Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás után szeretném visszavenni a születési nevem.Tapasztalatok.... fórum

Válás után szeretném visszavenni a születési nevem.Tapasztalatok.... (beszélgetős fórum)

17. Nénje (válaszként erre: 16. - Newgirl)
2011. nov. 10. 11:48

Sziasztok!

Ha az akkori lagzi költségét vesszük figyelembe,ezek már elenyésző számok a "megszabadulás" reményében...

2011. márc. 29. 10:11

Szerintem nem kerül sokba.

5000+1500+500, a taj kártya és az adókártya ingyenes,

Ez sok??????7000 ft?

Szerintem ez semmi.

15. 6752c58fe3 (válaszként erre: 14. - Szuszuek)
2011. márc. 27. 22:02
erre en azt mondom, hogy ne az en adombol valtogasson nevet senki. az araben benne van az ugyinteztonek, meg minden hatter embernek, aki dolgozik vele a bere, nem barlangban dolgoznak, hanem meleg epuletekben meg ugye nem falevelre nyomjak. ha valaki fajlalja a penzt, hat ne valtoztatgassa a nevet, egyaltalan nem kotelezo.
14. szuszuek (válaszként erre: 1. - E5520fee56)
2011. márc. 27. 08:19

nekem is pont így kellett elintézni ,mint neked...

mindenből kihúzzák a pénzt amiből csak lehet,a népet szívatva ezzel...

13. ybag
2011. márc. 26. 17:59
A sógornőm is most járja ezt az utat végig.Nem kis fáradtság,kitartást neked!
12. 6752c58fe3 (válaszként erre: 11. - Newgirl)
2011. márc. 26. 16:16
Szerintem akkor számíthatsz rá, hogy mind a két névváltozásról kell papírt vinni.
2011. márc. 26. 12:43

Szia!


Nekem is volt ebben tapasztalatom.

Én is levettem a férjes nevem, mikor elváltam

Az első lépés valóban az anyakönyvezető, ahol a házasság történt anno.

5000 ft fejében ad egy papirt, vagyis egy anyakönyvi kivonatot, hogy ezentúl a ....kor történt válás miatt a házassági neved, megint a lánykori neved lesz.

Ezzel a "kutyabőrrel" lehet menni intézni a dolgokat.

Adókártya, ingyenes, kipostázzák, csak egy igénylőlapot kell kitölteni,leadni az APEh helyi irodájában.

TB kártya ingyenes, az igénylőlap kitöltésekor meg is kapod azonnal.

Szemelyi 1500 ft+lakcimkártya 500 ft.

Jogsi nekem most jár le év végén, azt majd most csináltatom meg remélem nem fognak megbüntetni, mert közben megint férjhez mentem, én akkor 2 év után mindent megcsináltam előrről, de a jogsi az a volt férjes nevemen van még, most pedig az hogy nem lett átiratva 3 éve lánykorinak, egyik férjes nevemről, lesz másikra átirva :-)


Ennyi a tortura, szerintem anyagilag nem sok, és megérti :-)))))

2011. márc. 26. 12:31

Köszönöm:-))

Nos csak azért írtam,mert egy kedves HOXA-s ismerősöm priviben ezt írta,és meglepett,de hallottam már mástól is,hogy "így is"működik...Ezért nem értettem..

De már sínen vannak a dolgaim,aszerint,ahogyan ti leírtátok.Mégegyszer köszi,és csodás

napot!


bemásolom amit ma kaptam:


"nos. . frankón megszívattak. . .

a barátnőm dec 13-án vált el, egy hét múlva megvolt

a határozat. . . ezzel séta be az ak. vezetőhöz, kiadták újra a házasságit, amire rávezették a határozat számát, és, hogy elvált. . .

átballagtunk az automatához, sorszám a szem. igesekhez, közölte, kéri vissza a lánykori nevét. . . . kifizettük az illetéket. . . ennyi volt. . . .

3 óra alatt végeztünk szm-igazolvánnyal, lakcímmel, jogsival, útlevéllel. . .

az adókártya viszont 3 hónapja nem jött meg, tegnap kértük, nézzenek utána. . ."



-Ahány ház,annyi szokás??

2011. márc. 26. 12:14
Hála Istennek, hogy nincs ilyen problémám:)
8. 17bf95899f (válaszként erre: 7. - Marott)
2011. márc. 26. 12:09
igen nekem is kikérték volna de az sok időbe telik.inkább elmentem személyesen és kikértem én.Igy egy nap alatt megvolt ugy mag egy hónap lett volna.
2011. márc. 26. 12:08
Házassági névmódosítást annál az aktő-nél kell kérned, ahol házasságot kötöttél. Ha ez egy más város, akkor bemész a lakóhelyedre ott kéred, ő hivatalból eljuttatja a megfelelő helyre. Le kell adnod az előző házassági kivonatodat, + 5.000,- Ft-os illetékbélyeg, felvesznek veled egy jegyzőkönyvet, itt nyilatkozol a névviselési szándékodról. Az anyakönyvvezető leterheltségétől függően rövid idő alatt kiad egy új kivonatot, ahol a megjegyzés rovatban lesz benne, hogy mikor bontották fel a házasságodat, illetve az új neved. Ezzel tudsz csak az Okmányirodába menni, az pedig egy újabb bürokratikus macera lesz!!
2011. márc. 26. 12:04

Szia!Én tavaly ősszel vettem vissza a lánykori nevemet.

Ahol a házasságot kötöttétek oda kell menni és bemutatni a jogerős válási végzést,és 5000 Ft illetékbélyeget.ott adnak egy papirt ami maga a kérvény,és azt a lakhelyed szerinti illetékes Okmányirodába beviszed és az alapján csinálnak uj igazolványt és lakcimkártyát.A személyi 1500 a lakcimkártya 500 ha jól emlékszem.

5. Marúcia (válaszként erre: 1. - E5520fee56)
2011. márc. 26. 11:54
Szia! Én még 2004-ben váltam el. Én nem voltam-né, csak a férjem nevét vettem fel + maradt a keresztnevem. Válás után én is visszavettem a lánykori nevem, és kellett a határozat a válásról + válási anyakönyvi kivonat nekem is!!! Azzal mentem be az irodába + a pénz, ami akkor sem 1.000 ft volt :( Aztán már ott megcsinálták az új személyimet meg a lakcímkártyámat is! Ennyi volt. Azóta nem változott szerintem.
2011. márc. 26. 11:45
sok idő, pénz ..Kitartást!
3. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - E5520fee56)
2011. márc. 26. 11:44
Igen, nekem is kellett az anyakönyvvezetőhöz mennem-ez 2007-ben volt.
2. wyra (válaszként erre: 1. - E5520fee56)
2011. márc. 26. 11:41

Szia!Az előző házasságomnál nekem is így volt,s még az is bonyolította a helyzetet,hogy közben másik városba költöztem.Kapsz majd egy válási anyakönyvi kivonatot,utána már könnyen megy majd minden :)

A születési nevedet meg azért kell kérvényezni,mert névváltozásnak minősül,hisz vannak akik megtartják a férjük nevét válás után is.

2011. márc. 26. 11:38

januárban váltunk el.

Februárban jogerőre emelkedett a határozat,vagyis megkaptam a VÉGZÉST.

Elmentem a helyileg illetékes Okm.irodába,okmánycserére.

Elmondták,ez nem elég(mármint a VÉGZÉS)Az Anyakönyvezetőtől kell kérjek időpontot,és "UJ ANYAKÖNYVET ÁLLÍT KI A HÁZASSÁG TTÖRLÉSÉRŐL" 5000.-forintos illetékbélyeget mellékeljek.

-?

Nos,most itt tartok.

A kérvényt továbbították a "megfelelő helyre".Várom a "választ"ami elvileg egy héten belül érkezik...és mehetek intézni a többi okmányomat stb...

A közvetlen környezetem el van képedve:nekik nem így volt.Egyszerűen mentek a BÍRÓSÁGI VÉGZÉSSEL az Okm.irodába,és megnyomták az ügyfélhívó gombot....

Nem értem...

-Miért kell kérvényezni a saját születési nevem hivatalos használatát?

-És másnak miért nem kellett?

Egyszerű férjes nevem volt:X-né XY.

Kíváncsi vok egyéb tapasztalatokra,akinek van kedve és idelye,írjon!!

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook