Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Válás, lakáshitel gond, tudnál segíteni? fórum

Válás, lakáshitel gond, tudnál segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 5. 10:48
Kiskorú nevére hiába mondasz le, ha hitel van a lakáson. Rajta nem tudják behajtani a törlesztőrészletet. Csak annyit lehet elérni azzal, hogy mindenféle akadályba ütközik az eladásnál. Amúgy meg a későbbiekben (ki tudja milyen a viszony gyerek és szülő között) még problémákat is okozhat.
7. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 6. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 5. 10:47
mondjuk ők nem akarják eladni.kiadták albérletbe.így az albérlő fizeti a törlesztést, ők meg vettek az új párjával egy családi házat.
6. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2013. jan. 5. 10:46
7 éves volt akkor.most 8
5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - 35b1fcdad2)
2013. jan. 5. 10:44
Kérdés, hogy mennyi idős a gyerek! Mert amennyiben kiskorú, utána mindenhez a gyámhatóság engedélye kell! Egy eladáshoz v. cseréhez is a későbbiekben. Egy ismerősöm ezzel rendesen megkínlódott, amikor a gyerekei nevén lévő házat el akarta adni, és hónapokig húzta a gyámhatóság az ügyüket.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Csabarend)
2013. jan. 5. 10:42

Úgy ne mondj le semmiről, hogy a hitel a nyakadon maradhat, ill. ha te bármilyen formában tartozhatsz a későbbiekben a banknak.

Szerződésmódosítást lehetne kérni, de ahhoz egy újabb adóst kell akkor keríteni. Vagy a párod lesz az adós, és még valaki az adóstárs, de szerintem hasonló jövedelmi viszonyokkal kell rendelkezni, mint most amivel te rendelkezel.

3. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - Csabarend)
2013. jan. 5. 10:41
Szia!Úgy tudom van hitelátvállalási szeződés is, csak az külön kell.Egy ismerősöm úgy csinálta, hogy mindketten lemondtak a gyerek részére a lakásról, az élvezeti jog meg azé lett akinél van a gyerek.remélem segít
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Csabarend)
2013. jan. 5. 10:40

Szerintem attól is függ, hogy mennyi a hitel összege! Ha nagyon magas, biztos, hogy a bank nem megy bele úgy, hogy másik adóstárs ne legyen! Én úgy gondolom, akkor annak, akinél marad a lakás és a hitel, még egy adóstársat kell keríteni helyetted! De ezt a banktól kellene megkérdezni, mert biztos mindenhol mások a lehetőségek!

Mivel a hitel felvételénél mindkettőtök jövedelmét be szokták kérni, nem hiszem, hogy egy jövedelmet elfogadnának a későbbiekben. Pláne mostanság, amikor annyi tartozás van a bankok felé.

2013. jan. 5. 10:29
Sziasztok tanácsot szeretnék kérni mert fogalmam sincs hogy megy ez.A párommal válni készülünk a gyermek vele marad de van egy lakáshitelünk és ő azt szeretné mondjak le a lakásról ami 50-50% és ő átvállalja a hitelt de mivel én vagyok az adós és ő az adóstárs nem tudom ennek a módját,mivel a hitel összege nagyon sok még.A válást is nekem kéne beadnom,és a bank nem fog kiengedni a hitelből,most magyarán ha lemondok a lakásról az ő nevére akkor a hitel még a nyakamon marad?Vagy egyeltalán ilyen nincs is?Mert nem szeretnék úgy járni hogy megmarad a hitel a nyakamon de a lakás 100% az övé.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook