Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vályogház felújítása fórum

Vályogház felújítása (beszélgetős fórum)


1 2
2019. márc. 4. 21:19

Annyi jó dolog van a neten!


[link]

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Füge 67)
2019. márc. 4. 21:15

[link]


Most találtam a neten.

A lazúrok nem ragadósak. De egy festékboltos vagy pláne egy asztalos biztosan jobban tudja nálam.

12. Füge 67 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. márc. 4. 21:14
Tudatlan vagyok,a lazúrtól nem lesz ragadós? Attól félek, hogy valami takaríthatatlant sikerül alkotni.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Füge 67)
2019. márc. 4. 21:09

Kicsit fel kell tölteni. Lehet, valami nehezebb bútordarab volt ott.


Én nem bánnám, ha nálunk hajópadló lenne. Be lehet ereszteni olyan páccal, amitől még lélegzik, mégis könnyebben takarítható, mint a nyers fa.

(Most nekem fognak esni páran, hogy nem pác, hanem lazúr, de nem vagyok naprakész a favédő anyagokban.)

10. Füge 67 (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2019. márc. 4. 20:54
Csak belülről látszik. A fal meletti járólap sor fordult 45 fokbakb. 2 méter hosszan. Más hibát nem láttunk.
9. Füge 67 (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2019. márc. 4. 20:53
Ez jó hír. Tetszik a hajópadló is, de csak lakkozva, azt meg állítólag nem lehet.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2019. márc. 4. 20:10
Ez jó hír, mert én is gondolkodom rajta, hogy felszedetem a betont, legalább nagyjából.
7. Pasionella (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. márc. 4. 19:19
Nalunk bevallt, nem volt belole gond a mai napig.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2019. márc. 4. 18:33
A laminált padló már inkább műanyag, mint fa. Mondjuk a betonnál minden jobb.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2019. márc. 4. 18:24

Biztosan jobban tudja egy szakember, de a mi vályogházunkban a közfalak is olyan fél méter vastagok. Nem tudom, kell-e azt szigetelni.

Viszont (saját tapasztalat) nálunk az a baj, hogy az előző tulaj egy nagy ablakot rakatott a két kicsi helyére.A szoba a napjárás miatt ettől ugyan világosabb nem lett, de mivel nem építették be rendesen, ezért erős huzat van körülötte.

Amikor kicseréltettük az ablakot, akkor sem korrigálták a beépítést, sőt...

4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2019. márc. 4. 15:49

Simán mehet rá laminált padló.

Az előtér: ha kívülről is látszik a süllyedés akkor van esélye, hogy süllyed a ház, ha nem akkor esetleg betonozásnál belülről nem egyenlítették ki rendesen.


Amire vigyázni kell, ha esetleg szigetelni szeretnéd akkor kérd ki szakember tanácsát mert a vályogházakat is lehet szigetelni de kényesek mert szellőzniük kell, belülről többnyire sosem szigetelik.

3. Füge 67 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. márc. 4. 12:45
Köszönöm szépen. Utána nézek a könyvnek.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2019. márc. 4. 12:36

Szia,


Ajánlom, próbáld meg beszerezni Mednyánszky Miklós: Vályogházak c. könyvét. Ha előbb lett volna a birtokomban, sok mindent másképp oldottam volna meg.


A vályogház padlózatának nagyon jó a hajópadló. Amíg le nem lakkozod, mert mindenképpen lélegeznie kell.


A járólap azért lehet megsüllyedve, mert nincs alatta beton, de ne is legyen. Szedd fel, és döngölj alá sódert, utána vissza a járólapot.

Ez vérfagyasztóan hangzik, de ha lebetonozod is, akkor is csak úsztatott beton lehet, ennek nézz utána a neten.


Mindenképpen az a lényeg, hogy az egész ház lélegezhessen, ne fess ilyen-olyan festékkel, csak mésszel. Kívül se vegyszeresen és ne légmentesen szigetelj.

A tetőt nézd meg, a faanyaga lehet, cserére szorul. A mi tetőnket jobb lett volna valami könnyű anyaggal fedni, nem cseréppel, mert az nehéz. De mi is csak visszaraktuk az előző cserepet a szerkezet cseréje után, de ez hiba volt...

2019. márc. 4. 12:13

Sziasztok!

Sikerült vennem egy vályogházat.

3 szoba összkomfort, van fürdőszoba, gázfűtés.

Alaposan fel kellene újítani.

Fogalmam sincs a vályogról.

Olyanoktól szeretnék tapasztalatot, trükköket kérni, akik csináltak már hasonlót.

Kérdés például, hogy a szobák hajópadlón kívül milyen burkolatot kaphatnak?

Az előtérben a járólap a fal mentén meg van süllyedve, mi okozhatja?

Mire vigyázzak?

Pici pénzem van, többnyire saját magam csinálnám.

Köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook