Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változókorban hogyan változnak a hormonszintek? fórum

Változókorban hogyan változnak a hormonszintek? (tudásbázis kérdés)


26. Kiseri (válaszként erre: 11. - Globus)
2019. jún. 5. 14:49
Szia! Nálad a bőrprobléma mit takar? Én tegnap éjjel iszonyatosan leizzadtam, reggelre a bal hónom alja teljesen kivörösödött, máskor a mellem alatt kiütések...
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Ariana)
2019. jún. 1. 11:56
Értem, hogy érdekel, de nehéz és szerteágazó tudományág ez.
24. ariana (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. jún. 1. 11:23
Szerintem sok múlik a hormonokon, ezért érdekel ez a téma.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Ariana)
2019. jún. 1. 10:54
Mit nem adtam volna érte, ha megúszom ennyivel...
22. ariana (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. jún. 1. 10:47
Jó neked.Nekem sok éven keresztül egy napos volt, és az nem normális.Akkor kellett volna valamilyen formában progeszteront növelnem.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Ariana)
2019. jún. 1. 10:32
Nekem mindig normális volt, úgyhogy kifejezetten örültem, hogy abbamaradt, azaz pozitívan éltem meg a folyamatot.
20. ariana (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. jún. 1. 10:19
Tudom, hogy nem tartalmaz hormont, de hat rá, és ez jó akinek kevés az ösztrogénszintje, és a hormon is jó lehet akinél hiány lép fel.Nekem sosem voltak hőhullámaim, de már rájöttem a menopauza előtt kellett volna valamit lépnem, mert évekig nem volt normális menszeszem, tehát nem jól működtek a hormonok.
2019. jún. 1. 09:59
Abban a prezentációban, amit mellékeltem, a 39. lapnál kezdődően ha nem is érti az ember pontosan, az látható, hogy sokféle összefüggés létezik, és változó a progeszteron megfelelő mennyisége.
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Ariana)
2019. jún. 1. 09:52
Szerintem ennek a két hormonnak a helyes aránya legfeljebb egy -tól -ig határ, valószínűleg egyénenként változik, ezért nem jó fórumkérdés. Egy szakorvos eleve tanultabb és tapasztaltabb is a témában.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Ariana)
2019. jún. 1. 09:50

Az ösztrogén nem csak a kellemetlen tünetekre hat, de a Remifemin nem.

"ennek a növényi hatóanyagnak nincs ösztrogénhormon-szerű hatása az emlőszövetre, mint ahogy az emlőrák-sejtek szaporodását sem fokozza. Előnyösen használható az enyhébb panaszokat okozó változókori tünetek kezelésében, mivel hormonmentes, ezért a kezelőorvos javaslata alapján számos olyan esetben is alkalmazható, amikor a hormonkezelés ellenjavallt. Az iCR-extraktumot kizárólag a Remifemin és a Remifemin Plus növényi gyógyszerek tartalmazzák."

Mindenesetre ha nem is teljesen, és ha nem is tartósan, nekem segített.

Annyira nem mentem utána a dolgoknak, mert a tüneteim nem voltak erősek. Mivel ez egy természetes folyamat, és mert nem szenvedtem nagyon, nem is foglalkoztam tovább a dologgal.

Viszont sokan komolyan megszenvedik, és akik ösztrogént kapnak, hálásak érte. Ezt valóban az orvos javaslata alapján kell eldönteni.

16. ariana (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. jún. 1. 09:38

Félreérted, mert eszem ágában sem volt senkit sem sértegetni.Elnézésedet kérem , ha úgy tűnt. Ismerem a Remifemint, gyógyhatású készítmény és ösztrogént szintet növeli, amit én nem szeretnék.

Én is utána tudok nézni az interneten dolgoknak, de hiába, mert nem találtam pl. olyat, hogy a változókorban , mi az ösztrogén és progeszteron helyes aránya.

2019. jún. 1. 06:14
Hormont nyilván nem fogadtam volna el vizsgálat nélkül. És messze menekültem volna olyan orvostól, aki csak úgy gondolomra hormonnal akar kezelni.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - Ariana)
2019. jún. 1. 06:11

Ne haragudj, ez a fanyalgás nem csak azért esik rosszul, mert egy általam tisztelt, általad pedig nem ismert orvost ironikusan leszólsz, hanem mert ezáltal engem is olyan valakivé degradálsz, aki bármit bekapkod, amit egy fehér köpenyes javasolt neki.

Mivel tudom, hogy fehér köpenyt a boltostól a hentesig, a kórházban a beteghordótól az igazható főorvosig sok mindenki visel, én bizony utánanézek, ha olyasmiről hallok, amit addig nem ismertem.

A Remifemin eléggé ismert, jó hatású készítmény. De ha már nem hallottál róla eddig, és feltételezhetően van interneted, simán utána is nézhetsz.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Ariana)
2019. jún. 1. 05:13
Nem kaptam hormont, a Remifemin növényi készítmény, még csak nem is vényköteles.
12. ariana (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. máj. 31. 20:03
É valahogy felelőtlenségnek tartom hormonvizsgálat nélkül hormont adni. De lehet az orvosok olyan profik, hogy tünetekből tudják.
11. globus (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2019. máj. 31. 19:45
Jaaa, nálam semmi ilyesmi. Utolsó havi után simán roló. Előtte pár hónappal kezdődött minden mellékes nyifinyafi és tart 7. éve. Melegség, alvászavar, bőrproblémák állandóan, leizzadás időnként, más nincs.
10. Bless the child (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. máj. 31. 18:26
El nem múló vérzés volt, a műtőasztalon befejezve. Szövettan alapján kapom a gyógyszert. Ettől meg hízok, mint a malac, de inkàbb, mint egy újabb küret
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Ariana)
2019. máj. 31. 18:10

Nem, mert nem kértem meg rá.

Meg, azt hiszem, ez akkor nem is volt divat.

8. globus (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2019. máj. 31. 18:08

Ez milyen tünetekben lényegül meg?

Megnézetném szívesen a hormonszintemet, de nem is tudom, melyiket...

2019. máj. 31. 18:07
Mindenkinek más. Nekem az ösztrogénem csúcson jár, viszont a progeszteronom a bèka hátsója alatt. Norculut-ot szedek 3 ciklusig, majd újabb uh lesz.
6. ariana (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. máj. 31. 18:02
Nézte az orvos a hormonszintedet?
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Ariana)
2019. máj. 31. 16:19

Én már túl vagyok rajta.

Az orvos a remifemnint javasolta, és ha visszamentem volna hozzá a rendelési ideje alatt, talán ösztrogént is felírt volna, de én nem mentem.

A remifemin jó volt, de csak egy dobozzal szedtem be, nem volt pénzünk többre, és nem voltak vészes tüneteim.

2019. máj. 31. 16:14
Köszönöm szépen! Igaz, csak azért kérdeztem , mert kicsit zavarodott vagyok e téren, úgy tudom ösztrogént szoktak felírni az orvosok.
2019. máj. 31. 15:58

[link]


Mindkettőt a neten találtam, te is megtaláltad volna.

2019. máj. 31. 15:58
2019. máj. 31. 15:31
Hogyan bomlik fel a hormonegyensúly?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook