Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóság vagy rágalom... fórum

Valóság vagy rágalom... (beszélgetős fórum)


16. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Laticer)
2012. dec. 28. 22:54
Amit leírtál, az a rágalmazàs minősített esete, két évi szabadságvesztéssel büntethető, de csak magànindítvànyra. Bátran feljelentheti.
15. Laticer (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2012. dec. 28. 19:41
Igen, szerintem is. Úgy tudom, a lány már meg is tette a szükséges lépéseket.
14. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Laticer)
2012. dec. 28. 17:54
Az már becsületsértés, és simán fel lehet jelenteni!
13. lgaga (válaszként erre: 4. - 9d7907a17a)
2012. dec. 28. 15:28
ha ilyen tudatos lenne mindenki, mint te, nem lenne a f*cebook a csalás melegágya.
2012. dec. 28. 14:09

Nem rágalom.


Meglépett a lány szó nélkül? - Igen.

Tudatta a szülôkkel? - Nem.


Azért ilyen esetben 1-2 képletes tasla nem ártana meg neki... 6 hónap szobafogság... se tv, se telefon, se zsebpénz, tanítás befejeztével fél óra múlva otthon lenni. A tanév befejezte után elbeszélgetni a továbbiakról.

És ha megtámadják, megerôszakolják, teherbe esik, összeszed valami betegséget... stb.????

Kinek a felelôssége???

Csak azért, mert a kis taknyosnak viszket a ... ???

11. Bcicus
2012. dec. 28. 13:44
Nem szoktam ilyeneket megosztani. Egyedül ismerősöm által felrakott talált elveszett kutyásat osztok meg mert ő ezzel foglalkozik tudom nem ezer éves dolog amit felrak.
10. f0f7cda16f (válaszként erre: 9. - Laszlozsu)
2012. dec. 28. 13:06
na, ez szép:(
2012. dec. 28. 13:01

Én elvből nem osztok meg semmi ilyet.

Pont az ilyen esetek elkerülése érdekében.


Érdekes szitu volt, amikor a fiaim megosztották egyszer egy eltünt kislány fényképét.

Ismerték a lányt, a kisebbik fiam osztálytársa a gimiben. Tehát egy suliba járnak mindannyian. Az anyuka és a testvér tette közzé a segítségkérést, mert a lány valóban elcsavargott. Meglógott a barátjával és egy egész hétvégén keresztül nem tudtak róla semmit. Amire az én fiaimhoz eljutott a poszt, addigra a kislány vasárnap estére szépen hazament.

A fiúk pedig akkor osztották meg. Másnap a suliban szemrehányást tett nekik a lány, hogy miért kellett őt lejáratni. Sőt az anyuka is bement a gimibe és az igazgatónál replikázott, hogy ország-világ előtt lejáratták a gimis diákok a lányát, mert megosztották, hogy elcsavargott.

Szóval ennyit erről.

8. Laticer (válaszként erre: 4. - 9d7907a17a)
2012. dec. 28. 12:48
Én is elolvasom a "hátteret", de csak olyat osztok, aminek van valóságalapja, vagy esetleg tényleg ismerem az illetőt.
7. anianiko. (válaszként erre: 6. - Laticer)
2012. dec. 28. 12:48
Na az viszont naggggyon súlyos! A rágalmazást utálom a legjobban... nem véletlenül.
2012. dec. 28. 12:42

Tegnap este láttam egy megosztást, amiben egy ismerősöm (személyesen ismerem, nem a fb-ról) szerepel, mint tolvaj és lakásfosztogató.

Egy rosszarcú férfi vádolta meg, aki mellékesen az apósa.

Közel 20 ezer!!! megosztás van már, felháborító, hogy tudatlan emberek osztanak mindent, amit csak eléjük raknak.

2012. dec. 28. 12:41
A birka effektus itt is érvényes, de biztos van olyan eset, amiben segíthetett ez a fajta megosztás, amiről beszélsz. Ha már egy ügyben segített (vagy megmentett, megtalált valakit), már azt mondom, nem baj, megérte. De én személy szerint nem szemetelem ilyenekkel a falamat, ismerőseimet. Szóval, jó témát dobtál fel.
2012. dec. 28. 12:39

Az a minimum, hogy elovasom a teljes "sztorit" és az összes kommentet, Ha egy kicsit is sántít a dolog, ahogy a legtöbb esetben, akkor nem osztom meg.


Ha valaki elveszett kutyát, embert, stb.-t keres, azt is csak akkor osztom meg, ha pontos dátum, helyszín, leírás szerepel.

3. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Laticer)
2012. dec. 28. 12:34
Nem érint a kérdés,mivel nem osztok és nem nyomom a gombot.
2012. dec. 28. 12:28
Ha érdekelne utánanéznék, de mivel nem érdekel így nem is szoktam megosztani ilyen dolgokat...sem.
2012. dec. 28. 12:11

Sziasztok! Véleményeket várnék a közösségi oldalakon történő tömeges megosztásokkal kapcsolatban.

Nagyon sokan osztanak meg olyan képeket, amelyeken feltételezett csalók, tolvajok, másokat állítólagosan megkárosító emberek szerepelnek.

Mindenki csak nyomkodja a gombot, vagy van olyan is, aki utánajár dolgoknak előtte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook