Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Változtassunk-e nevet? fórum

Változtassunk-e nevet? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. máj. 11. 13:45
Ha nem tettszik még nem késő a változtatás:)
2007. máj. 11. 13:42
Ha szeretnéd megváltoztatni, akkor tedd azt. Ne várj sokat.
2007. máj. 2. 20:55
A névváltoztatás a szülők előjoga és ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania!
2007. jan. 22. 22:52
Kemény dió! Sztem is nehéz lesz átállni a Zalánra, ha már egyszer Rolandnak hívták! (Mellesleg nekem nagyon tetszik a Roland név) És azt megkérdezted már, hogy egyáltalán meg lehet-e változtatni? Biztos vannak rá szabályok, hogy mikor milyen okkal, mire...vagy?
5. ila
2007. jan. 15. 14:56
Én a helyedben biztosan megváltoztanám. Kis odafigyeléssel a családnak sem okozhat gondot a Zalán név, főleg,hogy a második marad Roland. Már csak a fiad miatt sem, mivel nem árt, ha mindenki ugyanúgy szólítja, hamarabb szokja meg. Egyébként is ez olyan dolog, amiről a két szülőnek kell dönteni és másoknak ezt tiszteletben tartani.
4. anita72 (válaszként erre: 1. - Nora8)
2006. nov. 10. 09:50
Meg lehet változtatni, de aki eddig Rolandnak hívta ezután is annak fogja.
3. m_marcsa (válaszként erre: 1. - Nora8)
2006. nov. 10. 09:23

A te vagy ti dolgotok a gyerek neve, nem a családé.

Változtasd meg, minnél hamarabb.

2006. nov. 8. 22:11

Mi most jártunk így ezzel, amikor szülés előtt a Károly Noé nevet adtuk a kisfiunknak.Megszületett, de már a kórházban kijött a probléma, hogy rajtam kívül mindenki Karcsikázta, holott mi csak a hagyomány miatt szerettük volna megtartani egyben az apai nevet.Végül az anyakönyvezésnél közös döntéssel Noé Károlyt csináltunk belőle.

Ha neked gondot okoz változtasd meg!Utána a kisfiú majd tud dönteni arról, hogy ő melyik nevet szeretné használni.

2006. nov. 8. 22:04
Van egy egyéves kisfiam, a Roland nevet adtuk neki. Régi kedvenc nevem volt ez, mára azonban megbántam, ugyanis egy közeli rokon ugyanezt a nevet viseli. Korábban nem hittem el, hogy ez nem túl szerencsés. Olyannyira kényelmetlennek érzem, hogy felmerült bennem, hogy megváltoztatom a nevét. A Zalán nevet adnám neki, a Roland pedig megmaradna második utónévként. A család egy része ellenzi a változtatást, mert már megszokták.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook