Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valóban éltek óriások, nephilimek a földön? fórum

Valóban éltek óriások, nephilimek a földön? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. jún. 18. 10:42
Mindegy, én voltam a hülye hogy egyáltalán ide másztam, gondolhattam volna hogy mi lesz belőle.... Tényleg meg kéne fogadnom saját magam tanácsát: fórumok közelébe nem menni, mert úgysem értenek meg.
2011. jún. 18. 10:39

wow te aztan egy hirtelen személyiség lehetsz, rögtön kaptam egy felkiáltójelet :DD


szerintem ironikusan vicces volt volt, h valaki a harmadik hozzaszolast irja valamirol ami nem erdekli :D ennyi, ebben semmi banto nem volt

72. Gubóka (válaszként erre: 71. - 10c97b2309)
2011. jún. 18. 10:37
nem beszóltam, nem cseszegettelek. csak viccesnek találtam ennyi :)
71. 10c97b2309 (válaszként erre: 70. - Gubóka)
2011. jún. 18. 10:36

Köszi hogy beszóltál! Nem kéne okoskodnod észlény! Tudom hogy nem reagál, nem vagyok hülye, csakhogy utána olvastam bele miután az elsőt leírtam! Persze így sem olvastam végig, csak azt ahol megláttam hogy kioktat hogy hívjam az angyalokat....

Úgyhogy keress más embert akit cseszegethetsz te is!

2011. jún. 18. 10:33
az nem tünt fel, hogy nem is reagal a hozzászólásaidra? de te már a harmadikat írod a nagy nem érdeklődés jegyében? :DDD
69. 10c97b2309 (válaszként erre: 56. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 10:29
Ja és tőlem gonoszabb nincs! XDDD Úgyhogy Luci/Sati kuka! XDDD Amúgy velem ne fáradj legközelebb, nem jön össze semmi, úgysem érdekel.....
68. 10c97b2309 (válaszként erre: 56. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 10:24
És most bele olvastam...kár volt. Én úgy hívom őket ahogy akarom! Mihály hallgat a Mihályra őt is így szoktam meg! Ennyi! Nem érdekel ki hogy hívja, hogyan okoskodik ilyenekről! Látom mi sem leszünk "barátok". XDDDDDDD
67. 10c97b2309 (válaszként erre: 56. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 10:20
Figyelj, ezt akár kidobhatnád a kukába, mert Satanel/Luciferről csak azt hiszem el, amit Mihály arkangyal közöl, semmi mást... Az emberek annyit variálnak össze-vissza hogy teljesen összezavarnak a hülye nézeteikkel és nem vagyok hajlandó elfogadni, főleg hogy MINDEN vallás téved, vannak bennük igazság, nem azt mondom hogy nincs, viszont az embereknek hatalmas volt a félelmük meg ma is az, ami nagyban megváltoztatja az egészet! Szóval ne fáradj végig sem olvasom. :D A felszín mint mondottam nem érdekel. :)
2011. jún. 18. 10:09
2011. jún. 18. 10:00
Egy monda szerint, hitvilág szerint az óriások a mi elődeink. Más bolygóról jöttek, s ők az emberi faj ősatyái.
2011. jún. 18. 09:57
Azért a németeknek voltak akkor már lökhajtásos repcsijeik is.
63. 83e25137af (válaszként erre: 61. - C33bd8536b)
2011. jún. 18. 08:58
azé voltak vackok is ez is tény XD
62. 83e25137af (válaszként erre: 41. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 08:58

azért az MP40-et nem nevezném korhadt fából készült egygolyós vacaknak :)

meg a Tigrist sem :))) az azért oda tudott durrantani habár valóban egy töltényes egy időben egy tank :D

viszont korának legbrutálisabb tankja ezt el kell ismerni :) még ma is.

61. c33bd8536b (válaszként erre: 41. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 08:52

"A 2. világháború alatt egy normális puska is korhadt fából meg egygolyós vacakból állt".


Ugye most viccelsz?

2011. jún. 18. 08:39
Találtak régészeti leleteket róluk is.Volt,amelyik 5 méteres volt a csontozat alapján.
2011. jún. 18. 08:36

mindig voltak hatalmas, erőnket meghaladó dolgok.... = óriások.

Ez a téma sokkal bonyolultabb, mint amit itt ki lehetne fejteni. :)

58. 83e25137af (válaszként erre: 56. - Salomon Rozen)
2011. jún. 18. 08:36
mán mondtam.. Lucifer az Satanel... :))))) és EL a vége :D a Lucifer csak a munkakörének latin neve fényhozó... :)
57. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Re87)
2011. jún. 18. 08:35
Megihletett a Fallen te csaj? :DDDD jó film volt amúgy :)
56. Salomon Rozen (válaszként erre: 55. - 10c97b2309)
2011. jún. 18. 00:03

Amiben én hiszek annál egyszerűbb nincs is. Hiszek magamban, hiszek abban, hogy valamiből lett a világ. Ezt a vallásos ember Istennek nevezi, más Kozmikus Erőnek, máshol Lélekfolyamnak.


De nem hiszek benne, hogy egyes Istenségeknek meg Mitológiai Alakoknak az a neve, aminek nevezik őket. mert ezeket a neveket bárki kitalálhatta.


Igazából a Fény és Sötétség harca is sok helyen le van írva. De mindenhol ugyanaz a végeredmény, a Sötétség és a Fény ősidők óta volt, van és lesz. valahogy nem bírnak egymással, de így van minden egyensúlyban. :P


Nem kell elítélni Sátánt se, ő is csak a dolgát végzi. Mint a "Negatív Főszereplő", ha már Isten a jó ő nem lehet jó. Mert akkor ki lesz a rossz nem de.


Én a leegyszerűsített dologban hiszek. Ahhoz, hogy az ember megértse a Világot, az Őserőt, a Fény és Sötétség harcát nem kell vallás, parancsolat, egy Megváltóba helyezett hit. De ha az ember megérti ezeket a dolgokat akkor nem kell rátámaszkodnia az un. Istenre és a Megváltóra és nélkülük is érteni fogja a dolgok miértjét. :)


Vannak pl a Taoisták, ők a Taoban hisznek, abban, hogy minden lett valamiből és hogy természetes, hogy a világban a Fény és a Sötétség harcol egymás ellen. Hogy létezik egy egyensúly ami sosem bomlik fel. Ők nem hisznek Istenekben, Megváltókban. Mégis értik a dolgok miértjét. Elfogadják a dolgokat egyszerűnek, mert lényegében nem bonyolultak.


A szisztéma mindenhol ugyanaz. De tény, hogy a Mitológiák, a vallások az ember szellemi fejlődését szolgálják valamint az Istenekbe vetett hit segít, hogy felülemelkedjünk a mindennapi problémáinkon és erőt ad az élet további nehézségeinek leküzdéséhez.


De a Mihály helyett nem lehetne Mikáélt mondani? Csak mert az angyaloknak el-re végződő nevük van és ha felsoroljuk őket akkor ne hogy már az legyen, hogy egyiknek a neve hály-ra végződik, a másiknak fer-re.


Mi-hály

Gábri-el (Van aki Gábornak ejti, attól meg ááá)

Lufi-fer (Na jó ettől sikítani lehet az biztos)

A Lucifer név még Mitológián belül is nagy spekulációra vall, mert még a kiejtése akárhogy is nyúzzuk nem sikerülhet el-re)

Talán ha Lucifel-nek hívjuk. Bizarr lenne nem?


Michael

Gabriel

Satanel

Raphael

Hanael

Kael

Ariel


Ha az angyali neveket vesszük biztos, hogy el-re kell végződnie (van pár angyali név ami nem végződik el-re de a Lucifer nagyon nem illik a képbe), amennyiben magasabb rendűekről van szó biztos. De a Lucifer ugye sehogy sem illik a képbe ezért is hangoztatom, hogy Démonizált név.


Mikáél, szerintem így a legjobb.

Mert a Mihály már túl van modernizálva.

Ez olyan mintha Buddhát Buhának hívnánk.



Remélem nem sértettelek meg ezzel a név kimondós baromságommal, csak valamiért nem szeretem a túlmodernizált, átnevezett neveket. Nem akartam piszkálódni, nem vagyok az a fajta. Tudom milyen piszkálódni, velem is néha megcsinálják és nem szeretem. Ezért mondom, hogy nem akartam senkibe belekötni. Csak gondoltam nem baj ha vissza "Mikáélezem". De talán azért van ez, mert nem nagyon szeretem a magyar kiejtést, én inkább angolosan írok/ejtek ki dolgokat.


Pl: Maya, Walesi Bárdok... tudom dili de ez van. ^^


De nem gonoszkodásból neveztem vissza.

Nem vagyok gonosz én se. :P

55. 10c97b2309 (válaszként erre: 54. - Salomon Rozen)
2011. jún. 17. 22:29
Látod én Satanelt Lucifernek hívom, talán a megszokás miatt. :))) De tök mindegy mert vakon bízom Istenbe, Mihály arkangyalba, és hiszem hogy Lucifer/Satanel ÁRTATLAN bármi is történt. :))) Tudod a felszín félrevezető én úgy vagyok vele. :D
54. Salomon Rozen (válaszként erre: 52. - 10c97b2309)
2011. jún. 17. 22:18

Lucifernek Diána a párja, nem sűrűn csinált fel senkit. Sátánelre gondolsz nem? Amennyiben a Sötét Angyalok vezetőjét értetted Lucika alatt.


Sokan azt hiszik, hogy Lucifer az a Sátán.

Ez azért van, mert van egy olyan felfogás, hogy mikor Sátánel lebukott Sátán lett, majd megalapította a napisten Kultuszát és Lucifer lett. De igazából az igazi Lucifer sosem volt angyal, mert ő volt a Napisten.


De van a Kereszténységnek (lehet olvasni róla) egy olyan politikai fogása, ahol más vallások Isteneit Démonizálják, úgy állítják be, mintha a Sátánnak dolgoznának. De utána is olvashattok, ha érdekel. :)


Jók ezek a témák.

De ha ennyire érdekel mindenki miért nem nyitunk egy ilyen témát:

- Mitológiák; ide mindenki leírhatná miben hisz, mivel ide minden beletartozik, Kereszténység, Atlantisz, Földönkívüliek, Démonok, Tündérek, Isten, Sátán, még az Orkok is, mivel ezek mind Mitológiai Lények. :D


:)

53. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 46. - Coyot)
2011. jún. 17. 22:01
Nem tudok rá gombot varrni, és nem is szándékom.
52. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - Re87)
2011. jún. 17. 21:55
Lehet hogy éltek, de tuti nem Lucikánk csinálta fel a nőket hogy megszülessenek azok az "izék"... XDDD
51. Salomon Rozen (válaszként erre: 48. - Fa8f3f5c02)
2011. jún. 17. 21:51

Az Isten is csak egy adott Mitológia Főlénye.

Bár most nem erről volt szó és én is csak azért írok most mert este van és unatkozok.


Nem erőltetem senkire se az akaratomat. Csupán megjegyzem, hogy van aki hisz van aki nem. Van aki készpénznek veszi a Bibliát, Isten szavát. Van olyan aki csak egy Mitológiának fogja fel. De az a jó a Mitológiákban, hogy ha olvasod kirángatnak a hétköznapokból. :)


Én mint Mitológiát a Sidhe Mitológiát kedvelem. Más a Skandinávot, de van aki a Keresztényt. De az én szerény véleményem az, hogy ne vegyük ezeket a spekulációkat készpénznek.


És most már tényleg azt hiszem, hogy senki se tudna újat írni ebben a témában. De ha valaki tud újat mondani ami a témával kapcsolatos azt én is szívesen veszem. Bár mivel én nem vagyok Keresztény Mitológia párti nem tölt el különösebb izgalommal a téma, de hátha megragad valami ebből is. :)

2011. jún. 17. 21:34
49. 2d48f79a7b (válaszként erre: 43. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 17. 21:32

Azok nem emberek voltak, hanem egy földön kívüli faj.

:D hm..erre is lehet gombot varrni:P

2011. jún. 17. 21:31

Létezik szükség

Létezik kudarc

Létezik meghasonlás

Létezik hiány

Létezik követelmény

Létezik itélkezés

Létezik elítéltetés

Létezik feltételesség

Létezik felsőbbrendűség

Létezik tudatlanság


Most lásd az Igazsagot!


Istennek semmire nincs szüksége

Isten nem vallhat kudarcot, és ti sem

Semmi sem különálló semmitől

Van elegendő

Semmit nem kell megtennetek

Soha nem itélkeznek fölöttetek

Soha nem lesztek elítélve

A szeretet nem ismer feltételeket

Semmi nem lehet felsőbbrendűbb önmagánal

Ti már mindezt tudjátok

2011. jún. 17. 21:29
46. coyot (válaszként erre: 43. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 17. 21:28

A tudomány szerint az ősember alig élte meg a 25 élet évét.

Ehez képest ma már nem ritka a 100 év sem.

Na erre varrjál gombot :-)

2011. jún. 17. 21:23
Elnézést az elírásokért, de nem vettem észre, hogy elírtam a betűket. A lámpa fénye rosszul süt rá a billentyűzetre én meg figyelmetlen vagyok. ^^
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook