Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válni készülök, mit kell tennem? fórum

Válni készülök, mit kell tennem? (tudásbázis kérdés)

25. paki1968 (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2015. jan. 6. 08:16
Remélem úgy lesz
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - Paki1968)
2015. jan. 5. 19:10
Úgy legyen!:)
2015. jan. 5. 18:55
Egyelőre úgy néz ki,tudtunk beszélni a párommal de ebben nagy segítség volt a testvérem.Ma amikor nem voltam itthon nálunk járt és beszélt a párommal.elmondta neki,komolyan gondolom ,amit gondolok,de szerinte nem tudta mire jutott,nem érezte,hogy lett volna hatása a mondandójának.Viszont amikor hazaértem a párom szólt,hogy szeretne velem beszélni és mondjam el mit akarok,hogy jobb legyen.Remélem jobb lesz.
22. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - Paki1968)
2015. jan. 4. 18:37
Vidd a nagyobbik gyereket.
21. paki1968 (válaszként erre: 19. - Globus)
2015. jan. 4. 18:35

Nem összetèveszti hanem szændèkosan alázta meg ezzel a fiamat.A vègtelensègig tudnàm sorolni miket csinált.Hogy mièrt csak velunk csinálja?Szerintem azèrt mert látja hogy a fia hagyja úgysem szól neki.Egy idõben a nagyfiæèkkal is eljátszotta ezt egydarabig de a sógorom azzal reagàlt rà hogy 1,5 èvig a tájèkára sem mentek.Îgy velük nem meri megcsinálni.A mæsik amièrt szerintem utál minket hogy hiába erőltette nem esküdtünk templomban mert a párom

nem akarta a hercehurcát mivel èn nem vagyok megkeresztelve.A gyerekeink sem.De ők sem járnak templomba a mama sem.Ha a fèrjem megmondaná neki hogy ha nem hagyja ezt abba nem megy hozzá mint a ballagásnál csinálta biztos nem mernè megcsinálni.De ő már ugyan nem.Èn mondtam neki majd èn felmegyek de akkor nincs tanum arra mit mondfam es èn leszek megint a szemetek szemete.

20. 2cc786c515 (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2015. jan. 4. 17:22
....egy 70-80-as éveiben járó mamával már aligha lehet erről beszélni. Neki mindig igaza van,volt és lesz. Sose ismerné be, hogy az elmúlt huszonév alatt mennyire tette tönkre a fia/menye házaséletét :(
19. globus (válaszként erre: 15. - Paki1968)
2015. jan. 4. 15:10

Összetéveszti az unokáit, jól értem?

Ha mások felé nem látszik ez, akkor mi lehet az oka annak, hogy veletek így viselkedik?

2015. jan. 4. 15:07

Hát azért a férj sem egy 100-as égő, ha ezeket 24 évig hagyta és a mai napig hagyja.

Az anyóssal kellene neked férjestül, gyerekestül leülni és elmondani a sérelmeidet és, hogy mire készülsz. Aztán meglátjuk, hogy mit mond.

17. globus
2015. jan. 4. 14:47

Nem a pároddal, hanem az anyósoddal van gond :)

Ha ennyire rátok tanyázik, próbáld meg ignorálni, vagy ha férjed nem hajlandó, nyugodtan állítsd le.

Férjed ettől még lehet rendes ember, bár furcsa, hogy nem tűnik fel neki, ő már egy saját családban él, és mellettük kellene lennie, tulajdonképpen ő az ütközőpont kettőtök között, mivel ő lazán fogja fel, te izgatod magad - feleslegesen.

2015. jan. 4. 13:57

a második részlet:

.Az utolsó csepp a pohárban most történt karácsonykor,amikor is az unokái elleni utálatát fejezte ki,de azt is haygta a párom a szarban.Ugyan rékérdezett,de elfogadta a szemrenbbenés neélköül a szemébe történő hazudzását.Ezeket csak ízelítők.nem várom,hogy hagyja őt a fenébe,de szeretném,ha egyszer az ilyen dolgokkal kapcsolatban leállítáná őt.Tavaly pl a fiam ballagása volt a középiskolából egy pénteki napon és szerdán még úgy tudtuk hoyg az egész családja-két tesvér családistól és az anyja-sem jön,mert az anyósom tele dumálta a fejüket,hogy ne jöjjenek.Akkor a párom felment és megmondta neki,ha most nem jön le,többet ő ugyan nem megy.Erre másnap reggel mindannyian telóztak,hogy mégis jönnek.És ezek után is neki hisz.A legkisebb gyermekünket pl 2 éves koráig nem látta mert ugyan ő nem jön le megnézni,ha azt akarom én hogy lássa,felviszem hozzá Hát én-sem a párom-nem vittük.Lehet egy kicsit bonyolultan írtam le,de a sorok közt biztos lehet azért még olvasni.Lehet kicsit gyűlölkődőnek is tűnök,de aki átélte már ezt az biztos érti a problámámat.Csak annyit kértem a páromtól mondja meg neki,hogy ne csinálja ezt velünk,mert nekünk ez nagyon rosszul esik,de ő erre nem hajlandó,mondván mit szól az anyja.Küldjem el én az anyámat a f...-ba,holott ő mindig nagyija volt a gyerekeimnek és mindig számíthattunk ra és a párom is,amikor én kórházban voltam.

2015. jan. 4. 13:57

megpróbálom több részletben:

Na hát az hogy sose áll ki mellettem az számomra csupán annyit jelent,hogy az anyja bárhol bármikor bármit mondhat rólam,ő elintézi annyival,hogy ez nem igaz az hazudik aki mondta.Viszont ha valaki idejön és neki mondja el,akkor azzal intézi el a fülem hallatára,hogy tudja ő de nem tud mit csinálni,mert ugye az anyja mégsem sértheti meg.Voltam én a 24 év alatt én minden-a szót ki kellet törölnöm ezért nem engedte elküldeni e rendszer- ,de nem csak én,hanem a 18 éves lányunk is,bukott a jó tanuló fiunk több tantárgyból is,mert a másik ,imádott unokája a másik,imádott fiától bukott a mi fiunkra fogta ezt hírsztelte.Volt nőgyógyászati műtétem amirő azt hírszetelte,hogy elvetettem a gyerekemet,a férjem tudta beleegyezése nélkül.Amikor szóvátettem akkor én voltam a hülye,mert az ő anyja ugyan már...De ezeket a saját bátyja is elmondta,de nem csak ő,henem más is.

2015. jan. 4. 13:54
megírtam a választ de egyszerűen nem negdei elküldeni a rendszer
13. globus (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 13:35
Ezt én sem értem. Valószínűleg magvasabb tartalma van. Általában iszákosság, tettlegesség, pénzzel való bánásmód, szóbeli terror, terhek egyenlőtlen elosztása, megcsalás, egyéb ilyesmikben gondolkodunk, vagyis lehetne szűkíteni a megnevezést.
2015. jan. 4. 12:25

Ha ennyire eltökélt vagy vágj bele, hogy ő még hallani sem akar róla, nem számít, csak annyiban, hogy megnehezíti a dolgot. A közös megegyezés lenne a legoptimálisabb. A vagyont el kell felezni, abban is jó ha előre megegyeztek.

Mindenki túl lesz rajta, és lehet, hogy később, évek múlva normalizálódik a kapcsolatotok is. Csak a gyerekek miatt együtt maradni butaság és felesleges önfeláldozás.

11. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2015. jan. 4. 12:17

Mit jelent ez a : soha nem áll ki mellettem ?

a hoxán sokat olvasom.

24 év?

Jól meggondoltad?

Veszekedtek, csavarog.......?:))

2015. jan. 4. 12:10
Köszönöm mindenkinek.Közös megegyezèsről szô sem lehet mert nem is hajlandô beszèlni a tèmàrôl.Költözni nem akar az anyjához.amig eladjuk a házat pedig szinte minden nap ott van.Nekem meg nincsNeki jó minden îgy ahogy van nem ellene hanem ellenem ès az ő gyerekei elen is áskálódik az anyja.Most tett olyat ami az utolsó csepp volt a pohárban ès a drága párom szemèbe hazudott bele amit ő szemrebbenès nèlkül elfogadott nem állt ki ayerekei mellett most sem.
9. paki1968 (válaszként erre: 5. - Kömény81)
2015. jan. 4. 11:57
Igen tudja,de azt hiszi nem gondolom komolyan.
2015. jan. 3. 16:58
Próbáljatok megegyezni a férjeddel a vagyontárgyakat, és a gyerekeket illetően. (ki kinél marad, gyerektartás, stb) Ha megy, akkor simán beadni a keresetet és az egyezséget a bíróságra két tanú által hitelesítve, illetve a megfelelő összegű illetékbélyeggel ellátva. Ha nem tudtok megegyezni, a keresetet akkor is benyújthatod, de jobban jársz, ha ügyvéddel csináltatod meg. (ha gondolod, ismerek jó ügyvédet, és szívesen megadom az elérhetőségét is)
2015. jan. 3. 16:36

Kifizetheti a ferjed a reszed es megtartja a hazat, tanyat akarmit.

En a helyedben atgondolnam, csaladon belul volt egy valas 30 ev utan, 2 felnott gyerek van akik mar nem laktak otthon meg egy kisebb - o amikor szulok kulon mentek o talan 17 eves lehetett, tehat majdnem 'felnott'. Mindenkit tonkretett a valas idegileg az egesz csalad idegroncs kulonosen a legkisebb gyerek. Borzaszto oket latni. Kerdeztuk toluk, megerte-e, mindketten azt mondtak nem :/

Amugy ha vegleg eldontotted, ugyvedhez kell menni.

6. 2cc786c515 (válaszként erre: 4. - 2cc786c515)
2015. jan. 3. 16:33
Nálunk nem volt ügyvéd, mert mindenben meg tudtunk egyezni. Az utolsó kiskanalat is elosztottuk...
2015. jan. 3. 16:32

Kérj tanácsot ügyvédtől, jogásztól.

A férjed tudja a szándékodat?

4. 2cc786c515 (válaszként erre: 2. - Paki1968)
2015. jan. 3. 16:32

Sajnálom :(

Én 15 év után döntöttem így. A vagyon miatt próbáljatok megegyezni egymással. Könnyebb lesz a válás is.


Nem tudom, hogy mostanság van-e békéltető tárgyalás a kiskorúak miatt (nekünk még volt 7 évvel ezelőtt)de az csak időhúzás volt.


Január elején beadtam és már április közepén túl is voltunk az egészen.

2015. jan. 3. 16:29
ügyvéd - nem lesz könnyû menet
2015. jan. 3. 16:23
Elegem van 24 évi házasság után és szeretnék végre nyugodtan élni.4 gyermekünk van,közülük kettő még iskolás egy 18 éves lesz pár nap múlva és egy 12 éves.Viszont nem bírom tovább,hogy a férjem soha nem áll ki sem mellettem sem a gyerekeink mellet az anyjával szemben.Ő nem akar elköltözni és a házat sem akarja eladni.Van vagyonunk is,amely szőlőkből ,lakhatatlan tanyából,autóból áll.Mit tehetek?Milyen jogaim vannak?
2015. jan. 3. 16:20
Válni készülök, mit kell tennem,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook