Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás bejelentése a családnak fórum

Válás bejelentése a családnak (beszélgetős fórum)


2022. okt. 13. 22:06
Én meg csak egyszerűen kiírtam volna facéra, aztan jöhetnek a lesajnáló kommentek. :D
16. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 21:59
Ez az elválás szó olyan ronda. Külön úton járunk, vagy elváltak az útjaink, kicsit lágyít rajta. Én igy kezdeném, a bevezetőt... Ennyit tudtam hozzászólni érdemben...
15. Sirga (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2022. okt. 13. 14:51

Tökéletes! :)

Még annyit tennék hozzá, hogy azt gyanítom, ettől függetlenül időnként majd felmerül - 5 perc, fél óra, 2 óra múlva -, hogy de mégis mi történt. "Ne haragudjatok, nem szeretnék beszélni róla. Ez a kettőnk dolga, nehéz döntés volt, de meghoztuk. Legyen elég ennyi!"

Kitartás! Nem lesz egyszerű. Viszont faggatózás helyett inkább örüljenek annak, hogy újra látnak! :)

14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 13:56

Nagyon egyszerű. Kedves család, úgy alakult, hogy válunk. A részletekről nem szeretnék beszélni, kérlek ne faggatózzatok. Minden rendben, jól vagyok - vagy nem vagyok túl jól, nem szeretnék a részletekben elmerülni.


A keresztlányaidat pedig biztosítsd, hogy továbbra is szerethetik a párodat, ne érezzék úgy, hogy miattad ignorálniuk kell.

13. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. okt. 13. 13:41
nagyon meguntam,igaz,hogy csak hétvégén főztem,a a nagyanyja beráncigálta,gyere kisfiam,neked főztem.tőlem várták,hogy majd megkomolyodik,de nem bébiszitternek szegődtem.
12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 13:06
Szerintem a kellemetlen, tolakodó kérdésekre nem tudsz felkészülni, csak lelkileg. Csak annyit mondj, hogy mindketten így éreztétek jónak. Aztán szerencsére te visszautazol ők meg hadd rágódjanak, ha akarnak. Én huszonévesen csak kapkodtam a fejem, hogy mindenki számonkéri rajtam, hogy miért nem szóltam előre, mit titkolóztam, hogy rosszban vagyunk, stb. Főleg anyósom, de kollégák, ismerősök, bárki. Pedig semmi közük nem volt hozzá, és én nem tartoztam magyarázattal, csak még olyan kis hülye voltam.
11. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 09:05

EGyszerűen közöld, hogy elváltok.

Illetve azt, hogy a részletek csak rátok tartoznak.

Mennyi idősek a keresztlányaid? Ha ők kedvelték a párodat, akkor tarthatják vele (természetesen külön) a kapcsolatot.

Bárha külföldön éltek, akkor azért lazább a kapcsolat.

10. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2022. okt. 13. 09:03

Azért, ha külföldön élsz, anyád meg Magyarországon, akkor nem biztos, hogy minden rezdülésedről tud.

Főleg, ha kulturáltan mennek a dolgok, és nem előtte történnek a nagy veszekedések.

9. Bichi (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2022. okt. 13. 08:18
Honnan tudja egy anya, hogy eljutottak a válásig, ha nem mondják meg neki? Azért mert egy házasság válságban van, vagy nem igazán működik, még nem jelenti, hogy már megvan az elhatározás a válásra. A legtöbb esetben élnek a langyos sz.rban, csak itt a fórumokon van mindenkinek olyan nagy szája, hogy ő már rég elvált volna ezért meg azért...
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 13. 06:49
Valami olyasmit válaszolnék (most is!): amikor megesküdtünk, senki nem faggatott, miért is tesszük! Hát most se kérdezze senki az okát!
2022. okt. 12. 22:33
Sztem egyszerűen, nyersen közöld. Ha te akartad az egészet és jól érzed magad, akkor meg úgyis látják h ki vagy virulva. Ne parázz. És amúgy is. Ez a te életed nem az övék, mit számít? Számítson a te boldogságod 🥰
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 22:11
Nem beszéltél velük telefonon arról, hogy mi történik veled/veletek? Nem kéne ezért, ennek bejelentésére utaznod.
5. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. okt. 12. 22:03
Anyámnak nem kellene bejelentenem mert már régen tudna róla. Ha eddig titok volt akkor most minek?
4. Bichi (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
2022. okt. 12. 22:00
Jesszus, ez mitől sajnáltatás? Én sem telefonon jelenteném be anyámnak. Mondjuk a keresztgyerekeimnek nem állnék neki erről beszélni. Persze így hogy lehetnek akár 4, akár 34 évesek...
2022. okt. 12. 21:53
Minek bejelenteni? Majd észreveszik nem? Csak ezért utazol haza? Sajnáltatni akarod magad? Ha meg nem akkor minek ez a cécó?
2022. okt. 12. 21:32

Szerintem egyszerűen közöld a tényeket, elváltatok. Már nem volt közös az utatok. Mond meg nem szeretnél róla beszélni egyenlőre. Majd...

A gyerekek korát nem ismerve, erre meg nem is lehet válaszolni.

2022. okt. 12. 21:19

Sziasztok!

12 év után elváltunk a férjemmel. Mi külföldön élünk, jövő héten utazom haza bejelenteni a családnak. ( szülők, testvérek, keresztgyerekek) Tanácsot szeretnék kérni, hogyan tegyem mindezt. Részleteket nem szeretnék közölni ( úgy gondolom az okok csak ránk tartoznak) de nyilván jönnek majd a kellemetlen , tolakodó kérdések és szeretnék ezekre felkészülni. A keresztlányaim nagyon kedvelték a páromat, leginkább számukra szeretném valamilyen kevésbé felkavaró módon közölni. Nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook