Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás-jogilag hogy is van ez? :S fórum

Válás-jogilag hogy is van ez? :S (tudásbázis kérdés)


19. valaminemoke (válaszként erre: 18. - Ebf2510f25)
2010. okt. 4. 21:40
Nagyon sajnálom, szomorú a történeted:( Mennyi idősek a gyerekek?
18. ebf2510f25 (válaszként erre: 17. - Valaminemoke)
2010. okt. 2. 15:03

Idén váltam el 13 év házasság után. Házassági szerződés nem volt, minden a férjem nevén. Két gyerek, két autó és egy ház. A férjem családja hamis tanúkkal fenyegetőzött, a férjem pedig a konyhakéssel, ha bármit is követelek. Én mindig dolgoztam, ő sosem. Egy gyerekkel és némi "aprópénzzel" jöttem el otthonról. A szívem szakadt meg...

Ott az igazság, ahol a pénz van.

2010. okt. 1. 11:59
esetleg még az anyagi oldalról leírhatná valaki a tapasztalatait, bár az a jó, ha minél kevesebben vagyunk, voltunk ilyen cipőben :(
16. valaminemoke (válaszként erre: 15. - Missanonim)
2010. okt. 1. 10:37
oké, remek! köszi, írok amint úgy adódik. Nem tudom melyik a jobb, előbb, vagy később túl lenni ezen.
15. missanonim (válaszként erre: 13. - Valaminemoke)
2010. okt. 1. 09:36
Többnyire utána kell fizetni. Tényleg ügyvédje válogatja. Azért szoktak előre is kérni némi pénzt. Igazából én inkább ingatlanjogban vagyok járatos, és az ezzel foglalkozó kollégák díjazását ismerem. Van olyan ügyvéd aki helytől függetlenül vállal ügyeket és utazik, épp ezért, mert még igy is olcsóbban jön ki az ügyfélnek , mintha helyben fogadna ügyvédet. Esetleg rátudok kérdezni, ha gondolod, de ez esetben priviben keress meg!
2010. okt. 1. 09:31
kicsit mennem kell, mert felkelt a téma tárgya. később leszek, írjatok!
13. valaminemoke (válaszként erre: 12. - Missanonim)
2010. okt. 1. 09:29
É-Dunántúl. És ezt a tárgyalások végén kell az ügyvédnek fizetni, vagy ELŐRE???? Mivel akkor úszik az egész, nincs 400ezrem a bankban:D
12. missanonim (válaszként erre: 10. - Valaminemoke)
2010. okt. 1. 09:26
Az ügyvédi költségek nagyon változhatnak, gyakorlatilag hasraütés szerűen megy.Általában a vagyon x % a fizetendő, de ez pl. helyfüggő is, Pesten a legmagasabb a %. Felénk Déldunántúlon kb. 4%.Tehát egy 10 milliós ingatlannál 400 ezer ft.De a gyakorlat az, ha elmész egy ügyvédhez elmondod miről van szó, és megegyeztek előre egy összegben.Többnyire az első érdeklődő tanácsadásért nem kérnek semmit, bár van, aki azért is óradíjat számol fel. Merre laksz? Lehet hogy tudok segíteni.
11. valaminemoke (válaszként erre: 9. - Geranna7)
2010. okt. 1. 09:24
Köszi:) Remélem, soha nemis lesz erről ismereted! Úgy lenne a normális.
2010. okt. 1. 09:21
Esetleg az ügyvédi költségekről tud nekem valaki valamit mesélni? :S
2010. okt. 1. 09:11
Nincs a témában ismeretem..De szorítok Nektek!!!
2010. okt. 1. 09:10

Ha az életközösség bizonyítható - pl. tanukkal, fotókkal, közös lakcimbejelentőkkel-stb. akkor közös vagyonnak számít, és feleződik.

Fogadj ügyvédet, JÓ ügyvédet. Nyilván a másik fél is fog, és itt az ügyvédek fogják megvívni a maguk harcát.

A gyermek láthatását általában minden második péntek 18 órától vasárnap este 18 óráig szokták megítélni, plusz az ünnepek felét, és a nyári szünetből egy hónapot. Mivel a Te gyermeked még kicsi, ez változhat, és 3 éves kor alatt azt is szokták, hogy csak az anya felügyeletével, vagy az anya lakásán találkozhat az apával. (vagy fordítva, de ez a ritkább)

7. valaminemoke (válaszként erre: 6. - Napalm)
2010. okt. 1. 09:09
nem valószínű, hogy partner lesz... köszönöm az infódat!
2010. okt. 1. 09:03

Igen, például tanúkkal.

Viszont készülj fel ha a (volt) társad nem partner ebben akkor lesz mocskolódás nem kevés.

5. valaminemoke (válaszként erre: 4. - Napalm)
2010. okt. 1. 09:02

Igen, tudom, szerinted nekem jó ez?:) Pláne a gyereknek... Szóval, ezért írtam, nem az ítéletet kérem :( Ítélkezem eleget magam fölött minden nap.


Hogy lehet bizonyítani? Tanúkkal talán? Vagy hogyan?

2010. okt. 1. 09:00

(Ezt én aztán nem értem. Valaki lehúz a párjával 8,5 évet, összeházasodik aztán a kapcsolatnak annyi. És még egy gyerek is van....Akkor a fenének házasodni...)

Ha bizonyítható a párkapcsolat akkor szerintem feleződik a "vagyon".

2010. okt. 1. 08:57

Sziasztok!

Aki kicsit jártas a témában, segítsetek légyszíves!

Csak a tényeket kérem, nem kritikát!


10 éve vagyok együtt a párommal, másfél éve vagyunk házasok. Papíron az ingatlan az övé. Ha elválunk, számíthatok valamire anyagi oldalról? Vagy így minden az övé? :S Nem tudom, hogy van ez, és szeretnék utánajárni, még mielőtt borul az asztal...

Az egy éves közös gyerekünkkel kapcsolatban?

A bíróság általában mennyi közös időt állapít meg a gyerekkel?


(nem volt házassági szerződés)

2010. okt. 1. 08:54
Máris írom a kérdésem, csak hosszabb lesz:)
2010. okt. 1. 08:54
Válás-jogilag hogy is van ez? :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook