Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban elavultak Dr. Spock elvei? fórum

Valóban elavultak Dr. Spock elvei? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. aug. 9. 10:27
Szerintem egy konyvet se lehet szentirasnak venni, de Spock doktor tudott valamit.
2006. aug. 8. 16:43
Anyum eme könyvet olvasva nevelt fel mindkettőnket, és még mindig esküszik rá. Persze az idők folyamán azért biztos elavult sok dolog benne.
2006. aug. 6. 20:58
Szerintem igen, eléggé elavultak. Én olvastam, jókat mosolyogtam rajta, bár minden tiszteletem az övé, mert a saját korában (amikor írta) nagyon is modernnek számított. Eljárt felette az idő... Persze van, amiben még ma is lehet követni (szó nincs arról, hogy hülyeségeket írt volna), de ha valaki abszolút kezdőnek számít, nem ezt adnám a kezébe.
6. Rhea (válaszként erre: 3. - Gota)
2006. aug. 5. 16:36
Nem fejtette ki, hogy miért ellenzi, de majd megkérdem. Sok ismerős anyuka szerint jó ha van a házban egy példány, kevesebb meglepetés éri a szülőket. Én még a pocakomban hordom a picit, decemberben kell a világra jönnie. Dr. Spock könyvét mindenképpen beszerzem, de munkámból fakad a túlzott kiváncsiság, és kételkedés.
2006. aug. 5. 14:56
Én néha fellapozom dr Spock könyvét, amit egyébként az újabb kiadásban javítottak, modernizáltak kicsit és sok helyen az is fel van tűntetve, hogy ha itthon máshogy ajánlják. Egyébként szerintem sok okos dolog van benne, és néha jó belenézni, hogy az embert egy-két dologban megerősítse, vagy esetleg elgondolkodtassa arról, hogy mit hogy csinál. Amúgy egy ilyen könyvet se jó "szentírásnak" vanni, és szó szerint követni, mert mindegy gyermek más, és minden szülőnek meg van a saját nevelési attitüdje, és nem biztos hogy jó, ha egy sémát akarunk ráhúzni.
4. gota
2006. aug. 5. 13:55
Bocsi, elkél. :)
3. gota
2006. aug. 5. 13:55

Hát, nekem ugyan nincs gyerekem, de mivel a könyvet olvastam, azt tudom mondani, hogy anno dr. Spock sok jót mondott, és rengeteget tett azért, hogy egy generáció gyerekei ne úgy nőjenek fel, mint az előző generációk. Habár azért az ember sokmindent ösztönösen jól csinál, azért elkék sokunknak némi iránymutatás. (Hallottam olyat, hogy régen azt tanácsolták a szülőknek, hogy kötözzék ki a gyerek kezét az ágyhoz, hogy ne rágja az öklét. Ma már elborzadunk rajta. És ez nagyrészt sztem dr. Spock érdeme...)

Nem mondta a barátnőd, hogy miért gondolja így?

2. Rhea
2006. aug. 5. 13:40

Barátnőm anyósa azt állitja "félrenevelte" két fiát, amiért Spock doktor könyvét bibliaként forgatta. Ha ma lenne anya, sarokba dobná ezt a könyvet - vallja. Egyébként értelmiségi, és nagyon jó anya, mindkét fia egyetemet végzett, inteligens és társasági ember. Nem értem miért ítéli el 30 év távlatából azt a könyvet, amit ma is sok kismama bibliaként forgat?! Én is átlapoztam, igaz még nem olvastam mélyrehatóan, de mivel ez a legelérhetőbb "szakkönyv" kismamáknak és újdonsült anyukáknak,talán be kellene szereznem..

Ti mit gondoltok, valóban annyira elavult lenne? Van újjabb kiadvány?

1. Rhea
2006. aug. 5. 13:10
rhea
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook