Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valamit elrontok? fórum

Valamit elrontok? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 19. 22:30
Mivel a finom mozgás nagy mozgás nagyon sokat számít a beszédbe ,hát nálunk innen fúj a szél ,szóval türelem :) Vissza néztem egy videót 4 hónaposan olyan szájmozgásos nyelv nyujtógatós gurgulát eljátszott ....
2013. jún. 19. 22:28
Ezt kicsit ügyetlenül foggalmaztam :) Evett ő mindetn de csakis turmixolva pépesen !!! Egy éves kora után került bölcsibe ahonnan ki is vettem mert sokat hörgött de ez más téma , na de ott is turmixolták neki az ebédet és mindent sőt még vittem be tápszert is ha netén nem enne eleget akkor adjanak neki azt ! És ott fel állt de minden gyerekbe bele csimpaszkodott és úgy egyem meg úgy sajnáltam mert a gyerekek meg megijedtek hisz egy duci baba volt és nem könnyű és ellökték mindig :_(
2013. jún. 19. 22:24

Na szóval le írom !


Mindig is egy lusta baba volt ,hasra nem tudtam tenni és egy pozicíoban szerettet lenni mikor is észre vettem nyomja el a kisfejét ,csináltam neki steril vattából és gézlappal körbe tekertem fej párnát-karikát amit még egy pihe puha anyaggal is bevontam ,de közben mindig próbáltam hasra tenni sikerült a kis fejét szépen vissza formálni és elkezdett hason is lenni :) Szépen hónapra pontossan nem tudom de elkezdett kúszni de felülni is lusta volt aztán ebbe is belejött , egyéves koráig csak anyatejet és tápszert fogadott el ,darabos ételek szóba sem jöhettek öklendezett tőle 16 hónaposan kezdett el enni pici darabos ételeket amiket már 8 hónapos menükbe meg találhatunk ! Mászni mászott sokáig nagyon sokáig ,fel állt egy éves kora elött de kb mint csárli cseplin olyan volt az állása kapaszkodva még 15 hónaposan is csak fel állt egy fotel mellett és jobra-balra tett egy két lépést kapaszkodva (a járásra is úgy vártam mint a messiásra ) tavaly tavasszal kezdett el járni 17-18 hónaposan ,nyáron még tavaly sok mozgása bizonytalan volt ami mára már szinte nagyon bátor is de még mindig ügyetlen a mozgása NÉHA nagyon NÉHA ! Egyszóval mivel a szájizmait nem erősítette a rágással és "későn " kezdett el csinálni mozgásba mindent ez mind a beszédére hatott és ezért indulunk be később ! Pl ma gyönyörűen kimondta "eper" utána mondtam fogkefe elmoslyodott mert nehéz szó volt számára erre azt mondta "totete " a halandzsa van de egyre több szó , "jó" stb..... Szóval innen fúj a szél ,ja és egyre ügyesebb a futó biciglin meg tényleg már olyan dolgokat csinál hogy szinte égnek áll a hajam mozgás terileg :)

2013. jún. 19. 21:11
Mármint a beszédére :)
2013. jún. 19. 21:10
Meg van a hiba forrása nálunk legalábbis több szakembert felkerestem és mondta hogy 99 %-ba ez lehet !!!
26. baumann (válaszként erre: 25. - 8af4dccc56)
2013. jún. 19. 17:33
???
2013. jún. 19. 16:52

Biztosan.

Bocsi!

Jóvá teszem!

24. baumann (válaszként erre: 23. - Bazsóné)
2013. jún. 19. 15:07
Nálunk szerencsére nem adják rá épp az megkértek dolgozzunk össze ,mondtam rendben :) Majd bele jön a szobatisztaságba is e-miatt nem aggodom annyira ,még ! Beszéde meg tény és való remélem sokat hoz ez a nyár ,nekünk :)
23. Bazsóné (válaszként erre: 22. - Baumann)
2013. jún. 19. 12:46
Hát sz én kisfiamat me pont azért kelett tavaly kivennem bölcsiből mert ott állandóan ráadták a pelenkát holott nekem már szobatiszta volt éjszaka is.Kivettem,1 hónapot volt otthon szeptembertől kezdte is az óvodát,most végezte a kiscsoportot.Megy középsőbe szeptembertől.Lehet hogy egyik napról a másikra szobatiszta lessz,nekem mindkettő úgy volt.De nem szabad erőltetni.A kicsi miután kivettem bölcsiből már nem is kelett több pelus.2,5 éves volt,lányom is akkörül volt mikor szobatiszta lett.Nyáron mindkettő."Őszig sok víz lefolyik a dunán"szokták mondani.Beszéde is fog alakulni,bár ez hosszú folyamat......
2013. jún. 18. 19:56

A kisfiamnak is szinte benem áll a szája csak nem értem :) mit mond ! Itt nem csak a celebekről van szó ,hanem az anyukákról akik,ezt még nem csinálja mondja :O teljes döbbenet számukra ! Azért mond egy két szót szóval néma tuti nem lesz ,és igen elvittem minden hova mint ahogy már megírtam ,felvették beszédindító tornára is de csak ősztől mivel a nyári zárás miatt kicsusztunk .

De azt mondták sokat hozhat ez a nyár én csak reménykedem és amivel tudom fejlesztem mondókázom vele stb.... A szoba tisztaság igazából nem pisil se bilibe se a wc-én de mikor csak egy száll kisnadrágban van nem pisil be vagyis általában nem ,ma is a bölcsibe úgy voltak a szobába a nagy hőség miatt !

2013. jún. 18. 13:23

Nekem két 2,5 éves kisfiam van és egy 15 éves lányom! Már bocsánat, de magasról tettem és teszek rá, hogy kinek mikor mit csinál a gyereke, csak a sajátjaimmal foglalkozok. A celebek kirakat gyerekeit meg inkább hagyjuk.

Nekem mind a három gyerek elmúlt 2 éves mikor elkezdtek beszélni (előtte csak néhány szót mondtak), a lányom elmúlt 2,5 éves mikor napközbenre szobatiszta lett, a fiúk néha pisilnek wc-be, de nem szólnak előre. Semmi jelentősége nincs. Nem ettől lesznek majd boldog vagy boldogtalan emberek. A jó anyukaságnak meg végképp semmi köze ahhoz, hogy egy gyerek mikortól jár, beszél vagy lesz szobatiszta.

20. 712a5d68c1 (válaszként erre: 18. - Baumann)
2013. jún. 18. 13:14

Dehogyis gondolom, hogy szégyelled vagy szidod.

Én csak visszaemlékszem milyen érzés volt mikor elmentünk a barátnőmékhez, a lánya tök nyugiban ült a bilin az enyém meg ahogy leért a feneke a bilire fölpattant nevetett egy hatalmasat és bilitől 1 méterrel el kezdett pisilni.


Szerintem az is beszédes, hogy a hoxa tele van kisgyerekes anyukákkal, mégsem írnak ide néhány biztató szót. Szerinted mindenkinél minden rendben?

19. 2hounds (válaszként erre: 18. - Baumann)
2013. jún. 18. 08:48

Én is pont ezt akartam mondani, hogy nem mindent kell ám elhinni, amit a celebek megy egyéb szülők mondanak. A kolleganőm lánya 2 évesen 2 nyelvet beszélt (vegyes család), na persze, mondott 10 szót mindkét nyelven. Hát ennyit az enyém is, sőt, (mi is kétnyelvű család vagyunk), de korántsem tekintettem úgy, hogy "beszél", hanem hogy elkezdett szavakat mondogatni... Hangyányi fogalmazásbeli különbség... Ugyanez a kislány 1,5 évesen szobatiszta volt - nappal, ha ráültették 20 percenként a bilire, odapisilt. 3-4 hónappal a nagy bejelentés után láttam őket a játszin - pelusban. ?? 3 évesen lett biztosan szobatiszta, az én gyerekem is, csak ő nem bilizett előtte, meg én nem mondogattam, hogy szobatiszta, mert 3x nem a pelusba pisilt véletlen. Szóval ennyire kell komolyan venni ezeket a nagy kijelentéseket..

Szerintem is vidd el szakemberekhez, mert egy picit valóban késik a beszédje, de korántsem biztos, hogy ez baj! Lehet, hogy ő egyszerűen ilyen. A párom is ilyen volt, 3 éves koráig egy mukkot nem szólt az igen-nem-baba-mama-papa jellegű pötyögéseket kivéve, őt is vitték fülészetre, mindenféle fejlettségi tesztekre, mondták a dokik, hogy minden oké, a gyereknek egyelőre nincs mondanivalója. Ha fél-1 év múlva sincs látványos javulás, vigyák vissza. 4 évesen kezdett locsogni, azonnal rendesen, semmi babanyelv, stb, akkor jött meg a kedve. Azóta se fogja be. :D

Szóval szerintem se hasonlítgasd másokhoz, de figyelj oda, és gyakorolgassatok kitartóan. :)

18. baumann (válaszként erre: 17. - 712a5d68c1)
2013. jún. 18. 08:25

Na ez az a dolog hogy nem "fényesítem " a gyerekemet soha sehol ,míg más szülő jaj hát már ezt csinálja meg azt sőt már azt is tudja ,nem arról van szó hogy a saját gyerekemet szidom vagy szégyenlem magam e-miatt ,dehogyis hisz ő az én büszkeségem :) Van az ismeretségi körömben olyan kisgyerek fiú akiknél ugyan ez a probléma de mint ahogy írtad nem beszélnek róla inkább :/ pl akitől kaptam a torna gyakorlatokat ő azt mondta ,ha lesz még egy gyereke nem fog ennyire görcsölni ezen a dolgon ,hisz 3,5 évesen már szavalt a gyereke elötte meg nem szeretett volna egy értelmes szót mondani csak zagyvázott össze vissza ... A másik ismerős ott tudom nem beszél a gyerek még testileg viszont túl fejlett és viszi szeptembertől integrált fejlesztő oviba ,de ő sem beszél a dolgokról nyíltan mintha ez valami szégyen lenne ! A több gyerekes szülők meg csak legyintenek hogy az első gyerek lassab volt míg a második gyorsabb mindenbe .....

Én teljesen elfogadom hogy nem olyan csak aggodom ,nagyon vártam őt és minden tőlem telhetőt megteszek ,hogy neki jó legyen minden szempontból ! Azt elfelejtettem írni ,hogy még annyit mondtak szét szórt a figyelme a pszichológus ,na de én mint felnőttként bemennék egy autó szalonba és gyerek fejjel gondolkoznék azt sem tudnám melyiket probáljam ki :D ugyan ez volt a vizsgáló szobáa rengeteg játék jó hogy minden érdekelte az ekkora gyerekemet !


Valóban csoda hogy nem lett semmi baja :)

2013. jún. 18. 00:21

Két javaslatom volna:

Az első: Adj magatoknak még egy kis időt.Várd meg a bölcsi jótékony hatását. Ne gyötörd magad.

A második: keresd olyan anyukák társaságát akiknek hasonló gondjuk van. (Bár ez nem lesz könnyű, mert a nők 90%-a be nem vallaná, hogy valami probléma van).

Kerüld a "szuperanyákat" nagy ívben, mert akaratlanul is azt várnád el a kisfiadtól, amit azok mesélnek.

Fogadd el, hogy a Te gyermeked nem olyan mint Pistike, Ferike és még sorolhatnám.


És a fiúk tényleg lustábbak. Az én fiam 24 órás vajúdás után született. Két héttel túlhordtam, elhalt a méhlepény. Igazi csoda, hogy semmi baja nem lett. 2250 grammal 7-9 apgar-ral született.

Elmondhatom, hogy nem sietett el semmit.

16. baumann (válaszként erre: 15. - 712a5d68c1)
2013. jún. 17. 23:43
Mindent kizartak ,mindenhol kerdeztem nem-e autista ?! Harom szakember is azt mondta kozunk nincs hozza! A beszedjavitoban annyit mondott a gyogytornasz aki felmerte,hogy lehet egy placenta levalas miatt van amirol nem tudok :/ vagy tul sokat vajudtam 22-ora utan csaszaroztak meg ,9/10 apgar ertekkel szuletett ,3770-gramm 41-hetre! En is keson kezdtem el beszelni ,de ennyi idosen mar kommunikaltam !Elvittek anno egy termeszet gyogyaszhoz aki maszirozta a labujjaimat a beszed kozpont miatt,amit utana edesanyam napi szinten furdes utan alkalmazott nalam,hogy attol indult-e be a beszedem nem tudni de beszeltem ,pedig elotte csak hummogtem es mutogattam mindenre ! Es teny minden hova elvittem mar ,sorolom ... Fuleszet,gekko ,neurologia,pszichologus ,beszedjavito !Amit meg mondtak a beszedjavitoba ,hogy a finommotorikaja egy kicsit ugyetlen ,ennyit kiderult de semmi mas ! Engem csak azert bantott ez a fajta megnyilvanulas mert ez kb ugy hangzott bokjuk meg a masikat mikozben eleteben nem latott se engem sem a kisfiamat ,egy nagyon jo bolcsibe jarunk nem is gondoltam volna ,hogy ennyire jo lesz ,a vezeto szigoru megkoveteli a dolgokat mivel a vedonos papira ra irattam hogy beszedkeses miatt is fontoss lenne a kozosseg ezert minden vizsgalati papirol kerte a fenymasolatott :) ahogy tudnak segitenek ,mert azt tudni kell a bolcsodekben nem fejleszthetik a gyerekeket 2012 decemberetol nem lehet ,pedig csinaltak a tornat es az ayres terapiat,pl aki felmerte a kisfiamat a beszedjavitoba o volt a bolcsinkbe a gyogytornasz !!!!!
15. 712a5d68c1 (válaszként erre: 14. - Baumann)
2013. jún. 17. 23:04

Én ezt elfogadom, Ő a szakember.

DE.. Kihez képest is van lemaradva? Biztos, hogy valami kóros elváltozás a nem beszélés? Aztán valami tudományos módszerrel kideríti, hogy a dédmamája kék szemű volt azért nem beszél?

Természetesen nem azt mondom, hogy ne vidd sehova ahonnan segítséget remélsz, de ha minden orvosi problémát kizártál csak a türelem marad.

2013. jún. 17. 15:02
Mindemellett kívánom hogy találjon valamit a kisfiának, mert ennyi idősen lassan már mondatokat kellene mondania, és ha nem kerül szakértő(k) kezeibe minél előbb, nagyon nehéz lesz behoznia a lemaradást, különösen azért, mert ha jól értettem, még a lemaradás valódi okát sem derítette ki senki.
2013. jún. 17. 15:01

Akaratlanul is rá rá kattintók egy -egy videóra ,FB oldalon ahol pl : egy szinte mindenki ismeri celeb aki edző és 3 gyermekes édesanya ott kettő éves a kisfiú és nagyon szépen beszél ,ezért volt van bennem ez a dolog ,hogy hol rontottam el :( A másik itt a Hoxán leveleztem egy TSMT gyógytornászal ,a lényeg fel is vettem vele a kapcsolatott volt időpont stb.... De sajnos még hónap elején eléggé esős időszak volt így sikeresen nem az én hibámból autó balesetett szenvedtünk gyereknek kopp-kopp semmi baja de nekem a kezemnek lett ,na de olyan levelet kaptam itt tőle miszerint " az már nem normális hogy egy ekkora gyermek még nem igazán beszél kéne vele foglalkozni " majd pontossan belinkelem ,de őszintén szólva baromi sz.... esett , igen telefonálnom kellett volna, de hogy ?? Elötte történt egy nappal a balesett és örültem hogy ennyivel megúsztam és a gyereknek semmi baja ! Mint anyaként tudjuk hogy egy anyát a gyerekén keresztül lehet a legjobban bántani :(


Én próbálkozom a bilizésel hisz itt a jó idő kert van így leveszem róla hadd szaladgáljon mindig balaesett lesz belőle de hát így tanulja majd meg nem rohangálok utána bilivel rá ültettem ha fel áll fel áll,elmondom neki hogy szoljón ha pisilnie kell ,egyszer csak rá érezz a dologra :) Éjszaka levettem róla a pelust 3 körül mert tele volt és hagytam reggel fél nyolcig úgy volt és nem pisilt be ,na lehet azért mert nem ivott és már kipisilte magát !!! És igen az én kisfiam is zagyvál össze-vissza nem értem de olyan bele éllésel mondja mintha az a másik személy értené ,pedig nem lehet érteni !! autó szót gyönyörűen mondja meg próbálkozik ő mint ahogy éjszaka is mindent mondtam neki ami épp a kezébe akadt és valamikor hajlik hogy figyel de valamikor meg olyan mintha a falnak beszélnék ,már minden hova elvittem de szó szerint ,neurológustól a fülészetig a beszédjavító ......... Beszédjavítóba mondták ha őszig nem indul be akkor beszédindító tornára fog járni ,idézem őket " sokat hozhat a nyár " a TSMT torna meg a b nömtől van tudom ez mindenkinek személyre szabottan adják de ott pont ugyan ez volt a probléma majdnem 3-éves fiú gyerek és csak halandzsázott így oda adta és nem került semmibe sem beszereztem a hozzá való kellékeket és csináljuk :) ha épp nem ragad le egy egy feladatnál vagy pl a bukfenc vagy palacsintázást nem is szereti ,de minden más szóba jöhet ....!!


Néha én is azt veszem észre hogy a Kisfiam lusta egyszerűen baromi kényelmes ,ha csak arra gondolok későn kezdett el járni de kúszás mászás nem maradt ki sőt, 16 hónapos volt mikor elindult de egy éves kora elött fel állt és már akkor volt ez a halandzsa , mindig artikulált a kis szájával picinek is ! De a cumisüveget még 1 -évesen sem volt hajalandó megfogni csak ha hanyatt fektettem ,de azt is megtanulta egyszer csak ! Még most a közösségbe bizom ;)és magunkba !


Hógyőngyvírág : Neked is köszönöm hogy le írtad a tapasztalataidat és jó hasonlítás :) Bízom benne minden megy majd mint a karrikacsapás :) !!!

12. Csinita (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. jún. 17. 13:30

Nem csinalsz semmit rosszul! Annak szerintem fele sem igaz, amiket a celebek mondanak. Ne foglalkozz az ilyen hirekkel.


Mi kb. ugyanott tartunk, ahol Ti, az en iker kisfiaim novemberben lesznek 3 evesek, halandzsazni halandzsaznak, egesz nap megy a duma, de nem ertelmes. Par honapja kezdodott el valami, az egyik szavakat mond, a masik szavakat es egy par egyszeru mondatot. Mondjuk az enyemek is haromnyelvu kornyezetben elnek, az keslelteto.

Szobatisztasagrol, mi meg nem tartunk ott, neha en is elgondolkodom, hogy szegyelljem magam emiatt, de nem! En ezt mar megfigyeltem, hogy aki kesobb kezd el beszelni, az kesobb is lesz szobatiszta, nyilvan, mert nem tudja elmondani nekunk, hogy kakilni, pisilni kell. En most mar nem is eroltetem, majd ha itt lesz az ideje, mert egyenlore meg nem latom, hogy itt lenne. Bar mar sokszor szolnak, de csak utana.


Ugyhogy ne legy emiatt szomoru es foleg ne erezd azt, hogy megbuktal, mint Edesanya! Biztos vagyok benne, hogy mindent megteszel a gyermekedert es sokat foglalkozol Vele. Mas meg nem szamit!

11. vberni01 (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. jún. 17. 13:06

a legtöbb fiú későn kezd el beszélni. Ez genetika, és miután elkezdtek beszélni, se viszik túlzásba- ezt a szokásukat megtartják egy életen át! :D


Amit pedig anyuka beszéden ért, lehet másnak zagyva vagy érthetetlen szöveg.


szobatisztaság: na, itt jön az, hogy ki mit nevez szobatisztának! Pl szerintem az én fiam szobatiszta, mert otthon szól, ha kell pisilnie, de a bölcsis gondozók nénik szerint nem, mert ott bepisil- mert ugye ők nem kérdezgetik tőle fél óránként, hogy kell-e.


Ne aggódj ilyenek miatt! ;)

10. 712a5d68c1 (válaszként erre: 9. - Baumann)
2013. jún. 17. 10:41

És nálatok is meg fogja hozni.

Direkt nem írtam le,hogy mindez 24 éve történt. Én már tudom a végeredményt is. Az Én lusta kisfiam nagyon sikeres felnőtt lett, a barátnőm lánya a TESCO-ban eladó.Nem mintha lenézném az eladókat, de nem hiszem, hogy nagyképű anyukája ezt szerette volna.

Nem tudom, lejön-e, de nagyon büszke vagyok rá.


Neked türelmet javaslok (persze ez nem annyira egyszerű amikor a szomszéd gyerek kaját kér a tiéd meg rámutat a kajára) minden rendben lesz.

9. baumann (válaszként erre: 7. - 712a5d68c1)
2013. jún. 17. 09:24
Na igen mintha magamat olvasnám vissza , egy napon szültünk pár óra eltérésel azóta is tartjuk a kapcsolatott neki is kisfia lett igaz nekik már a második gyermek a családba , de míg az én fiam elöbb állt fel addig az ő gyereke nem de elöbb kezdett el menni és most már ott is szoba tiszta a kisfiú ,jó előny szerintem ott van a nem sokkal idősebb nagyobb tesó aki lány de mesélte hogy ők is nagyon megszenvedtek a dolgokkal mivel első gyerek volt a kisfiú meg sok-sok mindent lemásolt a nővérétől ! Nem csak amikor jönnek ezek a kérdések ,hogy nem tudja még nem mondja ?? NEM ,mit tehetnék ennél többet ? Egyszerűen sokszor nem tudom ,az én kisfiam ha be pörög pörög de amúgy egy lassú gyerek és képes úgy elbambulni hogy csak na !!! Én is mindig abban reménykedem ,hogy behozza a "lemaradását " !!! És ahogy írtad látod meghozta a sok sok törődés a gyümölcsét :) nálatok !
8. Bazsóné (válaszként erre: 7. - 712a5d68c1)
2013. jún. 17. 05:50
Sziasztok!Nem rontotok el semmit,minden gyermek más!Persze a fejlődést befolyásolja,ha közösségbe jár,jobban szocializálódik,vagy ha az anyika tud vele foglslkozni.És nem szabad erőltetni a biliztetést,mert annál később lessz szobatiszta.Az a mondás,meg kell várni még megérett rá,és ez igaznak is bizonyul.Persze lehet tenni,a beszédfejlődés beindulásáért.Nagymozgás,egyensúly gyakorlatok.Finommozgás fejlesztése,finommotorika,rajzolás,színezés,szerepjáték,bábjátékok,sok mondóka,közös énekek,játékok egyszóval,ha foglalkozik vele a szülő az a gyermeknél ez kimutatkozik.Beszéddel kapcsolatos gyakorlatok,az arcizmok erősítése is.Lufifújás,gyertya láng elfújása,puszidobás,ropi ropogtatás,de akit bővebben érdekel írjon privátban.
2013. jún. 17. 00:33

Ne hasonlítsd a kisfiadat senkihez, mert úgy jársz mint én.

A barátnőmmel szinte egy időben szültünk, nekem augusztusban kisfiam, neki októberben kislánya.

Attól kezdve mindig rossz anyának éreztem magam, ha velük voltunk. Az Ő lánya mindent hamarabb csinált, mint az én fiam. Hamarabb kezdett el szavakat mondani, hamarabb kezdett üldögélni a bilin.

Már ki voltam készülve, hogy mit rontok el , mert Én rengeteget foglalkoztam vele Ő meg alig-alig.

A végeredmény az lett, hogy a fiam egyik napról a másikra elkezdett beszélni és nem csak szavakat, de értelmes mondatokat. Ami a legjobb az egészben, hogy teljesen tisztán. A barátnőm lánya még egy év múlva sem tudott mondatokban beszélni és annyira selypített, hogy azt a keveset is alig lehetett érteni. A szobatisztaságról meg annyit, másfél éves korában, ha WC-znie kellett elkezdte letépni a liberóját, rövid időn belül egyedül intézte a dolgát és gyorsan vége lett az éjszakai "baleseteknek" is. A barátnőm a lányát hiába ültette olyan korán a bilire, mégis hónapokkal a fiam után lett szobatiszta.

Én akkor megtanultam, hogy a gyerekek nem egyformán fejlődnek, sem testileg sem lelkileg.

Szerintem az én fiam még nem volt agyban érett a beszédre, amikor a kislány már gagyarászott. A bilin sem érezhette magát biztonságban korábban.


Nyugodj meg nincs probléma se a kisfiaddal se veled.

2013. jún. 16. 23:46
A féltesó apuka részéről van :)
2013. jún. 16. 23:45

Köszönöm,hogy írtatok :)

Tegnap itt volt egy ismerős kisfiával aki most januárban volt 2-éves ,beszél és szobatiszta , néha azt érzem valamit elrontok :( 1,5-hónapja közösségbe is jár ,tavaly járt 6 hónapig családi napközibe ! Persze tudom hogy ők jó színbe tüntetik fel magukat de míg ott pl a 2-éves gyerek már eltudja mondani az anykája apukája nevét is ,addig mi még éppen hogy a szavaknál tartunk és a halandzsánál ,sajnos nagyon rá vagyok erre a beszédre görcsölve !

Van a kisfiamnak egy féltesója fiú ,de ha vissza emlékszem 3 -éves kora elött beszélt már és szoba tiszta volt kivéve éjszaka ! Akaratosság hiszti ,szerintem nekem csinálja ezt meg azokkal a család tagokkal akinél elér valamit ezzel a viselkedéssel !!

2013. jún. 16. 23:35
Én is éreztem már, hogy megbuktam. Van egy 3,5 és egy 1,5 éves kisfiam. Teljesen különbözőek. A nagyobb 2 évesen már nappal szobatiszta volt, a kicsi még most sem nagyon bilizik. Múltkor hallottam dokinál a váróban, hogy egy 1,5 éves kislány már szobatiszta. Nekem az túl gyorsnak tűnik. Szerintem mindenki aggódik, hogy mit is csinálhat rosszul. Láttnád a fiaimat... nem férnek el egymás mellett, de külön sem hajlandóak játszani. :) Mind a kettő hisztis, akaratos. Nyugi, türelem majd ha nagyobb lesz kinövi. :)
3. Charlusz (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. jún. 16. 23:32
Dehogy csinálod rosszul. Először: minden gyerek más. Annó én is későn kezdtem beszélni, de nincs semmi hátrányom emiatt. A szobatisztaságra azt szokták mondani, nyáron könnyebb megtanulni. 1,5 évesen még pici lett volna, idén simán menni fog. Másrészt: azért az ember nem nagyon dicsekszik azzal, ha a gyerek hisztizik. Érthető, hogy a celebek sem erről nyilatkoznak, hanem arról, amit jól csinál a porontyuk. És igen: vannak mintagyerekek és akaratosak. Az én apróságom is inkább az utóbbi, úgyhogy megértelek.
2013. jún. 16. 23:31

Nem csinálsz semmit rosszul, minden gyerek màs ütemben fejlôdik. Az èn fiam novemberben lesz 3, kb. ugyanott tartunk, mint ti. Most kezd beszèlni, igaz ô hàromnyelvû.

A celebeknek mindig jòfènyben tüntetik fel magukat, de hidd el, ez csak a làtszat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook