Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válságban a házasságom! fórum

Válságban a házasságom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
103. körtefa (válaszként erre: 98. - Wecuska)
2012. aug. 25. 22:00

Szia!


Mondanom sem kell, hogy megértelek. Hány éves vagy?

Mikor jöttél rá, hogy rossz irányba mentek?

Azt tudtam, hogy baj van nálunk, de hogy mi, arra csak itt és most döbbentettek rá a többiek. Hihetetlen! Ezúton is köszönöm sz eddigieket is!

Arra lennék kíváncsi, hogy az első 7 év után mivel próbálkoztatok, ami a leírtak szerint nem használt?

102. körtefa (válaszként erre: 97. - Michelle.r)
2012. aug. 25. 21:57

Sziasztok újra!


Próbáltam kicsit észhez térni.

Elolvastam néhány cikket, leírást, kérdőívet (ami meglepően szarul sikerült, mármint erősen benne vagyok a lelki erőszakban)...

Teljesen igazatok van! Teljesen le vagyok döbbenve. Értem a javaslatokat is, és valahol mélyen érzem, hogy lépnem kéne. Mégsem tudom, hogy akkor ez visszafordíthatatlan folyamat? Muszáj lépnem, vagy tehetek mást is a gyerekek miatt?

Ha felhívnám rá a figyelmét, mondjuk megmutatnám a leírásokat, amiket találtam, az szerintetek hova vezetne?

101. Averil (válaszként erre: 96. - Wecuska)
2012. aug. 25. 20:49
Szia! Olvasd el, amit körtefának írtunk, talán segíthet. Lényeg, hogy mostantól vedd kezedbe a saját életed, keress munkát, legyél anyagilag független, hogy lássa, többé nem tart a hatalmában. Nem lehet úgy leélni egy életet, hogy saját magunkat elnyomva valaki mástól függünk.
100. kisj (válaszként erre: 99. - Kisj)
2012. aug. 25. 20:13
Ja és egy hülye bunkó vagyok, mert csak grafomán módon írogatok, ugyanis a címen kívül semmit nem olvastam.
99. kisj
2012. aug. 25. 20:12

Mi 30 éve vagyunk együtt

Az első 3 év a hatalmi harcokkal telt.

A 3-10 évig tartó időszak nem volt egyszerű.

Majd ezt követte a 10-től 20 évig tartó időszak, ami egyszerűen katasztrofális volt.

Ezt már csak az elmúlt 10 év múlta felül, ami maga volt a pokol.

:DDDDDDD

2012. aug. 25. 19:58
Kedves Körtefa.Én 14 éve vagyok a férjemmel.A 7.évben már nagy gondok voltak...azóta eltelt 7 év.semmivel sem vagyok boldogabb.Sőt.Én is már egy ideje gondolkozom,hogy mit lépjek.Szeretném lezárni a kapcsolatot de anyagilag függök tőle.Fizikailag sosem bántott de lelkileg teljesen padlóra küldött.
97. michelle.r (válaszként erre: 42. - Körtefa)
2012. aug. 25. 19:51
De hát pontosan ez az az erőszak, amiről beszél :( Szép lassan átveszi az irányítást az életed felett.
96. Wecuska (válaszként erre: 81. - 34c48a3825)
2012. aug. 25. 19:50
nálunk pontosan ezek a dolgok mennek amiket leírtál.Teljesen tanácstalan vagyok.Nincs munkám,barátom,önbizalmam.A férjemtől függök...
95. Averil (válaszként erre: 88. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:28
Nekem is nyugodtan írhatsz priviben. Most gondold át a dolgokat, utána pedig helyezd új alapokra az életed, most már úgy, ahogy te szeretnéd. Hosszú folyamat és nem könnyű, de ha kitartasz az elhatározásod mellett, sikerülni fog.
2012. aug. 25. 18:27

Ahol a férj nem engedte el a feleségét dolgozni...

Nincsenek rokonaik, barátaik... a feleségnek saját nyugdíja sem... És bizony keményen a fejéhez vágja, hogy NEKEM VAN NYUGDÍJAM!!! A kör bezárult.

A férj lassan 30 éve fekszik a nap 23,5 órájában, mert neki fáj a lába!!!!

93. Lizecske (válaszként erre: 85. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:21

Van úgy, hogy a férj egy nagyon jó barát, kifele szépet mutat... de otthon a négy fal között egy családi terrorista....

nem feltétlenül kell gorombáskodnia, bántalmazzon, hanem szépen csendben, mint a szú a fában öröl ... megszabja Ő a játékszabályokat, ő dönt és határoz... az agyagba döngöl valósággal, hogy értéktelen vagy... nélküle egy nagy nulla...


Neki, ez a magatartás okoz boldogságot, hogy megalázzon ! - aztán lecsendesedik mint az álló mocsárban az iszap és a felszinen a tiszta viz.. sima... mig újra gyül benne a feszültség...

2012. aug. 25. 18:19
Ha az ember egy kapcsolatban úgy érzi magát, mint egy leláncolt, szárnyát tépett madár kalitkában, ott nagy baj van.
91. 34c48a3825 (válaszként erre: 88. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:10

Remélem, visszanézel majd, ha kicsit ülepedtek a dolgok!


Akármikor, akár priviben is szívesen veszem, ha írsz, ha AKÁRMIRE szükséged van! Komolyan mondom.

90. Averil (válaszként erre: 82. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:09
Mert elhitette veled, hogy amit ő tesz, az egyetlen normális, és mindenki, aki másképp cselekszik, minimum idióta... De ennek nem kell így maradnia. Tanulmányozd a témát, fedezd fel a saját értékeidet és akkor majd nem tart a befolyása alatt. Nem mondom, hogy könnyű, de egy mondás szerint a sors mindig annyi megpróbáltatást mér ránk, amennyit el tudunk viselni, és ezek csak megerősítenek, így magad és a gyerekeid miatt is végig kell csinálnod. Gondolj arra, milyen jó lesz utána szabadon, boldogan élni, úgy, ahogy te szeretnél, és nem úgy, ahogy elvárják.
2012. aug. 25. 18:07

Ráadásul a gyerekek akarva-akaratlanul, de olyan családi mintát, kapcsolati példát követnek, amiben felnőttek, ami normális számukra. Sokkal jobb végső esetben elvált szülők gyerekének lenni, mintsem beléjük plántálni, hogy a bántalmazó kapcsolat normális.


Körtefa, fel a fejjel és sok erőt kívánok!

88. körtefa (válaszként erre: 86. - 34c48a3825)
2012. aug. 25. 18:06

Azt hiszem most egy picit elvonulok gondolkozni. Meg tényleg utána is olvasok.


Senki ne vegye sértésnek, de muszáj egy picit ülepíteni magamban az elhangzottakat.

Mindenkinek nagyon- nagyon köszönöm! Tényleg hálás vagyok az őszinte, segítő szándékú hozzászólásokért!


Viszlát később!

87. Averil (válaszként erre: 73. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:05
Nemcsak a fizikai erőszak a durva, a lelki még rosszabb, mert az ütéseket jobb esetben kibírod és nem kötsz ki kórházban/nem halsz bele, de a lelki sérüléseket egy életen át viselheted. A férjed az a fajta ember, aki annyira elhitette magával, hogy ő csak jót akar és azért kényszerít, hogy azt akard, amit ő, mert csak az a jó, hogy tényleg elhitte. Így nagyszerűen elő tudja adni a családnak, hogy de ő mindent megtett a családért és nem érti, mi a bajod, a rokonok/barátok pedig elhiszik, amit mond, mert kívülről nézve tökéletes kapcsolatnak tűnt, semmi jele nem volt annak, hogy legbelül komoly gondok vannak. Most az a legfontosabb, hogy újra találj magadra; tudom, nehéz mindazt elfelejteni, amit veled tett, de kezdj új dolgokba, bizonyítsd be magadnak, mi mindenre vagy képes és akkor megszűnik a függőséged. Ha vele beszélsz, legyél boldog és derűs, nézd az élet jó oldalát; akkor a családtagok sem téged fognak hibáztatni, mert boldogtalanná teszed szegény kicsi fiukat, amit ő nagy hatásosan előadott nekik. Látnia kell, hogy többé nem tart a hatalmában, mert te is önálló akarattal rendelekző ember vagy, aki úgy él, ahogy ő szeretne és nem úgy, ahogy mások elvárják. Nemrég egy ismerősöm az egyik közösségi oldalon megosztott egy idézetet, mely szerint ha mindig azt teszed, amit mások elvárnak, egyszer csak azt veszed észre, hogy körülötted mindenki boldog az életedtől, csak te nem... érdemes megfontolni.
86. 34c48a3825 (válaszként erre: 85. - Körtefa)
2012. aug. 25. 18:02

Teljes mértékben, ez így sok egyszerre, tudom. Meg hát az ember ösztönösen védi a férjét, az életét.


Ezért kérlek, hogy olvass a témáról és ha magatokra ismersz egy picit is, ne beszéld be magadnak, hogy a nyilvánvaló tények nem is úgy vannak.


Csak olvass, ennyit kérek :) Meg azt, hogy gyűjts erőt, magadban, magadért, a gyerekeidért!

85. körtefa (válaszként erre: 81. - 34c48a3825)
2012. aug. 25. 18:00

Bocs, hogy értetlenkedem!

Csak ahogy leírod, olyan borzasztó. Azt hiszem nem akarom beismerni, hogy ebben vagyok benne 6 éve és még csak nem is láttam.

Ha elfogadom, hogy tényleg igazak ránk a leírtak, kétségbe esek. Nagyobbnak tűnik a baj, mint pár órája hittem.

Nem biztos, hogy én ezzel most meg bírok bírkózni. Érted?

84. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 73. - Körtefa)
2012. aug. 25. 17:59

Körtefa értem az aggodalmad.. és értem hogy tul erösnek véled az aggreszió szót.. de Iyokonak igaza van..

az aggresziot tobb szinten is fel lehet ismerni nem csak fizikai szintü aggreszió létezik épp ellenkezöleg téged most egy mély mentális, szellemi agreszivitás ér ebben a kapcsolatban..

amit csak ugy érhetö el ha manipulálnak.. és te hagyod magad.. vagy hagytad eddig..


áll a talpadra.. földelj..

83. Averil (válaszként erre: 63. - Körtefa)
2012. aug. 25. 17:55
Igen, tipikus nárcisztikus jellem... Ő csak áldozat, mindent megtesz a családjáért satöbbi. Talán tényleg így gondolja, mert annyira meg van győződve a saját tökéletességéről és hogy neki mindig igaza van, hogy puszta jó szándékból mindig megmondja, mit tegyél, mert csakis az lehet a jó... Persze hogy ellenzi, hogy dolgozz, mert akkor nem függenél tőle anyagilag. Így is elég nehéz, hogy érzelmileg hatalmába kerített, de ezen is lehet segíteni, ha elhiszed, hogy te is értékes ember vagy és képes bármire, amire más. Mostantól ne engedj a zsarolásnak, mert csak arra megy ki, hogy rosszul érezd magad és inkább folytasd az eddigi életed, boldogtalanul, ahol ő továbbra is felsőbbrendűnek érezheti magát. Ez a fajta ember már tökélyre fejlesztette az érzelmi zsarolás módszerét, de láss át rajta és ne hagyd magad befolyásolni. Még előtted az élet, inkább éld le boldogságban, mint egy érzelmi csapdában.
82. körtefa (válaszként erre: 78. - 2a69f78972)
2012. aug. 25. 17:55

Ezek szerint neked is több évre volt szükséged, hogy lásd, nem vagy úgy boldog.

Ha nem lennének gyerekek most én is könnyebben lépnék. Bár azt nem tudom mivel magyarázni, hogy eddig még csak nem is láttam semmi furcsát a dolgainkban.

Pár perc alatt több dologra döbbentettetek rá, mint amit magamtól 6 év alatt észrevettem.

Köszönöm!

81. 34c48a3825 (válaszként erre: 73. - Körtefa)
2012. aug. 25. 17:53

Nincs szó durva dolgokról?

Egy egészséges kapcsolatban nem egy uralkodó és egy alávetett fél van.

Egy egészséges kapcsolatban nem csak a férjnek van élete, hanem mindkét félnek.

Egy egészséges kapcsolatban nem merül fel, hogy ide vagy oda te nem mehetsz.

Egy egészséges kapcsolatban nem marják el a barátaidat.

Egy egészséges kapcsolatban nem csak az egyik félnek vannak jogai.

Egy egészséges kapcsolatban nem lesz haragos a férj, hogy édesanyáddal közel álltok egymáshoz.


Stb.


Sajnos, ez mindig kottázható: ellehetetlenít a külvilágtól, teljesen elszigetel, anyagilag és érzelmileg is függővé tesz magától, majd lerombolja az önbizalmad és bántalmaz lelkileg. Ezzel szokott járni a lelki tiprás, anyagi függésben tartás, a fizikai tiprás, ezeknek mindig te vagy az oka, mert ő értetetek és bezzeg mennyit stb. És hullámokban meg bocsánatot kér, jó fej stb-,majd kezdődik előlről. Ún. nászutas-időszak a neve.

Ez a dolog ennyire jól körülhatárolható.

80. körtefa (válaszként erre: 70. - Averil)
2012. aug. 25. 17:51

Igen, ez tényleg jó iránynak tűnik. Talán tényleg ezt kellene tennem.

Nagyon szépen köszönöm a meglátásaid!

79. Averil (válaszként erre: 61. - Antigonia)
2012. aug. 25. 17:50
Nem fog... A nárcisztikus hajlamú emberek annyira önimádóak, hogy kétségbe vonnak mindent, ami megkérdőjelezi az ő tökéletességüket... Márpedig ha változniuk kell egy kapcsolatban, az pont ilyen és így kiakad meg bűntudatot kelt, hogy de hát ő csak a családért tesz mindent, de ezt sem képesek értékelni, de változni neki sosem kell, hiszen ő maga a tökéletesség. Utána meg csodálkozik, ha a felesége nem boldog mellette.
78. 2a69f78972 (válaszként erre: 64. - Körtefa)
2012. aug. 25. 17:50

Jön az ominózus HETEDIK ÉV !!!


Érdekes, de tényleg ilyenkor nagyon sok kapcsolat megbicsaklik.


Ismertem ilyen embert, mint a férjed.

Maximálisan ki akart sajátítani.

Ha egy cserép virág kedves volt számomra, azt legközelebb biztosan lelökte.

Én is hét év után szakítottam.

Igaz, nekünk nem volt gyerekünk.

77. körtefa (válaszként erre: 71. - °°°Bibie°°°)
2012. aug. 25. 17:49
Ez jó megfogalmazás. Nálunk akkor nézünk egy irányba, ha én is hajlandó vagyok arra nézni, mint ő. És eddig mindig elhittem, hogy én is arra akarok nézni, mert csak az a normális.
76. a14deb9047 (válaszként erre: 70. - Averil)
2012. aug. 25. 17:48
Tökéletes megfogalmazás! Így kell tenni!
75. Averil (válaszként erre: 59. - Körtefa)
2012. aug. 25. 17:47
Ez a típus mindig ezzel jön... de csak érzelmi zsarolás, hogy belásd az ő tettei jogosságát. Hogy te mit szeretnél, az már nem fontos. Mostantól tedd, amit igazán szeretnél és mondd te is azt, hogy de hát csak értünk teszem, a családért. Ha neki lehet, neked is.
74. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - 2a69f78972)
2012. aug. 25. 17:46
Mindig az kiabál, akinek a háza ég!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook