Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban így van amit az orvos állít? fórum

Valóban így van amit az orvos állít? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 19. 20:12

Gratula, és tényleg vigyázz Magatokra.


Méregtelenítés: biztos részben igazuk van azoknak akik hajtják ezt, meg a lúgosítást. De azt ne feledjük, hogy a húsok kiiktatása pl. ugyanannyira veszélyes (vashiány) egy terhességben! Mindent ésszel, és mértékkel!

25. 298b15dfdd (válaszként erre: 24. - B489304ffd)
2012. nov. 19. 17:39

Nem baj:D Ettől a méregtelenítéseitől egyébként is hülyét kapok!:)

Vigyázz magadra!:)

24. b489304ffd (válaszként erre: 23. - B489304ffd)
2012. nov. 19. 14:35
na fasza..ezt priviben akartam írni valakinek..
23. b489304ffd (válaszként erre: 20. - Mari20)
2012. nov. 19. 14:35

Szia!


Inditottam egy fórumot "Valóban így van amit az orvos állít?" cimmel,oda írtál nekem..csak gondoltam érdekel,h mégsem volt igaz amit az orvos állított, mert terhes vagyok..ezért se bizok én az orvosokban csak nagyon kevésben..


Szép napot neked!

2012. nov. 19. 14:32

Sziasztok!


Mégsem volt igaza az orvosnak.Valóban terhes vagyok.Csak azt bánom nem ő hozzá megyek vissza ezzel a hírrel,mert megnézném mit szólna hozzá.Itt az a baj hogy olyan kijelentés tett,hogy 100% hogy nem esek teherbe..az ilyenek miatt sincs nagy bizalmam az orvosokban..tisztelet a kivételnek!

21. Bibi25 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 19:04
Szia! En orvos vagyok,igaz nem nogyogyasz, de igaz,amit allit. Az a beverzes egy ciszta kell legyen, azokban neha elpattan egy er. Ha tul vagy a peteeresen,valoban varnod kell a kovetkezo ovulacioig, de az nem nagy ido,2 het,addig legy turelemmel:). Amiert az elso terhesseg konnyen letrejon,nem biztos,h a tobbivel is igy lesz. Azota kialakulhattak a cisztak. Nem lehet merget venni az ilyen "jelzesekre", amiert nem erezted,megtortenhetett a peteeres. Ha egyeb problemad nincs, csak varnotok kell egy kicsit,akkor nincs miert aggodni:).
20. Mari20 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 15:32

Édeske tulragozod


szerintem kicsit felfáztál, ülj sós vizbe, ettől a felfázásod helyrejön.


ha babát akarsz , felkészültél rá, méregtelenitetted a szervezetedet?


vntv dr Bakanak György nőgyógyász 1-2 előadásából informálódj...

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - D71ef05a8e)
2012. okt. 31. 15:25

Én anélkül, hogy bármit várnék (nem akartam és jelenleg sem szándékozok teherbe esni) szoktam érezni fájdalmat. Egy (szerencsére rövid) ideig volt közti vérzésem is.

A fájdalmaknak annyira nem tulajdonítottam jelentőséget, hogy sokáig nem is tudtam, hogy mi az vagy miért érzem, mert jött és magától és is múlt. Mikor pár hónapig minden ok nélkül kevés vérzésem volt, feljegyeztem, és utólag láttam, hogy szabályosan igazodott a cikushoz, és akkor állt össze a kép. Azóta tudom, hogy az a fájdalom mit jelez, már ha érzem, mert ez változni szokott.

18. c9f9b53798 (válaszként erre: 14. - C1a46ddede)
2012. okt. 31. 15:01

És csatlakoznék Böbbenethez, szülés előtt is éreztem a peteérés teljes folyamatát, de a szülés óta néha már igazán kellemetlen.


A dokim nem tud mit mondani erre, van ilyen.

2012. okt. 31. 14:56

Egyébként, ha még nem érezted a peteérésedet ebben a hónapban, akkor lehet, hogy még ez előző peteérésedből maradt vissza a ciszta, csak az elmúlt menstruációval (egyébként teljesen úgy zajlott a vérzésed mint általában? nem késett, nem volt kevesebb, stb?) nem ürült ki. Tehát még lehet peteérésed ebben a hónapban is.


Viszont, ha megfogansz, és ott van a ciszta a petefészkedben, az veszélyes is lehet a korai terhességben. Én emiatt várnék még min. egy vérzést, akkor rögtön utána elmennék uh-ra, és ha már nem lát semmit, akkor próbálkoznék újra.


És van kétszeres peteérés is egy hónapban, de ez ált. pár nap eltéréssel, ebből szület(het)nek kétpetéjű ikrek.


És még annyit, hogy én is érzem a peteérésemet, és nemcsak a termékeny hüvelyváladékból, hanem erősen szokott fájni a petefészkem, a tüszőrepedéskor, pedig az egész hasam.

16. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:50
Persze, ne add fel, ha valamiben biztosan nem volt igaza az orvosnak, akkor ez a rész az, mert 100%-ra nem tudja megmondani. Szeressétek és élvezzétek egymást, és előb-utóbb ismét meglesz a gyümölcse:)
15. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:48

Sajnos ahogy 3 orvosból három is különböző dolgot fog mondani ugyanarra (és a cicc, hogy akár mindnek igaza is lehet), úgy a tapasztaltabb anyukák és fórumozók sem fognak megegyezni a távdiagnózisodban, tehát előrébb nem leszel. Viszont jó eséllyel olvasol előbb-utóbb olyan véleményt ami megegyezik azzal, amit hallani szeretnél, ez tény:)


Ugyan már, a lényeg, hogy jöjjön a babus, ha nem ebben a hónapban, akkor majd valamelyik következőben:) Sokan éveket adnának az életükből már azért is, ha lenne spontán peteérésük:)


Amúgy orvosi diploma nélkül, laikusként nekem sokkal kevésbé hihető a problémádra az a magyarázat, hogy azért fáj az alhasad (annyira, hogy orvoshoz mentl vele), mert éppen elmúlt a mensid.... számtalanszor volt már meg, gondolom, és ebből következően számtalanszor múlt már el, ha eddig ilyen fájdalommal ez nem járt együtt, akkor miért hiszed el ezt a választ jobban, mint hogy ebben a hónapban kivételesen korábban volt peteérésed, amire nem lettél figyelmes (hiszen gondolom, nem is figyelted magad annyira, mert nem is most számítottál rá:)?

14. c1a46ddede (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:45

Én azt tanultam anatómiából (gondolom ezt tis is így tudjátok), hogy a menszesz előtt 14 nappal van peteérés. Tehát, ha most volt egy korai peteérésed, akkor ahhoz képest 14 nappal jön meg.

Egyébként könnyen nyomon követheted, vegyél a közismert aukciós oldalon LH tesztet. Ez remekül mutatja a várható peteérést!


Egyébként valóban tudnak zöldségeket beszélni a nődokik. Nekem papírom volt arról, hogy nem lehet gyerekem, és most az ötödik babámat várom.

És a negyedik szülésem óta én is éreztem a peteérést. Alhasi szurkálást éreztem, amit a doki meg is erősített, mivel nyomon követtük ultrahanggal a peteérést.

De ha valaki nem érzi fizikailag, akkor is vannak olyan tünetek, amik egyértelművé teszik.


Úgyhogy én csak bátorítani tudlak, hajrá!!! :)

13. b489304ffd (válaszként erre: 10. - D71ef05a8e)
2012. okt. 31. 14:44
Én is igy tudtam ezért nem értettem h lehet olyat állítani 100%ba h teherbe már nem esek a köv. vérzésig
12. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 14:42

Nem csak Te vagy ilyen "béna":)


Őszintén: amikor egy nő teherbe akar esni, és agyonfigyeli magát, a teste vélt vagy valós változásait, a "tüneteket", akkor szinte mindenhónapban émelyeg, feszül a melle, szurkál az alhasa, hadd ne soroljam. Egysze rvalóban etherebe esik, de a legtöbbször "vaklárma" az egész, hiszen ha valaki keres tüneteket, akkor talál is. Nekem kb. ez jut eszembe arról is, amikor valaki megérzi a peteérését. Valóban megérezheti, ha ismeri és figyeli magát, de nem olyan tévedhetetlenül, ahogy mondjuk egy ciklusdiagnosztika fel tudja ugyanazt tárni, hiszen akármitől is lehet szurkáló érzés, és el is maradhatnak a jelek egy adott hónapban.


Ez az én véleményem legalábbis.

11. f.frezia (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 14:41
én se érzem soha, hogy mikor van..
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:39

Nem, előfordulhat soron kívüli peteérésed is, még ha igaza is van az orvosnak, és valóban volt már egy a hónapban. Abból a petesejtből azonban már nem lesz babus, ebben igaza van természetesen.


Próbálkozni mindig kell, a leglehetetlenebb időpontokban is teherbe lehet esni.

9. b489304ffd (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2012. okt. 31. 14:22
Nagyon erős a folyásom olyankor..amúgy nincs de olyankor mindig van..innen tudom h peteérésem van
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:20

Most neked az a lényeg, hogy az elkövetkezendő 2 hétben teherbe ess?

Na ezt szerintem nem lehet szabályozni.

Sokan írjátok, hogy éreztétek a peteérést. Hogyan?

Csak én vagyok olyan béna, hogy nem érzek, illetve nem tudom, hogy mit érzek?

2012. okt. 31. 14:19
Felesleges ezért keresztre feszíteni.
2012. okt. 31. 14:17
Melyiku:nk végzett orvosit és szakvizsgázott no"gyógyászatból? Bármi lehet, és bármi nem, a nagy számok to:rvénye szerint. A no"i szervezet fura dogokra képes.
2012. okt. 31. 14:16
Valjuk be azért az orvosok mondanak néha baromságot..előtte 1nappal voltam másik nő dokinál..mondtam neki is fáj az alhasam erre ő közölte attól fáj mert nem rég múlt el a menszeszem..na ezután jobban hiszek a tapasztaltabb anyukáknak mint a nődokinak..
4. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. okt. 31. 14:14

egy ciklusban többnyire csak egy petesejt érik meg, nagyon ritka eset, ha kettő... és ha a doki szerint már megvolt a peteérésed (méghozzá korábban, mint a középidő), akkor nagy valószínűséggel igaza lehet


persze a természet kreálhat kivételeket, próbálkozzatok nyugodtan, ártani nem árt :)

2012. okt. 31. 14:12
Nem áll szándékomban megbántani, de szerinted van itt olyan aki ezt tutira megmondja??? 50-50 %-ék.
2012. okt. 31. 14:12
Menj el másik orvoshoz,ha ennek nem hiszel.Mi had ne írjuk már felül a doki diagnózisát.Pláne,hogy itt nem nődokik csücsülnek többnyire.
2012. okt. 31. 14:08

Sziasztok!


Ma voltam dokinál,alhasi fájdalom miatt.Csinált uh-ot és bevérzett a petesejtem vagy valami ilyesmi..gondolom petefészek ciszta..csak nem magyarázott el semmit..hanem közölte magától elmúlik.azt ennyi.Erre én megkérdeztem tőle h múlthét kedden múlt el azóta próbálkozunk babával és élhetek e ettől függetlenül nemi életet.Erre ő:igen,de terhes biztos nem lesz a köv.ciklusig.Erre én kérdeztem miért..erre ő:mert most volt korai peteérése és hiába csak 16.án kell megjönnie nem fog már teherbeesni addig...Én ezt nem akarom elhinni!Egyrészt van már 1 kislányom aki elsőre rögtön összejött,másrészt mert 16éve menstruálok és érzem ha peteérésem van,mindig megérzem és 1hete múlt el a menszeszem semmi ilyet nem éreztem kb 1hét múlva kellene érzenem...nem értem..tényleg létezik h a még fent maradó időben nem eshetek teherbe és a doki ezt igy 100%-ig megmondja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook