Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vámbéry Ármin Keleti Szabadegyetem.Jár-e valaki ide és megosztaná tapasztalatait másokkal is? fórum

Vámbéry Ármin Keleti Szabadegyetem.Jár-e valaki ide és megosztaná tapasztalatait másokkal is? (tudásbázis kérdés)

2015. ápr. 30. 10:31

Sziasztok!


Tud valaki valamit erről az intézményről? Elsősorban az 5 éves képzés tandíja, illetve az egyiptomi szombatok részvételi díja érdekelne.

Hónapok óta kísérem figyelemmel az Szabadegyetem honlapját, érdeklődtem e-mailben az árakról, de mindenre válaszolnak, csak erre nem. Azóta is folyton kapom a hírleveleket az egyiptomi szombatokról és a beiratkozásról, de amíg nem tudok konkrént infókat, addig nem szeretnék "elköteleződni". Az is nagy pofára esés lenne, ha csak úgy odamennék egy ilyen alkalommal, aztán ott a helyszínen közölnék, hogy 10-20 ezer Ft a részvételi díj. Szóval ez van, ilyen világot élünk, a pénz az úr... nem mindegy, hogy mire mennyit költ az ember, és jó lenne előre tájékozódni, de ez a titkolózás kissé elbizonytalanít, hogy érdemes lenne-e ezzel a Szabadegyetemmel foglalkozni. Mégis, nem hagy nyugodni a gondolat...

28. dolfi6
2010. jan. 22. 00:25

Sziasztok!

Én is egyitológus szeretnék lenni,megkérdeztem a szabadegyetemet a tandíjat és azt mondták hogy havonta 10 e forint.A tanulméányi utak is érdekelnének de még nem tudom hogy mennyibe fog fájni nekem.Az ELTÉ-re azért nem jellenkeztem mert a ponthatár a csillagos ég,nem értem miért.

27. enjoy (válaszként erre: 26. - Setna)
2009. febr. 15. 13:05

Szia!

Olyan jó, hogy ellátsz minket érdekes és hasznos infókkal. :) Viszont sajnos idén nem hiszem, hogy lehetséges lesz számomra egy egyiptomi út, bár régóta vágyom rá. De ha mégis úgy alakulna az építkezés, ahogy írtad és ahogy itt nálunk az EKF kapcsán zajlik...nos akkor úgy gondolom még elcsípem a mesebeli hangulatú Múzeumot. :) Talán még Zahi "barátommal" is "összefutok". :D Az biztos, hogy 1 nap nem lenne elég, hogy mindent megnézzek. Egy ideig elkempingeznék veled. :)

26. Setna (válaszként erre: 23. - Kbogár)
2009. febr. 15. 01:41
Sziasztok, a Kairói Egyiptomi Múzeummal "siessetek"! Nagy erőkkel folyik ugyanis az új múzeumépület felhúzása, II. Ramszesz nagy állószobra már ott is figyel előtte!Elvileg 2011-ben adják át - bár a mostanában arra lapáttámasztó mindösszesen három-négy derék munkásember még nem erre utal... De nem lennék meglepve, ha tényleg összehoznák, mert természettől fogva kényelmes egy népség, de mindenki kedvenc Mubarakja (vagy méginkább az asszony...)időről-időre nagyon ráizzít valamelyik projektre, és akkor kábé egy délután alatt felhúznak két irodaházat meg pár hidat. Fura egy banda. Ezért imádom őket. Szóval a lényeg, hogy hamarosan végleg a múlté lesz az igazi, ,klasszikus, mesebeli Egyiptomi Múzeum, ahol még mindig a 19.századi cédulák vannak a tárgyakon meg a tárolókban, ahol valamikor ott bóklászott a szegény jelenkori egyiptológus összes példaképe, ahol remeg a gyomrod, már lejtősre van koptatva a lépcső, érzed az ezeréves nyár illatát, biztonsági kamera nem jellemző, és a vitrinek majdnem olyan jól védettek, mint az iskolai biológiaszertárban levők. Ha tehetitek, tényleg addig menjetek Egyiptomba, amíg még megvan ez a kis (azaz dehogy kicsi - elkempingeznék benne pár évet) csoda, mert a hangulata tényleg valami fantasztikus.
25. Kbogár (válaszként erre: 24. - Enjoy)
2009. febr. 15. 00:28

A mi lelkesedésünk több emberre való! :D

Még biztosan "benézek" ide máskor is. :)

Nagyon örülök, hogy beszélgettünk, és ha esetleg bármi eszedbe jutna, kérdés vagy valami más, akkor nyugodtan írj, ha tudok, szívesen segítek.

Neked is jó éjt! :)

24. enjoy (válaszként erre: 23. - Kbogár)
2009. febr. 15. 00:19

Hát...nem tudom, hogy 2 lelkes emberke elég lenne-e nekik...:D Ha úgy alakul, akkor még találkozunk. :)

Jó éjt neked! :)

23. Kbogár (válaszként erre: 22. - Enjoy)
2009. febr. 15. 00:09

Na igen, a Kairói Múzeum és Egyiptom... :)

Talán szerencsénk lesz jövőre. Két jelentkezőjük már lehetséges, hogy lenne... :)

Azt hiszem lassan megyek. Úgy érzem, kezdődik álomkór... :)

22. enjoy (válaszként erre: 21. - Kbogár)
2009. febr. 14. 23:51

Pár könyv már nálam is sorakozik a polcomon. Meg persze a Szépművészetiből is beszereztem pár tárgyat. :) De a cél azért mégis a Kairói Múzeum lenne és minden, ami megnézhető Egyiptomban. :)

Igen, szeretnék jelentkezni, de nekem is inkább a következő év lenne a jobb. Talán meggondolják magukat... Addig is lehet, hogy fel kellene legalább 1x ugrani Pestre és megnézni/hallgatni egy Egyiptomi szombatot.

21. Kbogár (válaszként erre: 20. - Enjoy)
2009. febr. 14. 23:24

Hapsepsut :DD

Már nálam is kezdik megszokni. Ha ajándékos évforduló, ünnep jön, van aki már nem is próbálkozik mással, csak valami egyiptomos dologgal. :)

A szobám falán meg csak gyűlnek a rajzok. Pl. Nofretiti 1,6*0,8-as méretben. Lassan már én is nyithatnék kiállítást... :)

Egyszer szeretnék eljutni én is a Szépművészetibe. Meg volt az a bécsi kiállítás is. Vagy talán még van is... Nem tudom. Még tavaly láttam valami plakáton, vagy reklámban. Nekem biztosan kitalálnák külön a heti jegyet, mert egyhamar nem tudnék eljönni onnan. :)

Jó lenne, ha jövőre is lenne akkora szerencsénk, és jelentkeznének elegen.

Te szeretnél valamikor jelentkezni?

20. enjoy (válaszként erre: 19. - Kbogár)
2009. febr. 14. 23:06

Nálam már megszokták ezt az őrületet. :) A párom is mindig Hatsepszuttal jön, amit Hapsepsutnak mond. :D

A Szépművészetiben is voltam nemrég megnézni az állandó és az időszaki kiállítást is. :)


Ősszel is azt írták, hogy ha lesz elegendő jelentkező, akkor indítják az évfolyamot. Végül elindították. Január elején kezdődött. Gondolom azért lehet még gyors jelentkezni, merthogy jövőre nem indítják el. De hogy miért nem...na ez egy jó kérdés.

19. Kbogár (válaszként erre: 18. - Enjoy)
2009. febr. 14. 22:52

Ezek szerint mégis ugyanolyan utazásra gondoltunk... :)

Pedig biztos lenne jövőre is érdeklődő. (vagy lehet, hogy csak magamból indulok ki)

Az én környezetemben sokan még azt sem tudják nagyjából mit is takar az a szó, hogy "egyiptológia" :)

18. enjoy (válaszként erre: 17. - Kbogár)
2009. febr. 14. 22:36

Milyen másfajta utazásra gondoltál? :)

Semmi infót nem kaptam az oktatásról, csak ezt az egyet, hogy ismerőseinknek, barátainknak szóljunk...és ha érdekli őket, akkor még most jelentkezzenek, mert jövőre nem tervezik, hogy indítanak 1. évfolyamot. :(

17. Kbogár (válaszként erre: 16. - Enjoy)
2009. febr. 14. 22:28

Én is írtam vissza, de most jöttem rá, hogy valószínűleg félrebeszéltem... :D Tudod...az utazás... Én másfajta "utazásra" gondoltam. :)

Jövőre tényleg nem indul ilyen szak vagy évfolyam? :(

16. enjoy (válaszként erre: 15. - Kbogár)
2009. febr. 14. 22:14

Köszi, megkaptam és válaszoltam is. :)

Na igen, a tandíj azért elég fontos infó lenne...

15. Kbogár (válaszként erre: 14. - Enjoy)
2009. febr. 14. 21:50

Elküldtem, remélem oda is ér... :)

Láttam, hogy írtad, érdeklődtél a tandíjról is, de arról nem írtak semmit.

Pedig az lenne az egyik első dolog ami alapján az ember dönt...

14. enjoy (válaszként erre: 13. - Kbogár)
2009. febr. 14. 21:38

Az Egyiptomi szombatokat én is olvastam, meg a Tanulmányi utakat is, de tandíjról nem találtam semmit. Ennyire elkerülte volna a figyelmem...

Elküldheted itt üzenetként is a címet. :) Köszi!

13. Kbogár (válaszként erre: 12. - Enjoy)
2009. febr. 14. 21:33

Találtam egy oldalt a tandíjakkal kapcsolatban, csak az a baj, hogy régi. A 2003/2004-es tanévre vonatkozik. :( De ha esetleg szeretnéd, szívesen elküldöm a címet. Remélem ide ki lehet írni.

És találtam egy-két dolgot egy ingyenesen látogatható előadássorozatról is, aminek a címe Egyiptomi szombat.

12. enjoy (válaszként erre: 10. - Kbogár)
2009. febr. 14. 15:58
Hú, az jó lenne, megköszönném! Nem találtam erről semmit. Ha a fórumot megtudnám ott nyitni, akkor esetleg olvashatnék erről is valamit, de nem engedi...
11. Kbogár (válaszként erre: 8. - Setna)
2009. febr. 14. 12:50
De jó olvasni amiket írtál, és azt, hogy a nehézségek ellenére sem bántad meg, hogy egyiptológus lettél! A szavaidból ítélve nem lehet időpocsékolás a Szabadegyetem sem.
10. Kbogár (válaszként erre: 6. - Enjoy)
2009. febr. 14. 12:30

Nálam 16 éves koromban jött az őrület, úgyhogy én nem mondhatom, hogy nem lettem volna időben. De tisztában voltam vele, hogy nem kerülnék be az ELTE-re, ezért az érettségi évében inkább egy másik suliba jelentkeztem. Azóta is nézem minden évben a felvételi ponthatárokat az egyiptológiánál, de az a baj, hogy most már a tandíjat is figyelembe kell venni... :( Azért nem adom fel. Tudom, hogy egyszer még én is leszek olyan okos mint a nagyok! :)

És sosem késő, ne add fel Te sem!

Én találtam a napokban valamit a tandíjakról. Csak már nem tudom hol volt... De megpróbálom megkeresni.

9. enjoy (válaszként erre: 8. - Setna)
2009. febr. 14. 01:06

Nyilván van ami ennek, van ami annak az erőssége inkább. Érdeklődtem nálunk mail-ben a tandíj és minden más felől, de választ nem kaptam, viszont mindenféle egyéb infót elküldenek, többek között az utakról is. :) Lehetséges, hogy a telefonnal jobban jártam volna. :) De ahogy elnéztem az első évfolyam már elkezdődött és jövőre nem is indítanak. :(

Azért irigyellek, mert olyat tanultál, ami engem is nagyon érdekel. Azt gondolom, hogy csak ebből megélni keveseknek adatik meg.

Köszönöm az információkat és a jókívánságot! :)

Én is sok sikert kívánok neked, hogy egyszer neked is eljöjjön "Tutanhamonod". :) Remélem olvashatunk róla. :)

8. Setna (válaszként erre: 7. - Enjoy)
2009. febr. 14. 00:40

Az egyiptológia - mármint úgy két-három éve, mikor még suliba jártam - abból a szempontból jó választás náluk, hogy tanulnak egyiptomi arabot, míg mi, eltések, csak "nagybüdössemmi" arabot. Viszont náluk az egyiptomi nyelvoktatáson van kevesebb hangsúly tán egy picit. Mondjuk a két vezető egyiptológusuk nem konkrétan nyelvész specializációs, szóval így érthető. Mert mi aztán tanultuk a háromféle nyelvfázist, koptot, ógörögöt, az már más kérdés, van-e értelme a két utóbbinak.

Nem tudom, milyen árban szervezik a tanulmányi útjaikat, én ősszel az egész (és nem kicsi) családomat vittem ki két hétre, összesen volt egymillióban, az összes "látni érdemes" mindenfélével, úgyhogy szerintem nézz azért körül mások által szervezett utak tájékán is.

És persze ne irigyelj. Öt csodás évet tanulgattam a szakon, de csak ebből esélyem nem lenne megélni. Tíz hónapot hajókázom egy évben, és a többi kettő marad Egyiptomra, és csak reménykedhetek, hogy nem addig találják meg az évezred leletét, míg nem vagyok ott... :-)

És persze sok sikert, ha meg akarod próbálni. Én sem bántam meg soha, hogy annak idején nem hagytam magam lebeszélni róla!

7. enjoy (válaszként erre: 5. - Setna)
2009. febr. 14. 00:18

Sajnos ez elő szokott fordulni máshol is, pedig semmi értelme nincs. Tudsz valamit mondani az oktatásukról is?

Minap olvastam az egyiptomi útjuk programját, amin szívesen részt vennék, de épp nincs keretem rá. :( Majd talán legközelebb. :)

De téged viszont irigyellek. :) Izgalmas lehet ezzel foglalkozni.

6. enjoy (válaszként erre: 4. - Kbogár)
2009. febr. 14. 00:11
Ahogy mondod. :) Kár, hogy annak idején fogalmam sem volt mi érdekelne igazán. Ez későn jött nálam, így most már csak hobbi szinten foglalkozhatom vele. Ezért is érdekelt mások véleménye a Szabadegyetemről.
2009. febr. 13. 22:47
Tanít ott pár korábbi tanárom, mondjuk nem az egyiptomi oldalt. Ők iszonyú jó fejek, annak idején szerettem hozzájuk járni. Az egyiptológia-oktatásukról meg inkább hallgatok.Az ELTÉ-n voltam egyiptológus, és kölcsönösen fújt egyik a másikra, mondjuk engem abszolút nem érdekelt, de pont emiatt meg is volt a véleményem mindkét félről...
4. Kbogár (válaszként erre: 3. - Enjoy)
2009. febr. 13. 18:57

Igazad lehet... :D

Te is egyiptológia őrült vagy, mint én? :D

3. enjoy (válaszként erre: 2. - Kbogár)
2009. febr. 10. 12:46
Biztosan csak vékony emberek járnak oda, mert eddig még senki sem reagált. :D
2009. febr. 10. 12:45
Engem is érdekelne, hogy milyen lehet a Szabadegyetem...
2009. jan. 28. 09:38
Jár-e valaki ide és megosztaná tapasztalatait másokkal is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook