Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valóban nem válthatok körzeti fogorvost? fórum

Valóban nem válthatok körzeti fogorvost? (tudásbázis kérdés)


16. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - Night Angel)
2011. okt. 24. 22:10

Van azért megoldás, abban az esetben, ha nem fáj a fogad csak tudod hogy van lyukas.

Derítsd ki , hogy melyik doki helyettesíti a körzeti orvosodat ha szabin van, menjél el hozzá és tömesd be vele, akkor sem kell fizetni. Hátha valami jó doki. Ha időpontot akar adni mondd azt hogy fáj.

A férjem fogorvosa se jó, elment a helyettesítőhöz és megcsinálta neki ingyen. Csak mindig figyelnünk kell mikor megy szabira a doki...:-))

15. Night Angel (válaszként erre: 14. - Fdóri)
2011. okt. 24. 16:51

Igen, én sajnos így "jártam".

Az én magánom elkéri azt az összeget, amit magánrendelésen így köbö tökmindegy hova jelentkezem be.

DE!

Múlt héten hazautaztam és ott elmentem sztk-s rendelésre!!!

Jelentem túléltem, egész normális a doki is.

(Azt azért leírnám, hogy Bp-n körzeten belül szabad orvosválasztás van és inkább buszra ültem, minthogy oda menjek ahol tudom kik vannak...)

A vidéki magándoki 20.000ért akarta levenni a fogkövemet, az sztk-s ingyen megcsinálta, hát nem mindegy.

Ma voltam a magánnál megint (visszajöttem vidékre), egy menthetetlen fogra azt mondta meg kéne próbálni megmenteni (cirka 50.000ft-be lenne) de még így se biztos hogy megmarad...

Inkább kértem beutalót szájsebészetre.

14. fdóri
2011. okt. 17. 17:24
És mennyit kérnek az sztk-sok ha nem ahhoz megyek akihez tartozom? Az is annyiba kerül mintha magánorvoshoz mennék?
13. c3f39fd03b (válaszként erre: 10. - Zsazsanéni)
2011. okt. 17. 14:52
SOk államinak van maszek rendelése is.és olyankor kb. mintha két külön orvos lenne...:-)
12. c3f39fd03b (válaszként erre: 8. - Night Angel)
2011. okt. 17. 14:51
Hát,sajnos át kell gondolni,mert brutális összegbe kerül a magánfogorvos...Az enyém 5 ezerért töm egy fogat (fehér,fényrekötő töméssel),de hallottam már olyanról is,aki 7 ezerért csinálja.Bár szavam se lehet,mert én ugye régóta járok hozzá,és ha kicsi a tömés,akkor ehhez mérten arányosan kér el pénzt,tehát nem ötezret,hanem mondjuk csak hármat.Bár még így is rohadt sok.
2011. okt. 17. 14:38

:)

Hát ez sajnos így van. Nem lehet körzetit váltani, de nekem is van magánorvosom és nála soha semmitől sem féltem :)

Szóval érdemes fizetni, ráadásul barát és van hogy kevesebbért is megcsinálja az ember fogát főleg olyannak akiről tudja hogy nincs neki sok szóval jó ember:)

2011. okt. 17. 14:24
Én a reumatológust szerettem volna leváltani,nem lehet.A fogorvoshoz,akihez tartozunk nem mentem,mert nem volt jó híre.Kerestem egyet,igaz fizetőset,de ég és a föld a kettő között.Itt is mint a suliban,vannak jó tanulók,meg gyengébbek is.A jók maszekok lesznek,a gyengék maradnak állami szektorban.
9. kicsiharang (válaszként erre: 8. - Night Angel)
2011. okt. 17. 14:17
Sajnos csak a körzeti van ingyen, a többi fizetős. És tényleg nem lehet "váltani", mert ez azért körzeti.
8. Night Angel (válaszként erre: 5. - Hcs2)
2011. okt. 17. 14:06

Budapesti vagyok, de Fehérváron élek.

A pesti fogorvosom kegyetlen, oda már "fiatalabb fejjel" sem mertem menni.

A fehérvári lakcímem szerinti orvosról meg a rokonok beszéltek le, mert itt is durva.


Az pedig nem lenne mindegy, hogy ingyen tömnek e két fogamat vagy fizetnem kell érte...

Tanácstalan vagyok. :-(

2011. okt. 17. 14:05
Tök gáz, hogy ennyi pénzt fizetnek az emberek tb-re, és mégsincs szabad orvos választás.
2011. okt. 17. 14:04

fogorvos esetében nem tudom, de furcsállom...


házi, ill. gyerekorvost simán lehet váltani, ott nem kell fizetni

5. hcs2 (válaszként erre: 2. - Night Angel)
2011. okt. 17. 14:03

Én is úgy tudom, hogy nem lehet. Én sem vagyok megelégedve a körzetivel. :(

De ha esetleg rokonod vagy nagyon jó ismerősöd abban a körzetben lakik akkor jelentkezz be oda ideiglenes lakcímként és akkor el kell vállalniuk.

2011. okt. 17. 14:03
Remek, akkor nem marad fogam...
3. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Night Angel)
2011. okt. 17. 14:00

Elvileg nem,mert ugye azért ő a körzeti fogorvosod,mert az ő körzetében laksz.

Én is elköltöztem a körzetemből,viszont a fogorvosomhoz ragaszkodtam,így máig is hozzá járok..de sajnos így csak magánbetegként tud fogadni,igen súlyos összegekért.:-/

2011. okt. 17. 13:59

Nem ahhoz az orvoshoz szeretnék menni, akihez eredetileg tartozom, mert durva és sajnos csak ő rendel, nincs más orvos.


Találtam egy új sztk fogorvost, de elméletben mivel nem az ő körzetébe tartozom így fizetnem kéne minden egyes beavatkozásért.


Tényleg nem válthatok fogorvost úgy, hogy ingyenes legyen a kezelés?

2011. okt. 17. 13:57
Valóban nem válthatok körzeti fogorvost?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook