Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válni vagy küzdeni!? fórum

Válni vagy küzdeni!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. Katinkaboszi (válaszként erre: 87. - E58903e3ab)
2010. aug. 9. 19:43

csak azon lovagolok, hogy ha van szeretet, minden megoldható.

ha nincs, értelmetlen.

88. Katinkaboszi (válaszként erre: 86. - E58903e3ab)
2010. aug. 9. 19:42

ha viszont szeretik egymást, úgy szívből, igazán, akkor működik, mert egyik sem szeret vitatkozni, veszekedni, csak idegesek, nem egymást nyugtatják, érzik, hogy baj van, de nem megbeszélik, mert ha olvastad, a férjjel nem igazán lehet :(


nem a mi tanácsunkat fogadja meg, csak a sajátjához kap megerősítést, hogy váljon, vagy ne.

87. e58903e3ab (válaszként erre: 85. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 19:22
A mű, mások általi dolgok ideig-óráig múködnek max, és utána még mélyebb a szakadék.
86. e58903e3ab (válaszként erre: 85. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 19:21

Az, hogy neki nem jön szívből, az, hogy a ti tanácsaitok alapján egy mű dolgot ad át.


Most gondolj bele: nincs gyerek és itt tartanak... mi lenne ha gyerek lenne?

85. Katinkaboszi (válaszként erre: 84. - E58903e3ab)
2010. aug. 9. 19:20

mi ebben a műűű? :)


az, hogy nem kar veszekedni, ha nem muszáj?

Miért kell folyton kimondani azt, amit gondolsz, ha abból baj van, vita és veszekedés ? :(


nem értem én, hogy miért állítják az emberek, hogy én a megmondom típusba tartozom, én nem félek senkitől, a véleményemet hangoztatom,


deee, egy idő után magára marad, mert eleinte érdekes egyéniségnek tűnik, később unalmas és sértő ? :(


gondolod jobb, ha meg jön a párja és leordítja a fejét, csak azért, hogy Neki legyen igaza és egyébként is mit képzel az a .... akármilyen ló,stb, hogy ........


képzelj oda bármit :)


jobb? kényelmesebb? mindketten jobban érzik magukat ettől? :)

84. e58903e3ab (válaszként erre: 83. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 19:15
Ez annyira mű(:
83. Katinkaboszi (válaszként erre: 75. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 19:00

nem értem :(


miért ne lennél kedves?

már megszokta eddig, hogy morogsz, akkor most próbáld meg az ellenkezőjét :)

kész a vacsora, nem jön, eszi hidegen :)

nem nagy ügy, Neki nem lesz finom, majd rájön és vagy hazaszól, - erre van a mobil - vagy igyekszik, hogy finomat kaphasson :DDD


sosem a hang amivel lehet a másikat meggyőzni, hanem a kedvesség.

Meglepődik figyeld meg, ha hazaér és nincs vita, hogy miért nem.....

ha azt kapja, hogy: - de jó, hogy megjöttél, már aggódtam, hogy történt valami :)

megnyugszik, nem lesz lelkifurdalása és máris jó az este további hangulata.

Neked is kényelmesebb, ne túrázd fel magad sose, főleg nem a háta mögött, mert az könnyű és utána megnyugodni, az nagyon nehéz.

Mindig keresd, hogy mit szeretsz benne, ilyenkor arra gondolj, hogy milyen édes a mosolya, vagy ahogy közeledik Hozzád és ettől megnyugszol :)


Amikor végre telerakta a pocit és olyan mint egy jól lakott óvodás, bármit meg lehet vele beszélni :)

elmondod, hogy azért szeretnéd, ha időben érne haza, mert Neki készíted a vacsit és szeretnéd ha finomat ehetne és ne olyat ami már nem olyan, mint frissen. És csak ez az, amiért morogsz.


Megérti hidd el, vagy készítsd később a kaját, majd beleún, hogy nincs ott időben, ahogy megbeszéltétek :DDD és hazajön rendesen :D


sose mond azt Neki, hogy már megint a barátaiddal vagy helyettem, mert akkor méginkább velük akar lenni, hiszen úgymond tiltják.


Gyereknél is a tiltott gyümölcs a legédesebb :DDDD

2010. aug. 9. 17:51
nahát.. én is megnézem ma este. és akkor majd véleményezek. én a barátommal nézem, akivel jelenleg semmi problémánk nincsen :) remélem ez nem lesz rossz hatással ránk
81. sutoczkine (válaszként erre: 80. - Bucs)
2010. aug. 9. 17:16
Miért nem lehet megmenteni a házasságod? Ha igazán szeretnéd akkor még meg lehet menteni.
80. bucs
2010. aug. 9. 17:10

Megnéztem a filmet :) rajtam már nem segit :(

Nagyon sírtam a végén....

2010. aug. 9. 15:16
Megnéztem a filmet! Köszönöm!
78. sutoczkine (válaszként erre: 77. - MarcsiD)
2010. aug. 9. 14:12
Persze, hogy nem. Ezért is ajánlom mindenkinek aki még előtte van a házasságnak.
77. MarcsiD (válaszként erre: 15. - Sutoczkine)
2010. aug. 9. 13:53

Megnéztem. Tanulságos. Viszont nem csak akkor kell "kaparni" mikor már minden elromlott, Ennek a mindennapjaink részének kellene lennie.

Nem vagyok vallásos, de ez anélkül is működik, ha valaki még változtatni akar. Csak kitartás kérdése.

Egy váláson én is tul vagyok. A mostani kapcsolatomat nem hagynám / hagyom idáig fajulni.

2010. aug. 9. 13:19
enyi=Ennyi
75. azagyameldobom (válaszként erre: 74. - Ministry)
2010. aug. 9. 13:14

Én eddig is értettem.A hangnemmel nincsen semmi baj.Neki annyi éppen elég,ha felhívom,hogy mikor jön.Persze én azért hívom,hogy mikorra legyen vacsora,mivel általában frissen készítem.

Nem fogadom el,hogy egy kapcsolatban ez ne működhessen normálisan.

-Szia mikor érkezel?

-Szia 7-re hazaérek!

-Jó akkor addigra lesz vacsora!

Enyi!

Szó sincs semmi ilyesmiről.Ha azt mondja,hogy 7 óra akkor addigra érjen haza.Adja már meg a tiszteletet,ha fáradoztam a vacsorával akkor jöjjön időben haza és egye meg!

Akkor szokott kihozni a sodromból,amikor 8-9 körül még mindíg nincs sehol.Abban az esetben valóban nem vagyok kedves!De ki lenne az?!

74. Ministry (válaszként erre: 73. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 13:03

Nem, hanem normális hangnem kell.

Mondok egy példát. Fáradtan hazaérsz, és párod rögtön azzal fogad, mi lesz a vacsora, mikor lesz kész.

Egyre idegesebb leszel, míg egyszer úgy döntesz, nem főzöl. Ő még inkább mondani fogja, te pedig úgy érzed, igazságtalanul bánt, ezért már nem is fogsz takarítani. Ha nem takarítasz, ő veszekedni kezd veled amiatt is stb...

Sarkított példa, de talán érteni fogod, amit mondani akarok.

73. azagyameldobom (válaszként erre: 72. - Ministry)
2010. aug. 9. 12:56
Akkor ezek szerint az a normális reakció,hogy fogjam be a számat?!
72. Ministry (válaszként erre: 70. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:45
És minél inkább morogsz, annál kevesebb dolgot fog veled megbeszélni...
71. cbe267d9cf (válaszként erre: 67. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:41

Szia,

én váltam, nagyon fiatalon, csak a magam tapasztalatát tudom neked mondani. Feltettem magamnak néhány kérdést, sorrendben ezeket:

- akarom el a további hátralévő éveimet így élni?

- ha változtatni akarok, mert az előző kérdésre nem volt a válasz, akkor mi kell a változáshoz?

- hajlandó vagyok-e változtatni?

- hajlandó-e a párom változtatni (nyilván ezt tőle kérdeztem meg)?

- képesek vagyunk -e a változásra (van-e valódi motivációnk a megszokáson kívül)?


Nos, láthatod, egyszerű kérdések. A fontos, hogy őszintén válaszolj magadnak, és ő is őszintén válaszoljon. A változáshoz mindig két ember kell. Én anno nemmel válaszoltam szinte az összes kérdésre, így el is váltam. Nagyon sok év és jó néhány párkapcsolat kellett ahhoz, hogy a mostani házasságom úgy működjön, ahogy: tudatosan, kommunikálva, szerelemmel, szeretettel, megbecsüléssel. És még valami, amire rájöttem: egy házasságban senkinek nincs igaza. Kölcsönös odafigyeléssel és szeretettel kell és lehet egymást segíteni a céljaink elérésében, de ehhez kell, hogy tiszteld és elfogadd a másik céljait is (a közöseken kívül, nyilván), és viszont.

70. azagyameldobom (válaszként erre: 66. - Ministry)
2010. aug. 9. 12:37

De vannak.Teljesítmény után kap juttatást és az bizonytalan mint a kutya vacsorája.

De sajnos Ő nem velem beszéli meg,hanem a haverokkal levezeti a feszkót,engem nem"terhel"ezekkel a problémákkal csak morog amiért én morgok a haverok és a sörözés miatt.

Ezt ne úgy vegyétek,hogy alkoholista.

69. topanka1961 (válaszként erre: 67. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:36

Katinkaboszinak igaza van, de sok férfi észre veszi, biztos, hogy sokat nem, de a lényeg, hogy az egyik leghiúbb és legbüszkébb lény a földön a férfi.

A legokosabb a nő.

Egy családot csak a nő képes összetartani és irányítani de ezt láthatatlanul csinálja, nem csorbítva a férfi hiúságát és büszkeségét. Csak magamból indulok ki.

Pl Ebédnél a párom mindig nekem szed elsőnek, de a finomságok a gyerekeknek jut.stb.

68. azagyameldobom (válaszként erre: 65. - Topanka1961)
2010. aug. 9. 12:32

Köszönöm szépen!

Nagyon fel tud dühíteni,jó egy kicsit egyedül lenni de egy idő után hiányzik.Ha nem "idegbajos"akkor azt érzem,hogy szerencsés vagyok mert Ő a férjem de sajnos ez nagyon ritkán van.

Mostanság inkább az a jellemző,hogy az idegeimre megy.

67. azagyameldobom (válaszként erre: 63. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 12:27

Köszönöm a tanácsodat,nagyon sokat segített!Jó egy idősebb tapasztaltabb ember bölcsességét magunkévá tenni.

A szüleim is kézzel lábbal segítenének de ők elfogultak így nehéz objektív véleményt alkotni.

Mostanában eszembe jut néha,hogy el kellene mennünk párterápiára,ha létezik ilyen nálunk egyáltalán.Egy kívülálló nagyon sokat tud segíteni.

66. Ministry (válaszként erre: 64. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:25

Munkahelyén nincsenek gondok?

Pár hete az én párom is ilyen volt, nem lehetett vele beszélni. Napokig rágódtam, mi lehet a baja, de folyton mondta, hogy semmi, nem bántottam meg, minden jó és szép, de mégis látszott rajta.

Míg egy este ki nem nyögte, leépítés volt náluk. Azt tudták, melyik nap lesz, csak azt nem, hogy kit fognak kirúgni.

Nagyon mérges voltam rá, mert egy ilyen helyzetben kell igazán csak mellette állnom.

A múlt hét elején megint szólt, hogy zűrök vannak a munkahelyén. Most más, mert tudom, ha morog, nem miattam van. Este pedig ha hazajön, inkább hagyom, hadd csináljon, amit akar.

65. topanka1961 (válaszként erre: 46. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:21

Olvastam a gondodat, és szerintem sok ember van hasonlóan, csak nem mernek dönteni.

Én már váltam, és újra nősültem, még időben, és minden jól sült el. A volt feleségemnek is időben volt a válás, és neki is jól sült el, családja lett, mint nekem. De ez sokkal összetettebb.

Talán az egyik legfontosabb, hogy merj dönteni és az csak a Te döntésed legyen. Más ember, akár férfi akár nő, csak abban tud segíteni, hogy hogyan közelítsd meg a problémáid, pro, contra.

Első kérdés, amit tudnod kell. Szereted a párodat úgy igazán? Ő szeret Téged úgy igazán? Ha valaki ezt nem tudja biztosan, egy-két hét különélés rávilágít.( vagyis a másik nemléte felfokozza a hiányérzetet, ha van szeretet) Az ember társas lény, úgy működünk, hogy nem elég ha szeretnek, ezt ki is kell mutatni nap mint nap a másik irányába. Az én véleményem az, ha nem mutatjuk ezt ki, az nem sokat ér.

Ha a fentiekre tudsz válaszolni, akkor lehet tovább lépni a kérdésekkel a megfelelő irányba.

Bocs, de most mennem kell dolgozni, ha érdekel, később folytathatjuk.

Üdv, és ne ad fel!

64. azagyameldobom (válaszként erre: 63. - Katinkaboszi)
2010. aug. 9. 12:20

A nagy dolgok általában úgy dőlnek el,hogy megbeszéljük és ha a másik szeretné akkor az úgy lesz.Általában a férjem az aki nagy dolgokat tervez.Kikéri a véleményemet,én elmondom,hogy mit gondolok de mindíg azzal fejezem be,hogy ha ezt szeretnéd akkor legyen így.

Ha én szeretnék valamit akkor sok esetben önmaga elé helyezi az én kívánságomat de ezek nem olyan nagy dolgok.Nemrég viszont egy dolgon összevesztünk,amit én szerettem volna,de ő nagyon elutasító volt.Szerveztem egy közös programot,mivel elég puskaporos volt a levegő gondoltam jót fog tenni.De nagyon felhúzta magát és felesleges pénzkidobásnak tartotta.Az hozzá tartozik,hogy a válság miatt nem nagyon allunk most jól anyagilag de csak egy kis kirándulásról lett volna szó és nem Földkörüli útról!

Gyanítom már akkor volt benne valami tüske.

Amúgy amire vágyom azt általában teljesíti.

2010. aug. 9. 12:06

Nagy dolgokban ki dönt felétek? Ez fontos.

Ha nincs belőle gond, hogy éppen kinek a véleménye szerint teszitek amit kell, az jó.

A kisebb dolgokban pedig, nem mindegy?


Egy biztos, sosem szabad arra gondolni, hogy megint én engedek, bezzeg a másik.

A házasságot, a társat és annak szeretetét kell előtérbe helyezni.

A fiúk ritka esetben tudják kimutatni a szeretetüket, meg kell velük tanítani, de nem szóval, inkább tettel, hogy érezzék, milyen jó dolog egy simogatás, egy puszi, egy csendes egymásra nézés :)

Lassan-lassan megértenek mindent, viszont ehhez nagy türelem kell.

Ha szeretet van elég, akkor minden van :)


Sose nézze senki, hogy megint én adom be a derekam. Egy házasság nem erről szól, hiszen nem a győztes viszi a prímet, hanem aki hagyja a másikat győzni.


Mit is mondanak az okosok?


A családban a férfi a fej, a nő a nyak.

De a fej merre is fordul? Amerre a nyak akarja :DDD


és ezt a legfinomabb eszközökkel lehet elérni, úgy, hogy észre sem veszik :D

pedig tudják, viszont hálásak érte, ha látszatra ugyan, de győzni hagyjuk Őket :DD


szóval valahogy így :D

2010. aug. 9. 12:04
De azért vannak benne vicces jelenetek is :-)
61. azagyameldobom (válaszként erre: 60. - Mogyoro777)
2010. aug. 9. 12:04
Rendben!:)
60. mogyoro777 (válaszként erre: 58. - Azagyameldobom)
2010. aug. 9. 12:03
Papír zsepit készíts!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook