Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válás, gyerekelhelyezés fórum

Válás, gyerekelhelyezés (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. jún. 11. 18:39
Sziasztok! Tudnátok gyerekelhelyezési kereset benyujtásához nyomtatványt. Egy linket, sehol nem találok.
2014. ápr. 6. 12:11

Elozo kapcsolatombol származo gyerekem megrágalmazta a feleségemet,hogy bántja meg rosszul bánik vele. A lányom most 7 éves a feleségemmel 5 éve ismerik egymást,nagyon jo a kapcsolatuk. Van már 1 kozos gyerekunk is,aki 1évés. Azután kezdodtek a gondok,hogy a kisfiunk megszuletett. A lányom elárulta, hogy azt mondta az anyja: Ha azt fogod mondani arra a rossz nénire,hogy bánt téged,akkor otthagyja apát és o visszajon hozzánk.

Az exem gyerekelhelyzési pert inditott és gondolom pszihologus fogja kihallgatni a lányunkat. nem tudom mit tehetek? Bizonyítékok nicsenek,mivel a vádak hamisak,semmi alapjuk nincs. A lányom eddig úgy járt ide mint haza.

80. bowie (válaszként erre: 79. - Csengu)
2013. jún. 24. 19:19
Nem foglalkoznak ezzel, nyugi.:)
79. csengu
2013. jún. 24. 18:45

Gyerekelhelyezésnél nézik azt, hogy az apánál élnek a szülők és így ha dolgozik, ő tudja kire bízni a gyereket?

Az anyánal nem élnek a szülők, így neki nehezebb lenne a gyerek felügyeletet megoldani munka közben...

78. Anname (válaszként erre: 75. - 093a17e5d8)
2012. szept. 26. 09:32
Könnyű okosnak lenni ha nem vagy érintett,ugye?Ilyeneket bárki tud mondani!!!Vagy voltál már hasonló helyzetben?Mert akkor elnézésedet kérem!
2012. szept. 21. 14:39
Egyébként láthatjátok, ezét kell az új törvény, mert ti sem hiszitek, amit írok. Pedig így névtelenül minek is hazudnék? Akkor rendőrségnek, bíróknak hogy a csudában tudod az igazad bizonyítani?
76. Ditta73 (válaszként erre: 75. - 093a17e5d8)
2012. szept. 21. 14:33
Még mindig nem értitek a lényeget, neki egy a fontos a bosszú. Igen, mondjuk aláírom a "szerződést". Akkor se munkám, se lakásom ahová vihetném őket, mert ugye a semmiből nem lehet albérletet fizetni. A következő lépése a "kedvesnek" az lenne, hogy rámküldené a gyámhivatalt, akkor pedig nem nehéz kitalálni hová kerülnének újra. Megegyezés ide- megegyezés oda. Tehát a végén a gyerekeim se lennének. Nem megegyezni akar, hanem BOSSZÚT ÁLLNI, mert ott mertem hagyni.
75. 093a17e5d8 (válaszként erre: 70. - Ditta73)
2012. szept. 21. 08:51
Azért nekem többet érne a gyerekem mint egy ingatlan. Azért sokan kezdték újra a nulláról.
74. bowie (válaszként erre: 72. - 6e22f93b2e)
2012. szept. 21. 08:26
Csakhogy akiről én írok, az kísértetiesen hasonlít arra a leírásra, amit a topikindító írt...a mindenkivel jópofa, mindenkivel bűbáj emberre, akiről senki meg nem mondaná..így te honnan tudhatod, hogy milyen ember az, akiről ír a kérdező? Ismeretlenül hiába mondod, hogy kérjen bocsánatot..valószínű a semmiért, ha azzal még nagyobb tüzet szít..mert nem ismered a férfit, honnan tudhatnád te, hogy mit vált ki belőle a bocsánatkérés..még nagyobb felsőbbrendűséget talán..és mi van, ha akiről én írok, abból van több? Mi van, ha épp olyan a topikindító volt férje is...látatlanba nem tudhatjuk. Ja! És akiről én írtam, az orvosi és pszichológiai értelemben, szakvélemények szerint nem szorul semmilyen kezelésre...na bumm. Hiába mondod te is, meg mindenki aki tud erről, hogy de igen, ha egyetlen szakember sem veszi ezt észre.....
73. 6e22f93b2e (válaszként erre: 70. - Ditta73)
2012. szept. 21. 07:54
hááát nem is tudom mit lehet erre írni..
72. 6e22f93b2e (válaszként erre: 71. - Bowie)
2012. szept. 21. 07:51

Már ne haragudj, de ez az illető akiről te irsz, beteg, kezelésre szoruló ember, aki nem tudja az önkontrollát használni. A férfiak nagyon nagy része nem ilyen, még ha meg is sértik akkor sem. Nagyon nagy részük meg legalább annyira ott van érzelmileg mint egy anya.

Szóval rossz példát-a legrosszabbat-én is ki tudom mindig mindenből emelni. De itt most a békére való törekvés a lényeg.

71. bowie
2012. szept. 21. 07:32

Egy sértett férfinál kevés rosszabb van, ezt csak azok tudják megérteni, akik benne vannak, voltak.

Egy sértett férfi nem gondolkodik, nem mérlegeli, hogy a gyereknek mi a jó..egy sértett férfi csak a sértettségét hajszolja, és aszerint cselekszik bármi áron...sokszor még évek múlva, amikor új kapcsolatban él, akkor is.

HA úgy tartja kedve csak beköp az ablakodon, vagy égő cigit dob be a gyerekszobába, mert még ha szereti a gyerekét, akkor sem az vezérli, csak a sértettség, és nem fogja fel, hogy ő veszélyezteti, ő készül tönkre tenni, mindig a másik fél a gonosz a sértett férfinek. Persze viszi a gyereket, mert joga van hozzá, és persze szereti, de rajta is átgázol, ha a sértettsége éppen úgy kívánja.

Úgyhogy azzal, ha bocsánatot kér a semmiért, nem ér el semmit, csak még rosszabb lesz minden, mert a sértett férfi biztossá válik abban, hogy a másik szerint is ő a f..za..így a másik még érdemesebb lesz a büntetésére.

70. Ditta73 (válaszként erre: 69. - 6e22f93b2e)
2012. szept. 20. 22:52
Soha nem "használtam" a gyerekeimet zsarolásra. Még mindig nem hiszed, hogy ő szívat engem? Ezért nagyon nehéz normális gondolkodású emberekkel megértetni, hogy a férjem agya másképp jár, az ő logikáját, ha lehet így nevezni, nehéz követni. Azt hiszed nem próbáltam? Neki csak egy igazság létezik, amit ő akar. Amikor elköltöztem és elhoztam a gyereket, én hívtam fel és kértem, próbáljuk úgy intézni, hogy a fiunk minél kevésbé sérüljön. Mivel nyári szünet volt, azt ajánlottam legyen 1 hetet nálam, 1 hetet nála. Erre fogta elvitte a gyereket, úgy láthattam, hogy akkor mentem "haza" amikor a férjem dolgozott. Ezért kértem sürgősséggel ideiglenes intézkedést. Borzasztó volt az a 3 hét. Nem lehet nála kieszközölni semmit, Most még ráadásul a törvény is az ő oldalán áll, kénytelen vagyok szó nélkül elfogadni, amit mond. Pedig épp ebből lett elegem, ezért (is) akarok elválni.
69. 6e22f93b2e (válaszként erre: 67. - Ditta73)
2012. szept. 20. 21:55
Mi előtt első felindulásodba nekem esnél, elötte higgadj le, és gondolj a gyerekre, és arra, hogy kieszközöld, hogy többet lásd.
68. 6e22f93b2e (válaszként erre: 67. - Ditta73)
2012. szept. 20. 21:54

"majd a következő láthatásból levonom azt a másfél órát."


Szivattad/zsaroltad a gyerekkel bármikor is? Ha igen, akkor kérj tőle bocsánatot, és okos ember módjára rendezd vele a gyerekkel lévő dolgokat, és világitsd rá, hogy a gyereknek, attól mert ti elváltatok, mind két szülőjére szüksége van, és az anyjára nem 2 hetenként 1-2 órára.

67. Ditta73 (válaszként erre: 66. - 6e22f93b2e)
2012. szept. 20. 21:48
Semmit. A II.fokú döntés nem határozott láthatás ügyében. Az I fokú döntésben, ami nekem ítélte a fiamat, még a jövő nyár is szabályozva volt. Ezt persze mi utólag kértük, de még semmi válasz. addig az van, amit a férjem akar.2 hete hiába kértem, nem engedte, most hétvégén igen, de vasárnap este pontban 6-kor legyen otthon. Mondtam meccs lesz, a fiamnak bérlete van rá, csak fél 8-ra tudnám hazavinni, azt mondta OK, majd a következő láthatásból levonom azt a másfél órát. Így állunk...
66. 6e22f93b2e (válaszként erre: 65. - Ditta73)
2012. szept. 20. 19:46
Mit itéltek számodra láthatásként?
65. Ditta73 (válaszként erre: 58. - Tavasz007)
2012. szept. 20. 19:37
Én is így gondolom. És ilyenkor mi van? Semmi esélyem, hogy visszakapjam a gyerekeimet?
64. Ditta73 (válaszként erre: 61. - Mandulacska2)
2012. szept. 20. 19:33
De, már meg is tettem. Pontosabban újra beadtam az ideiglenes gyerekelhelyezési kérelmet. Fellebbezni a Kúriánál lehetne, de ott min. 1 évig állna az ügy, addig én megőrülök, meg amúgy is, addigra végleges döntés is születhet, ha fellebbezek, akkor viszont amíg a Kúria nem dönt, addig további tárgyalások sincsenek. Ezzel az új kérelemmel csak annyi a baj, hogy most a bírón múlik, lesz-e annyi vér a pucájában, hogy még egyszer mer úgy döntést hozni, hogy egyszer már megyei bíróság nem fogadta el az érveit. Mondhatja azt, hogy várjuk meg a végleges döntést, az meg most azon múlik, mikor rendel ki orvosszakértőt a gyerekek vizsgálatára, ügyvédem szerint erre is 5-6 hónapot kell várni.
63. Ditta73 (válaszként erre: 59. - Anname)
2012. szept. 20. 19:25
Köszönöm, hogy végre vki mellém áll. Igazad van, ezért kell az új törvény, mert nagyon nehéz bármit tenni, ha fogod és viszed a gyereket, akkor a bíróságon tünteted magad fel rossz színben, mert a másik féllel, akinek ugyanannyi joga van a gyerekhez , nem egyeztettél. Ha maradsz a gyerek miatt, akkor magadat teszed tönkre, egyrészt lelkileg, másrészt fizikailag is, hiszen a másik fél teljesen kiszámíthatatlan. Nincs jó megoldás. Az hogy vállalkozásom van, nem jelenti azt hogy olyan nagyon jól élek. Igen be tudom vállalni az albérletet, de hozzá teszem ezért nem keveset kell dolgozni, ha meg ne adj isten vmi érne, akkor borul minden, semmi tartalékom.
2012. szept. 20. 18:16

Igen. Van honlapja is.


Ne ítéljétek el, hogy miért van 16 évesen kollégiumban. A bíróság döntése alapján nem viheti a gyereket.

2012. szept. 20. 18:15
DItta. És nem akarod megfellebbezni az új ítéletet? Mivel augusztusban még nem volt ez a parlamenti változás, mint amit most hoztak meg, hogy bűncselekmény a családon belüli erőszak. Vannak női szervezetek, akikhez elvileg lehet fordulni bántalmazás, női jogok miatt. Aszem ez a Nane. Nem tudom, hol laksz, de én utánanéznék ilyen jogi tanácsadásnak.
60. Cippora (válaszként erre: 55. - Ditta73)
2012. szept. 20. 18:04
Én nem írtam,hogy bevállalnám,csak leírtam amit hallottam.Ne nekem magyarázkodj,én nem bíráltalak!
59. Anname (válaszként erre: 55. - Ditta73)
2012. szept. 20. 16:44
Szerintem ne magyarázkodj itt senkinek!Fel avgyunk háborodva azon,hogy a parlamentben hogyan kezelték első nekifutásra a családon belüli erőszakkal kapcsolatos törvényjavaslatot,erre itt ( agy NŐI fórumon )kiosztanak téged,mert leléptél a téged verő férjedtől!!!! És természetesen csak és kizárólag TE lehetsz a hibás amiért elvették tőled a gyereket! Könyörgöm! Mi ez? Miért kell belerúgni abba,aki már amúgy is a padlón van?Néhány szóból annyira messzemenő következtetéseket tudnak levonni egyesek,mintha veletek éltek volna egy fedél alatt.Ha meg azt kiszagolják,hogy azért anyagilag nem vagy bajban,sőt,talán kicsit jobban megy neked mint az átlagnak,na akkor ne számits semmi jóra.Akinek nem inge ne vegye magára,de akinek az,az nagyon is.Irigy,rosszindulatu nőszemélyek!Fúj!
58. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Ditta73)
2012. szept. 20. 16:09
ugyhogy lefizettek a birot! nem egy esetrol hallottam!!
57. 6e22f93b2e (válaszként erre: 55. - Ditta73)
2012. szept. 20. 15:14
Vagy barátok, akikre számíthatsz?
56. 6e22f93b2e (válaszként erre: 55. - Ditta73)
2012. szept. 20. 15:14
Élnek a szüleid?
55. Ditta73 (válaszként erre: 52. - Cippora)
2012. szept. 20. 15:01
Ha van hol. Ha nincs munkám akkor az albérlet is ugrik, a híd alá mégsem vihetem őket. Vagy te ezt is bevállalnád? Nem hiszem, hogy ez a gyerekeknek olyan nagyon jó lenne. Nem attól féltem, hogy újra kell kezdenem mindent, hanem attól, hogy nem tudok a gyerekeimnek - lehet hogy csak átmenetileg - otthont esetleg ételt sem adni, Nem hiszem, hogy ezt akarná bárki is a gyerekeinek. És joggal vihetné vissza a gyámhivatal apukához, aki otthon üldögél a meleg lakásban a tele hűtő mellett. Mert a gyámhivatal is a gyerekek érdekeit nézi...
54. 6e22f93b2e (válaszként erre: 52. - Cippora)
2012. szept. 20. 14:51
Én is így tudom.
53. 6e22f93b2e (válaszként erre: 51. - Ditta73)
2012. szept. 20. 14:51

Nézd én a te helyzetedre koncentráltam és a gyerekedre. Már eleve többet sejtet kettötök kapcsolatáról az, hogy egyáltalán ilyen szóba kerül, másrészről meg mindkettőtökről egy bizonyítvány, hogy ebbe az egész per és anyagiakban sehol nincs a gyerek.Pedig Ő lenne a lényeg.

Nem hiszem, illetve képtelen vagyok megérteni, hogy két felnőtt, önálló döntésképességgel bíró ember, hogy tud idáig jutni, és hogy nem tudja a kisgyerek érdekét maximálisan a saját érdeke elé helyezni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook