Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban minden sírós újszülött hasfájós? Vagy szerinted más ok is állhat a háttérben? fórum

Valóban minden sírós újszülött hasfájós? Vagy szerinted más ok is állhat a háttérben? (tudásbázis kérdés)


11. Panni58 (válaszként erre: 9. - Pen80)
2011. okt. 26. 15:48

Igen, igazad van, elég hamar rájön az ember. :)

Nálam a fiam volt hasfájós, látszott az arcán, ha az volt a baj. Neki pl. a hasra fordítás mindig segített ilyenkor, felhúzta, és megtámasztotta a lábacskáit, és már nem is fájt annyira. :)

De nagyon sok más oka lehet a sírásnak, de olyan könnyen kiismerhetők a drágák.

10. Pen80 (válaszként erre: 9. - Pen80)
2011. okt. 26. 14:50
j
9. Pen80 (válaszként erre: 7. - Panni58)
2011. okt. 26. 14:49
Igen, bár nekem ez fura, én valahonnan mindig tudtam miért sír. Mármint hogy fáj-e valamilye vagy más gond van.
8. Kismanó86 (válaszként erre: 6. - Ezti)
2011. okt. 26. 14:40
Most néztem, tündéri a kisbabád. :-) Még előjöhet nála, de nem biztos.
2011. okt. 26. 14:30

A hasfájásról:

"A csecsemők bélrendszere születéskor még nagyon éretlen, ez a magyarázata annak, hogy a szoptatás utáni emésztés folyamata fájdalmas lehet a számukra. Ráadásul egy csecsemő naponta a testsúlyának 10-20%-ának megfelelő anyatejet fogyaszt, ami nagyon megterhelő a számára.

A hasfájás nem betegség, az emésztőrendszer érésével párhuzamosan teljesen megszűnik. A legtöbb babánál ez 2-3 hónapos kor között megtörténik, az esetek 10%-ában azonban csak 4 hónapos korra múlik el teljesen a hasfájás. Ezt követően tehát már nem okoz problémát a babának a kólika, és nem fájdalmas számára az emésztés és a szelek sem zavarják.


A hasfájás előfordulási gyakoriságának érdekes aspektusa, amire egy holland vizsgálat mutatott rá: első gyermekes értelmiségi családokban nagyobb a hasfájás előfordulásának gyakorisága, ami abból adódik, hogy az anyák a sírást a hasfájás jeleként értelmezik, holott valójában nem a baba hasa fáj, hanem pl. csak unatkozik. Az aggódó elsőgyermekes szülők hajlamosak logikus érveket, értelmet keresni az újszülött fiziológiás sírása mögött és elsősorban egészségügyi okokat keresnek."

6. Ezti
2011. okt. 26. 14:27
Nekem szerencsére nem hasfájós a kislányom, csak érdekelt a téma, ezért vetettem fel:)
2011. okt. 26. 14:23
lehet csak babusgatásra van szüksége vagy csak fáradt ...nem minden sírós kisbaba hasfájós...
2011. okt. 26. 14:22

Ezer oka lehet még. Ugyebár lehet éhes, csak szomjas, álmos, fájhat neki más is esetleg (pl.füle) illetve lehet hogy egyszerűen a közelségedre vágyik. Van ilyen. :-)


A hasfájáskor élesen sír, olyan mintha sikítana, húzza felfelé a kis lábát és semmivel nem lehet megnyugtatni. Semmilyen pozícióban nem jó, max. pár másodpercig.

3. Pen80 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 26. 14:22
Szerintem igen, lehet más oka is. Simán meg kell szoknia egy számára teljesen új világot. Gondolj bele.
2. Ezti
2011. okt. 26. 14:21

Minden pityergős babára ráfogják, hogy hasfájós...


A védőnő szerint nem is mindig ez van a háttérben, csak az orvosoknak legtöbbször lövésük sincs, mi a baj, egyszerűbb ráfogni, hogy igen, ez hasfájás, majd kinövi!


Szerinted milyen okai lehetnek, ha sokat sír egy baba? Valóban lehet más ok is a háttérben?

1. Ezti
2011. okt. 26. 14:20
Valóban minden sírós újszülött hasfájós? Vagy szerinted más ok is állhat a háttérben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook