Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vallató óvó-/tanító nénik? fórum

Vallató óvó-/tanító nénik? (beszélgetős fórum)


1 2
45. spinneli (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2009. aug. 11. 10:36
ezeket nem véletlen kérdezik, persze nem ilyen direkt formában kellene végrehajtani, és csak akkor, ha a gyermek viselkedéséből otthoni gondokra vagy furcsaságokra lehet következtetni.
2009. aug. 11. 10:33

Szerintem megint egy csomó mindent a falusi pletyka/ városi legenda felfúj. Józan ész! Ez az arany szabály. És egy tanító néni ismerösöm, aki mindig azzal kezdi az ismerkedést a szülőkkel, hogy "ha megígérik, hogy nem hisznek el mindent a kedves szülők, amit a gyerekük az iskoláról beszél, akkor ő ( a tantó néni) is megígéri, hogy nem hisz el mindent, amit a gyerekek az otthoni dolgokról beszélnek.

Tehát nehéz megvonni a határt, mikor érzi úgy valaki, hogy az faggatózás. Egy biztos, az óvó nénik és tanító nénik egyfajta jelző rendszer részei, aminek jó esetben ki kell mutatnia, ha otthon valami baj van, és a gyámhatósághoz, jegyzőhöz kell fordulniuk. Ugyanis a szülőknek nem csak jogaik, hanem kötelességük is van.

Tehát szerintem nagyon nehéz meghúzni a határt, mi az öncélú faggatózás és a gyerekfantázia. Bár tény, hogy a szülők nemi élete nem tartozik ide. A gyerekek (nekem ovisokkal volt tapasztalatom) viszont sok mindent kifecsegnek. Erről is. Csak éppen helyén kell kezelni.

Ja, és ugye nem mondjuk tovább!!!!!!

2009. ápr. 26. 16:39

Igen, nagyon aranyos, kis cserfes. De én még nem vettem észre, hogy otthoni dolgokat kifecsegett volna. Szerintem azért, mert ezekre még nem figyel annyira. Néha felidőzik neki egy-egy régebbi emlék, ezeket el tudja mondani, néha kicsit összefüggéstelenül, de azért meg lehet érteni. :)


Ő is társas lény, nagyon szeret menni és emberekkel ismerkedni. Valakivel szemben kicsit visszafogottabb, kedve szerint ismerkedik. Később azonban feloldódik, és megmutatja, hogy milyen is ő valójában. :) Szeret más gyerekekkel játszani.

42. Encsy75 (válaszként erre: 41. - Mothertiger)
2009. ápr. 25. 18:26
De aranyos!A nagyobbik nálunk is így várta az óvit.Nem is volt vele semmi gond,gyorsan beilleszkedett,és nagyon szerették, mert nagyon közvetlen.Ma is ilyen amolyan anyáskodó tipus,már 11 éves.
2009. ápr. 25. 09:24

Encsy: három és fél éves. Imádja a társaságot, már most menne az oviba. :)

Minden reggel úgy kel fel, hogy "most már mehetek?"

:)

2009. ápr. 24. 17:38
Az az igazság ez nem teszt -lehet hogy felnöttként ez jön le-de mivel egy ismeretlen helyre mentek vadidegen emberek és gyerekek közé-másképp elég nehéz egy 3éves gyereket megközeliteni mert a legtöbb azonnal bezár,vissza huzodik és elsem mozdul az anyja mellöl.Én is igy szoktam kezdeni hogy bemutatkozom-mint a felnöttek és ez általában tetszik a gyereknek mert ö már nagy ovodás- és ö is bemutatkozik :)örömmel és nem kell kihuznom belöle és nem anyát kell megkérdeznem néha még büszke is magára hogy ö milyen ügyes nagy fiu-nagy lány-és az sem utolso szempont ki szimpatikus a gyereknek mert hiába töröm magam ha nincs kölcsönös szimpátia akkor semmit nemm érek el sajna. Amugy majd meg tapasztalod mi lesz nem kell elöre sztem ezen aggodnod.Lehet hogy neked semmi problémád nem lesz és nagyon jol fogjátok magatokat érezni:)és az kiderül hogy a sok pletykábol mi is az igaz
2009. ápr. 24. 15:00
Én azt mondanám az óvónőnek, hogy engem kérdezzen, ne a gyereket!
38. Encsy75 (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2009. ápr. 24. 14:55
Mennyi idős a fiad?
2009. ápr. 24. 10:06

Bementünk az irodába, ahol a vezető óvónő máris tesztelte a gyermekemet. Őt kérdezte, hogy tudja-e a nevét, meg apa-anya nevét... Büszke voltam, hogy ezeket azért csípőből vágja a fiam! :)

Pedig apának is, neki is három neve van, nekem meg kicsit különleges a vezetéknevem, sokan visszakérdeznek, mikor először bemutatkozom. :)

36. Encsy75 (válaszként erre: 35. - Mothertiger)
2009. ápr. 23. 18:32
Nem lesz az rossz!Néha vannak összezörrenések pedagógus és szülő között,de vannak olyan dolgok is, amiket csak a közösségben tanul meg a gyerkőc.Szerintem.
2009. ápr. 22. 18:03
Ma beírattuk a fiúkat... Lesz, ami lesz alapon.
2009. ápr. 21. 12:01

Sziasztok! Nekünk szerencsére nincs a témába vágóan semmilyen rossz tapasztalatunk.

Azt viszont meg tudom erősíteni, hogy a picik mondatai mögött sok minden húzódhat, első nekifutásra nem árt, ha kételkedünk és nem veszünk minden halálosan komolyan. Még bölcsis volt a lányunk, amikor mosolyogva, lelkesen fogadtak a gondozók, s gratuláltak nekünk. Ahhoz, hogy hamarosan kistestvér érkezik a családba. Persze akkoriban szó sem volt ilyesmiről pusztán az én élénk, fantáziadús, barátkozós, babaszeretős "nagylányom" találta ki az egészet. Jót nevettünk.

33. Encsy75 (válaszként erre: 32. - 506b245356)
2009. ápr. 21. 11:50
Nálunk ez a helyzet
2009. ápr. 21. 11:47

naaa 1-szer nem is kell tudniuk mert ez ovoda-

max 10-es számkörben tudtommal:(

vagy már én is le vagyok maradva-akkor sem kivonás és öszze adás meg stb....majd az iskolában, az a baj hogy már lassan azt is le akarják vinni az ovodába-


sajnos itt tartunk de azért köszi

31. Encsy75 (válaszként erre: 29. - 506b245356)
2009. ápr. 21. 11:37
A múltkor az óviban az volt a gondja az óvónéninek,hogy nem tudnak 5-6 éves gyerekek 20-ból kivonni és összeadni,hogy is van ez?ne érts félre nem akarom máshová vinni a gyerekeimet se óviba se suliba,jóba vagyok a pedagógusokkal csak elmesélem nektek a furcsaságokat!
30. Encsy75 (válaszként erre: 27. - Mothertiger)
2009. ápr. 21. 11:30
Ez olyan mint alsóban ne buktassuk meg a gyereket ráér felsőben megbukni!De ha az alsóban nem tud felzárkozni felsőben hogy fog?
2009. ápr. 21. 11:29

jah és hol van a differenciálás ugye amit már az oviban is kell csinálnunk


nálunk az iskolában müködik ott mi ujs? nincs vagy mi?

2009. ápr. 21. 11:28

Encsy azért irtam hogy volt ellen példa is -arra kellene nevelni hogy öszinte legyen -és ebben nagy felelösége van a szülöne is-és ha vissza kérdezel akkor saját maga is belássa hogy ez csak füllentés volt mert egy 4-5 éves gyerek már simán tisztában van azzal hogy mi helyes és igaz mi nem


amugy meg sajna kikerülve az ovibol szembesülnek a szülök hogy az már teljesen más közeg ezért az oviban többet is engednek meg maguknak

néha szoktam mondani hogy itt még lehet az ovonéninek meg magyarázni- beleszolni-hogy hogyan kell csinálnia a dolgát-mert ez most egy uj divat-de ott már nem lehet megtenni-

viccesen hozzá szoktam tenni-lehet hogy hüle poén -de szivesen át adom a helyem és legyenek itt pár orát meg nézzük utánna mit mondanak-persze erre csak megy a mosolygás ááá de hogy én nem birnám...stb meg jegyzésekkel


Az azért érdekes amit irtál nem semmi iskola lehet

hál istennek nálunk nem ez a helyzet a fiaim elég jo alapot vittek az ovibol ami azért nem elhanyagolhato mert ez az egyik legfontosabb talán

de a legfontosabb dolga akkor is a játék semmi más

mert erről is lehetne litániákat irni-a szülöi elvárásokrol -mert azok vannak nem is kicsik sajnos

2009. ápr. 21. 11:15
Hát persze. Meg szerintem itt mindenkit egyformán kell kezelni, mert ez így kicsit furcsa. Hadd hulljon a férgese, vagy hogy van ez???!
26. Encsy75 (válaszként erre: 24. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 11:02
Igen, mi is csak hüledeztünk,de tényleg nem kell nekik egyformán pl.verset tanulni,a nagyon gyengéknek nem is kell megtanulni a többinek kinek ennyit kinek annyit.A szózatot is igy tanulták,szerintem egy magyar gyereknek a szózatot tudni kell képességektől független.Vagy nem?
2009. ápr. 21. 10:48
Encsy, ez azért egy kicsit durva... :(
24. Encsy75 (válaszként erre: 22. - 506b245356)
2009. ápr. 21. 10:34
ez egy kicsit úgy jött ki,hogy a gyerek csak az óviban mond igazat,szerintem a gyerek mesél itt is ott is.az más kérdés,hogy mit és ki mit hisz el ezekből.Tartani kell a pedagogusokkal a viszonyt ami elég nehéz,mert nálunk a szülőiértekezleten csak felolvassa a könyvet az óvonéni,hogy egy ennyi idős gyereknek mit kell tudni, mik az elvárások.Ha meg csak úgy odamegy az ember azt mondják minden ok.eszik, alszik a legjobb gyerek az óviban.Ismerem a gyerekemet ő is csinál néha ezt azt.A suliba meg szemünkbe mondta a tanár,hogy a Petinek/lányom o.társa/ nem kell verset tanulni, mert papirja van,hogy hülye
2009. ápr. 21. 10:33

Bocs a vége elszállt szoval vagyunk olyan viszonyban a szülökkel -ami nem kis eröfeszitésbe került -hogy ez eddig nem okozott problémát


Amugy meg ha vissza élnénk ezzel akkor már a gyerek bizalmát veszitenénk el

-arra gondolok hogy nem mondok semmi olyat a szülönek amit a gyereke mondott nekem pontosan azért mert a szülö rögtön viszza kérdezne és öt hoznám kellemetlen helyzetbe

és ezzel sztem nem az öszinteségre nevelném és nem rombolnám le egy gyerek bizalmát -amit nagyon nehéz megszerezni elhihetitek


A fenyitésröl annyit hogy max felemelem a hangom abbol már tudják hogy vmi nem teccik ennyinek elégnek kell lennie

nem vagyok hive a verésnek és ovodában nem is lehet megtenni -egyszerüen tilos!!ha szoval nem tudod elérni akkor ott sajnos gondok vannak-


azért annak örülök hogy vannak kivételek és jo lenne ha egyre több lenne,mert mostmár a szülönek mindenhez joga van de uyg néz ki hoyg a gyerek nevelése már a kötelességek közé sem tartozik és ujbol az intézményes nevelésnél tartunk-


mothertiger-azért azt fontold meg hogy kicsit legyetek külön mert nagyon nehéz lesz az elszakadásotok amugy 5 éves kortol ovoda kötelesek a gyerekek és te is sok mindent meg tudsz tanitani neki otthon hidd el

22. 506b245356 (válaszként erre: 20. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 10:20

Csak arra ,hogy sajnos elöfordult már hogy a gyerek elöadott egy sztorit

arra a kérdésre mi volt az ovodában és sajnos nem kérdezte meg az ovonénit mi volt hanem elhitte / -persze jogosan, mert senki nem kételkedik a saját gyerekében-de ennek csak az hátul ütöje hogy minden szülö meg van rola gyözödve hogy az ö gyereke a legjobb -legokosabb ,ha néha látnák hogy hogyan viselkedik a saját gyerekük háát azt hiszem elhülnének ,/

-de ez ugyan ugy elöfordult már hogy az oviban füllentet mi csak hüledeztünk és volt már rá hogy meg kérdeztük az anyukát hogy van e vmi alapja az egésznek gyunk olyan viszonyban a szülökkel és eddig ez nem okozott problémát

2009. ápr. 21. 10:06
Encsy: véleményem szerint egyébként sokan ezzel a nézettel élnek vissza, hogy a gyereknek nem kell mindent elhinni. Egy kisgyerek egy felnőttel szemben úgysem tudja soha bebizonyítani az igazát!
20. Encsy75 (válaszként erre: 17. - 506b245356)
2009. ápr. 21. 09:52
Az jutott eszembe,hogy mire is gondoltál amikor azt mondtad,hogy nem kell a gyereknek mindent elhinni,mikor nem kell mindent elhinni ,Ha az óviban mesél az otthonról vagy ha otthon mesél az óviról??????
2009. ápr. 21. 09:31

Renáta: én már tavaly ősztől beadhattam volna a gyereket az óvodába, de mint háztartásbeli, másképp döntöttem. Ha tehetném, velem maradna addig, amíg nem lesz neki kötelező óvodába mennie. "Családi nyomás" hatására döntöttünk úgy a párommal, hogy idén ősszel, ha hazajövök megint külföldről, a fiunk oviba megy.


Személy szerint én nem azért adom oviba, hogy ne legyen otthon, hanem azért, mert otthon már nem taníthatok neki több dolgot, amit az oviban pl. már megtaníthatnak neki. Mivel általában kettesben vagyunk itthon, ilyenformán a közösségbe való beilleszkedést, a barátkozást, a konfliktuskezelést, a szabályok elfogadását és betartását nem taníthatom meg neki.


Egyébként hétköznap akár több alkalommal is mehetne a mamájához, de oda se engedem csak azért, hogy nélküle lehessek.

Abban nyilvánvalóan igazad van, hogy a gyerekek is sokat kamuznak, de sajnos van arra is példa, hogy valóban szándékosan kikérdezik a kicsiket.

18. Encsy75 (válaszként erre: 17. - 506b245356)
2009. ápr. 21. 09:27
Teljes mértékben egyet értek veled.A legtöbb vagy minden a szülőn múlik.Nekem is vannak ilyen ismerőseim sőt rokonom is,aki szinházba ráér elmenni,de a gyerekre nincs ideje.És kiröhögött a szószoros értelemben mikor elmeséltem,hogy Beni a férjem lehasalt a szőnyegre és úgy játszott a lányokkal.
2009. ápr. 21. 09:14

Nah sziasztok,látom eléggé megoszlanak a vélemények-de talán meg kérdezhetnétek vki olyat is aki mondjuk ilyen helyen dolgozik-én egy oviban dolgozom dajkaként-és sajnos én azt látom,tapasztalom;hogy a legtöbb szülőt nem érdekli a saját gyereke az meg föleg nem ,hogy mi zajlik a gyereke elött.Az a lényeg hogy minél több idöt töltsön nélküle mintha talán nem azért született volna meg mert ök ezt akarták-ezt csak azért irom le nektek mert mi nap volt egy kis beszélgetés igy a gyerekek között -amit nem "mi "faggattunk -arrol volt szo hogy ki miért nem volt épp elözö nap az ovodában és hogy aki ott volt mért nem a családjával volt,az egyik kislány azt mondta hogy -"nekünk is kell valahol lennünk" azért jár ovodába hétfötöl péntekig köteles az ovodában lenni-mert a kedves szülök igy megbeszélik a gyerekkel-és nehogy már az ovonö mondja meg mikor jöhet a gyerek az ovodába-üzente a szülö az ovonéninek-amikor a gyerek kérdésére hogy igy van e ez bekapcsolodott a beszélgetésbe-amugy a válasz csak annyi volt hogy legtöbbet a családjával kellene lennie mindenkinek és ezért nem baj ha néha otthon maradnak és nem jönnek ovodába-

ugy hogy ennyit a faggatásrol

amugy meg a gyerekeken sajnos látszik ha otthon nem stimmel vmiés faggatás nélkül is sok mindent elmondanak,de ezzel nem szabad vissza élni -nálunk van egy ilyen pont a szerzödésünkben gondolom máshol is igy van ez-max ha vmi probléma adodik akkor sokat segithet ha az ovonő tud rola, jah és nem kell mindent otthon sem elhinni a gyereknek mert ebböl is jo sok gond adodhat-mert vetiteni ök is jol tudnak-ez már saját tapasztalat nekem is van két fiam:))

ugy hogy fel a fejjel és nem a pletykák után menni hanem meg kérdezni illetékes helyen


amugy arrol mi a véleményetek ,ha egy szülö-mondjuk apuka-a szünet második napján azzal fogad a boltban -hogy jo lesz már ha kinyit az ovoda mert nem birok már vele-hmmm szerintetek?

ez mit mond nektek

sajnos a gyerekek 90%-a napi 10 orát van az oviban-a szülök meg 8 ora munka után kivannak és már a gyerekükre sincs erejük-

bocsi kicsit hoszzura sikeredett de remélem akit érint érti mit is akartam mondani

-tisztelet a kivételnek-

16. Encsy75 (válaszként erre: 13. - Mothertiger)
2009. ápr. 17. 22:17
Bocsi eddig gyereket fürdettem.Ez így van.De elég egy mondat részlet és már félre magyarázzák a kicsik.Később a pedagógusok is amit hallanak a gyerekektől.Az enyémek is ilyenek,ezért vigyázunk nagyon,hogy kiről és miről mit.Amit tudunk mi is megadunk nekeik,lehetőségeinkhez képest.Hál Istennek sikerült eddig úgy nevelni őket,hogy egy pár zokni is nagy örömöt okozzon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook