Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás után új kapcsolat és a környezet reakciója fórum

Válás után új kapcsolat és a környezet reakciója (beszélgetős fórum)


1 2
42. Channa* (válaszként erre: 36. - 366f4505e9)
2019. jan. 7. 18:19
Igen, ez a véleményem nekem is, de ezt nem írhattam le addig, amíg ki nem derült egy kis részlet még, mert az első hozzászólásból semmi nem derül ki.
41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Scherlock)
2019. jan. 7. 16:19

Vannak szülők, akikkel érdemes azért megpróbálni elbeszélgetni.

Ők is emberek, és remélhetőleg a gyerekük boldogsága a fontosabb, nem a volt férjé. Nekem biztosan a gyerekeim lennének a fontosabbak, akárhogy is döntenének.

Nálunk nem kell hazudozni...

40. Scherlock (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2019. jan. 7. 15:51

Hidd el, vannak emberek, akik meg vannak valamiről győződve, és hiába is mondasz bármit, mindenki más helikopter.

Ha a szülők most ilyenek, minek magyarázkodni?


Amúgy meg ahogy tapasztalom, a magyarok szereik hangoztatni, hogy első az őszinteség, aztán ha megkapják, nem tetszik az íze.


Nem érdemes mindenkinek a kedvére lenni.

39. Scherlock (válaszként erre: 21. - K.eni)
2019. jan. 7. 15:48

Tudod, hiába is magyaráznád, rajtad kívül senki nem volt az exed-del a négy fal" között.

Külső szemmel kerva könnyű okosnak lenni a más dolgában.

Azt gondolom, mindenkinek van mit otthon sepregetni.


Élj, ne fél! :)

38. dd9dec5381 (válaszként erre: 37. - Mezei Virág)
2019. jan. 7. 15:15
Gondolom így sikerül megideologizálni a saját cselekvésképtelenségüket. Dehát a Gerzson is úgy csinálja! Máris oldódik a szorongás, hasít a kognitív disszonancia.. :)
37. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Dd9dec5381)
2019. jan. 7. 15:13

Teljesen így van! De úgy látszik ilyenek (is) az emberek...

Nem hogy örülnének, ha valaki ki tud mászni a c@rból...inkább visszahúznák bele. :(

36. 366f4505e9 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2019. jan. 7. 15:11
Ha a gyerekekkelkapcsoatban ilyen szélsőséges gond lenne, oké, de minden mas esetben jobb, ha kimarad a nagyszülő, szülő, akárki rokon amig nem kérdezi a delikvens a véleményét. Foleg az olyan véleménnyel, hogy "nem olyan dolgos, mint a Józsi".
35. 98e28fd60a (válaszként erre: 33. - Channa*)
2019. jan. 7. 15:06

Bőven átéltem már sok-sok mindent, hidd el...

Soroljam? Lehet, hogy leesnél a székről..😉

Csók! 😚

34. dd9dec5381 (válaszként erre: 31. - Mezei Virág)
2019. jan. 7. 15:01

Az a baj a langyos vízzel, hogy nem elég hideg hozzá, hogy kiugorjon belőle az ember.

Az meg, hogy valaki nem bírja a változást, valahol megértem, nehéz dolog, de ne kapacitálja már rá a saját gyávasága miatt a másikat.

33. Channa* (válaszként erre: 30. - 98e28fd60a)
2019. jan. 7. 14:52

Szerintem van olyan helyzet, amikor köze van a környezetnek a történésekhez, mint írtam bármi megtörténhetne, amiért nem tetszik a rokonoknak, barátoknak a változás.

Írtam példát is, hogy miért érdekelnek a részletek, mert pl., ha gyerekről is szó van, akikkel történhet rossz dolog egy új kapcsolatba és direkt nem hoztam példának a pedofiliát (annak ellenére, hogy a húgom egy ilyenbe sétált bele és azt gondolta, hogy ő aztán tudja, hogy mi a jó neki és a gyerekeinek). Mert igen is, nagyszülőként, közvetlen rokonként, barátként esetleg mi láthatunk olyat, amin túllép a kedves rokon, mert épp elvakítja a szerelem.


Érthető vagyok? És persze, békén is hagyhatsz, ne kötekedj! Majd ha olyan nagy leszel mint én és sok mindent átéltél már, akkor meg fogod érteni a kérdéseimet. OKÉ?

32. 98e28fd60a (válaszként erre: 21. - K.eni)
2019. jan. 7. 14:45
A falu mindig szól valamit...jobbára pletykát és vájkálást. Legyen a téma, bármi. Sajnos ilyen ez..az emberek könnyebben ítélkeznek, mivel így nem kell a maguk nyomorával foglalkozniuk.
31. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Dd9dec5381)
2019. jan. 7. 14:44
Sokan nem szeretik a változásokat. De ugye senki sem tudja, mit hoz a jövő. Hozhat az jobbat is! ;)
30. 98e28fd60a (válaszként erre: 24. - Channa*)
2019. jan. 7. 14:42

Mégis te kezdtél el reális helyzetekről írogatni...

Holott a fórumtéma alapja nem a válás oka volt, hanem, hogy új partnere van, emiatt rosszallóak a vélemények.

29. dd9dec5381 (válaszként erre: 28. - Dd9dec5381)
2019. jan. 7. 14:35
Jav. számomra megfelelő kapcsolatot
2019. jan. 7. 14:33

Azért kedves embertársaink "jóindulata" mögött gyakorta ott van az a hozzáállás, hogy nekem is szar (volt) a házasságom (/szabadon beilleszthető bármi), neki se legyen jobb.

Nekem hasonlót mondott rokon, mit akarok én normális, számlára megfelelő kapcsolatot, ő is 40 éve szenved. Ja. Aha. Köszi.

27. 366f4505e9 (válaszként erre: 21. - K.eni)
2019. jan. 7. 14:21
En is azt mondom, minden csoda harom napig tart. Jobb, hogy elobb véget vetett el a házasságnak, mintha évekig gyurtetek volna a cart.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - K.eni)
2019. jan. 7. 14:02

Minden csoda 3 napig tart. Tojd le, hogy mit szól a falu, senkinek semmi köze a ti életetekhez.

Sok boldogságot nektek! :)

A szüleiddel el kéne talán őszintén beszélgetni...

25. Channa* (válaszként erre: 21. - K.eni)
2019. jan. 7. 14:01

Ez esetben, senkinek semmi köze hozzá!

Köszi, hogy leírtad!


Ezek szerint ez egy nagyon friss és meggondolatlan dolog volt a részedről/részetekről.

Ha neked nem volt jó az, amit a férjed nyújtott, akkor érdemes az elején rövidre zárni. Egy életed van, senki nem szólhat bele, hogy milyen döntéseket hozol! Majd megbékél mindenki, ha meg nem, akkor sincs nagy gond....

24. Channa* (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2019. jan. 7. 13:57
Én csámcsogni? Ez lehet, hogy a te szokásod? Mindenki magából indul ki:D
23. Channa* (válaszként erre: 13. - 366f4505e9)
2019. jan. 7. 13:56

Nekem teljesen mindegy, hogy kivel mi történik. A válás meg főleg nem az én pályám, és azt sem írtam, hogy beleszólhat bárki bármibe. A fórumindító elindított egy nyitott fórumot, a történet egy szösszenetét megosztotta velünk és ez alapján kellene azt mondani, hogy szemetek a rokonok és ismerősök?

Te esetleg képben vagy, hogy mi történt és biztos vagy abban, hogy a fórumindító csinálja jól? Ha ő biztos lenne benne, akkor vajon miért indított fórumot?


Ki tudja? Lehet, hogy veri és éhezteti a gyerekeit, semmit nem tud megadni nekik, amióta elvált és összeáll az új partnerével. Lehet, hogy ez nem tetszik a rokonoknak? Bármi lehet a háttérbe, én tuti nem vágnám lazán rá, hogy senkinek semmi köze hozzá, hiszen könnyen meglehet, hogy a gyerekek miatt jelzik a nemtetszésüket a rokonok, és ha így van, akkor simán van joguk beleszólni....

22. Lávli (válaszként erre: 13. - 366f4505e9)
2019. jan. 7. 13:55
Nincs.
21. k.eni
2019. jan. 7. 13:54

Először is: nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat. Sikerült belőlük erőt merítenem.

A házasságomról pedig annyit kell tudni, hogy már az esküvő előtt is voltak kétségeim, hogy valóban jó ötlet e. A férjem pedig győzködött, hogy mindent meg fog tenni azért, hogy boldog legyek, a problémáinkat pedig együtt fogjuk oldani. Én meg a kis naív elhittem neki mindent. Az esküvő után pedig maradtak az üres ígéretek. Semmit nem tudtunk értelmes felnőttek módjára megbeszélni. Ha valami problémát felhoztam, ő rögtön visszavágott, hogy ez nem is igazi probléma. Ahelyett, hogy a megoldást kereste volna, állandóan vádaskodott. Aztán fogta magát és elutazott egy barátjával két hétre Mongóliába. Ez volt az utolsó csepp a pohárban. Aztán pedig megismertem a jelenlegi páromat, akivel még a válásom előtt találkozgattunk. Nem történt semmi... de a válás után pár nappal, elmondta, hogy belémszeretett, és összejöttünk. Azóta is együtt vagyunk, de mivel annyira gyorsan történt minden, hogy most mindenki, a legfájóbb, hogy a saját szüleim is azt gondolják, hogy miatta hagytam el a férjem, akinél dolgosabb embert keresve sem találnék. Jaj, és a legfontosabb, hogy “mot fog szólni a falu?” Ennyi igazából dióhéjban a történetem.

2019. jan. 7. 13:14

Figyelj, részemről lesz@rni, ki mit gondol.


Én egy nagyon megváltozott" kapcsolatra mondtam nemet. Na most az történt, hogy akiről azt hittem, az akkori legjobb barátnőm, az így utólag egy ismerős, akinek kerva sokat vigyáztam a 3. gyerekére, meg a satöbbi: sütés, főzés, lelki szemetes. Mikor padlón voltam, egyszer sem hívott fel.


Aztán a tesóim is leprásként kezelnek, mert mertem nemet mondani a szarra.


Részemről senkinek se tartozol magyarázattal. Ilyenkor derül ki, ki mi volt anno...


Tényleg nagy igazság az, hogy senki nem gyűlölnek jobban, mint aki mer különbözni.


Sok embert az is zavar, hogy nem táncolok napi szinten azon, amit nem tudok megoldani, hanem örülök annak, ami van.


Furák az emberek, vagy én vagyok az. :)

Mit számít?


A lényeg az: most élsz, most adj esélyt a boldogságnak, a napi örömöknek.


A megfelelő emberek úgyis minden ott lesznek, és akkor, amikor kell.


Ez egy jól összerakott Univerzum. ;)

2019. jan. 7. 13:07

Annak valami nagyon nincs rendben a fejèvel, aki emiatt kibeszél, utál, beszól..

Ez a te életed, nem másé. A válás oka pedig nem is értem, miért olyan fontos itt, 1-2 fórumozónak. Senkinek, semmi köze hozzá. Elváltál, pont. Új férfi van az èletedben, pont. Dolgozza fel mindenki a környezetedben, te meg legyèl boldog és ne foglalkozz azzal, ki és mit gondol, mert úgyis lesz mindig valaki, akinek nem tetszik a dolog..

18. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. jan. 7. 12:51
Nem mindegy? Elvált! Hozott egy döntést ami szerintem csak rá és a volt férjére tartozik. Miért akarsz rajta csámcsogni?
17. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 16. - Unom)
2019. jan. 7. 12:45
Nyugodtan,de megváltoztatni úgysem tudja...ismered a "mondókát":egyik fülemen be,másikon ki..."ha"van bármi,ami segítségül szolgál,akár egy "tanács",ami a hasznomra válhat...na jó,adok neki esélyt.
16. unom (válaszként erre: 14. - Kaszkadőr Májk83)
2019. jan. 7. 12:36
Akkor a te életedbe nyugodtan beleszólhat bárki, de az enyémbe inkább ne.
2019. jan. 7. 12:29

tökmindegy mért vált el,

az ő élete,hagy élje nyugodtan,

mindenki nézzen szét a saját háza körül,ha ott minden rendben,örüljön.

ha meg nem,lépjen,

nincs rosszabb mint egy rossz házasság,

tapasztalat,

14. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 13. - 366f4505e9)
2019. jan. 7. 12:29
Kérdezhetett(él) volna bonyolultabbat is...már miért ne jogosítaná fel?Nyújthatja a kérdezőnek segítő "jobbját",segítség,tapasztalat,őszinteségre "sarkalhatja"...lehet e fórum története,nem kerek egész...máskor valami bonyolultabbat "teccen" kérdezni...a békák szoktak kuruttyolni,főleg az ilyen varangyosak mint "maga"...
13. 366f4505e9 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2019. jan. 7. 11:58
Van barmilyen elfogadható indok, ami feljogosit bárkit, hogy belekuruttyoljon bárki életébe?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook