Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Változó kor(Banya kor), ki honnan tudja benne van már? fórum

Változó kor(Banya kor), ki honnan tudja benne van már? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 5. 11:49

Sajnos, nem igaz, hogy nem látszik meg a külsőn..Eleinte persze nem, de az utolsó menstruáció (azaz a klimax kezdete)utáni első 5 évben 30 %-kal (!) csökken a bőr kollagénmennyisége.Néhány nő bőre nagyon összezuhan a változókor után.Egyelőre még nem aktuális a dolog, de ha itt lesz az ideje, én biztos fogok bioidentikus hormonokat szedni.Nem csak esztétikai okok miatt - épp elég egészségügyi ok is alátámasztja.


Hogy honnan lehet sejteni, elkezdődött-e a változás?Olvastam és láttam a környezetmben elégszer.

A változásból jó ideig semmit sem veszünk észre, szép csendben, fokozatosan elkezd csökkenni a női hormonok termelődése már a huszas éveink közepétől-végétől, aztán ez egyre fokozódik.Mikor a csökkenés elér egy kritikus határt, akor jönnek olyanok, mint:hőhullám, főleg éjjel, vagy "csak" éjszakai izzadás, alvászavar, vastagodó derék, vizelettartási nehézségek, sürgető vizelési inger, fájdalmas közösülés a szárazabb, elvékonyodott hüvelyhám miatt...Nem mindenkinél jelentkezik minden tipikus tünet, nagyon egyéni, hogy kinél, mikor, mi tapasztalható.

26. o.andi
2010. márc. 25. 15:57

hmmm banya kor elöbb-utobb minden Nöt érint sajna!!

:(

25. Nőci1 (válaszként erre: 24. - Aysel)
2010. jan. 2. 22:20
Remélem úgy van ahogy írjátok,köszi mindenkinek.
24. Aysel (válaszként erre: 22. - Nőci1)
2009. dec. 26. 20:41
Figyu! 42 évesen terhes voltam, sajnos már nem lehetett megtartani. Még van időd felkészülni!
23. Aysel
2009. dec. 26. 20:39
F
22. Nőci1
2009. dec. 25. 23:05
Nekem fellőtték a pizsit ,jó éjt mindenkinek:))
21. Nőci1 (válaszként erre: 20. - Crystall)
2009. dec. 25. 23:04
Nagyon drága vagy:) Én is meglestelek és ciki vagy nem ,de csodaszép vagy,de nincs meleg front nálam:)) Kisfiad is nagyon édike.Köszi a biztatást:))
20. Crystall (válaszként erre: 19. - Nőci1)
2009. dec. 25. 22:52
Pontosan, megnéztem az adatlapod, neked még jópár évig tuti nem kell idegeskedned, nagyon is Nöci vagy:-)
19. Nőci1 (válaszként erre: 18. - Crystall)
2009. dec. 25. 22:50
Köszi akkor még maradhatok Nőci:) Ez a lényeg,nem így van ,élvezzük még kicsit az életet. Mert eddig csak anyucik voltunk ,ne zárjon már be a bazár,nem így van?:))
18. Crystall (válaszként erre: 14. - Nőci1)
2009. dec. 25. 22:46
Ez nagyon jó:-) Szerintem is mindenkinél más mint a terhesség. Én egyáltalán nem mondanám öregnek ha valaki már nem menstruál, föleg a mai világban annyi szép 40-es, 50-es nöt látni, söt, hogy fokozzam a nagymamám is nagyon szép és lassan 81 éves:-) A lényeg, hogy pozitivan, stressz nélkül állj hozzá, hisz ez nem a vég csak egy új kezdet.
17. Nőci1 (válaszként erre: 16. - Pinkdreams)
2009. dec. 25. 22:19
na ez egy jó hír:))
16. pinkdreams (válaszként erre: 15. - Nőci1)
2009. dec. 25. 22:18
Hát erre ne gondolj!!!! A szex ugyanolyan jó lehet, mint korábban volt, sőt!!!!
15. Nőci1 (válaszként erre: 13. - Aysel)
2009. dec. 25. 22:16
Csak azt halottam szárazabb a nő hüvelye,lazább a kötőszövet,hullik a haj.Már nincs annyi orgazmusa sőt, van aki nem is kívánja, erre gondoltam:)
14. Nőci1 (válaszként erre: 13. - Aysel)
2009. dec. 25. 22:14

ÁÁÁ.

Ettől nem félek,van jó pár gyermekem ,nem is vágyok gyermekre. Nem lenne már türelmem pelenkázni ,és megint meghízni:))

13. Aysel (válaszként erre: 11. - Nőci1)
2009. dec. 25. 22:11

Nem öreg, miért lenne az? Felhőtlenebb a szex,

az, hogy vki, mennyire érzi magát nőnek, ez nem ettől függ. Nem leszel csúnyább, vagy más alkatú.

Ez a hiedelem, hogy akkor már nem nő vki, ha nem tud szülni, szerintem a régmúltra vezethető vissza.

12. Nőci1 (válaszként erre: 10. - Aysel)
2009. dec. 25. 22:08
Arra emlékszem anyám nagyon szenvedett mindig nagy súlytöbblete volt. Mindig izzadt,fürdött és szenvedett,hú már fiatalon féltem mi lesz velem.Anyám 34-éves volt és kezdődött nála,ezért kérdem mi lehet ez.
11. Nőci1
2009. dec. 25. 22:06
Annyira elijeszt mindenki ,kell ettől félni? Akkor már öreg a nő? Vagy csak belül öregszik? Tudom hülye kérdések,de senki nem mondja meg őszintén!
10. Aysel (válaszként erre: 3. - Pinkdreams)
2009. dec. 25. 22:05

Szia!

Engem is roppant kellemetlenül érintenek a hőhullámok. DE nem tudom hova forduljak.

Hormon tablettát nem akarok szedni, azt úgyis kell a pajzsmirigyemre.Én 49 vagyok. Mindenkinek máskor kezdődik.

2009. dec. 25. 22:05
Néha melegem van,de hirtelen,de az is igaz akkor többet mozgok vagy stresszezlek,de a főnöknő mondja ,jó szándékból persze na,téged is elért a banya kor.
8. Nőci1 (válaszként erre: 3. - Pinkdreams)
2009. dec. 25. 22:03
lehet tudni mit ittál? Megírod nekem? Ha még nem vagyok benne ,pusztán csak beteg lennék, és mégis iszom baj nem lehet, nem?
2009. dec. 25. 22:01
Én még nem vettem semmit észre 38-vagyok,de mostanában alig alszom,ez tény! Nem kelet volna megjönni és megjött.Azért gondoltam valami nem stimmel.
2009. dec. 25. 21:57
En 39 eves voltam a menszeszem helyet fajdalmaim voltak ez kb.fel evett tartott a hohullamot nem vettem eszre mivel addig is volt.Amire ajanlom oda figyelni a pm mukodesre mert ez is okozhat hohullamokat.
2009. dec. 25. 21:47

[link]


Itt van egy csomó dolog leírva róla.

2009. dec. 25. 21:41
Tünetek lehetnek hőhullámok, esetleg csak egyszerűen rosszközérzet. Külsőleg nem látszik senkin. Max., ha nem érzi jól magát, de az meg bárkinél lehet.
3. pinkdreams (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2009. dec. 25. 21:40

Nekem úgy kezdődött, hogy egy ideig csak minden második hónapban jött meg, aztán egyszer csak egyáltalán nem jött már meg. Mintha elvágták volna. Akkor voltam 43 éves.

Aztán kezdődtek a hőhullámok és az éjszakai nem alvások, amik borzasztóan idegesítettek. Erre viszont iszom egy szója alapanyagú étrendkiegészítőt, és fél éve már semmi bajom.

Attól nem lesz egy nő kevesebb, ha már nem menstruál, és szerintem a külsején sem látszik.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2009. dec. 25. 21:35

Szia Nőci1!


Mindenkinél máskor , vagy egyáltalán nem is jelentkeznek tünetek.

2009. dec. 25. 21:29
Mikor kezdődik el a nagy változás, a nő életében? Honnan tudja meg, már a banya korban szenved? Milyen jelek vannak és hány éves korban jön? Mindenkinek máskor jön,vagy egyformán jön minden nőnek? Kilehet tolni étkezéssel,tablettákkal vagy bármivel?Kívülről látszik a nőkön,vagy nem? Kell félni tőle? Köszi minden hozzá szólást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook