártak akit nem tartottak meg!

2011. dec. 3. 22:25
Van aggódni valója 36hetes kismamának ha a baba fejkörfogata csak 33 hetesnek felel meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook