Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Változtassunk-e nevet? fórum

Változtassunk-e nevet? (beszélgetős fórum)


1 2
39. contu (válaszként erre: 38. - Corinna)
2008. jún. 16. 22:59
Nincs mit! :) Várom.
38. corinna (válaszként erre: 37. - Contu)
2008. jún. 16. 19:20

Köszi!!!!!

Majd írok, ha megvan!

37. contu (válaszként erre: 36. - Corinna)
2008. jún. 16. 11:04
Drukkolok, hogy megérkezzen időben. :)
2008. jún. 16. 10:50

Aug. 30-án lesz, elvileg bőven megérkezik addigra.

Csak a hivatalba júl. 25-ig kell mindenképpen bejelentkezni. Addig nem vették fel az adatokat, meg ugye nekem új anyakönyvi kivonatom lesz! Ha júl. 25-ig nem jön meg, akkor felveszik a régit, és majd módosítják. A múlt hónapban is volt egy névváltoztatás a hivatalban 1 hónap alatt lefutott. Én június 6-án adta be.

35. contu (válaszként erre: 34. - Corinna)
2008. jún. 15. 23:05
Majd meséld el, hogy megérkezett-e időben. Mikor lesz az esküvő?
2008. jún. 15. 22:06
jaj, képzeljétek beadtam a kérvényem. Most várunk, reméljük megjön az esküvőig!!!
33. contu (válaszként erre: 32. - A7a90ace89)
2008. jún. 15. 18:59
Az biztos, hogy 2001-ben még nem lehetett volna ezt a verziót választani.
32. a7a90ace89 (válaszként erre: 17. - Tengericsillag)
2008. jún. 15. 05:04
Ezt nem értem! Hogyhogy nem lehettél J.Gy. Ágota? Egy kolléganőm 2003 előtt ment férjhez és lehetett neki.
31. a7a90ace89 (válaszként erre: 14. - Corinna)
2008. jún. 15. 05:01
Szerintem az y-nal kicsit csínján kell bánni, mert annak "jelentése" van: a nemesi családokban volt használatos és ez a nevek végén, s ez emlékeim szerint meg is maradt.
30. corinna (válaszként erre: 28. - LoLiNa)
2008. jan. 15. 12:57
86-ban nem tudom, hogy lehetett-e, mindenesetre i-s lettem!!:))
29. LoLiNa (válaszként erre: 19. - Corinna)
2008. jan. 15. 05:45
névrokon :)
28. LoLiNa (válaszként erre: 27. - Contu)
2008. jan. 15. 05:44
már régóta lehet y-al a Kittit :) 84-ben sajnos még nem lehetett.. :/ de jó ez így i-vel is :D
27. contu (válaszként erre: 26. - Corinna)
2008. jan. 14. 23:13
Olvastam, hogy a papírok miatt vársz. Csak azért írtam, hogy külön kell kérvényezni, nehogy későn tudd meg. Ne haragudj,nem akartam okoskodni. Az ismerősödnek pedig nem tudom hogy lehet hivatalosan y-nal, mert tényleg nem lehetne a szabályok szerint. Hány éves az ismerősöd?
26. corinna (válaszként erre: 25. - Contu)
2008. jan. 14. 16:17
Nem keserítettél el, mert lehet a Kittit, y-nal is írni, van ismerősöm, akinek y-nal van hivatalosan!!!Nem olvastad el figyelmesen amit írtam, nem pénzt akarok spórolni, és nagyon jól tudom, hogy ki kell fizetni esetemben a 10.000Ft-ot, hanem a papírok MIATT várok az esküvőmig!Hiszen akkor úgyis újat kell csináltatni, de ugyebár ezt már írtam......
25. contu (válaszként erre: 21. - Corinna)
2008. jan. 13. 23:50
Ennek utánajártál már? Nem akarlak elkeseríteni, de az aktuális szabályok szerint az utóneveket magyar helyesírással engedélyezik, tehát a Kittit csak i-vel a végén. Kivéve, ha valamelyik kisebbséghez tartozol, mert akkor a saját szabályaik szerint. Amúgy is ki kell fizetni szerintem a névváltoztatási eljárást, mivel a Te esetedben nem csak arról van szó, hogy a házasságkötés miatt változik meg a neved. Kérvényezni kellezt a módosítást.
2008. jan. 13. 20:55

Osztom Rózsa véleményét,szerintem se váltotassátok meg.

Max annyit tegyetek,hogy ha a közeli rokont Rolinak hívjátok akkor a fiadat hívd Rolandnak.

Vagy fordítva.Tehát csak a becézés legyen más szerintem.

2008. jan. 13. 19:52

Én semmiképpen nem változtatnám meg a nevem, hiszen úgy használom, használtatom aki éppen szeretnék lenni. Még véletlenül sem a valódi nevemen szólítanak. De minazok mellett több névre halgatok.(Zsuzsi, Rózsa, Rozika, Ani, Mancika.) A hivatalos iratokon meg ki nem sz..ja le, ismeretlenek előtt, hogy mi a nevem. A hosszú nevet viszont kimondottam utálom.

Nora8!

Én a ti helyetekben nem variálnék a név változtatásával.

Szerintem szólítsátok a fiatokat úgy ahogy nektek tetszik, és ha majd felnő a kisfiú ő hadd döntse el, hogy neki mi tetszik.

22. spinneli (válaszként erre: 21. - Corinna)
2008. jan. 10. 19:33
nem itélkezem én, mindenki változtassa ahogy tetszik, én nem fogom:)
21. corinna (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2008. jan. 10. 19:30
Én se azért változtatom meg a Kittit Kittyre mert férjhez megyek, hanem azért, mert már 14éves korom óta Y-nal akarom írni, de nagyon sok pénzbe kerül az iratok változtatása. ÉS mivel az esküvő után aktuális lesz átiratni, ezért kihasználom az alkalmat!
2008. jan. 10. 18:59

neke úgy jó ahogy van, ezen a férjhez menetel sem változtat:)

Csak a vezetéknevet felvenni sztem hülyeség, mert olyan, mintha nekem is ez lenne a ...-né-től meg kiráz a hideg.

19. corinna (válaszként erre: 18. - LoLiNa)
2008. jan. 10. 18:51
igen Kitti vagyok és szeretnék KITTY lenni, és leszek is, augusztusban esküvő, és akkor ezt is megváltoztatom!!!:)
18. LoLiNa (válaszként erre: 14. - Corinna)
2007. dec. 16. 06:32
csak nem Kitty vagy?:)
2007. dec. 15. 21:46

_né helyett J.Gy.Ágota szerettem volna lenni,de 2003-ban ezt még nem lehetett.Most meg már mindegy.

Amúgy a legszebb név a világon(számomra)a ZALÁN.Ennél jobb fiúnevet nem is tudokHa még egy fiam lesz ő is ezt a nevet kapja:))ha lány akkor meg Zalánia?:))))

16. spinneli (válaszként erre: 14. - Corinna)
2007. dec. 1. 23:17
mert az arisztokratikusabb?
15. zezsua
2007. dec. 1. 23:17
Szerintem ha megváltoztatod akkor is Rolandnak fogjátok szólitani.Könnyen tudnád Zalánnak hivni?A név egyébként tényleg szebb mármint a Zalán.Tégy szived szerint.Biztos nem kevés utána járás,de megéri?!
2007. szept. 10. 12:29
én a nevem végén levő i-t akarom y-ra változtatni, de majd jövőre amikor már ......né leszek, akkor úgyis új iratokat kell csináltatni.
13. LoLiNa
2007. szept. 10. 12:17
ezt nem értem.. mért baj, ha másnak is az a neve? sose változtatnám meg a gyerekek nevét, de még a sajátomat se... mért nem akkor döntöttetek másként, amikor lehetett?
12. ba80
2007. szept. 7. 11:32
Csak amiatt,hogy mar van ilyen nevu a csaladban,hulyeseg lasd 1,2,3,4,5,6,7,8 elotagot viselo kiralyokat.Hogy nem szerencses BABONA
11. s.irma
2007. szept. 5. 07:58
ha nem tetszik akkor igen
10. babi83 (válaszként erre: 1. - Nora8)
2007. máj. 22. 11:12

Én is azt mondom, hogy ha meg akarjátok változtatni, akkor minél hamarabb tegyétek meg, és valóban, ha megmarad második névnek, akkor azzal a támadásokat is ki tudod védeni. Szerintem pedig, ha már ti áttértek a Zalán név használatára, akkor aki ezt tőletek halja, akkor ha tetszik, ha nem úgyis átszokik rá. Idővel pedig elfelejtik ezt a kis malőrt. Az én keresztfiamnál is alőjött a probléma, hogy az apuka nevét kapta elsőnek, így Lajos Dávid lett, és minden hivatalos helyen Lajoskázzák, pedig ő Dávid, a nővére, pedig Anita Kinga, amit nemrég tudtunk meg, mikor iskolás lett, hiszen ő mindenkinek csak Kinga. Szerintem nem szerencsés első névnek nem használt nevet adni, mert csak a bonyodalmak vannak belőle.

Tehát szerintem minél hamarabb változtasd meg, én mióta az eszemet tudom nevet akartam változtatni, egyrészt, mert utáltam, másrészt, mert csak hivatalos helyen szólítottak azon a néven, egyébként meg 1 naos koromtól Babinak. Mindig csak azt nem értettem, hogy a jó anyám , akkor miért nem ezt a nevet könyveltette. Tehát most ott tartok, hoghy már 23 éves vagyok, de a névváltoztatásról nem mondtam le, és második névnek mindenkéőpp szeretném felvenn, hogy ne kelljen magyarázkodni, hogy miért is vagyok BABI!

Bocsi, ha hosszú voltam!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook