Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalnád az "áldozat" szerepét? fórum

Vállalnád az "áldozat" szerepét? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Szafaripók)
2013. ápr. 12. 06:37

De ismerek:)

Kolléganőt, de ő nagyon sötét...

Nehéz vele, róla el is tudom képzelni, hogy anyósnak is ilyen lesz, és ő biztos fogja utálni majd a szép, csinos menyét, mert ő már most mindenkit utál, akin van valami szép vagy nincs, de ő úgy gondolja, hogy igen.

Ő azért mond mindenkire minden baromságot, mert azt hiszi, hogy ettől őt jobban szeretik. Na az ő családjában 1 percet nem tudok elképzelni, és azt gondolom, hogy neki a fia is ilyen lesz...

2013. ápr. 11. 11:04
Nekem a sógornőm ilyen, nem anyósom, az sem jobb.
77. szafaripók (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. ápr. 11. 11:02

Ehhez nem kell anyósnak-menynek lenni: bárki tud bármit terjeszteni bárkiről, ami az adott félnek rosszul esik.

Az én drága anyósom is kitalált már olyanokat, hoyg a hajam égnek állt, hogy ezt már megint honnan, miért, minek??

Irigyellek, ha egy rosszindulatú embert se ismersz, ill. olyat, aki unalmában, frusztráltságában, vagy vélt/valós sértettségében elkezdett habzó szájjal fröcsögni hülyeségeket...

76. ittmost (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2013. ápr. 11. 10:37

...vagy nagyobb önbecsüléssel.

Nagy IQ-jú emberek is szenvedhetnek el kudarcokat,és nem biztos,hogy fel tudják dolgozni,megkeseredettek lesznek.Vagy sikeríthetik félre az életüket,nyomorodhatnak meg fizikailag...aztán következik,hogy irigyek lesznek a másikra,akinek jobbam megy,v fiatalabb.Nem mindenki,sokan..

Aki jól tarja magát,mint pl.te,és jól keres(úgy értem,normálisan megél a család belőle),szép családi élete van,az nem lesz irigy a menyére(sem),mert ELÉGEDETT a saját életével.Azt hiszem,ez a kulcs.

De nagyon sokan vannak,akik nem rendelkeznek közel sem ilyen paraméterekkel.


De ha majd kicsit kijjebb is nézel a közvetlen környezetednél,akkor a ..mondjuk 30-40 közelebbi ismerősnél biztosan fel fog bukkanni a jelenség.

75. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 11. 09:14
Igen, van ilyen. Én is ismerek olyan embert, akinek mindig kell valaki, akit lehet utálni, de ez nem a családomban van.
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Ittmost)
2013. ápr. 11. 09:13

Nem, tényleg nem találkoztam ilyennel. Lehet az én környezetem nagyobb IQ val rendelkezik?

Én sem vagyok féltékeny a fiam szép, csinos, fiatal barátnőjére:) Én is voltam fiatal, szép és csinos, és még igyekszem tartani is ezt az állapotot jó frizurával, bőrkíméléssel, mozgással, stb.


És az anyósom, aki egyébként nem volt egy tanult nő, hiszen abban az időben a 8 általános volt a jellemző, sosem volt rám féltékeny, sőt büszke volt rá, hogy a kismenye milyen csinos, milyen szép lábai vannak, stb.

Azt gondolom, hogy sokan csak azért gondolják, hogy az anyós féltékeny, mert saját elképzeléseiket vetítik ki a másikra. Valószínű, hogy gond van a mennyel valóban, de azt bevallani nem túl egyszerű...

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 11. 09:09

És ezzel foglalkozni kell? Attól, hogy ő ilyet mond, még nem lesz igaz:)


Az én anyósom is íratott fel a gyerekemnek étvágygerjesztő tablettát, mert sosem látta enni, ugyan is, ha a nagymama ott volt, akkor nem akarta az együtt töltött időt az evéssel rövidíteni...A tablettát odaadta én eltettem, majd kidobtam:)

egy pillanatig sem zavart, hogy ezt tette, mert csak aggódott az unokáért. Én ezt nem piszkálásnak fogtam fel.

72. bd55e3f068 (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. ápr. 11. 08:17

Most nem kezdek példát sorolni, de rólam is indultak útjára kedves és meg nem történt vagy erősen kiszínezett történetek. Engem most nem cseszegetnek, helyette nekem vagy előttem is szapulják a háta mögött a sógornőm férjét. El tudom képzelni, hogy miket mondhatnak azoknak, akikkel bele tudják lovalni magukat.

Vannak emberek, akiknek mindig kell legalább egy aktuális ellenség, akit lehet szidni.

71. ittmost (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. ápr. 11. 08:13

Olyat még nem láttál,h az anyós egyszerűen féltékeny a meny fiatalságára,erejére,sikereire?

És összehord mindenfélét.Jobb esetben csak azt,h nem jó háziasszony a meny,rosszabb esetben azt is,h nem jó anya,és nem jó feleség,mert csalja az ő drága fiát?

Te még nem láttál idősödő,frusztrált nőket,akik nem tudnak harmóniában megöregedni,hanem folyvást sírják vissza a fiatalságot(ruhákkal,szolival),vagy ez már nem megy nekik,és csak megkeseredetten rázzák a botjukat mindenre,ami működik,és energiát mutat?

70. 9d7907a17a (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2013. ápr. 11. 08:07

Az enyém pl. hogy nem főzök és szegény fiacskájának éhezni kell és még azt a kaját sem meri elfogadni amit ő adna, mert én megsértődnék. Az igazság az, hogy nincs olyan nap, amikor ne tudnék főtt ételt tenni az asztalra. A férjem imádja a krémleveseket, amit az édesanyja sosem főzött, mert szerinte az nem jó. Az édesanyjától csak akkor nem hozza el az ételt ha olyat főzött amit ő nem akar megenni. Én ebbe nem szólok bele. A férjem egyébként 130kg és az anyósom folyton azért cseszeget engem, hogy miért nem érem el, hogy lefogyjon.


Ez csak egy gyöngyszem, már közel sem annyira veszem magamra mint régen, de még mindig bánt, hogy miért hazudozik "idegeneknek".


Egyébként szerintem mindent elárul az anyósomról, hogy a gyereke és az unokája szerint is hihetetlen tehetsége van a sz.rkeveréshez, imád mások magánéletében vájkálni (különösen ha rákos megbetegedés üti fel a fejét valahol) és csak azokat az embereket tudja értékelni akik már nem élnek.

2013. ápr. 11. 07:54

Az anyós terjesztget mindenfélét...

Mi olyat tud egy anyós terjeszteni, ami a menynek rosszul esik?


Szerintem ha anyós és meny között problémák vannak, akkor ott mindkét féllel gondok vannak....

2013. ápr. 11. 07:51

Páran írták már,és is egyetértek:az apukára kell tenni a döntés felelősségét,hogy a gyerek mehet-e a nagyihoz.És az apuka beszélje meg a nagyival azt is,h jöhet-e az anyák napjára.vagy hogy mikor jöhet egyáltalán gyereket látogatni.

Én a feleség helyében kivonulnék a szituból,minden,anyóssal bárhogy is kapcsolódód ügyet a fiára(az apukára) hagynék.

2013. ápr. 10. 18:54
De jó anyósok lesztek 30 év múlva :D:D
66. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Miryame)
2013. ápr. 10. 16:15
Akkor mi a probléma? Így el lehet viselni egymást, vagyis levegőnek nézni.Ha szereted a kedvesed, akkor tiszteld meg azzal, hogy nem hordol össze mindenfélét az anyjáról, ez gondolom nem nagy áldozat a részedről.
65. szafaripók (válaszként erre: 64. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 10. 14:59
:)
64. Tavirózsa :) (válaszként erre: 63. - Szafaripók)
2013. ápr. 10. 14:57
Ezek szerint a "kedves" menyeknek kell egy külön témakarika. :DD
63. szafaripók (válaszként erre: 62. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 10. 14:56
Miért, lehet, hogy mind kedvesek, csak a menyeknek van egy beépített ösztönük, ami azonnal hárpáiának láttatja őket...:)
62. Tavirózsa :) (válaszként erre: 60. - Szafaripók)
2013. ápr. 10. 14:51
A kedvest elfelejtetted idézőjelbe tenni! :D
61. andi6020 (válaszként erre: 19. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:42
Semmibe venni rosszabb, mint kikészíteni?
2013. ápr. 10. 14:40

Hú, én is tudnék mesélni...

Kéne már egy külön témakarika a kedves anyósoknak..::)

2013. ápr. 10. 14:38
Párom hétvégente egy napot tuti dolgozik. A másikra meg majd rendszeresítek valamit...:)
58. 9d7907a17a (válaszként erre: 51. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:28
én nem zárkóznék el attól, hogy jöjjön, persze csak akkor ha nincs más programotok. szerintem elég hamar meg fogja unni.
57. Taste (válaszként erre: 52. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:27
jhah, ez már jobban hangzik :)
2013. ápr. 10. 14:27
Mindent egybevetve a férjed anyja, az ő anyja, neki kéne anyucit ku....vára helyrerakni. Engem nem érdekelne, hogy az anyám, ha verné az unokám, meg ilyeneket csinálna,akkor redukálnám a láthatásokat!!!
55. 9d7907a17a (válaszként erre: 51. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:27
nem kell megmondani, hogy mikor lesz az anyák napja. bár ennek eldöntését inkább bízd a gyermekedre, én szerettem ha a nagyi is ott volt.
54. Taste (válaszként erre: 51. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:27
Tyhűűű ba*ki, így már érthető a helyzet! :( Túl közel él hozzátok .... Akkor nincs mese, megkéne beszélnetek a férjeddel, h heti hány napot bírsz ki vele. Sztem ne te világosítsd fel, h nem kell hozzátok járnia, hanem a férjed. A gyereked mennyi idős?
53. mouse1980 (válaszként erre: 43. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:25
A gyerek úgyis levágja a nagyika milyen és később úgy leszarja majd a fejét....amúgy ha gyerek kérdez...apuka válaszoljon neki!!!
52. Miryame (válaszként erre: 51. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:24
bocs, 40 km
51. Miryame (válaszként erre: 47. - Taste)
2013. ápr. 10. 14:24

Túúúúúúúúúl gyakran...

De már most feláll a szőr a hátamon az olyan alkalmak miatt, ami alól nem lehet kibújni.

Már decemberben közölte, hogy jönni AKAR a gyerek ovis anyáknapjára.

Amúgy 40 m választ el, de bejelentette a páromnak, hogy akkor ő hétvégente jön, és játszik a gyerekkel.

KIZÁRT!

50. 9d7907a17a (válaszként erre: 43. - Miryame)
2013. ápr. 10. 14:24
nem az anyósoddal kell megértetni. Ha kérdez a gyerek őszintén kell neki válaszolni, mert az ő szemében biztosan Te leszel a rossz ha rájön, hogy átvágtad.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook