Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valószínűleg tápszeres pótlásra lesz szükség... :( Mi a menete az anyatej + tápszer adásának? fórum

Valószínűleg tápszeres pótlásra lesz szükség... :( Mi a menete az anyatej + tápszer adásának? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 4. 20:31
Hát az én babám sosem sirt ha éhes,mai napig nem jelzi:-(14 hónapos már).Nálunk nem volt gond hogy szopi után tápszert kapott,nekem a doki nénink és a védőnő javasolta igy.Amúgy persze kiválthatsz tápszerrel egy szopit.
9. Tevecca (válaszként erre: 3. - Csakazért)
2011. júl. 4. 20:30

Hali!

Estére kevesebbnek érezheted a tejet, az tök normális, kevesebb de zsírosabb, így jobban laktat. A begurulás lehet túlpörgés is csupán-pusztán lánykámból kiindulva.

8. Baby0309 (válaszként erre: 3. - Csakazért)
2011. júl. 4. 20:28
Szia,én is így voltam az elején! Estére nekem is elfogyott a tejcsi és tápszerrel egészítettem ki. De ez veszélyes,mert így sosem fog annyi termelődni,amennyire a babának szüksége van. Én úgy oldottam meg,legalább is nekem bevált,hogy szinte egész nap cicin volt a Fiam,nem 2-3 óránként raktam mellre,hanem fél óránként és egy idő után sikerült annyi tejcsinek termelődnie,mint amennyi neki kellett. Ez 1 hónap alatt rendeződött.
2011. júl. 4. 20:27

Most múlt egy hónapos. 5000gr.

A mérlegre ki vagyok akadva, mert, ha egymás után 5x teszem rá, 3 eredményt ad... Nem hiszek neki! :) Volt olyan, h az egyik kajálást 30-nak mondta, rátettem mégegyszer, akkor 80-at mutatott..

6. Kismanó86 (válaszként erre: 2. - Era1974)
2011. júl. 4. 20:26
Igen, meg azért a legtöbb kisbaba mérés nélkül is jelez, ha éhes maradt. :-)
5. Kismanó86 (válaszként erre: 3. - Csakazért)
2011. júl. 4. 20:26
Ilyet is hallottam már, hogy nem jó, ha keveredik. Úgy is csinálhatod, hogy akkor este csak tápszer, reggelre meg szépen megtelik a cici, az biztos elég lesz.
4. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Csakazért)
2011. júl. 4. 20:24

Mire gondolsz? Egyébként mindjárt jönnek az ősanyák és leharapják a fejedet.


Hát megszoptatod, mindkét ciciből és ha még úgy látod, hogy éhes, akkor keversz be neki tápszert. Vagy ha tuti mindig kell pótolni, akkor már elkészítheted előre. Úgyis kitapasztalod majd, hogy mennyit kér még.


Mennyi idős a kisbabád?

2011. júl. 4. 20:24

estére kevés lesz a tejem, a kicsi meg csak begurul a szopi alatt az "üres" melltől.

Szóval valószínűleg esténként tápit kell adnom neki...

Az érdekelne, h akkor is kell szoptatnom előtte, vagy egy kajálást kiválthatok a tápszerrel?

Nem gond, ha keveredik a hasában a tápszer és az anyatej???

2011. júl. 4. 20:24

Szia!

Én úgy csináltam hogy szopi előtt megmértem,majd utána is,és igy láttam mennyit szopott.Sajna nekem alig volt tejem,igy 20-30ml jött csak ki,a többit kiegészitettem tápszerrel.Mennyi idős a babád?

2011. júl. 4. 20:21
Valószínűleg tápszeres pótlásra lesz szükség... :( Mi a menete az anyatej + tápszer adásának?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook