Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Váltsak hajszínt? fórum

Váltsak hajszínt? (beszélgetős fórum)


26. Charlize (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 19:46
Azért szőkék, mert ősz hajnál nagyon nagy a kontraszt sötét színű festéssel a lenövéshez képest. A lenövés meg 1 hét után simán kezd látszani. Mintha kopaszodnának. Plusz az ősz hajszál jobban le is dobja a festéket.
25. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 19:20
A bőröd és a szemed színéhez a mogyoró barna illetve a sötét barna árnyalatok, valamint a mély vagy a homok vörös állna jól - szerintem.
24. birebora (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 18:40
Csak azért irtam mert én is őszülök és azt mondják, hogy ha igy őszülnének eszükbe sem jutna festetni. Van egy kolléganőm aki vörös és ő is szépen őszül. Nagyon jól áll neki. És van egy másik kolléganőm is aki lenövesztette a festett haját és sokkal jobban áll neki is. A jól vágott fiatalos fazon nagyon sokat jelent.
2022. jan. 14. 18:18
Kipróbálom, hátha ugy járok,mint a kolleganőd. Szüleimen nem volt rossz a fekete - ősz kombináció.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 18:07

Ritka az aki szépen őszül.

Nekem volt egy kolléganőm, akinek középbarna volt a haja és minden második hajszála őszült. Nagyon jól nézett ki a haja.


Nekem a mákos egy kicsit sem tetszik, az nagyon öreges, bár szerintem a teljesen ősz haj is az.

21. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Birebora)
2022. jan. 14. 18:03
Nem szivesen, de erre már én is gondoltam. MInt alább irtam, szüleim is sötét hajjal őszültek és később sem keltették azt az egyértelműen ősz benyomást, inkább sötét-mákosnak látszott mind a 2. Ahogy nekem van pár ősz hajszálam, az is fekete - mákos, hálistennek nem fehér. Lehet hogy egy darabig lenövesztem.
2022. jan. 14. 16:30
Én hagynám eredetin. Egy jó fazon csodákat tesz. Nem baj ha őszülsz. Van akinek jól áll, egyre több fiatal ősziti a haját.
2022. jan. 14. 16:00
A fodrásznál vannak színminták. Az arcodhoz lehet tenni. Azt válaszd, amelyik a legjobban megy a bőrödhöz, a szemedhez és az egyéniségedhez.
2022. jan. 14. 15:50
Köszi a válaszokat
17. aszparagusz (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 15:25

Így látatlanban egy középbarna színre szavaznék.

Ahogy idősödünk, a világosabb színek állnak jobban.

A fekete már nagyon keveseknek előnyös.

16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 14:45

Szerintem 50 évesen még nem ciki, ha valaki fekete. 70 évesen azért meggondolandó. Szegény anyósom elég furcsán festett 70+ évesen a festett koromfeketével - olyan volt, mint egy paróka. Anyukám egyenesen megfiatalodott, mikor lenövesztette, de ő már szintén a 70's éveiben járt.

Szerintem, próbálkozz meg 1-2 árnyalattal világosabbal, csak ha eredetileg hideg tónusú volt a hajad, akkor maradj ennél, legfeljebb válts semlegesre. Az én hajtónusom meleg - minden hideg tónus furcsán festett rajta.

Én örülnék ha eléggé ősz lennék, mert nagyon tetszenek a tiszta fehér vagy szépen mákos hajak, de most még messze vagyok ettől. Viszont megfogadtam, hogy 60 éves kor után biztosan nem festem.

15. Channa* (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 13:54

Majd akkor egy szép sötétbarnát festetsz;)


Nekem vannak vicces parókáim szilveszterekre.

A kékkel borzasztóan nézek, a rózsaszín sem túl jó, a vörös göndör egész jól áll, de ilyen hajat nem szeretnék és van egy egészen sötét szőke parókám, annak a formája is nagyon jó, na ez jól áll;)


Lehet, hogy majd egyszer elviszem egy fodrásznak, hogy ilyet szeretnék, mert ez még hosszúba sem rossz, de én pl. így idősebb koromban a saját hajszínemmel, hosszú hajjal elég ronda vagyok. Kb. 10 évvel nézek ki idősebbnek az eredeti koromnál...

2022. jan. 14. 13:46

Válts!

Hazát, hitet nem cserél az ember, hajszínt igen!

13. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. jan. 14. 13:21

Én sem szeretnék ősz lenni, csak néha eszembe jut, hogy 10-15 év múlva - ha megérem - milyen lennék fekete hajjal. Nekem is csak a sötét haj áll jól, voltak világosabb parókáim, no comment.

Mindkét szülőm 80 éves korában is fekete -mákos volt, nem is volt olyan rémes,

Az a szerencse, hogy még van időnk eldönteni.

12. Amaunet (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 13:17

Sötétbarna. Egész fiatalon kezdtem őszülni. Ma már teljesen ősz vagyok, és szép ezüstös.:)

Bár nincsenek ráncaim, de lágyítja az arcot.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 13:13

Azt hiszem egy idősek vagyunk, és én nem gondolom azt, hogy akinek a sötét haj állt mindig jól, ki kellene világosítania.

Nekem barna hajam van és sajnos nekem is van már ősz hajam, pedig annyira nem jellemző a családunkra, de biztos valami ismeretlen ős genetikáját sikerült ebben is megszereznem;)


Tehát én azt szoktam csinálni, hogy az olcsóbb hajfestékekből veszek sötétszőkét és azt rákenem. 2 hónapig kb. jó, aztán újra festem.


Majd ki kell tapasztalni, hogy melyik nem vörösíti a hajat, mert én néha járok úgy, hogy vöröses lesz az árnyalat...


Semmiképp nem hagynám, hogy ősz legyek.

2022. jan. 14. 13:02

Köszönöm a tippeket. Lehet hogy a követkeZő hajfestéskor elkezdem a valamivel világosabb színeket, meglátom, hogy áll.

Nekem legjobb lenne ha igy maradna sötéten, de már figyelem az idősebb hölgyeket,nagyon kevésnek van fekete haja. Szinte aki nem ősz, az szőke.

2022. jan. 14. 12:34
Igen, 7.1-re.
8. Alnisa (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 11:33

Én nem gondolom, hogy öreg lennél 50 évesen a fekete hajszínhez.

Ha tetszik és jól áll, akkor nem kell változtatnod.


Hennát nem lehet ráfesteni a vegyszeres festékre és inkább vörös lesz, mint fekete. Amelyik meg más színre is tud festeni ,az nem igazi henn már.

7. secret8 (válaszként erre: 6. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 11:25
Akkor sötétszőke (az kb olyan, mint a világosbarna, csak nem annyira unalmas) - az is jól menne hozzád.
6. l.luiselotte (válaszként erre: 5. - Secret8)
2022. jan. 14. 10:59
Én is valami világosabb barnára gondoltam. Festettem már vörösre is, nem áll jól, tulajdonképpen fekete a igazi
5. secret8 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 10:57
A zöld szemedhez es a bőrödhöz jól menne egy középbarna szín (ha nem akarsz mindjárt szőke lenni) egy kis vöröses melirral vagy árnyalattal. De egy jó fodrász megoldja :)
4. l.luiselotte (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2022. jan. 14. 10:53

Milyen volt az eredeti hajszíned ?


Én szivesen festem, csak nem szeretnék nevetségesé válni.

3. tien (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 10:49
Henna?Természetes ,nem roncsol ,maceráns .
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2022. jan. 14. 10:46

Én felvállaltam az ősz hajam. 20 éves korom óta festettem - elég volt. Home office-ban ellustultam ilyen téren. Korábban 2 hetente kellett festenem, majd csak akkor festettem, ha videos megbeszélésem volt. Mostanra szépen lenőtt.

A hugom a hosszú haját szivatta le és festtette őszre, mert türelmét vesztette a sok festéssel.


Legjobban a természetes hajszín áll - szerintem.

2022. jan. 14. 10:38

50 éves multam, szerencsére jónak mondható a genetikám. Világéletemben jóminőségű sötét, ill. fekete hajam volt, amit gimis korom óta festéssel hangsúlyozok, hogy még fényesebb,még szebb legyen. Kleopátra frizurám van, jól áll. De megjelent néhány ősz hajszálam, és felmerült bennem hogy esetleg hajszint kellene váltani mert ami most jól áll, 55-60 éves koromban esetleg nevetségessé válhat.- hogy néz ki egy lobogó fekete hajú öregasszony, bár Szabó Magda nekem bejött - De természetesen nem szeretnék ősz hajszínt, mindenképpen festeni fogom csak nem tudom hogy milyenre. A Lila-ősz kizárva, de a világosabb árnyalatok sem állnak jól, zöld szemem és fehér bőrön van.

Tud valaki jó tippet adni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook