Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vállalnátok babát úgy, hogy egyenlőre nincs kilátásotok saját lakásra csak albérletre? fórum

Vállalnátok babát úgy, hogy egyenlőre nincs kilátásotok saját lakásra csak albérletre? (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. 3ce435daf3 (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:46

Így már érthető, de akkor nem saját erőből van a saját lakás. Gondolom a szülők segítettek.

Nem tudjuk ugye, hogy kinek miben tudnak segíteni a szülei....sajnos nekik sem sokkal jobb a helyzetük, mint nekünk:(

35. MelisUK (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:44
Természetesen nekünk azért tolódik ki ez az egész baba dolog, mert egyetemre jártunk, melynek fejében évekkel később kezdhettünk bele a nagybetűs életbe.
34. 3ce435daf3 (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:43

Hát te tudod, de én azért ezzel nem teljesen értek egyet...

Szerintem ha meg van a saját lakás és gondolom dolgoztok, akkor mire vártok???

2010. márc. 24. 13:38
Nem. Sőt, most, hogy már a saját lakás is megvan, még így sem vállalunk babát, van még mit tenni előtte, alaposan fel kell készülni, amihez szerencsére egyre közelebb vagyunk.
2010. márc. 24. 13:20

Nektek kell tudni, hogy meg tudtok e élni albérletben, egy fizetésből, egy kisbabával. Azt azért elmondom, hogy egy kisbaba nem kerül olyan sokba, ha okosan csinálja az ember.

Ruhákat lehet használtan is venni, örökölni, úgy sokkal kevesebbe van. Persze, az ember szívesen ad a kisbabájára szép és új dolgokat, de ő még nem kéri ki magának, ha az unokatesó vagy egy másik kisgyerek kinőtt ruháját hordja. Szerencsés esetben anyatejet kap, a kajája "ingyenes". Persze vannak még egyebek, amire költeni kell, de a babakocsi mizériától (150 000 Ft-os) kihullik a hajam. Persze, biztosan jobb, mint egy 20-30 ezer Ft-os, de az olcsóbb is megfelel a célnak.

Az sem mindegy, hogy hány évesen szüli az ember az elsőt... Ha rezeg a léc,én már nem várnék vele. Legfeljebb össze kell húzni a nadrágszíjat kicsit. Sok sikert!

2010. márc. 24. 13:16
ha az ember arra vár hogy jobb helyzete legyen soha nem lesz gyereke.
2010. márc. 24. 13:11
Szerintem igen. Az ember nagyon ügyesen mindig megoldja a helyzetet! (Ha olyan típusú..)
29. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Beu79)
2010. márc. 24. 13:09
Erre példa: Bécsben élünk egy hónapja, szintén bérlakás, az önkorm-tól (vagy hasonló, itt azért kicsit másképp van) béreljük. Itt egész utcák, sőt városrészek vannak, ahol bérlakásokat látni, van, aki ott hal meg, ahová születik, nem is nagyon vágynak saját lakásra - ha saját, akkor már családi ház. De itt még nehezebb összehozni, mint otthon...
28. maya80 (válaszként erre: 20. - Reni79)
2010. márc. 24. 13:08
Ezt én is remélem!
27. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2010. márc. 24. 13:07

Jah, amúgy én a lányomat albérletbe szültem.

Kicsit féltem, mikor kiderült, hogy babát várok, mert nemrég költöztünk, és a volt főbérlőnek is van 2 gyereke. Itt ugye az a kérdés, hogy milyen tapasztalata van: neveletlenek a gyerekei és azt hiszi, az enyém is a falra fogja kenni a spenótot, vagy elintézi lazában, hogy "ha a gyerek összefirkálja a falat, majd kifestitek". Szerencsénk volt, az utóbbi csoportba tartozott. :) (Nem mintha szükség lett volna rá, mert a máséra éppúgy vigyázok, mint a sajátomra, és ilyesmit sosem engedtem neki...)

2010. márc. 24. 13:06
Édesapám szokta mondogatni...akkor kell örülni a gyermeknek, amikor megadatik!!!! A babusnak nem saját házra, lakásra van szüksége, hanem szerető, melengető otthonra! Hogy ki hogy tudja megoldani az a kérdés! Sok sikert, szerencsét, bátorságot, boldogságot!
25. beu79
2010. márc. 24. 13:05
Igen, bár a korodtól is függ, nagyon fiatalon a semmire ne, de amúgy miért ne. Ez a "saját lakás kell mindenáron" felfogás meg fejlettebb országokban már nem is téma szerintem. Ott sokan laknak albérletbe, mégis jól tudnak élni, bár ők rugalmasabbak is, oda költöznek ahol a munka van. De hát ez Magyarország, de egyébként a véleményem ige, vállalj babát.
24. maya80
2010. márc. 24. 13:05
Ha jó a kapcsolat és már a korban is benne vagy, mindenképp! Az albérlet nem kizáró ok. Olyan úgysincs, hogy minden tökéletes...
2010. márc. 24. 13:02

Hát, ez sok mindentől függ...

Ha a párodnak jó a fizetése, és te sem minimálbérrel vagy bejelentve, akkor egész szép pénzt fogsz kapni ahhoz, hogy megéljetek. De ehhez ugye kell, hogy legalább 2 évet dolgozz.

Azzal a részével tökéletesen egyetértek a többiek hozzászólásaival, hogy egy albérletet sokszor sokkal könnyebben fizet az ember, mint egy hitelt.

De!!! Az albérlet sem mindegy, mert sajnos vannak olyan főbérlők, akik ha megtudják, hogy a nő babát vár, valami indokkal felmondják a szerződést. Akkor ott álsz pocakkal és keresnetek kell egy olyan helyet, ahová befogadnak, és akkor sem raknak ki, ha megvan a pici.

22. reni79 (válaszként erre: 21. - 9e63bb23cd)
2010. márc. 24. 13:01
Gratulálok Nektek!:-)
2010. márc. 24. 13:00

Igen vállalnánk.

Bár mi a szüleimnél lakunk, nem albérletben, viszont egy saját lakást nem engedhetünk meg magunknak. Most várjuk első babánkat, egy két szobás lakásban élünk, annyi lesz a változás, hogy szobát cserélünk anyuékkal, mert az a nagyobbik szoba. Nyáron összeházasodunk, és megpróbálkozunk igényelni egy önkormányzati lakást.

20. reni79 (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2010. márc. 24. 12:59
Hát remélem hogy a Szocpolt visszahozzák!
2010. márc. 24. 12:57

Én mind a 3 gyerekemet úgy vártam, hogy albéreltben laktam. Már a másodikat az egészségem miatt vállaltuk, amíg rendben van, addig lehet gyerekem, ha már baj van az egészséggel, akkor már hiába akarnánk babát. A 3. terhességemnél derült ki, hogy miómám van, ami akár meddőséget is okozhat. De így már, hogy van 3 csodálatos gyerekem, így már nem izgat, de ha gyermektelen lennék még most is 28 évesen, akkor pánikolnék az tuti. Mi tudtuk, hogy előbb utóbb lakást veszünk, csak nálunk a mikor volt lényeg anniyból, hogy a férjem BAR-os lett pár éve. De passzív BAR-osként tavaly sikerült felvennie + a szocpolt még éppen ki tudtuk használni.


A válaszom igen, mindenképp vállalnék babát! :)

2010. márc. 24. 12:55
igen, sőt én is így fogok valószínűleg. Én esküvő után nem fogok védekezni, aztán majd az Isten eldönti, mikor lesz jó jönnie a picinek.
2010. márc. 24. 12:54
nem
16. manul
2010. márc. 24. 12:52

Attól függ,hogy hány éves vagy.

Mi harmincon túl házasodtunk össze a férjemmel,azt gondoltam,hogy akkor lesz gyerek,ha van lakás.Lakás már van a gyerek pedig nem jön össze.Lassan kifutunk az időből.Most azt gondolom,hogy be kellett volna vállalni a gyereket esküvő után.De késő bánat.

20 évesen a semmire nem válalnék gyereket,de idősebben igen.

15. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Mokusmazsola)
2010. márc. 24. 12:50
Ez szerződésfüggő.
2010. márc. 24. 12:50
persze hogy vállalnék,mi is albérletben vagyunk állandó lakcímmel,szerintem ebben nincs semmi szégyellni való hogy nem a miénk.Ugyan úgy fel lehet nevelni egy gyereket albérletben is mint saját lakásban ez nem attól függ.Főleg ebben a mai gazdasági helyzetben,jobb fizetni az albit mert azt legalább tudom hogy nem változik,de a hitelt?nem bírnánk...
2010. márc. 24. 12:49

Úgy vállalnám be, ha a párom fizetése elég lenne hozzá... Vagy ha az ember dolgozik előtte és kap valamicske pénzt, míg otthon van a gyerekkel...

Szóval albira csakis akkor, ha az anyagi feltételek is engednék.

12. reni79
2010. márc. 24. 12:47
Szar hogy ilyen világban élünk.Ha nem örököl vagy nyer az ember vagy nincs milliós fizetése kilátása sincs egy saját lakásra.Hitelbe meg nem akarunk beleugrani!
2010. márc. 24. 12:47
Igen... én vállalnék.. Akár most is, hogy csak szolgálati lakásban élek.
2010. márc. 24. 12:43
neha jobb alberletbe mint fizetni a neha sokkal tobbe kerulo bankreszletet, ha nem tudsz fizetni igy is ugyis kiraknak....ja, alberletben nem te fizeted a javitasokat es nem faj a fejed a lakasfelujitasokon:D
2010. márc. 24. 12:43

Igen, ha tudom, hogy nem dob ki a főbérlőm egyik napról a másikra és számíthatok valamennyire a családra is.

Ha már megvan a terhesség, akkor meg végképp nem vetetném el csak azért, mert nincs saját lakás/ház.

2010. márc. 24. 12:42
igen..mivel nekem nem ugy alakult,se lakás,se albérlet,itthon élek anyva,tesoval....de nem bántam meg.
2010. márc. 24. 12:40
albérletben élek,a 3 éves fiammal.és nem tart el senki.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook