Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válás, avagy egy házasság felbomlása fórum

Válás, avagy egy házasság felbomlása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
106. júliusi (válaszként erre: 105. - Moncsy85)
2013. jan. 24. 17:33
:((
105. Moncsy85 (válaszként erre: 104. - Haleva)
2013. jan. 24. 12:34
Nálunk is ez a helyzet. 1 gyerek, aki nemsokára 4 éves és alig találkozott az apjával. Az apa azt mondja hogy azért nem jár haza csak hétvégén mert nem akar több pénzt elvenni a konyhapénzből benzinre. Kb. 10-15 km-re dolgozik a szomszéd faluban, és az anyjánál lakik. Mi sem beszélünk túl sokat. Jóformán ha én nem szólok hozzá, akkor kukán ülünk és kész. Én is erősen filózok hogy el kéne válnunk, mert még csak 27 vagyok és találhatok olyan embert, aki törődik is velem. Nem? :D
104. haleva (válaszként erre: 103. - Hédi76)
2012. nov. 22. 16:29
Helló mindenkinek. Én 29 éves vagyok, 2 éve házas. Van egy gyerekünk. A kapcsolatunk a gyerek születése óta (1év) megromlott, és erősen gondolkodom a váláson. Teljesen különbözőek vagyunk, nem tudunk beszélgetni, ráadásul ő a gondjait egyre gyakrabban az alkohollal csillapítja, amit én nagyon nehezen tudok tolerálni. Valaki jár még ebben a cipőben esetleg?
103. Hédi76
2012. aug. 16. 08:28
Sziasztok, Káplár Évát ismeritek? Neki vannak ilyen terápiái, olyanoknak, akiknek problémájuk van a házasságukkal és a szexuális életükkel...
2012. ápr. 10. 20:38

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy az a bizonyos békítőtárgyalás létezik e még?És,ha létezik,akkor is minden válás előtt van ilyen?

101. 4fc0ccf2aa (válaszként erre: 100. - Micimaci87)
2012. ápr. 10. 20:35

Szia!

Azt hiszem pontosan tudom miről beszélsz,illetve írsz!Én is pontosan ugyan ezt teszem.Mindenki mondja,hogy próbáljak másra gondolni,éljem az életem...Azt hiszem próbálkozni lehet,de igazán csak az idő fog segíteni...És,ha majd eltelik az a bizonyos idő,érezni fogod/fogjuk....Leszünk mi még boldogok:)!

2012. ápr. 9. 15:17

Adja a Jóisten!

Mindig olyan boldog voltam, most csak azon veszem észre magam, hogy álmodozom, gondolkodom, eszem magam...:(

2012. ápr. 8. 22:29

Hát próbálok erős lenni....Mellettem van sok ember,aki nagyon szeret,"fogják a kezem"!De így is nagyon nehéz....Tudom,hogy itt csak azt írtam le,hogy most milyen rossz...De annyi szép pillanat volt az együtt töltött idő alatt.És sajnos többnyire ezekre emlékszem,mert igazából nekem egy csupa szív férjem van!Azt is tudom,hogy muszáj lesz végigcsinálni a válást....hozzámentem, ahhoz,aki az életem és el kell válnom is tőle,pedig még mindig ő az életem!Gondolom furcsának tűnek ezek a sorok ..csak úgy csapongnak a gondolataim..Azt hiszem ez azért lehet,mert még nagyon friss...legalább is remélem nem azért mert kezdek bekattanni:)!

Köszönöm a válaszokat és mindenkinek nagyon sok erőt,kitartást kívánok én is!

És tudjátok mit?!Mi itt ,akik próbálunk segíteni egymásnak....Leszünk mi még nagyon boldogok:)!

98. spinneli (válaszként erre: 96. - 4fc0ccf2aa)
2012. ápr. 8. 19:18
Akkor már nagyon nincs is miről beszélni, erőt és kitartást kívánok ahhoz, hogy le tud zárni.
97. micimaci87 (válaszként erre: 96. - 4fc0ccf2aa)
2012. ápr. 8. 14:52

Sok sikert kívánok és erőt mindenhez.

Ugyanez a helyzet nálunk is. De nálunk az agresszivitás jött fel házasság után. Én is egy hónap otthon töltött idő után megadtam az esélyt, nem tudom, ha megérdemelte. Tény, hogy enyhült minden, de most valahogy szavak szintjére került minden.

Beszélgetés???? Hát nálunk esküvő előtt, alatt rengeteg volt. A gondok után sok ígéret, a szép szavak, kedveskedések, együtt imádkozás, pszichológus, könyvek olvasása...minden volt.

Nekem nagyon hiányoznak a barátok, sokszor csak azt érzem, hogy ketten vagyunk...s egy családi barátunk nincs. Most per pill jól vagyunk, de meddig?? A lényeg, hogy semmi türelmem nincs már hozzá, szóval rajta áll.

A szüleim várnak otthon, tesom, barátnőim támogatnak, s mégis olyan nehéz. Nem jön, hogy elhigyjem, hogy ez van...reménykedtem, változott ez-az, de nem ilyen életről álmodoztam. Csalódtam magamban, azokban a normákban, amelyekben hittem.

Szóval nem könnyű a válás, kivülről minden sokkal könnyebbnek tűnik.

2012. ápr. 8. 11:17
El sem tudom mondani,hányszor próbáltam az "újrakezdés"óta...Mondtam neki,hogy nincs értelme randizgatni,ha nem beszéljük meg a problémákat.Folyamatosan hárított.Aztán mikor megmondtam neki,hogy én ezt nem csinálom tovább,hogy el szeretnék válni,beszélgetni kezdet.Azt mondta,hogy nagyon váratlanul érte,amit mondtam,hogy adjak még neki egy kis időt,hogy tényleg át tudjon gondolni mindent..És én marha megadtam neki,amit kért,hittem neki,hogy komolyan elgondolkozik....Közben pedig már ott volt egy harmadik...Szerintem álmában sem gondolta volna,hogy rájövök.De hát!A csajok többsége megérzi ezt!Most már csak túl szeretnék lenni mindenen..Had menjen...Nincs közös gyerekünk,nincs közös vagyonunk,úgy hogy remélem tényleg hamar lezárul...És akkor én is újra kezdhetem!:)
95. spinneli (válaszként erre: 93. - 4fc0ccf2aa)
2012. ápr. 7. 11:00
Hát ez tényleg nem volt elég erős alap a házassághoz...mennyire tudtok beszélni a gondjaitokról?
94. júliusi (válaszként erre: 4. - Piskóta)
2012. ápr. 6. 22:18
De jó ilyet olvasni! Hány évesek a szüleid?És hány éves házasok voltak, mikor elváltak?
2012. ápr. 6. 21:56
Két év és nyolc hónap után házasodtunk össze.Korábban is voltak problémák,aminek én hangot is adtam .A családjától egyszerűen levegőhöz sem jutottam.Azt hitte mert ő a nagy testvér mindenki probl. neki kell megoldania,pedig soha nem kapott tőlük semmi jót.Neki fontosak voltak a bulik én meg inkább nyugalomra vágyó típus vagyok.Azt hittem elég a szerelem az össze csiszolódáshoz,de tévedtem...Most meg a padlóra kerültem!Ragaszkodom hozzá,mert igazából nagyon jó emberke.Mondjuk meg őrit azzal,hogy mennyire szeret...csak az a baj.hogy nem tesz érte semmit.
92. spinneli (válaszként erre: 91. - 4fc0ccf2aa)
2012. ápr. 6. 17:02

8 hónap abból is egy hónap külön?


Meddig voltatok együtt?

2012. ápr. 6. 16:54

Sziasztok!

Még új vagyok itt.Tegnap tudtam meg ,hogy elvált leszek,nyolc hónap házasság után,igaz egy hónap szünet is benne volt.Aztán eldöntöttük,hogy adunk még egy esélyt magunknak,így ismét randizgatni kezdtünk.A férjem közben meg elfelejtett mondani,hogy van egy harmadik személy is ...

Tudom,hogy mindenkinek saját magának kell megvívni a harcát,de mégis...Hátha tud valaki valami okosat mondani!Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol!

2011. okt. 9. 14:31

Sziasztok!

Nagy Dóra vagyok, a szakdolgozatomat az esküvőkről, esküvőszervezésről írom.

Nagyon sokat segítenétek, ha kitöltenétek a kérdőívemet, ami pár kérdésből áll, maximum 5 percet vesz igénybe :)


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki segít :)


A kérdőív:

[link]

89. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 88. - Xynopq)
2011. jún. 26. 22:47
jól vagy egyébként?
88. xynopq
2011. jún. 26. 22:44

Kedves gondolat!

Ezt a levelet muszáj nyilvánossá tennem.


Lehet hogy a vagyonra ment, mert Kádár alatt a családom nyugatra járt és ezt sokan irigyelték, az ő családja is. Most viszont a családomnak se megy jól és neki se adnak már pénzt - ja mert addig az anyukám 1 havi fizetést adott neki minden hónapban, csak úgy mert a fia felesége.

Ezeket el is felejtettem, csak írtad úgy jutott eszembe.

...meg még a többi amit mindig kapott ha kérte, ha nem kérte. - én sokról nem is tudtam.

De azért Horthysta fasisztáknak hívtak - meg még most is.

Ezekre nem is gondoltam, csak most...úristen hiszen a nagyobbik lányommal ezen vesztek össze húsvét előtt.

Mindig felakartak jelenteni mert Sztalinról csúnyán beszéltünk és most is a szeretője egy kréker. A kicsit meg elvitte nehogy befolyásoljuk.

Erre te vezettél rá Kedves gondolat! ...én meg mindenről írtam, de erről sose.

Köszönöm!

xynopq

2011. jún. 26. 20:59

*Megtörni


Közel tizen éve van egy ilyen buldog a nyomomban. És?

86. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 85. - Xynopq)
2011. jún. 26. 20:57

Nekem ez az egész kusza..


?egtörni azt az embert lehet, aki hagyja magát.A bosszúálló meg csak saját magának árt, és betegiti magát-ez köztudott. Mert egy egy lépéséért kegyetlen árat fizet.

85. xynopq (válaszként erre: 84. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 26. 20:54

Engem már akkor megtört az egész amikor rájöttem hogy megcsalt.

...csak neki ez nem elég.

Azt mondogatta: Nem látszik rajtam. - nem tudom miért fontos ez?

84. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 83. - Xynopq)
2011. jún. 26. 19:23
Engem annyian megakartak törni-és mindnek beletört a bicskája:)
83. xynopq (válaszként erre: 82. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 26. 18:28

Nem kapok válaszokat.

Illetve csak azt, hogy kevés a fizetésem, a szeretőjének sok van. Engem mindig is utált és tönkre akarja tenni az életemet - meg akar törni.

82. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 81. - Xynopq)
2011. jún. 26. 16:30
Én azt nem értem többek között, hogy egy ember miért nem tiszteli azt az embert(függetlenűl attól, hogy a ti kettötök közötti kapcsolat végérvényesen megromlott)akitől az élete értelmei(gyermekei) származnak?
81. xynopq (válaszként erre: 80. - 47c83fb9f3)
2011. jún. 26. 16:07

Kedves gondolat!

Köszönöm az együttérzést és a lóherét!

xynopq


ui: szeretném ha minél többen megtudnák!

80. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 79. - Xynopq)
2011. jún. 26. 13:00
Ez döbbenet.
79. xynopq
2011. jún. 26. 11:40

Nem mondhattam el senkinek,

Elmondom hát mindenkinek


Válóperes tárgyalásról szeretnék írni

- hogy hogyan is zajlik

2011.június 24.(az én szemszögemből)


Jelenlévők 5 fő: a bírónő, feleségem és ügyvédje, az én ügyvédem és én - mellékesen megjegyzem 4 nő és én.


Azért jelentkezem ilyen sokára, mert most volt megint egy tárgyalás.

Az én meghallgatásom volt ahol próbáltam folyamatosan végig mondani de mindíg félbeszakítottak mindenféle jegyzetelési trükkökkel pedig az egészet magnóra veszik - azért igyekeztem minden trágárságot és aljaskodást szó szerint idézni, meg az öngyilkosságba kergetésemet is.

Hát eléggé megviselt, de szerintem a teremben mindenkit - öten voltunk összesen és senki nem mert a szemembe nézni, a feleségem egyenest hátat fordított az ügyvédje meg szólt hogy arra ne is nézzek, helyet kellett cserélnem az ügyvédemmel hogy ne lássanak - a birónő kijelentette hogy térjünk át a gyerekek elhelyezésére. De abból sem lett semmi.

Érdekességképp még megjegyzem hogy a feleségem meghallgatása ülve történt, nekem állnom kellett.

A jegyzőkönyv részeinek visszaolvasása érdekes módon nem stimmelt a hangfelvétellel - eddig is utáltam a bíróságot, rendőrséget mert mindig átírják a jegyzőkönyveket rövidítésre hivatkozva - mert túl sok a papírmunka.

Haza jöttem és közöltem a gyerekekkel hogy válasszák az anyjukat mind a hárman, beszéljék meg és a jövőhét végére kérem a választ - mert mindent elfogadok amit akarnak.

...ebből elegem van! Nem hagytam hogy most válaszoljanak.

Hát most emésztem...


A körülményekről már írtam de ezen a linken bárki megnézheti (ott van a nevem is):

66. xynopq hozzászólásnál található (nem engedi kiírni)


ui: a helyesírásért elnézést kérek, de ez a helyesírást ellenőrző össze-vissza javítgat.


xynopq

78. xynopq
2011. jún. 8. 22:38
ui: Minden áron elakarnak szakítani a gyermekeimtől - három van.
77. xynopq
2011. jún. 8. 22:34

Kedves klenca!


Bocsánat hogy ilyen soká jelentkezem - a következő jelentkezésemet sem tudom mikor lesz, ezért is elnézést kérek!


Egy történetet szeretnék elmesélni.


A lányom táncbemutatója volt amire a feleségem a szeretőjét hívatta meg. Én messze dolgozom és nem is értesítettek róla. Azóta sem tudom elérni. Nem tudom hogy mivel vette rá a lányomat - a körülményekről már írtam de ezen a linken bárki megnézheti:

66. xynopq hozzászólásnál található


Üdv! xynopq

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook