Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valami baj van a szívemmel? fórum

Valami baj van a szívemmel? (tudásbázis kérdés)


9. Zsejke (válaszként erre: 2. - 6ca035ea1f)
2015. júl. 9. 15:49
Szívultrahangot csináltak??
8. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 2. - 6ca035ea1f)
2015. júl. 7. 15:25

Mielőtt minden gyógyszert és mérget beszedsz előtte gondolkodj el pár dolgon:

-Mennyi folyadékot iszol egy nap?

-Eszel e zsíros és egészségtelen ételeket?

-Mennyit kávézol?

-Mennyit dohányzol?

-Szedsz e valami serkentőt vagy fogyókúrás szert?

-Érzékeny vagy a frontokra?

Lehet itt kéne keresni a hibát.

7. mothertiger (válaszként erre: 2. - 6ca035ea1f)
2015. júl. 7. 14:17

Egy hónapig külföldön dolgoztam, akkor jelentkeztek először a tiedhez hasonló tünetek.

Tudom, hogy borzalmasan hajtottam magam: rengeteget dolgoztam, nagyon sokat idegeskedtem, rosszul és keveset aludtam, és keményen edzettem.

Kinn még csak rendszertelenül jelentkeztek a tünetek, de itthon felerősödött, egész nap rossz volt a közérzetem miatta. Olyan volt, mintha a normális szívdobbanások közé "bedobbant" volna egyet erősebben.

Én is voltam dokinál - nálam sem találtak semmit! Azt mondta a doki, hogy "túledzettem, túlhajtottam" magam, és hogy a pihenéstől elmúlik. Igaza lett, 2 héten belül tényleg elmúlt. Egy hónapja megint edzek, persze nem olyan durván, mint előzőleg - és a tüneteim enyhébb formában tértek vissza, nem vészes, elviselhető. Villamoson-buszon én is rosszul lettem.

Gyógyszert én sem kaptam.


Húgom ugyanezzel a problémával ment orvoshoz, és neki is a pihenést javasolták, és neki is elmúltak a panaszai.


Érdemes olyan kivizsgálásra menni, ahol tesznek rád egy 24 órás kütyüt, ami megfigyeli a szívműködésedet. Nekem ez lett volna a következő lépés, ha időközben nem múltak volna el a tüneteim.


Jobbulást kívánok!

2015. júl. 7. 10:09

Nekem akkor voltak rosszulléteim, mikor még nem tudtam hogy iszonyat magas a vérnyomásom.

Mióta gyógyszert szedek rá és nem iszom kávét, ez megszűnt.

Viszont a szívem nekem is sokszor megindul, van hogy bizonyos mozdulatok hatására nagyot üt, vagy kimarad egy-egy szívverés. Vagy csak üldögélek, és akkor is. Készült már több EKG, tachycardián kívül semmi kórosat nem mutatott ki. Egyszer azt is mondták hogy szívzörejem van, aztán egy másik orvos szerint nincs.

Én megtanultam együtt élni ezzel.

2015. júl. 7. 09:47
Nekem magas vérnyomás problémám miatt volt hasonló érzésem, amióta szedem a gyógyszert és nem iszok koffeines kávét sem, jól vagyok.
2015. júl. 7. 09:43
Nekem volt hasonló! mindig azt mondták akkor menjek amikor rosszul vagyok,igenám de olyankor nem tud az ember menni. Szedtem rá a előtti gyógyszert és egyszer annyira vert, hogy nem tudott vele a dr nő sem semmit tenni hiába adta a bogyókat és elvitt a mentő....akkor tehát elkapták a pillanatot.....kórház....katéter ....gyógyszer....később elmentem egy magán orvoshoz ...és Szegeden kisütötték a rossz pontot...nem mondom, hogy néha nem ver gyorsabban de türhető ...bár frászolok ha sebeseben dobog...de reménykedem, hogy többet nem lesz annyira rossz mert az borzasztó volt...
2015. júl. 7. 09:36

Szívritmuszavar?

Egyik gyógyszere pl. a Betaloc.

2015. júl. 7. 09:32

Körülbelül 4 éve kezdődött a dolog… Akkor még „csak” ritkán jött elő, 2 havonta, fél évente egyszer, akkor is kis mértékben, gyorsan és össze-vissza vert a szívem, de nem volt rosszullét, semmi. Aztán egy éve egyre gyakrabban jön elő, és sajnos már akkor is, ha csak állok, vagy leguggolok, bár ekkor csak pár erősebb és gyorsabb dobbanást érzek. Amikor viszont futok, nem folyamatosan sokat, hanem egyszer séta, egyszer futás (fociban), akkor nagyon gyorsan ver, aztán lassan nagyokat, aztán gyorsan nagyokat, szóval rendszertelenül. Egyszer edzés utána villamoson rosszul is lettem, nem ájultam el, de halálfélelmem volt, úgy éreztem, most kórházba kerülök. Nem halogattam tovább, elmentem orvoshoz. Azt mondták minden rendben van… Jellemző!

Valakinek hasonló tünet, probléma?

2015. júl. 7. 09:31
Valami baj van a szívemmel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook