Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Változtatás 46 évesen fórum

Változtatás 46 évesen (beszélgetős fórum)


2020. okt. 2. 06:47

Szia!

Nem kezdtem el, mert minden állásajánlatban több éves gyakorlattal kerestek emberkéket. Úgy éreztem, hogy csak felesleges pénzkidobás lesz a vége.

🥺

17. Rinda
2020. okt. 1. 08:54

Szia!


Ugye belevágtál a dologba? Szerintem soha sincs késő!


Én bőven 30 felett vagyok, idén májusban tettem le egy közgazdasági szakirányú érettségit. Volt olyan osztálytársam, aki már nyugdíjas volt akkor is, mikor elkezdtük.


Most Vállalkozási és bérügyintéző Okj-ra járok, itt is van egy 50 év feletti a csoportban.Egyáltalán nincs kirekesztve és azt sem mondhatom, hogy nehezebben megy neki, mint bárki másnak.


Állást találni nem könnyű, ezzel épp most küszködök.

2020. júl. 28. 20:55
Ez igen. Jó hogy ilyen pozitívan reagáltatok, nagyon örülök. Sokat jelent.
2020. júl. 28. 19:21
Szerintem nem gond. Én is jóval negyven felett tanultam egy új szakmát. Olyat, amivel addig nem foglalkoztam, de nagyon élveztem. Szerintem az ember idősebb korában sokkal tudatosabb és ez sokat segít.
14. evelyn2 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 18:11
szia! Én pár éve végeztem el pont a TB ügyintézőit, épp azért hogy hátha jól jön később (könyvelő vagyok). Szerintem jó válaszátás, csak javasolni tudom, nem nehéz,- kivéve,ha nyugdij számolással foglalkozol - és sokat segit az elhelyezkedésben. Ja és szerintem olyat válassz, ahol HR ügyintézőt is adnak hozzá. Sok sikert!
2020. júl. 28. 16:59
Köszönöm a biztatást, ez jót tett a lelkemnek.
12. R.Eszter (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 16:25
Nincs okod a pánikra! Szerintem éppen időben vagy. Gratulálok az érettségihez, csak folytasd az utad és érd el az álmaid.
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 15:34

Jaj, hát diáknak ugyanolyan vagy, mint más!

És egy apró titok:


Sehol nem fogják leenni a fejedet, a többi meg kis ügy.

10. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 15:32
Sosem késő tanulni! Az a lényeg , hogy érdekeljen , szeresd, amit tanulni akarsz.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. júl. 28. 15:26
Ügyes vagy! Másnál rendben látom ezeket, csak magam ügyében pánikolok 🙄
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 15:16

A későn érés se rossz. Én 54 évesen voltam első éves levelezős az egyetemen. A felvétel kedvéért emelt szintű érettségit kellett letennem németből, mert az érettségim idején ilyen még nem volt. Szépen odamentem illendő pingvin öltözékben a 18 évesek közé. :D

Együtt drukkoltunk egymásnak, nem volt probléma.

2020. júl. 28. 14:55
Köszi😊. Akkor legyen így!
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 14:48
Nem te leszel az első és ha másnak sikerült, neked miért ne menne?
2020. júl. 28. 14:42
Nos igazából én későn érő típus vagyok. 3 éve érettségiztem,és nagyon szeretnék változtatni az életemen, ezért most vagy soha alapon megy ez nálam. De azért hullámzik az önbizalmam. Hol len5, hol feljebb van 🙄
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 14:37

Kérdés, hogy miről, mire vált?

Ha nagyon távol van az eddigi munkájától, akkor kezdőként fogják felvenni.

Az ilyen 180 fokos fordulat nem könnyű fiatalabb korban sem. Főleg akkor, ha már rég elhagyta valaki az iskolapadot, rég nem tanult semmit.

De meg lehet csinálni, ha valóban érdekel az új szakma.

Voltak 65-70 éves tanítványaim.

Csak bírd agyilag és fizikailag!

Azt is végig kell gondolni, hogy az új szakma mennyiben lesz megterhelő. Mert senki sem lesz fiatalabb.

2020. júl. 28. 14:31
Bérszámfejtés és Tb ügyintézést
2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 14:20

Ez attól bonyolultabb hogy igen és nemmel lehetne válaszolni.

Fontos hogy mit tanulnál,van-e rá kereslet?

2020. júl. 28. 13:56
Sziasztok! Ti hogyan látjátok ha valaki 46 évesen szeretne kitanulni egy új szakmát, és abban szeretne elhelyezkedni. Véleményetek szerint boldogulni fog új környezetben, új elvárások és feladatok között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook