Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válás nélkül gyermektartási díj és gyermek elhelyezési kérelemhez nyomtatványt hol lehet beszerezni? fórum

Válás nélkül gyermektartási díj és gyermek elhelyezési kérelemhez nyomtatványt hol lehet beszerezni? (tudásbázis kérdés)


5. syria (válaszként erre: 4. - 6c5f346e46)
2010. szept. 7. 07:16

Azért nem válunk, hogy ne kelljen a vagyonmegosztással foglalkozni.

Bizony, hogy van! Nem arról van szó, hogy nem mondunk le a férjről; nagyon is lemondunk, mert valamiért nem tudunk együtt élni. De a válással együtt járó vagyonmegosztás következtében az anya a gyerekekkel földönfutóvá válhat.

4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Buktane32)
2010. szept. 6. 08:05

de ha külön akarsz élni,miért nem akarsz válni?

ilyen van,hogy a pénz meg a gyerek nálam,én meg nem mondok le a férjről?

3. syria (válaszként erre: 1. - Buktane32)
2010. szept. 6. 07:19

Annak idején (15 éve) a bíróságra adtam be gyermekelhelyezés iránti kérelmet. Jó sokára, fél év múlvára akarták a tárgyalást kitűzni, mondván, hogy sok az ügy. Könyörgésemre a bírónő meggondolta magát, s kitűzte 3 hónap múlvára.

Mindkettőnknek kellett vinni a cégtől kereseti kimutatást. Mindkettőnket beidéztek, egymás előtt kikérdeztek és tájékoztattak. Aztán mindjárt meg is kaptuk a határozatot.

A gyerekek hivatalosan nálam lettek elhelyezve. A gyerektartásról nem kellett dönteniük, mert mi már előbb megegyeztünk; a jegyzőkönyv ezt tartalmazta.

2010. szept. 6. 06:31
Minden bíróságon tartanak úgynevezett panasznapot. Erre a panasznapra kell bemenni, és felveszik írásban a kereseti kérelmedet, és megfelelő formába önteni is segítenek.
2010. szept. 6. 05:46
Halottam olyat,hogy lehet kérelmezni válás nélkül gyermektartási díjat és elhelyezést.Nyomtatványt hol lehet beszerezni?Aki tudja kérem írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook