Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás - Új életet kezdek, tarts velem! ... csak pozitívan! fórum

Válás - Új életet kezdek, tarts velem! ... csak pozitívan! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
157. Polda (válaszként erre: 154. - Nitta003)
2010. aug. 6. 21:51
Melyik ez a hely? Milyen zene van? Te egyébként hol tudtál ismerkedni?
156. Zeusz33 (válaszként erre: 154. - Nitta003)
2010. aug. 6. 17:48
Náluk 90%én fözök és csinálok mindent,csak akkor dugja ki a fejét a konyhába ha kész a kaja.Ha ugy érzem megteltem berakok egy meditácios cd vagy tök hangeröre vlami rockkot.
155. Nitta003 (válaszként erre: 152. - Zeusz33)
2010. aug. 6. 17:14
Na ez nem túl jellemző sajnos.Az elején rohanás haza,majd később jön az,hogy "kalitkába" zárom őt..:)
154. Nitta003 (válaszként erre: 150. - Maresz11)
2010. aug. 6. 17:11

Hát lányok ez nem könnyő ez tény.DE!!!!Még mindig azt mondom fogjatok össze.Én 6 éve egy ilyen netes társasággal mentem először el discóba(!!!!!),és azóta 2-3 havonta ha teli a hótörpöm összeszedem a kolléganőket,akik épp padlón vannak és viszem őket tombolni.Van egy hely,ahol a 30-as,40-es korosztály szórakozik,jól érzi magát,nem lógok(unk)ki onnan.Mondjuk valóban a gyereket elhelyezni nem egyszerű,de megéri,mert utánna fát is vághatnak a hátamon,annyi türelem jön elő ezzel.Ha valaki csatlakozna,szóljon,mondom mikor megyünk legközelebb..:)

Amúgy a férjekről....ahogy megszokják.A házasságom alatt én kiharcoltam,hogy igenis a vasárnapi ebédet megcsináltam,de a mosogatás közös volt.Az élettársammal viszont az elején(akkor még lehet,rugalmasak)lebeszéltük,utálok mosogatni,így főzök(akárhány fogásos kaját),mosok,vasalok,de ő mosogat!És ez így volt az utolsó napig.És nem volt gond.Az elköltözés napján is ágyba hozta a reggelit....és nem ezen bukott meg a kapcsolat.Itt néha mi rontjuk el(monjuk én anyutól tanultam,nálunk apám mosogat 38 év után is)....:)))

153. Zeusz33 (válaszként erre: 151. - Castellina)
2010. aug. 6. 17:11
Szioka de rég olvastalak már,tulteted magad azon a pasin?Eben igazad van de ezek a pasik akkor válnak általába ilyenné amikor már bisztonságba érzik magukat.Sajos ezekben semmi felelöség tudat nincs.
152. Zeusz33 (válaszként erre: 148. - Tengericsillag)
2010. aug. 6. 17:05
Ezeket az (embereket)soha nem fogom tudni megérteni miért fontossabbak a haverok a családnál?Én minden nap allg várom,hogy hazaérjek melobol és újra picurommal legyek.
151. Castellina (válaszként erre: 148. - Tengericsillag)
2010. aug. 6. 11:34
Ilyen pasikat nagy ívben kerülni kell, nem hozzámenni feleségül! :))
150. maresz11 (válaszként erre: 148. - Tengericsillag)
2010. aug. 6. 10:48
Igazad van.Az a helyzet h a házasságban már nem bízok mert amikor együtt élsz valakivel sokkal kevesebb az elvárás a papír viszont kötelez dolgokra és másként érzi ezt néha egy pasi,neki azt jelenti h moss főzz takaríts ja főzz ugy mint az anyuja.légy hűséges és ha ő félrelép hát istenem.kiakar egy hullafáradt nővel ágyba bujni.Nagyon ugy jön le h a pasikat hibáztatom de legtöbbször tényleg ők rontják el.
149. maresz11 (válaszként erre: 147. - 54840f0fce)
2010. aug. 6. 10:41
Szia.Nem lehet könnyúű 3 gyerekkel.Talán emlékszel h panaszkodtam a nagylányom nem beszél a papával,sajnos néha a szülők meghülyülnek csak nem mindegy mennyi idős a gyerek mert másképp hat 20évesre az már mérlegel.
148. tengericsillag (válaszként erre: 138. - BollerKrisz)
2010. aug. 6. 09:03
Ez igy igaz,a férj elmehet akár minden hétvégén a haverokkal,jól érzi magát,sörözik,addig anyuka otthon idegeskedik mikor jön már haza..3-kor?4kor?.S ha külön vannak akkor is csak ez van, voltférj annyi nőt szed magára amennyit csak akar mert meg is van a jól bejáratott hétvégi rogrammja,szórakozási lehetősége,de az anyuka továbbra is csak a gyerekek mellett alszik,minden hétvégén.Persze könnyen mondja a ffi :menj a barátnőiddel szóakozni Te is! Csakhogy anyuka barátnői mind családosok,anyukák,nem tinik akikkel szórakozni lehet,egyedül hova menjen az anyuka,hisz eddig sem járt sehova.Igy marad otthon,és marad a gyerektársaság.
2010. aug. 5. 23:32
Van most egy női sorstárs barátom, három gyermeket nevel egyedül és szörnyülködve tapasztalom, hogy "Apuka" egyáltalán nem foglalkozik a gyerekekkel... Nem is értem ezt... Összejött egy 17 (!) éves lánnyal 33 éves létére, és a gyerekek már nem is léáteznek számára. Gusztustalan.
146. Polda (válaszként erre: 143. - Nitta003)
2010. aug. 5. 23:12

Csak ehhez olyan apuka kell. ...

Én például egyszerűen nem merem egyedül hagyni a gyerekkel, mert olyan a lelkiállapota. Nem is tud figyelni rá. Nem is igényli.

145. Polda (válaszként erre: 138. - BollerKrisz)
2010. aug. 5. 23:09

Teljesen egyetértek Veled.


Általános helyzetben a nőknek mindig nehezebb, főleg egyedül. Én nem ugorhatok le csak úgy este "sörözni a haverokkal", mert éppen hirtelen ez jutott eszembe. Ki fürdet, ki mond mesét...?


Vannak persze különbségek apák és anyák között. Van olyan apa, akinek abszolút nem hiányzik a gyereke, van akinek borzasztóan és bármikor látni szeretné. Van olyan anya is, aki szinten szabadulni akar tőle, míg a másiknak élete része és tűzbe menne érte.


Igen, a gyerek előtt még egy jót sírni sem lehet... Én is fedezem a gyerekem előtt az apját. Azt azért megjegyzem, hogy a gyerekek sokszor többet észrevesznek a mi dolgainkból, mint hinnénk. Előbb-utóbb minden gyerek levonja a következtetést és meghozza a maga ítéletét.

144. Nitta003 (válaszként erre: 139. - 54840f0fce)
2010. aug. 5. 21:23

Ha csökken a sértettség,múlik a harag,és 2 normális emeber áll egymással szemben,akkor előbb utóbb mind2 be fogja látni,hogy a gyerek(ek) érdekei mindent felülírnak.Nálunk hétköznap itthon vannak a lányok,péntektől apukával.Én akkor dolgozok,és délután jut egy kis idő magánügyekre is.De ha úgy akarják a lányok,akármikor átmehetnek,vagy itthon maradhatnak.Nincs kötöttség.Összedolgozunk...muszáj...

És egyet kell értsek...egyik félnek sem egyszerű.Nem könnyebb sem a férfinek sem a nőnek.

143. Nitta003 (válaszként erre: 138. - BollerKrisz)
2010. aug. 5. 21:17
Néha érdemes anyukáknak "összefogni",és felváltva elmenni kicsit csavarogni,esetleg egy dumaparti is jó.DE!Apuka is bevállalhat 1-2 délutánt.Nem hal bele...neked is jár egy kis magánélet.És a törpike addig "apázik"....:)
142. fe9bef5a3e (válaszként erre: 138. - BollerKrisz)
2010. aug. 5. 21:12
Juj, de egyetértek ezzel!
141. 448f1a930a (válaszként erre: 139. - 54840f0fce)
2010. aug. 5. 17:48
Így igaz,mindig van valami nem "teccik dolog",de az is elmúlik,ha mindkét fél talál magának megfelelő partnert,de amíg az irigység dominál, nagyon nehéz.Vagyis ki,hogy tud a másik alá tenni és sajnos ilyenkor a gyerek csak eszköz.
2010. aug. 5. 16:41

Bocsi, nem akartam belegázolni a lelkivilágodba, csak ecseteltem egy átlagos nő problémáját. És megjegyezném, mindig könnyebb a férfinak.

Mellesleg én is gyűlölöm az olyan embereket, akik a gyereküket felhasználják önös céljaikhoz. Engem hiába csalt meg az uram, a kislányom elött nem szidom, bármikor beszélhetnek, ha akarnak és bármikor láthatja. Sőt én hülye még fedeztem is egy kicsit neki, amikor kérdezte a lányom, hogy apa mostanában miért hív olyan ritkán. Mondtam, hogy sokat dolgozik, pedig megmondhattam volna az igazat is, de ő az apja, nem célom és nem érdekem szétválasztani őket. Akkor is könnyebb a férfinak!!! Bocsi

2010. aug. 5. 13:02
Nem a másikkal kell foglalkozni, kizárólag a gyerekekkel kellene. Senkinek sem egyszerű-nemtől független-, de a boldogtalanságból fakadó utálat nem lehet annyira önző és kicsinyes, hogy a saját gyermeke lelkivilágát kockáztatja... És sajnos mégis... Ráadásul a gyámügyes hölgy elmondása szerint nem egyedi, sőt, kifejezetten gyakori az efajta hozzáállás anyukák részéről. Ha nem foglalkoznék Leventével, akkor azért lennék "megtalálva", valami ok mindig akad...
138. BollerKrisz (válaszként erre: 120. - 54840f0fce)
2010. aug. 5. 12:00
Tudod ez úgy megy, hogy a férj el tud menni haverokkal kibeszélni, esetleg udvarol egy kicsit egy csajnak (nem kell komolyan, inkább flört) stb.. és érzi, hogy nincs egyedül a világban. Közben meg a feleség, bármennyire is a mindene a gyereke még egy jót beszélgetni sem tud senkivel, mert mindenhová vinni kell a manót és este időre hazaérni, semmi kikapcsolódás, semmi jó dolog csak a fájó gondolatok. Így nehéz nem mutatni és éreztetni a gyerekekkel, hogy ez mind az "apa miatt van". gyerek előtt még egy jót bőgni sem lehet.
137. 448f1a930a (válaszként erre: 136. - Nitta003)
2010. aug. 4. 17:50
Nem volt egyszerű,de sikeresnek bizonyult.Ők vették a számítógépet,mint befektetést:))))Tényleg nem szabad elkeseredni,csak ki kell várni türelmesen,tudom közhely,de mindennek megvan a miértje.Még van jó esetben ,húsz-harminc évem és azt már nyugalomban, szeretetben AKAROM élni.
136. Nitta003 (válaszként erre: 134. - 448f1a930a)
2010. aug. 4. 17:43
Gratulálok előre is!Jó projektet találtak neked akkor..:)))
135. Nitta003 (válaszként erre: 127. - Polda)
2010. aug. 4. 17:41
A lelkiismeretfurdalás mindig meglesz,megvan.Hiszen azon vagyunk,hogy a nő a tűzhely melegének "Őre",majd ez az egséz hirtelen vagy fokozatosan,de összeomlik és ahányszor a gyerekekre nézünk,hibásnak érezzük magunkat,mert kudarcot vallottunk.Én legalábbis 6 év után is ezt érzem.És ugyan nem bántam meg,tudom hogy jobb így a lányoknak is,de akkor is.Pocsék érzés....
134. 448f1a930a (válaszként erre: 131. - Polda)
2010. aug. 4. 17:40
Tíz éve váltam el,25 év házasság után,ergo nem mai csirke vagyok,de ezen a vívódáson én is keresztül mentem és sejted, 25 év után nem játszásiból válik el az ember lánya.Talán annyiból könnyebb volt,hogy a srácok már nagyok voltak és átlátták a helyzetet.Elválhattam volna már 10 év után is,de takargattam,tűrtem,talán tartoztam a gyerekeimnek,imádtam őket és próbáltam mindent megtenni,hogy a legkevesebbet vegyenek észre a helyzetből.Hogy megérte?Igen!Nincs semmilyen lelki ismeretfurdalásom miattuk.Jó srácok lettek.Szeretnek és támogatnak mindenben,a pasi projektet is ők indították be nekem,örülnek,hogy végre boldog vagyok:)
133. Nitta003 (válaszként erre: 123. - 54840f0fce)
2010. aug. 4. 17:25
Sajnos sok nő elég undorítóan használja a gyereket,hol zsarolásra,hol pénzszerzésre,hol csak eszközként,hogy üssön az apán!Nem tartom normális dolognak.Be KELL látni,nem mi vagyunk a fontosak,hanem azok a kisebb,nagyobb emberpalánták,akik nem kérték hogy a világrajöjjenek.Nem eszközök,hanem az életünk értelmei!Annyian hajlamosak ezt elfelejteni...
132. Nitta003 (válaszként erre: 111. - Maresz11)
2010. aug. 4. 17:20
legalább 1-2 év mire lenyugszik annyira a helyzet,hogy normáélisan tudjatok beszélgetni...egyszer nekem is ezt mondták,te tényleg így van.Addigra tűnik el a sértettség,a harag,addigra a gyerekek érdekei minden ilyet felülírnak.A gyűlölet valahol mélyen mindig ott lesz...de halványul..:)Fel a fejjel..:)
131. Polda (válaszként erre: 130. - 448f1a930a)
2010. aug. 4. 15:54

Igen, ez teljesen igaz, ezen már én is morfondíroztam, hogy ha valakit szeretnék, valaki mást, akkor egész jól át lehetne vészelni az egészet. Én nem vagyok az a típus, aki gyorsan váltani tud. Le kell zárnom magamban a dolgokat.

de valamiért kialakult a jelenlegi helyzet és a lényeg, amiért ezt a topikot indítottam pozitívan tovább kell lépni. Ki lehet borulni, lehet akár évekig lelkizni, de vajon megéri-e?

Igen, ez egy nehéz helyzet, de tovább kell lépni.

Ti mióta vagytok külön? Mi a helyzet? Hány gyerek van?

130. 448f1a930a (válaszként erre: 127. - Polda)
2010. aug. 4. 15:29
Persze nem egyformán élünk meg egy kapcsolatot egy hosszú házasságot,de ha simán ,minden érzelem nélkül eltudod viselni a válást,akkor talán nem is volt soha igazi az a kapcsolat.Nincs Ő és nincs Én,mi voltunk,ha másért nem a gyerekek miatt.Nekem ne mondja senki ,ha egyedül marad, elválik,hogy olyan rózsás kedve lesz,bár ,ha van egy új kapcsolata,titkos kapcsolata,akkor egészen más a felállás.Soha nem gondoltam arra,hogy a gyerkőcöknek apukát vigyek haza....Nem vagyunk egyformák.
129. maresz11 (válaszként erre: 127. - Polda)
2010. aug. 4. 13:41
Én is caládpárti vagyok és látom a gyerekek szemében h nagyon szeretnék ha együtt lennénk néha.Sokat bekell nyelni és még az uj kapcsolat is megérzi bár ebben nagyon szerencsés vagyok.Azt mondjátok h türelem és igyekszem is csak nagyon nehéz jópofát vágni.
128. maresz11 (válaszként erre: 124. - 54840f0fce)
2010. aug. 4. 13:36
Nincs.Csak azért nem beszél vele mert hülyén csinálja a dolgokat.Nem érzek iránta csak nő vagyok és a sebeimet nyalogatom pedig már nem kéne.A sebek nem azért vannak mert elmúlt a szerelem hanem h teljesen széthulltunk mint család.Nemtom érted e-Te pasiként biztos másképpéled
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook