Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Valentin-nap! Ti, hogy álltok hozzá? fórum

Valentin-nap! Ti, hogy álltok hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Hmv.
2014. febr. 12. 09:55
Teljesen hidegen hagy a Valentin nap.
76. ubi pretium (válaszként erre: 74. - 811704892c)
2014. febr. 12. 09:46
Egyetértek.
75. uzala
2014. febr. 12. 09:29
Igazi l'art pour l' art téma, csak hogy legyen miről beszélni, vitázni. Ez az egész Valentin napi felhajtás sokakat, így engem is inkább taszít, sőt ellenhatást vált ki. Számomra mesterkélt, idegenszerű, bazári, csiricsáré. Emiatt tudatosan kerülöm, azaz bojkottálom. Holott a szokás valóban szép és emberi ott, ahol kialakult és elterjedt. A szokás Angliából ment át Észak-Amerikába és onnan hódította vissza Európát a tömegcikk-kereskedelem hullámain. Megjegyzem, Nyugaton koránt sem kerítenek ekkora feneket a dolognak, kedves, derűs, játékos szokásként él azok között, akik nem felejtették el tizenéves korukat. (Érthető, mivel a szabad párkapcsolatot ott jóval kevesebb előítélet, tabu fogja közre.)Nálunk a szokás gyökértelen, a csecsebecse- és illatszer-kereskedőknek persze jól jönne egy extra keresletnövekedés, hát fújják is a piros szívecske lufikat és pakolják szorgalmasan a máskor alig eladható bóvlit a pultokra. A jó nép meg émelyítően becukrozva, affektálva gügyögi, mint akinek automatikusan ugrik a nyelve hegyére az inglis: 'valentin' sőt 'valentájn'... na nehogymá Bálnt, az olyan snássz, vidékies.
2014. febr. 10. 14:28
En majmolasnak talalom, nem is szoktuk megtartani a parommal!
2014. febr. 10. 10:34
Ünnepnapokra szükség van, hogy keretet adjanak a hétköznapoknak. Legyen mit "várni", mire készülődni, picit feldobja a hétköznapjaikat. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy "akar-e" ünnepelni.
2014. febr. 10. 09:53

Nem értem miért vitatkoztok ezen! A valentin nap, egy olyan ünnep, mint az összes többi. Nem kötelező tartani, nem kötelező foglalkozni vele, de aki szereti, az miért ne tarthatná meg?!


Én is úgy gondolom, hogy az ember egész évben tisztelje és szeresse a másikat (ez minden ünnepre vonatkozik) ne csak azon az egy napon. És én is, meg a párom is szoktuk meglepni 1-1 apróssággal egymást a hétköznapokon is. Viszont ez a nap még egy, hivatalosan is jó lehetőség, hogy kedveskedjünk egymásnak. :) És ez egyikünknek sem okoz gondot!


Érdekes egyébként, hogy az ellenzők körében mindig ez az érv merül fel, hogy ők egész évben szeretik a társukat... Mégis miből gondolják, hogy aki ünnepel, az nem tesz szintén így? A másik kedvencem pedig a "nekünk minden nap valentin nap". :))))

71. szafaripók (válaszként erre: 59. - Szomorkodó)
2014. febr. 9. 15:45
Lehet véleményed, tiszteletben tartom. Nekem is lehet véleményem, tartsd te is tiszteletben. Hátha sikerül végre.
2014. febr. 9. 14:33
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
69. access
2014. febr. 8. 08:00
sehogyan
68. b118d09cea (válaszként erre: 59. - Szomorkodó)
2014. febr. 8. 06:19
Igazad van oszd ki Őket!
67. b118d09cea (válaszként erre: 34. - Szomorkodó)
2014. febr. 8. 06:18
Ebben teljesen igazad van.
66. 549be03e80 (válaszként erre: 63. - 569a7df0cf)
2014. febr. 8. 01:57
ezzel nagyon egyetertek!
65. 549be03e80 (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2014. febr. 8. 01:55
pontosan igy volt akkoriban Michelle!:)Es az ukasz volt,vitanak nem volt helye!:)(ami persze nem volt jo!)
64. 25800e2d09 (válaszként erre: 63. - 569a7df0cf)
2014. febr. 7. 22:47
Persze, akinek kell ünnepeljen, en semmit nem üneplek pl. Max szülinapot de azt is muszájból. Elvagyok ünnep nélkül, ellenben nem zavar.
2014. febr. 7. 22:31
Ünnepekre szüksegünk van, es ha a halottak napjat unnepeljuk a szeretetnek/szerelemnek miert ne jarna egy nap?
62. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Lizikebaba)
2014. febr. 7. 22:11
Hogy? sehogy, jómagam nem vagyok a híve de a párom szerintem hozzám is vágna valami nehezet, habár jól ismer inkább megkérdezné mi ütött belém, beteg vagyok-e :D
2014. febr. 7. 19:28

Én minden nap szeretem a párom és ő is engem :-)

Ehez nem kell Valentin napnak lenni:-)

De mi mindig veszünk egymásnak valamit:-)

Én Tablet Pc-ét kaptam a páromtól :-) Én meg a kedvenc parfümjét veszem meg neki :-) Együtt leszünk a gyerekekkel és pihenünk :-)

60. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 59. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 19:18

Nem ragozzuk, de a nőnap kell, a munkahelyeken pláne!


Hol jártál? Futni voltál? ( témaváltás)

59. szomorkodó (válaszként erre: 53. - Szafaripók)
2014. febr. 7. 19:11
Semmit ne világíts meg nekem. Leírtam a véleményemet, aztán a nyakamba ugrott pár okoskodó. Nem oktattam senkit. Nem szóltam eddig senkihez. Ha nem kóstolgattatok volna. Nem szeretném, ha tovább ragoznátok ezt.
58. szomorkodó (válaszként erre: 50. - 834a60d776)
2014. febr. 7. 19:06
Dehogy menekülök. Miért menekülnék. Ilyenkor rájövök mindig, hogy belénk ivódott az, hogy aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére. Egyáltalán nem érdekel a hiszti. Ez a véleményem és pont.
57. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 39. - 8e25e56fdf)
2014. febr. 7. 19:02
Mikor jön a cikk? 14.-én? Vagy hamarabb?
56. michelle.r (válaszként erre: 34. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 16:14

Szíved joga, csak érdekes, hogy az anyák napja mégis fontos, pedig gondolom, a gyereked sem csak azon a napon szeret.


Annyiban amerikai móka, hogy először ott vonultak utcára a nők, hogy magasabb fizetést követeljenek. Magyarországon volt kötelező politikai ukász a nők ünneplése.

55. 549be03e80 (válaszként erre: 51. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 7. 15:53
Es ott a pont!:)(ugyan en is srac vagyok,bar kicsit oregecske mar:)
54. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 53. - Szafaripók)
2014. febr. 7. 15:49
Micimackó
53. szafaripók (válaszként erre: 49. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 15:10

Felidegesíteni? Ugyan már, ezen? Nem.

Te sértődtél be, nem is értem, hogy miért. Olyan dolgokat hozol fel érvnek egy szokás ellen, aminek semmi értelme. És ha te elvárod, hogy mindenki igazat adjon neked, mindenki más is elvárhatja, hogy neki is igaza legyen. Az viszont ugye nem megy.

Azt próbáltam megvilágítani neked, hogy azért, mert te valamit nem ünnepelsz, még nem kell lenézően nyilatkozni azokról, akik igen - vagy fordítva.

Amúgy ha nem csak olvasnál, de értelmeznél is, látnád, hogy én is azt írtam, hogy nem ünneplem - de nem azért, mert "amerikai és csak a kereskedőknek jó"....

Nem tudom jobban elmagyarázni, de szerintem ennyiből még az a bizonyos "csekély értelmű medvebocs" is megérti...

52. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 49. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 14:59
Van is.
51. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 46. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 14:56

Most miért cseszegeted ezt a fiút?

Te valamiért utálod a nőnappal együtt, jobb lett volna ha megindokolod és akkor nincs vita.

A valentin nekem sem jelent semmit, de az én ifjúságomban még nem is hallottunk róla.

A nőnap is tényleg Amerikából jött, de régebben, az 1850 körül. Ezt még anyáinknál is ünnepelték, és igenis szép volt, mikor a sok munkásnőt terített asztal, torta, vrág fogadta a munkahelyen, legalább 1 nap egy évben és ezt a férfiak rendezték. A kettőt ne hasonlítsuk össze. És ne sértődösködj, inkább érvelj. És olvassuk el, amit a srác írt a valentin napról.

50. 834a60d776 (válaszként erre: 46. - Szomorkodó)
2014. febr. 7. 14:47

Nyugalom igazad!!!:-))


Nem kell elmenekülnöd!...azonban vannak szokások és elvárások, aminek az átlag ember meg szeretne felelni! Ez így természetes. Azonban ha valaki másképp szeretné élni az életét, akkor tegye, ha úgy érzi, hogy ez így jó neki!


Mint magán ember mondom: gondolod, hogy én nem sz@rom le mások véleményét! Nekem ők kicsodám?? Van számomra 2-3 fontos ember, többit pedig nem érdekel! Mondja nyugodtan a véleményét még akkor is ha nem is érdekel!


Ezek a társadalmi elvárások sokszor nyomasztják az embert, engem is, de sok idő kellett hozzá míg végre felfogtam, hogy úgy kell élnem, abban az élet, ahol, ÉN érzem jól magam!

49. szomorkodó (válaszként erre: 47. - Szafaripók)
2014. febr. 7. 14:45

Jól felidegesítetted magad? Nem képzelem magam az említett személyek helyébe.A véleményemet mondtam el, de azt hiszem kicsit túl lihegted. De ünnepeld ha akarod, és azt amit akarsz.

Tőlem minden nap lehet valaminek az ünnepe.

2014. febr. 7. 14:43
Mi a saját évfordulónkat ünnepeljük nem a Valentin napot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook