Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás és gyermektartás fórum

Válás és gyermektartás (beszélgetős fórum)


1 2
27. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - 0b099f6590)
2007. jan. 19. 09:59
Szerintem fordulhatsz nyugodtan a rendorseghez. Elvegre a gyerek apja.
26. 0b099f6590 (válaszként erre: 25. - Kangaroo)
2007. jan. 19. 09:59

10 éve nem láttam, tehát közös ismerősök sincsenek.

Munkahely? Ő ezt a fogalmat nem ismeri.

2007. jan. 19. 09:54

Hát ti sem vagytok könnyű helyzetben! Sajnálom! :-(

Én se vagyok puszipajtás anyósommal, pletykál össze-vissza, vannak dolgai, de lesz*rom! Az utcán elmegyünk egymás mellett, olyankor a gyerekeknek se köszön, csak ha én nem vagyok ott mellettük.


munkahelyén, vagy valami közös ismerős sem tud segíteni az exed megtalálásában?

24. 0b099f6590 (válaszként erre: 22. - Kangaroo)
2007. jan. 19. 09:45

Exanyós? Nevetnem kell! Ugy letagadja a kisfiát, hogy ihajjjjj!

Állítólag ő sem tudja, hogy hol van a fia.

Egyébként is félórán keresztül telefonban kifejtette, hogy ilyenekkel ne zaklassam a fiát.

Exanyóshoz hozzátéve, a fiam lassan 11 éves lesz, de 1x látta az unokáját. Se születésnap, se névnap, se karácsony, szóval semmilyen ünnepen, de egyébként sem kiváncsi az unokájára.

Eddig minden évben küldtem képet, amik az ovodában iskolában készültek, cimmel, telefonszámmal együtt.

Egyszer sem vette a fáradtságot, hogy legalább annyira felhivjon, hogy megkérdezze él-e, hal-e az unokája.

23. 0b099f6590 (válaszként erre: 18. - A55da4e6f8)
2007. jan. 19. 09:42

A gyámügynek, sajnos kell az a birói végzés, hogy megszüntetik a felügyeleti jogot. Addig nem tudok sehova sem lépni.

A gyerektartás nem szünik meg, mert az kötelesség és nem jog.

Azt attól fizetnie kell.

Most arra hajtok, hogy emeljék fel a gyt-t 10000 ft-ra, kérek végrehajtást rá, és amikor az sikertelen beadom a gyámhivatalhoz, és kérelmezem az állam általi megelőlegezést.

Igaz csak 3 évre adják, de hát az is valami.

22. Kangaroo (válaszként erre: 13. - 0b099f6590)
2007. jan. 19. 09:42
És nincs semmi rokon, vagy ismerős, aki tudhat róla, hol találhatod meg? (Munkahely, exanyós ilyesmi)
2007. jan. 19. 09:42
Sziasztok. Én 14éve váltam el. Gyermekünk nem volt, így mindketten békénhagytuk egymást és új életet kezdtünk. A válásunk kész cirkusz volt. Az anyja kisérte mindenhova. Volt egy koraszülött babánk aki egy naposan sajnos meghalt. Azóta tudom ha élne sem látogatná az apja, mert azóta máshol is lett gyereke és otthagyta. Én is elvált szülők gyereke vagyok. 2éves voltam amikor a szüleim elváltak, az apám soha nem látogatott. Elvált szülők gyerekének lenni nagyon rossz, főleg ha az egyik fél még cirkuszol is. Sok szülő nem gondol arra hogy ezt a gyerek hogy dolgozza fel. Én sosem tudtam. Ezzel nem azt mondom hogy mindenáron együtt kell maradni.
20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 16. - 0b099f6590)
2007. jan. 19. 09:40
Szerintem azt vedi, aki megtalalja a kiskapukat. Vagy meg jobbat tudok, egyszeruen nem akarnak foglalkozni semmivel, ezert hagyjak, hogy az emberek kinlodjanak, ezert nem fontos nekik, hogy meglegyen a cime, keresd magad, hatha kesobb adodik munkajuk. Ugy kerulik ki azt, hogy dolgozniuk kelljen, hogy mindent leraznak magukrol.
2007. jan. 19. 09:40

Volt fogadott ügyvédetek?


Én anno otthagytam minden közös "vagyont" (bútorok, TV, számítógép stb...) Csak a ruháinkat hoztam el, meg ami az enyém. Remélem, ez is ad valami befolyásoltságot a bírónak, mikor dönt a gyt-ról!

18. a55da4e6f8 (válaszként erre: 13. - 0b099f6590)
2007. jan. 19. 09:39
a gyámügyisek nem tuddnak neked segiteni az utlevél kérelemben ha beadod a szülöi jog megszüntettését a gyerektartás is megszünnik? ammi eddig is minnimális
17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - Kangaroo)
2007. jan. 19. 09:35
Megvizsgaljak mennyit keres, ahhoz kepest fogjak megitelni.
2007. jan. 19. 09:35

Igen féreg. Csak sajnos a mai magyar jogrendszer inkább az "apát" védi, még a gyermekével szemben is.

Kérdezem én, hol van ilyenkor a gyermek érdeke?

15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - 0b099f6590)
2007. jan. 19. 09:34
Az ilyen pasas egy fereg. A jogrendszer meg igencsak bug-os.
2007. jan. 19. 09:32
Sziasztok! Én is beadtam a válást, már több, mint egy éve külön élünk a férjemmel. Két gyerkőc van, mindkettő nálam. Mivel még nem is volt egy tárgyalás se, így nem tudom, hogy működnek a dolgok. (Ha valaki nagy vonalakban felvázolná, megköszönném!) Ő eddig is rendesen fizetett gyerektartást (pedig ugye nem kötelezte rá a törvény) de nekem nem elég, amit ad, ezért többet írtam a papírra, mikor beadtam. És ebből előreláthatóan balhé lesz! :-S Remélem, nem a gyerekek látják majd a kárát!
13. 0b099f6590 (válaszként erre: 10. - A55da4e6f8)
2007. jan. 19. 09:30

Sziasztok.

Elmesélném én is a történetem.

1995-ben ismerkedtem meg az akkori párommal, hamarosan össze is költöztünk. Folyamatosan nyaggatott azzal, hogy gyereket szeretne, mert ő nagyon szeret és a gyerekkel mennyivel szebb család lennénk.

Terhes lettem, nagy volt az öröm.

Egészen addig, amig az 5. hónapba nem léptem, akkor már nem kellett a gyerek, vetessük el.

Mondtam, te hülye vagy!

Közben kezdődött az ivászat, a nőzés, kimaradozás, stb.

1996. májusában elment a balatonra dolgozni, hogy ott jóval többet keres, mint az előző helyén és mire megjön a baba, meglegyen minden.

Én megszültem julius 4-én, "apuka" szeptember 15-én látta először a fiát, mert állitólag nem engedték haza, hogy megnézzen bennünket.

Kiderült ott a balatonon összejött egy nővel, és mikor letelt a szezon, elment vele debrecenbe, ott volt 4 napig és csak ugy jött haza.

3 hétig huztuk még együtt, de közben folyamatos volt a hazudozás, ivászat, terror.

3 hét után összepakoltam a holmiját és kiraktam.

Azóta a gyereket nem látta, nem érdeklődik, egy fillért sem fizet, pedig alapból össz-vissz 4000 ft-ot itélt meg anno a biróság gyermektartásnak.

Mondanom sem kell, ha fizetné sem volna elég semmire ez a pénz.

Az idén a fiam olyan tánccsoportba lépett, ahonnan külföldre is járnak szerepelni.

Kellene az aláirása az utlevélkérőlapra. Na ahogy ti reagáltatok a megkeresésemre ő ugyanugy.

Beadtam a biróságra a szülői felügyeletijog megszüntetésére a kérelmet.

Január 9-re volt kitüzve a tárgyalás, amit elnapoltak, mert az alperest "apukát" nem lehet megtalálni azon a cimen, amit én adtam be a biróságra.

Elvileg nekem kellene megkeresnem hogy hol tartózkodik, mert egyébként nem lehet őt pererlni.

Na ennyit segit a mai jogrendszer.

2007. jan. 19. 09:29
az biztos hogy én bele haltam volna ha gyermekemet csak minden második hétvégére latthatnám, de valamiből fel kell nevelnem ehez kérem ha már házaságban akart gyereként születettet járuljon hozzá. ismerek olyan apát kétt lányt hagyott az elözö házaságában a fizetése majdnem felét levonják és mégis büszke lányaira mindent megtenne értük pedig azota van már az ujjal is sajátja
2007. jan. 19. 09:20
De a Tied a legnagyobb kincs, a gyerek. van neha, hogy a masik fel, akitol elvettek, nem akarna egy fillert sem latni soha, csak a gyereke megismerne meg.
2007. jan. 19. 09:16
A jogrendszer az egy szörny nálunk honapokig kell várni egy tárgyalásra mit lehet hogy elnapolnak nagynehezen döntés születik erre ő egyszerüen otthagyja a munkahelyét és pénzt megin nem láttok csak a boszuságok.
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 8. - A55da4e6f8)
2007. jan. 19. 09:10
Kar, hogy kevesen gondolkodnak igy a jogszolgaltatasban, mint Te! Attol fuggetlenul az, hogy meg 1956-os torvenyekre is hivatkoznak a csaladjogban, sokat elarul a magyar jogrendszer allapotarol. Kivancsi vagyok, az Unio mikor fog vegre belavatkozni.
2007. jan. 19. 09:02
SZIA ANTEA! az egésznek csak a gyerek issza meg a levét,nálunk ő nem akarja elvinni a gyermeket pedig szerintem egészségesebb lenne ugy a helyzet ha tudná ki az apja, én nem szidom a gyerek elött mert tuddom egyszer kiváncs lesz rá inkább őszintén elmondom neki a maga szintjén milyen apu és hogy mennyit köszönhetünk mostani páromnak.
2007. jan. 19. 09:00
Ez aljasság, azt gondolom. Ha a másik fél törődik, törődne a gyerekkel, érdeklődik iránta, akkor aljasság ellene hangolni. De akkor se kellene szerintem, ha le se sz@rja a kicsit. Hadd döntse el idővel a gyerek maga, hogy hogyan látja a szüleit.
2007. jan. 19. 08:56
Mit gondoltok arrol, amikor az szemetkedik, akinel a gyerek van? A gyereket a masik fel ellen hangolja, annyira, hogya gyerek mar el sem akart mennia masik szulojevel.
5. a55da4e6f8 (válaszként erre: 4. - 831ad879a7)
2007. jan. 18. 09:29
KEDVES ZSANETT! sajnos sok családban igy van ez mi is nagy tragédiaként fogtuk fel az egészet és most is a gyerektartásért rohangálok mert ő ugy gondolkodik hogy nem láttogatja a gyereket igy fizettni sem kell,persze a szemétkedései azok mennek egy cégnél dolgoztunk és midenben alámtett volt ugy hogy rendszeresen a biztonságiőr barátjával engem ellenörztetett,szondáztattot persze hiába de ő eezt élvezte hogy szivat. ő is tele van adosággal mire természetesen én vagyok a hibás és szerint nekem kénne fizetni ,de a biroság ezt már elintézte de már nagyon unom és sokszor ugy vagyok hogy nem éri meg az a kevés pénz amit ebböl láttunk,de én mindet a gyereknek bnkba tettem.
4. 831ad879a7 (válaszként erre: 3. - A55da4e6f8)
2007. jan. 17. 10:15
Hát igen. Nálunk is ez volt. Nekünk kellett eljönni a házból, mégis én áltam hamarabb talpra, nem Ő. Mindene megvolt, mégis úszik az adósságban. Igazából ez nem is érdekel, csak a sok szemétkedés, amit végigcsinált velem , és a kislánnyal. Elviszi, minden 2 hétbe, de én már úgygondoltam jobb lenne, ha nem tenné. Ilyenkor mindíg telebeszélte a fejét, hogy mi egy család vagyunk, és Anya az oka, hogy nem élünk együtt, mert én nem akarom. Szegény kislány teljesen meg van zavarodva, mert én még véletlenül se bántanám előtte az apját, mert bárhogy is van, a saját apukájaé és csak a kislánynak okoznék ezzel rosszat. De sajnos Ő erre még nem jött rá:-(
2007. jan. 17. 10:08
nálunk nem láttogatja a gyermeket de szemétkedik amivel csak tudd. gyermektartást 1 évig a válas után nem kaptam majd minden hettes voltam a biroságon mire végre 11ft elkezdett fizetni majd elmennt dolgozni én persze megint léptem erre ő othagyta a munkahelyét hogy ne tudják tőle letiltani. külön éltünk mert ő talált egy másik nagy őt kiért kidobbot minket a közös házbol nagyon nehéz volt hál istennek nagyon hamar találtam én is párt azota viszont pokolá teszi az életünk.
2. 831ad879a7 (válaszként erre: 1. - A55da4e6f8)
2007. jan. 17. 09:54
6 éve váltam el, akkor 3 éves se volt a kislányunk. Azóta megy a balhé. Ha épp nincs aktuális barátnője. Most szerencsére van, és most békén is hagy. De még tavaly húsvétkor is zengett a környék az ordibálásától, hogy nem voltam hajlandó kiarakni a jelenlegi páromat, míg Ő jött Húsvétra a lányunkhoz. Nagyon nehéz ügy, és a miénk nagyon zavaros. Gyerektartás 12 ezer ftal kezdtük, most ad 15ezret. Hát a kajájára nem elég, de én inkább kerülök minden surlódási pontot. Nálatok mi a helyzet?
2007. jan. 17. 09:46
SZiasztok Csoki vagyok 2003novemberében mondták ki a válást azota állando a zür nálunk szeretnék olyan lányokkal ismerkedni akik haonlo helyzetben vannak TI,hogy oldotátok meg ezt az élethelyzetett és a gyermek, gyerekek ,hogy fogadják. nagyon várom a jelentkezzéseteket dumcsizuk meg kinél mi a helyzet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook