Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válni vagy nem válni? fórum

Válni vagy nem válni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 10. 11:41
Ezekbe a dolgokba kivülálló nem lát bele.Mindenkinek magának kell eldönteni,mennyit ér a kapcsolata.Ha nem működik,nem érdemes eröltetni.Sokan félnek a bizonytalanságtól,inkább tűrnek.Pedig mindenkinek csak egy élete van.
33. fbab8271ce (válaszként erre: 32. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 13:12
No comment!
32. 40163fd81d (válaszként erre: 22. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 13:03

Nem is kell,te már is tudod a válaszokat.

Azért mentél hozzá ,mert a nagyszüleid és talán anyád is ezt várta el tőled ,"ne kövesd el ugyanazt a hibát ,mint én" cimmel.

Azt is tudod,hogy az egész életed egy hazugságra épül,ami a megfelelési vágyadból született.

Hogy úgy alakítottad az életed,hogy mindenki elégedett legyen és azt hitted evvel te is majd boldog leszel.


Nem kell leírnod semmit.

Inkább hagyj fel mások hibáztatásával és lásd be,hogy ez amiben élsz,a te döntéseid következményei(!),szándékosan nem "hibái"-nak írtam,mert nem azok.


Tehát gondold át az életedet,és a döntéseid mindenkitől függetlenül,mert a mostani döntéseid a jövendő életedet határozzák meg.

2009. febr. 27. 13:03
Amúgy azt gondolom ha apás a kisgyerek,az nem indok arra, hogy egy verekedő férjnek legyél az áldozata. Van láthatás is a világon.
2009. febr. 27. 13:01
Két valamit nem tudnék SOHA! megbocsájtani a férjemnek. 1.Ha megcsalna 2.Ha megütne. Ezzel a két főbenjáró bűnért válást érdemelnek az olyan férjek akik ezt elfelejtik. Vagyis az én esetemben nem lenne pardon. Pedig szeretem a páromat nagyon.
29. Meliga (válaszként erre: 26. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:58
Sajnálom.Nem értem akkor miért vagy még mellette...Kötelező? Megaláznak és Te ezt hagyod. :(
28. danama (válaszként erre: 26. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:57
Lépni kell, eleinte nehéz de van egy igaz mondás ami nem öl meg az megerősít
2009. febr. 27. 12:54
Volt egy ilyen szavazás itt hoxán: Büszke lenne arra a nőre, aki lettél az a kislány, aki voltál? (nem tudom pontosan, hogy lett feltéve a kérdés... )Válaszolj rá őszintén magadnak!
26. bubu0409 (válaszként erre: 21. - Meliga)
2009. febr. 27. 12:52
Érzelem nincs csak csalódás és keserűség.Ha átölel nem érzek semmit, puszi vagy szex na azt hagyjuk inkább mert annak már nem nevezhető csak kötelező mert neki kell és ennyi én nem számítok (már megint)!Ha meg beadom a válást és nem költözöm el akkor csak a viták és a többi és ezt mind a gyerek előtt.Az gáz lenne!
25. fbab8271ce (válaszként erre: 22. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:52
Sajnos sokan a társadalmi "elvárások" miatt nem mernek lépni.Mert szégyen, ha elvált a nő, mert mit mondd majd a szomszéd, a rokon, a az XY. Csak sajnos azt nem látják be, hogy ők max 1-2 napig pletykálnak, aztán nem érdekli őket a dolog tovább, senki nem fog azzal foglalkozni, miért vált el valaki, lehet, oka volt rá...!!!
24. danama (válaszként erre: 12. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:50

Nálunk is piálás volt, eltűnt a közös számláról pénz stb, verekedés.

Volt, hogy a gyereket rábíztam, amikor elmentem dolgozni és amikor mentem haza ő az árokban fetrenegett előttünk a gyerek meg ordított bent a kiságyban, az volt az utolsó csepp...

Akkor döntöttem el, hogy fiatal vagyok, lehet jobb még az életem akkor 21 éves voltam.

Munkahelyem nekem is 30 km-re lett, az én kislányom volt az aki a nyításra ment és zárásként hoztam haza, kemény volt, de megérte!

Azóta tanultam még 3 szakmát, most kezdem a 4-et, boldog házasságban élek és a kislányom lett a világ legjobb nagytesója

23. fbab8271ce (válaszként erre: 18. - Danama)
2009. febr. 27. 12:48
Ez egy keserűnek indult,de szép történet!:)Gratulálok!
22. bubu0409 (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 12:45

Miért?

Na ezt nem értem én sem és most amikor lépni kell akkor megint nem tudok semmit.Szerinted én nem tettem már fel ezeket magamnak?Csak tudod a háttérben ott van a család akikek megakarok "feleni"!Anyukám engem egyedül nevelt fel és soha nem volt apám(már terhesen külön mentek) és a nagyszüleim is megkönyebbültek amikor én nem leányannya lettem hanem férjes asszony.Sok minden jár a fejemben csak mindent egyszere nem tudok leírni.

21. Meliga
2009. febr. 27. 12:45

Ne haragudj,amit írok az csak az én véleményem,nem kell megfogadni.

Sok benned a keserűség,haragszol társadra (jogosan).De,aki azon gondolkodik,hogy váljon vagy sem, abban még nem fogalmazodott meg a szándék,lehet még valahol érezz valamit társa iránt. Ha válni akarsz,nem érdekel hogyan lesz utánna. Belevágsz. Ezt tapasztalatból írom,évődtem jó pár hónapot a témán,majd eljött az a pillanat amikor azt mondtam elég(!) véget vetek ennek a házasságnak.Volt saját lakásom,nem kellett a közös otthon megosztására várni.

A Te eseted más,nem igazán van hova menned. Egy jó ügyvéd azt mondaná,ne költözz el, add be a válást, a többit bizd rá.

20. danama (válaszként erre: 18. - Danama)
2009. febr. 27. 12:45

elírtam az én szüleim, az ővét inkább hagyjuk

Ha annyit mondok, hogy a 13 hónapos unokájuk alól elvítték a kiságyat, turmixgépet, etető széket és a ruhákat, mert azt ők vették, szerintem mindent elmondtam

19. fbab8271ce (válaszként erre: 14. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:43
Épp elég ahhoz, hogy elmenj látleletet vetetni, és feljelentsd, és akkor szerintem nincs az a bíró, aki neki ítélné a gyereket! Sokan ettől félnek, meg az apa is ezzel zsarolja őket,hogy menj, ha menni akarsz, de a gyerek marad! ÉS a nő fél és retteg ettől, és inkább tűr...(ezt most általánosságban írom, nem tudom nálatok a részleteket!)
18. danama (válaszként erre: 13. - Fbab8271ce)
2009. febr. 27. 12:41

Igen kemény volt sokára találtam munkát, de a szülei sokat segítettek.

5 éves(most 9 lesz a nyáron )volt a kislányom amikor megtaláltam az igazi párom. Kislányom őt szólítja apának!

2009. febr. 27. 12:41
Apró részlet sok van csak nem férne ki.Sok olyan dolog van amit én soha egy pasinak sem tűrtem el soha csak melette valahogy egy elnyomet nyuszi hülye picsának érzem magam.Aláírom,hogy ez nála azért van mert az exével nagyon megégete magát már babát akartak meg minden és megcsalta a csaj miközben Ceizelhoz hordta hogy állapotos legyen,De az nem én voltam és az elejém inkább most már kevésbé azt érzem,hogy engem azért nyom el mert nem akar megint úgy járni.Csak ezzel engem megfolyt és tönkre megy a házassága.Ezt mondtam neki,nagyon sokszor átbeszéltük és mégis úgy viselkedett ahogy.
16. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:36

"Azzal a szándékkal indítom el ezt,hogy megtudjam más szemével is én vagyok a rosz és miattam alakult így az életem vagy nem."


Szerintem igen a válasz.Miattad alakult így az életed ahogy.

Hozzámentél egy férfihez akit már akkor sem szerettél(????MIÉRT????)szültél neki gyereket,pedig már akkor nem is te akartad igazán.(????MIÉRT????)


X év után is nem adod be a válópert mert a férjed nem akar válni(MIÉRT?)



Tanulság :Ne engedd ,hogy mások döntsenek helyetted téged és az életed érintő fontos döntésekben,mert a döntés akkor is a te választásod lesz,és a következményeket nem verheted más nyakába.

15. 11a91585fe (válaszként erre: 11. - Bubu0409)
2009. febr. 27. 12:31
Lehet,hogy igazad van..csak valahogy nekem az a meglátásom,hogy minden apró részletet úgy sem mondassz el(képtelenség),ráadásul ott a másik fél aki meg nem nyilatkozik..A lényeg Te mit akarsz..
14. bubu0409 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2009. febr. 27. 12:26
Most pont megválozásos álapotban van azóta aránylag béke van!Ne úgy értsd a piát,hogy alkesz,Csak abban az időben sűrűbben és ez nem ő volt mert előtte még fél évvel utálta még a sör szagát is és utána mindig volt "szülinap" vagy "névnap" vagy csak úgy indok sörözni.A loakás az övé 50%-ban a többi a s.nőmmé és velünk van az anyósom.Anyaotthont nem hagyná akkor nem adná ide a gyereket meg azt én sem igazán szeretném.A tetlegeség alatt pofont,hajtépést ,ajtónak-falnak vágást értsd!
13. fbab8271ce (válaszként erre: 8. - Danama)
2009. febr. 27. 12:24

Jaj, félre ne érts! Én azokra értettem, akik -szerencséjükre-nincsenek ilyen helyzetben, és azt írják, hogy igazából nem is akar a nő lépni, meg ha tűri, hadd tűrje csak, meg minek jajong, ha úgyse megy...olvastam itt (mármint hoxán)szörnyű hozzászólásokat!

Te vagy rá a példa, hogy meg lehet csinálni!!!

Gondolom kemény lehetett az elején, lépni, új életet kezdeni!

Biztos nem volt egyszerű, de sikerült!Látom ott a második babóca, akkor révbe ért az életed!

12. bubu0409 (válaszként erre: 8. - Danama)
2009. febr. 27. 12:21
És mit csináltál pontosan?Mi lett a vége?
11. bubu0409 (válaszként erre: 9. - 11a91585fe)
2009. febr. 27. 12:21
A döntést nekem kell meghozni nem másnak csak tudod amikor az ember bizonytalan kíváncsi egy leírt,mások számára nem személyes történet alapján mi a vélemény.Ők mit tennének?
10. bubu0409 (válaszként erre: 3. - Meliga)
2009. febr. 27. 12:19
Sajnos a családom több mint 20 km-re lakik, segíteni fognak (mert most is segítenek,ha kell) ez nam kérdés, de nem akarok visszaköltözni a munkanélküliségbe.Az otthonunk az övé mármint az 50%-a és velünk lakik az anyósom is.Tehát nem egyszerű.Megbeszélni már felesleges mert ő nem akar külön menni már nagyon sokszor átbeszéltük a dolgokat és megbeszéltük, hogy változunk és utána minden maradt a régi.Mondjuk ő az utolsó majdnem válás óta sokat változott csak még mindig én vagyok a rossz az élősködő és minden.Már veszekedés annyira nincsenek mert már nem foglalkozom velük és lassan ellaposodnak ,azóta már tetlegeség sem volt.Csak az eddigiekkel minden kiőlt belőlem és ott van az hogy mi lesz ha megint bekattan és megint megüt?
2009. febr. 27. 12:12
Ha többen lesznek akik azt mondják,hogy válj el,akkor megteszed?
8. danama (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2009. febr. 27. 12:08

Én nem vagyok nagy okos!

Én ugyanezt csináltam végig egy 13 hónapos kislánnyal anno!!

2009. febr. 27. 12:06

Szia!

Mindenképpen hagyd el, és ha ezerrel keresel megoldást arra, hogy hova menjetek, meg is találod.Barát, rokon. Ha közös az otthonotok add el. A gyerek meg úgy is rájön arra, hogy mi a helyzet az apjával, majd okosan beadagolod. Ez már a legkevesebb. Ha gyerektartást nem tudsz kicsikarni, jelentsdfel.Úgyis rá vannak mozdulva most nagyon a feketemunkásokra!

2009. febr. 27. 12:05

Nehéz tanácsot adni, mert ilyen helyzetből nagyon nehezen tud egy nő kisgyerekkel kilépni. És nem azért, mert nem akar,mint ahogy azt sok ilyen fórumon a Nagyokosok írják!Örüljön neki, hogy ő nincs ilyenben!

Jóformán csak a gyerek miatt vagy még vele, ezt vettem ki...

Az állandó őrlődés, folyamatos lelki terror teljesen tönkre tesz,(és a gyerek is tönkre megy bele) és (írtad), tetlegességig fajult a dolog, vagyis már megvert, vagy pofont adott. Sajnos , hiába ígéri(ha egyáltalán tesz ilyet), nem változik, csak rosszabb lesz a dolog, és szerintem azt érzi, hogy bármit megtehet.Eddig nem írtad, hol laktok, albi vagy saját lakás...Anyaotthonra nem gondoltál átmeneti megoldásként?

Akkor még nem ivott...vagyis most már iszik is?

Nehéz a helyzeted...

Én erőt és önbizalmat kívánok neked, hogy tudj változtatni jó irányba az életeden!

2009. febr. 27. 12:03

Szia!

Te fogsz tönkremenni ebbe a kapcsolatba! Most még csak a lelki gondok, de ha a lélek nem egészséges, az előbb-utóbb megbetegíti a testet.

Szerintem erre csak a válás a megoldás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook