Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válságban a család fórum

Válságban a család (beszélgetős fórum)


24. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Artyom33)
2021. júl. 8. 08:46
szerintem az ember nem tud megváltozni,legfeljebb ideig-óráig.de legyen szerencséd.
23. Artyom33 (válaszként erre: 20. - Libikóka)
2021. júl. 6. 15:53
Igen ezt tudom, hogy árt ha nyomulok, én igyekszem is távolságtartó lenni. Inkább ő keres amúgy engem, nem én. Nem is nagyon írok én neki, ő szokott inkább.
22. Artyom33 (válaszként erre: 21. - 346cfad937)
2021. júl. 6. 15:52
Ezaz, hogy gyenge vagyok ezen a téren. Ha nem szeretném, és tudnám, hogy ezen a szitun nem lehet javítani, már rég nem érdekelne.
21. 346cfad937 (válaszként erre: 18. - Artyom33)
2021. júl. 6. 15:18

És ezt a hisztit te hagyod?

Sok sikert nektek! 😄

20. libikóka (válaszként erre: 19. - Artyom33)
2021. júl. 6. 15:16
Azt gondolom most egyenlőre,,nincs mit tenni ,,illetve nem kell mit tenni,,nyugodjatok le külön, amennyire lehet ,,induljanak el a hétköznapok arra koncentrálva hogy az aprókának jó legyen valahogy,,,,alakuljon ki egyfajta külön rutin ,amikor egymással minimálisan de érintkeztek a gyermek miatt,,,,,hadd forrja ki magát a dolog ,aztán kicsit eltávolodva ,,talán jobban fogod látni mit tehetsz,,,,
19. Artyom33 (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
2021. júl. 6. 15:02
Ahogy lentebb írtam, teljesen megváltozott. A problémáink szerintem 95%-t helyre lehetne rakni. Ezért.
18. Artyom33 (válaszként erre: 16. - 346cfad937)
2021. júl. 6. 15:01
Mikor állandóan ajánlgatta, hogy ő örülne ha lenne valakim, én közöltem vele, hogy azért adnék időt, kivárnék, hogy alakul-e az agyunk. Ő erre azt mondta nem, meg lépjek tovább stb. Erre én, menjenek a cuccaid akkor, mindened, semmit nem akarok veled beszélni ezentúl, csak a gyerekről. Hát 3 napig vita volt, hogy én őt bántom, meg belerúgok, miért nem lehetünk jóba, stb. Aztán visszakoztam, mondom hagyjuk, nagyon feszült a helyzet, mindenki idegbeteg. Ennyi igazából.
17. tumbo2
2021. júl. 6. 14:06
ha az anyja buta,önző,akkor miért ragaszkodnál hozzá?
2021. júl. 6. 14:03
Én összeszedném a cuccait, elvinném neki, és a gyereken kívül semmilyen kommunikációt nem kezdeményeznék felé. Amíg mindketten részesei vagytok ennek a játszmának, sosem lesz változás.
15. Artyom33 (válaszként erre: 11. - Nikice)
2021. júl. 6. 12:36

Köszönöm, hogy objektíven válaszoltál. Idővel fog menni, de jelenleg mit csináljak? Részleteztem alább a két rendkívűl bölcs hozzá szólónak a szituációt, hogy jutottunk A-ból B-be.

Én szívem szerint szeretném vissza kapni a családom, tudom mik a problémák és ezt lehet javítani. Minap néztem egy ilyen cikket, 10 leggyakoribb ok, amivel párterápiához fordulnak az emberek. Tankönyvi példa a miénk, a példamondatokat mintha mi írtuk volna a cikkhez. De ő totál elutasító. Persze 2 hétig ilyeneket írkált a szakítás után, hogy jól esett volna neki egy ölelés, "ne így hívjam blabla, hanem becézzem", "ha haza jönnek, semmit nem lehet helyre hozni", persze ő nem akarja rabolni az időm. Annyira akarja, hogy vége legyen, hogy a fél élte 2 hónap múltán is nálam van. Tehát férfiasan mondva "hűlyít". Vagy azt se tudja mit akar. Vagy ő se biztos ebben a döntésében.

Eszem szerint viszont ezt nem lehet így tovább, nem szabad így vissza jönnie, mert semmi nem változott.

Néha indulatos voltam, mikor teljesen maham alatt voltam, és akkor döntést akartam tőle, de nyilván ezt egy ilyen labilis nőtől nem lehet elvárni.

A gyerek az egyetlen, aki örömet ad, és nagyon minőségi lett a vele töltött időm. Csak kezdi felfogni szerintem, hogy mi a helyzet, ez nem csak egy kis kaland. Folyamatosan keresi az anyját nálam, mikor velem van akkor is, sír néha miatta. Ez nagyon rosszul esik.

2021. júl. 6. 12:26
Kicsit pofátlan vagy nem gondolod? Mert ide jutottunk, rossz szülők vagyunk? Egysikúan osztogatsz engem, holott tisztában vagyok a hibáimmal, azért mentem pszichológushoz, tudod ott kezdődik minden, hogy az ember belátja. A gyereket úgy vállaltuk, hogy minden rendben volt, a párom változott meg hihetetlen módon. Részleteztem a hasonlóan bölcs kollégádnak ezt. Azt meg remélem tényleg nem gondoljátok komolyan, hogy adott egy apa, aki ilyen szar helyzetbe került, és akkor tengődjek, játszam meg magam, a lány előtt is, hogy milyen rendben van minden az anyjával? Nekem ez borzasztó, és nem fogom kínozni magam, rengeteget tűrtem már mellette, és én így képtelen vagyok tovább lépni, remélem ez azért megbocsájtható nekem. Én a lehetőségét a közös jövőnek nem zárom ki, mivel ő igen komoly problémákkal szembesült, hónapok, évek várnak rá. Gyógyszer is kell szedni, és nem, nem miattam, hanem olyan problémák miatt, ami gyerekkortól kezdődnek. És a fantasztikus anyja ezzel nem törődött.
13. Artyom33 (válaszként erre: 12. - Bichi)
2021. júl. 6. 12:19

Mennék igen, ha hajlandó lenne. Ezt lassan 2 éve mondom neki, hogy szükség lenne egy külső emberre, aki objektíven látja a helyzetet. Tovább lépni hogy is lehet, ha az élete nyomós tömege nálam van? Mond el kérlek, gondolom igen jól értesz ehhez. Elcuccolt, mert én bele kényszerítettem. Valóban, pisztolyt tartottam a fejéhez. Mondjuk le lehet ülni, beszélgetni is. De nem akkor, mikor 2 órája vitázunk, és 250-es vérnyomásom lesz. Persze időt nem kaptam, hogy megnyugodjak. A gyerek születése után kezdődött, képzeld el tisztában vagyok férfiként a szülés utáni depresszióval. Mivel teljesen más ember lett, miután haza hoztam őket, én is megijedtem. Egy-két hónapig próbálkoztam, türelmes voltam, mindent megtettem, de egy idő után beláttam, hogy én nem tudok segíteni, kell egy szakember. Tudod az ember besokall, mikor 2 hónapon keresztül hallgatom, hogy menjek haza munkából, mert ő nem bírja, elmegy, neveljem fel a gyereket én, ő képtelen rá. Nekem így telt a "gyerekkor", meg hogy az én apámék nem láthatják a gyereket(tett egy megjegyzést neki anno nyáron és ő emiatt már gyűlölte, már fogalmam sincs pontosan milyen súlyos dolog lehetett), mert biztos elakarják venni tőle, meg társai. Akkor sokszor kértem menjen el, senkinek nem kell tudnia, támogatom, bármiben. Nem ment el. Kértem a megoldhatatlan viták után, hogy menjünk el párterápiára, nem fogadjuk el egymás véleményét, egy szakember biztos hogy átlátná ezt, oldjuk meg. Nem mentünk el. De gondolom én hibám minden, mert férfi vagyok. Egy idő után, amikor már én is teljesen bele bolondultam ebbe, már nem tudtam türelmes lenni, vita vitát követett, sose ültünk le beszélni, mert ha mondtam valami kényes témát, óriási vita volt, mert én őt bántom, meg belerúgok, holott csak beszélgetni próbáltam olyan dolgokról, amik zavarnak.

Az anyja egyébként 5 percre lakik, és annyit segített, hogy alig győztem megköszönni. Pl. miután haza jöttünk a kórházból, 10 perc után úgy összevesztek a lányával, hogy haza ment. Gondolom ez is az én hibám.

12. Bichi
2021. júl. 6. 08:22

Egyik hozzászólásban még párterápiára is mennél, a másikban meg már húzzon mindenestül a retekbe... Hát ezzel a hozzáállással nem csoda hogy elcuccolt tőled a gyerekkel.

Aminek gondolom nyomó oka lehetett, még ha nem is írod meg, hogy az egész hol kezdődött. Egy anyának azért komoly okra van szüksége hozzá, hogy fogjon egy 2 éves picit és visszaköltözzön vele az anyjához, még a cuccait is hátrahagyva. Gondolom az anyját sem véletlenül viszi magával mikor találkoztok...

11. Nikice
2021. júl. 6. 07:10

Más szinten kell majd kezelned őt idővel. Meg kell tanulnod, hogy már nem a párod, de mindig is a gyermeked édesanyja lesz. Ha külön tudod választani -ez most meg kizárt-, akkor tudtok kommunikalni hibáztatás nélkül. Adj magadnak időt, mert nem lehetsz jó passzban most te sem. Hogy tudnad szóra bírni, ha magad sem tudod, mit is szeretnél igazán? Szerintem idő-idő-idő. Ne zúdítsd rá a haragot, ne bántsd.

Találd meg a módját, hogy megszabadulj a feszkótól másként.


Hogy ő mit tett, az az ő személyisége. Hogy te hogy viselkedsz, az meg a tiéd. Egyszer vége lesz ennek vagy így, vagy úgy, de a gyerkőc itt van, legyen ő a fókuszban.

10. libikóka (válaszként erre: 9. - Nikice)
2021. júl. 6. 07:07
Igen.
2021. júl. 6. 07:03

Pff.. elképesztő, a pasi az agresszív? Még csak 10 hsz, és úgy, olyan stílusban ugrottatok rá, mint a keselyűk...

Biztos volt előzmény, de iszonyatos mennyiségű ítélet, negatív jelző, észosztás...


Éppen válságban van. Nem mondom, hogy fejciróka, vállveregetés, de ha volt is ilyen az életetekben, rohadtul elfelejtettétek. Igen. Az egyik percben sose lássam többet, másikban megbeszélném... összezavarodott (női fórumon kérdez.. mi ez, ha nem kétsegbeesés?). Ez pont nem segít, hogy kikiáltjuk bűnbaknak, mert micsodája van a lába közt. Két ember kell ahhoz is, hogy jó legyen, és ahhoz is, hogy pocsék.


Empátia Csajok........

8. Amaunet (válaszként erre: 4. - Artyom33)
2021. júl. 5. 23:05
Ez még mindig nem a "kezdet" szerintem.
7. Artyom33 (válaszként erre: 7. - Borboleta)
2021. júl. 5. 20:36
Elmegyek nyilván, de nem kell beszélgetnünk, a gyereken kívül. Otthagyott, úgy ahogy, én így hogy is lépjek tovább? Önző így van, hiszen én is számítok, és elhiheted rettenetesen elfáradtam abban, hogy próbálkoztam. A gyerekemet imádom, és bárhogy alakul is, mindent megteszek érte, de az anyjával nem fogom azt játszani, hogy a jó maradjon belőlem, a többit tartsam meg. Bocs de egy embernek vannak jó és rossz tulajdonságai. Ezekről lehet beszélni, ha a másik szeretné. Ez a költözés is ilyen önfejű durr bele módon történt. Mégegyszer elnézést, hogy ha tovább szeretnék lépni, akkor zavarnak a holmijai.
6. Artyom33 (válaszként erre: 6. - Borboleta)
2021. júl. 5. 20:27
A gyerekért megyek, és vissza viszem. Ennyi. Nekem fáj ez, én nem tudok jóba lenni vele ezek után.
5. Artyom33 (válaszként erre: 5. - Borboleta)
2021. júl. 5. 19:45
Már totálisan kivoltam készülve én is, nem tudtunk leülni semmit megbeszélni, nemhogy komoly dolgokat. Én már nem tudtam az Ő állapotát kezelni, és régóta kértem, forduljunk külső segítséghez, aki objektíven látja ezt az egészet. Folyamatos elutasítás volt. Az elejétől kezdve próbálkoztam, voltam türelmes, segítőkész is, de egyszerűen bele fáradtam. Most pl, letud ülni és normálisan kérdezni, nem leharapni a fejem, hanem nyugodtan kommunikálni. Én régen már azért nem mondtam semmit neki, mert vita volt mindig belőle. Én ezért járok, mert már megváltoztam, ellentéte vagyok annak, aki voltam a 10 hónapja alatt. És igen, ennek megvan az oka, nem direkt csináltam. Leültem, sírás volt belőle, és a régi viták stílusa. Na most szerinted hogyan lehet így tovább lépni? Én közöltem vele, ha abszolút elzárkózik ettől, akkor a költözést csinálja úgy, ahogy kell: cuccai mennek, vele nincs közös mászkálás, és még a nevét is szeretném elfelejteni, mert nekem ez a helyzet borzalmas. Ha kihasználtunk volna minden lehetőséget és segítséget, elfogadnám ezt, de megbeszélés nélkül ment el, és most is folyik ez a se veled se nélküled helyzet.
4. Artyom33 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2021. júl. 5. 19:33
Legutóbb amiket mondott, hogy nyugodtabb így neki, nem kell aggódnia a vitától, az is rosszul esett neki, hogy nem keltem fel a gyerekhez.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Artyom33)
2021. júl. 5. 19:25

Mi volt az eredeti probléma, ami miatt a feleséged elhagyott?

Gondolom, volt előzmény és nem ott kezdődik a történet, hogy elköltözött.

2021. júl. 5. 18:53

Hát ez elég zavaros...


Te vagy a férfi, és nem viselkedtél túl szépen, egy idő után ezért visszaköltözött a barátnőd a közös gyerekkel az anyjához, ha jól értem.


Most azt gondolod, hogy a pszichológus segíteni fog, és újra beléd szeret az exbarátnőd, mert olyan klassz, amikor közös programokat csináltok....


Hát nem is tudom...


Ha elköltözött egy kisgyerekkel, akkor biztos kőkemény oka volt, és jól tette.

Megmondta, hogy már nem szeret, keress mást. Tedd azt!


A többi számomra értelmetlen zagyvaság, és van egy olyan érzésem, hogy te agresszív vagy, ezért lépett le.


Hogy mit lépj?

Ne várd, hogy visszamegy. Keress mást.

És ha még sem vagy agresszív, akkor gondolom láthatod a közös gyereketeket.

2021. júl. 5. 18:29

Sziasztok!

Röviden vázolnám a helyzetem/tünk: a párom 2 hónapja elköltözött, a lassan 2 éves kislányommal, az anyósomhoz. Nos, ez nagyon hirtelen ért, össze vagyok zuhanva. Mondjuk ez olyan elköltözés volt, hogy a cuccai nagyrészt ott vannak, a háziállata, stb. Sokszor megyünk közösen erre-arra, mint régen. Tehát elég paradox az egész szituáció. Mindketten járunk pszichológushoz, nála komolyabb problémák is vannak, elég súlyos szorongás, pánikbetegség. Ő már rég ezt az utat választotta, de most lépte meg. Elmenekült, ahelyett hogy megpróbáltuk volna a dolgokat kibeszélni, megbeszélni. Mai napig nem tudtuk, egyszerűen lehetetlen vele. A viselkedésem nagyon sokat nyomott a latba, ezen igyekszem változtatni, pszichológus által is. Ő az első 1-2 hétben pozitív volt, éreztem rajta, nem zárkózik el a kibéküléstől(pl. egyik nap írta, jól esett volna egy ölelés), viszont az utóbbi 1 hónapban nagyon negatív és elutasító. Ő szeretné, hogy nekem legyen valakim, biztosan jót tenne, meg Ő nem látja már ezt helyre hozhatónak, nem szeret már engem, és hasonlók. Elég labilis lány, nem tudom mennyire lehet ezeket komolyan venni. Ami fáj nekem, ezek a közös idők, namost kívűlről tök jónak látszik minden, pedig nem vagyunk jóban, ez nekem nagyon rosszul esik. Amikor ő közölte ezt, hogy nem szeret, nem akarja helyre hozni, közöltem vele, hogy vigye el mindenét, és befejeztük a közösködést. 2 napig vitáztunk ezen, és ő sírt, látszott, hogy megviseli nagyon ez az egész. Én inkább viszakoztam, nem akartam rontani a helyzeten. Hogy lépjek tovább, ha a fél élete nálam van? A gyerek is aggaszt, mivel első időkben élvezte, kis kalandnak fogta ezt fel, hogy ő most anyósomnál lakik, de mostanában látom rajta, hogy kezdi felfogni. Állandóan keresi nálam az anyját, játszótéren is, ha elhozom, húzza az anyját is, hogy jöjjön. Nagyon rosszul esik ez. Én párterápiára is gondoltam, mert a problémáink túlnyomó része helyrehozható, de ő hallani sem akar erről. Én a gyerek miatt mindenképpen szeretném megpróbálni, ő pont ő miatta nem akarja.

Kérdésem: tudom, hogy előtte nagyon nehéz időszak következik, gyerekkerától kezdve a sebeket feltépik és kibeszélik, még durvább állapotban lesz. Én hogyan álljak egy ilyen helyzethez? Mit lépjek? Mi az, ami javítana a szituáción? Mert közben az én életem is pereg, és ez most ilyen se veled, se nélküled helyzet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook