Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valakinek van tapasztalata kakaó allergia témában? fórum

Valakinek van tapasztalata kakaó allergia témában? (beszélgetős fórum)


16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Baby0309)
2014. máj. 26. 22:25
Igen, ebben az esetben jobb ez a változat, mert a vírus elmúlik, de az allergia sokáig megmaradhat.
15. Baby0309 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. máj. 26. 04:13

Eddig én se hallottam róla,de általában egy nagyon gyakori vírus ami nem okoz nagy gondot kivéve a sok kiütést. Ha beirod a googlebe ad ki pár dolgot róla .

Először megijedtem de aztán belegondoltam és inkább ez mint egy allergia. Furcsa vírusok vannak azért :(

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Baby0309)
2014. máj. 24. 14:45
Jéé! Ez valami új fajta vírus?
2014. máj. 24. 11:35
Nem tudtam hogy ez a baj,csak tippeltem. Egyébként kiderült hogy nem allergia hanem egy vírus,ami 4-6 hétig okoz ilyen kiütéseket. Eddig az ötödik héten járunk és kijött a pocakjan és a combjain is :( Mostmár remélem elfog múlni.
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Baby0309)
2014. máj. 16. 23:15
nem értem, miért adsz még mindig neki ilyeneket? így soha nem ürül ki a szervezetéből! ha tudod, hogy attól van, felesleges allergia vizsgálatot csináltatni.
2014. máj. 16. 18:41
Igen tudom :( Akkora hisztit csap érte,hogy csak na....szóval nem lesz egyszerű,de ha tényleg ez okozza akkor nincs mit tenni. Lesz pár kemény reggelünk az biztos. Most direkt figyeltem,mert evett egy ilyen mini csokikremmel töltött palacsinta tesztas valamit és negyed óra múlva már vakarta magát....
10. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2014. máj. 16. 17:30
Szerintem 2 pohár kakaó minden reggel egymás után nagyon sok!
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Baby0309)
2014. máj. 16. 17:29
Mindeneseter hagyd el a tejet és a kakaót is! Ahog kiürül a szervezetből, el fog múlni a kiütés. Esetleg kérdezd meg az orvost, hogy Calcium Sandozt adhatsz-e a gyereknek!
2014. máj. 16. 16:08

Még nem próbáltam a kakao mentes napokat,ma jutott ez eszembe.Amúgy a nyuszis kakaot isszák...Sajnos most fizetős helyre nem fogok tudni menni vele,legalább is amit néztem az akcióban 50ezer......baromi sok.Ti kb mennyiért csináltattatok ?

Sajnos a két karján kívül most az egyik combján már látom a kis apró kiütéseket .A kézen is így kezdődött csak ott egy hét után egybefüggő ekcemas foltos lett....

Egyébként onnan lettem figyelmes,hogy ma reggel a kakao elfogyasztása után kezdte el vakarni magát és lett pirosas színe a bőrenek,ébredésnél valamivel szebb volt.Hétfőn elkezdek sos intézkedni...

2014. máj. 16. 13:48

Mi januárban tippeltünk kakaó allergiára,nem kínlódtunk hagyományos beutalós módszerrel mert több hét mire időpontot adtak volna illetve az eredmény is több hét. És mivel nekünk 60km-re van a kórház ahol ez megcsinálnák ide oda küldözgetnek eredményért vissza stbb, contorl,így kerestem egy aránylag elfogadható árban lévő allergia vizsgálatot. [link]

Amúgy nálunk így utólag sztem vami gyógyszer utóhatása lehet de ez sosem fog kiderülni kb 1,5 hónapig volt pöttyös főleg a teste bal oldalán.

2014. máj. 16. 13:28

Szerintem mindenképpen harcolj ki egy allergiavizsgálatot. Ha csak a kakaóból hagytad ki a tejet, attól még nagyon sok minden tartalmaz tejet, olyanok, amikre nem is gondolsz...pl a legtöbb kenyér is tartalmaz tejport, felvágottak, margarinok stb. Még teljes tejmentes diétánál is kell vagy 2 hét, mire kiürül a szervezetből az anyag. Lehet annyi mindenre allergiás

Még mindig jön ki kiütés, vagy csak ami kijött nem akar múlni?

2014. máj. 16. 12:47

Miből csinálod a kakaót? mert vannak olyanok, amikben van mogyoró is, lehet az a baj.

De lehet, totál más a baja. Próbáltad, hogy nem adsz neki kakaót - akkor elmúlt??

2014. máj. 16. 12:27
Miből készíted a kakaót?
2014. máj. 16. 12:15

Három éves fiam nagyon szereti a kakaót,minden reggel két pohárral is megiszik. Eddig nem tudtam róla,hogy ez gond lehet sajnos..a nagyobbik fiam is szereti,neki nem okozott gondot.

Probléma kb 3 hete kezdődött a karján apró kiütésekkel,ami nem múlt,csúnya lett és már máshol is jönnek ki. Doktor többször látta,annyit mondanak ekcema és persze elocomos krém. Semmit nem használt,erre erosebb krémet irtak,de nem váltottam ki. Elhagytam a mosópor,oblitot,csak mosdókrémmel(gyogyszertari )furdetem....most egy hete rizstejet kap hátha a tej....de egyenlőre semmi javulás.

Aztán a bioboltba az eladó hívta fel a figyelmem,hogy a kakaó is lehet a ludas.....hétfőn megyünk a heim pál bőrgyógyászatra, hátha ott elküldenek allergia vizsgálatra ,mert itt nálunk konkrétan le se.....szóval tudja valaki,hogy kitől érdemes allergia vizsgálatot kérni,a háziorvos se nagyon akar adni beutalót...

2014. máj. 16. 12:07
Na abba halnék én bele!
2014. máj. 16. 12:02
Valakinek van tapasztalata kakaó allergia témában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook